050-7881995

מצב שמיים

ללמוד אסטרולוגיה

למתחילים / כירון / טרנזיטים

אין לכם ידע באסטרולוגיה? בואו קצת להכיר! פתחו את הראש והרחיבו צורת חשיבה וכלים להבנת החיים והסובבים אתכם. קורס לימודי אסטרולוגיה למתחילים ייפתח מיד אחרי פסח.

יש לכם ידע באסטרולוגיה? הצטרפו לקבוצות מתקדמות. קורס קצר (4 מפגשים) בנושא כירון ייפתח מיד לאחר פסח. קורס מעברי כוכבים לצורך הכנת תחזיות ייפתח במאי. קיימת אפשרות להצטרף לקורסים קיימים נוספים ברמות ידע שונות. צרו איתי קשר ונחשוב יחד מה מתאים לכם.

♦  17.4  קורס למתחילים
♦  18.4  קורס בנושא כירון
♦  23.5  קורס בנושא מעברי כוכבים (טרנזיטים)

לפרטים נוספים לחצו כאן. ניתן גם לשוחח איתי טלפונית 050-7881995.

 

 APRIL 2023

גם בפייסבוק

אני מעדכן בבלוג בפייסבוק בכל כמה ימים מה אומרים הכוכבים לגבי מגוון נושאים. לחצו והירשמו ע"י סימון "עוקב/ת"עמי גוטמן בפייסבוק, שם אני כותב על אישים, על המדינה, העולם ועוד. ניתן גם לקרוא בדיעבד. אני מעולם לא מוחק מהפייסבוק, והפוסטים מופיעים עם תאריכם המקורי. בנוסף, קראו גם את מדור תחזיות.

מטרת חלק זה היא לספר לכם בכלליות על מצב הכוכבים כל החודש. בניגוד לפוסטים היומיים בפייסבוק, כאן באתר תמצאו הסבר מקצועי על מהלך שמיים שמפרט משמעויות, ומאפשר למי שרוצה, להבין קצת יותר אסטרולוגיה, וכן להתכונן לכל החודש.

שתפו

רוצים לשתף חבר ? ניתן לשלוח את התחזית החודשית למי שתרצו דרך הוואטספ, מייל, או לשתף דרך הפייסבוק. כך גם לגבי כל עמוד אחר באתר. איך שולחים ומשתפים? בתחתית כל עמוד יש כפתורים עם סמלי אפשרויות השליחה. בחרו את הדרך הנוחה לכם, לחצו ושלחו. נוח וקל.

 

ניתוח מצב השמיים – אפריל 2023

 

אם נמרחתם במרץ, אפריל יעלה קצת הילוך. בכלל אנחנו בתקופה בה דברים התחילו לזוז, אבל לא תמיד זה בכיוון הרצוי. אחרי חודשים ארוכים של תקיעות, החל מסוף ינואר דברים מוכרעים, מתקדמים, או חדשים מתחילים לטוב ולרע. זה בעבודה, יחסים, בריאות, וכן הלאה. כל מה שדגר תקופה, מוצא עתה פתח לפריצה. במרץ זה קצת בלבל אותנו, והיה פחות בשליטה. לא היה ברור לנו מה קורה, לאן הולכים, וראינו זאת גם במדינה. אישית אלו היו תחושות חוסר אונים או ספקות, ייאוש או קורבנות. עתה באפריל אפשר לקחת את המושכות לידיים, להתחיל לטפל, או לתפוס כיוון חשיבה, או להכריע. רק בזהירות בבקשה, כי מרקורי יכנס לנסיגה ב-21.4 (קראו שם). פוסט נפרד הוקדש לכך בפייסבוק.

קראו גם על ה-8.4, מאחר והאפיון שלו מתקיים מרבית החודש. נסו להקליל בפסח ולהיות פחות דקדקניים או חשבונאיים, אך בהחלט ניתן לעמוד היטב במשימות החג והכנתו. נצלו את ה-11.4 (חג פסח שני) שיהיה יום עם פוטנציאל מאד חיובי. קראו גם על ליקוי החמה המלא ב-21.4. תהיה לו השפעה עצומה לאורך מספר שבועות קדימה.

מרגע הליקוי עולה הקצב בשמיים, והקצב אצלנו כאן. העניין הוא שלא בהכרח שיש בזה סדר, ואז לעתים הכל קצת בבלגן, או לא לפי התוכנית. בכלל החודש דברים יוצאים החוצה, ולכן גם מילים לא מתוכננות. ההמלצה הכי טובה החודש היא לחשוב 7 פעמים, ורק אז לומר או לפעול.

 

קישורים חשובים : 

 

לפניכם פירוט רב מאד לפי ימים, אל תדלגו (כל יום חשוב, וקראו לגביו בזמן המתאים). אל תקראו רק את הימים האדומים, ואל תחכו שאעלה תזכורת בפייסבוק. עשו לכם הרגל להיכנס יזום, ולקרוא בכל פעם על הכמה ימים הבאים. זכרו שההשפעה אינה בהכרח ביום הנרשם, ועשויה להיות רחבה יותר. אני מסמן לכם את היום בו קיים הדיוק של ההיבט בשמיים, אך לשמיים אין יומן, ולא קורה כלום בחצות הליל. לכן ההשפעה היא גם בימים סביב, ולעתים בהם יותר אפילו מיום הדיוק עצמו:

 

 

1.4
היום לא נוצר היבט מדויק בשמיים, אך כמובן שעדיין יש השפעה מהיבטי ימים סמוכים. מאחר ואין לכם יכולת לגלול אחורה לחודש קודם, אני מביא שוב את מה שנאמר לכם על ה-30 במרץ:

מארס חיובי לסאטורן. אפשר להכניס היגיון לדברים, ובעיקר לדרכים בהן אנו פועלים. גישה רצינית, אחראית ומסודרת לביצוע משימות ועבודה. פועלים בזהירות ויסודיות, אם כי יתכן שביתר, ואז סכנת נוקשות או ביקורתיות. אבל אם צריך לעשות עבודת נמלים, או חובה שבד"כ פחות בא, זה הזמן. משפיע לאורך כל הימים האחרונים של מרץ, ולעוד יומיים-שלושה נוספים באפריל (ובמידה מסוימת אף יותר).

ונוס מפגש עם אורנוס. למרות היכולת לפעול בבגרות (ראו לעיל), הצורך הוא בריגוש וחוויות. –עשו גם פאן! ואולי בגלל שאנחנו (או זולתנו כלפינו) ביקורתיים ושואפים לשלמות תחת מארס-סאטורן, הנטייה של ונוס-אורנוס תהיה דווקא להתפרץ על מי שאינו עומד בקריטריון הפרפקציוניסטי שלנו. לכן יתכנו מריבות ועד ניתוקים. יתכנו פערים בין הגורמים הדורשים משמעת, לצדדים הרוצים חופש, ונוצר עימות (פנימי בתוכנו או חיצוני בין אנשים).

2.4
הירח מפעיל את מארס-סאטורן וגם פלוטו. מכניס כבדות ורצינות, ומצד שני ונוס על אותו הקו עם יופיטר. מדגישה את הצורך בחופש, בהנאות, ונותנת גם פתיחות ופעילות ביחסים בינאישיים. שוב מודגש הקונפליקט בין הצד של החובה והמשמעת, לצד של השתחררות וקלילות, שפורט לכם אתמול, ומאפיין את כל התקופה. מומלץ להיות גם וגם. לקחת ברצינות את המשימות, אבל גם לעשות הפסקת צהריים נחמדה או משהו כזה.

5-6.4
פסח
. שמש מפגש כירון. תשומת-לב לפרטים הקטנים. זה נהדר אם צריך לעבור על חוזים, אותיות קטנות, לתכנן טיול, להשוות מחירים, לנקות בפינות, לחפש חמץ, לדייק מתכון או עריכת שולחן החג, או כל עבודה מדויקת שהיא. העין בוחנת, מאבחנת, רואה הכל. לכן גם נטייה מוגברת לביקורת, ולעתים היא קטנונית או מציקה. זו גם דאגנות יתר מכל עניין קטן, וצורך שיהיה מושלם. נלחצים שלא נספיק בזמן, או מכל פיפס קטן. לעתים עיסוק ב"פצע" כלשהו (נפשי, ישן, נקודה כואבת), ואצל חלק זו פשוט הבריאות. סכנת משקל יתר לקטנות, וראיית העצים ולא היער. יכולת להתמסר לחובות ונטייה לשרת ולטפל.

מרקורי הרמוני לסאטורן. אמנם נותן יכולת ריכוז וגישה ריאלית ומעשית. לפעמים זה גורם לפסימיות או ביקורת, אם כי לא שוגים באשליות. אבל אנחנו בירח מלא ו…

ירח מלא ביום חמישי בבוקר (6.4). יכול להציף רגשית סביב יומיים אלה, ואולי על רקע "פצע" שנפתח או ביקורת שמושמעת. שימו לב שאינכם מחנכים וביקורתיים מדי סביב שולחן החג, כלפי נהג בפקק בכביש, וסביב ימים אלה של שהות משפחתית מוגברת ומלחיצה. בחמישי רצוי לישון עד מאוחר, ומשקימי הקום צריכים להיות קצת יותר זהירים ובאיפוק, אך נכון בכלל בימים אלה. לעתים נדמה לנו שאנחנו באיפוק, אך יוצאים ציניות וסרקזם. יהיו הרבה מריבות משפחתיות, אבל מי שיחליט, כן יוכל לשמור על איפוק. ודאו שאתם לא עושים סיפור, ולא פותחים סיפור. כלומר לא בקטנות, ולא בגדולות, ונאחל חג שמח!

 

7.4
ונוס הרמונית לנפטון. היבט רך רגשית ועד רומנטי, יצרתי ועד אומנותי. יכולת אמפטית, רצון לבלות ואולי להתפנק. אם-כי קיימת גם יכולת לבצע משימה מעשית ולפעול באנרגיה או הצלחה, בזכות היבטים מהירים שיוצר הירח.

8.4
מרקורי הרמוני למארס. היבט ארוך שמתקיים בין ה-5 ל-27 באפריל בזכות קצב דומה של התקדמות בין הכוכבים. אמנם ההיבט לא מאד דרמטי באופיו, אך חשיבותו מעצם משכו, והוא יאפיין את מרבית חודש אפריל. הידברות. לא תמיד היא שקטה או מכילה, אבל יש הרבה תקשורת. אומרים מה שחושבים ומה שרוצים. הרבה שיחות, וזו יכולה להיות תקשורת קלילה, ויכולה להיות על נושאים מהותיים. כך או כך מתבטאים. זה יכול להיות ערב של צחוקים או "פלפלת", שיחה פוליטית נוקבת, או מריבה קולנית וחופרת. אצל רובנו ההיבט יורגש סביב כמה ימים אחדים לפחות מתוך כל התקופה. ימים של אקשן, ומתאים מאד לפעילות רבה בפסח וחול המועד. היזהרו בדרכים, כי נהגים לעתים יותר עצבניים. לפעמים האקשן פנימי, ואז הרבה מחשבות פנימיות. ראש שעובד מהר וחריף, ולכן הרבה ערנות מחשבתית שנותנת רעיונות או מעמיסה מחשבות שרצות. לעתים זו אימפולסיביות של הראש, או שרעיון אינו מספיק שקול. אך בהחלט ניתן יותר להבריק שכלית.

11.4
שמש ויופיטר במפגש צמוד-צמוד. יום של הרבה אנרגיה, אופטימיות, ויכולת להצלחה או מזל. צמיחה והרחבה. לפעמים סתם נינוחות והרגשה קלה. פתיחות. עשו משהו כייפי או חשוב, קדמו מטרות. מתאים גם לעיסוק רוחני או מה שדורש חוכמה. אפילו חלום בלילה יכול להיות כזה, ונסו לזכור על מה חלמתם. הרחבה, אבל קיים גם פוטנציאל להגדלת דברים שליליים, והם עלולים לצאת משליטה. יום מתירני ומשוחרר יותר (לרוב לטוב).

ונוס חיובית לפלוטו. עומק ברגשות ורצונות חזקים. העמקת יחסים והיקשרויות. מיניות, יצירתיות, ופתרונות פיננסיים.

14.4
ונוס שלילית סאטורן. סופ"ש כבד או מתוח רגשית. בעיות במערכות יחסים, או נטייה לרצינות והתייחסות מעשית לקשרים בינאישיים. לרוב זה בא עם ביקורת או דרישות, ולעתים מגיע לכדי צינון יחסים. עיסוק רציני בנושאי חומר וכסף, לעתים עקב מגבלה.

16.4
הירח חולף על-פני סאטורן בשעות הבוקר. אלו שעות רציניות יותר, כבדות, וזה עלול לעורר את האנרגיה של ה-14.4 מחדש.

17.4
ערב יום השואה. הירח חולף על-פני נפטון בשעות הערב-לילה. אם התמודדנו עם משהו כבד קודם לכן, בזמן זה חשים אומללות, קורבנות, אכזבה, או צער. בהחלט מאפשר להתחבר רגשית ליום השואה. אבל יתכנו גם רגשות רכים וחיוביים. בכל מקרה זה זמן רגשי יותר, ואפשר שנחלום חלומות מעניינים. זה גם זמן לחלומות בהקיץ, קצת לפנטז, לעשות כלום ולהתפנק (זהירות מאכילה בלילה), אבל פחות טוב כדי לקבל החלטות ריאליות. הכניסו רגש ורוך ליחסים, וקדמו רומנטיקה, זמן זה מאפשר להתחבר לבני-אדם בכל מיני צורות. זמן לאמפטיה, אך לפעמים זה רגש עצמי גבוה שגורם להתבודדות.

17.4  בשעה 18:30
תיפתח קבוצת לימוד למתחילים. כולם מוזמנים ללמוד אין צורך בידע מוקדם. מוזמנים להגיע לשיעור ניסיון ולהחליט לאחריו. מה לומדים, עליות וכל הפרטים תמצאו בלחיצה כאן.

18.4  בשעה 18:00
תיפתח קבוצת לימוד למתקדמים בנושא כירון (מיקום ואספקטים). מתאים למי שיש לו ידע קודם על הכוכבים "הרגילים". 4 מפגשים בני שעתיים בעלות כוללת של 650 ש"ח. לפרטים נוספים לחצו כאן.

19.4
הירח חולף על-פני יופיטר בשעות הערב-לילה. מכניס אופטימיות ורצון להתרחב. אחד בפעילות, ואחר מרחיב דעת. מגביר אמונה, צמיחה, וכל מה שהנמצא בספירה היותר גבוהה. מתאים גם לבילוי או השתחררות בסוף היום.

20.4 בשעה 7:12 בבוקר
ליקוי חמה מלא
בקצה קצהו של מזל טלה, רגע לפני המעבר לשור. הליקוי מתכתב עם כוכב פלוטו, ויש לו משמעות עולמית רבת השפעה. אין בכך הכרח שההשפעה תהיה דווקא בזמן הליקוי. אך בימים סביבו, ועד השבועות שלאחריו, ההשפעה תתבטא.

ההשפעה היא על מאסות, על קבוצות ואנשים רבים. זהו ליקוי יחסית אלים, עם נטייה לקיצוניות ואובססיות. מי שנמצא תחת איום, צריך להיזהר בזמן זה. מגביר פשע ועבריינות ועבירות מין. רגשות חזקים כמו קנאה או שתלטנות. אפשרית התמודדות כלכלית אישית אימתנית, ועד כדי אירועים כלכליים עולמיים. אפשריות תנודות חריפות בוול-סטריט. יהיו חברות שינסקו, ואחרות יקרסו. זה לא זמן לשונאי סיכון לשחק בבורסה. השבועות שיבואו יגררו תמורות כלכליות, ומי שאישית נמצא במצב לא יציב, צריך להגיע מוכן לזמן זה ולשמור זהירות. אירועים גדולים או פטאליים יביאו אותנו לשנות דעה בחודש הקרוב במהלך נסיגת מרקורי. לקריאה בהרחבה על השפעות הליקוי לחצו כאן

בשעה 11:13 השמש תעבור לאזור שמיימי שור. תינוקות שייוולדו עד השעה 11:12, הם בני מזל טלה, ואלו שייוולדו החל מ-11:13, הם בני מזל שור. שימו-💖 שבכל שנה המזל מתחלף בזמן מעט אחר.

21.4 בשעה 11:35
מרקורי
יחל בנסיגתו הרשמית שתימשך עד ה-15.5. אבל נהוג לקחת עוד כחמישה ימים לכל צד כמשפיעים. בכל-זאת, מותר להתחיל תהליכים חדשים מיד בסיום הנסיגה הרשמית, אם-כי תקלות ושיבושים ביומיום השוטף ייתכנו. ספציפית הפעם ביום בו מתחילה הנסיגה (היום), נחווה במיוחד תקלות, שיבושים, קלקולים, קצרים בתקשורת, עצבנות, חוסר סבלנות וסובלנות, וריבוי אירועים וקצב התרחשויות. רווחו לו"ז ונהגו במשנה זהירות. החיפזון מן השטן, והחיים והמוות ביד הלשון.

פוסט נרחב על נסיגת מרקורי פורסם בפייסבוק לחצ/י לקריאה.

23.4
היבטי הירח מדגישים נושאי יחסים, תקשורת בינאישית, וחומר. יתכנו אי-הבנות, תקלות, ויתכן שהנטייה קצת מפונקת או חומרנית, או שדברים לא מתנהלים בדיוק לפי התוכנית או הציפייה. יום של קצב גבוה, וכדאי דווקא להוריד רגל מהגז. כדאי לזרום, ולא להגביל עצמנו לתכנון צפוף ומדויק. ממילא לא בטוח שנזכור מה קרה רגע לפני, או איך היום התחיל, ואולי גם נתקשה להירדם.

23-24.4
מארס, ונוס, ומרקורי הנסוג על אותו הקו
, נמצאים ביחסים מורכבים. ימים של "הרבה", הרבה מלל, הרבה תקריות א התרחשויות, הרבה מחשבות, והן קופצות מדבר לדבר, או שהראש לא מפסיק לעבוד. שיחות, ולא תמיד עם הרבה סבלנות גם להקשיב. מצד שני לא שומרים בבטן, מה שמאפשר לחשוף את כל הבעיות, העמדות, ולעתים הסודות. לפעמים נשנה דעה, אך שימו לב שלא מיהרתם להסיק מסקנות. משפיע לאורך הרבה ימים סביב. קראו בהרחבה על מרקורי בנסיגה.

24.4
ערב יום הזיכרון. על-אף שהוא יעבור סביר במדינה, התחושה בעם קשה. בין היתר ברקע חוסר אחדותנו על רקע הקרע בעם, והתחושה מעיבה במידת-מה.

25.4
יום הזיכרון וערב יום העצמאות. השמש בהיבט הרמוני לסאטורן. במיוחד בבוקר מוקדם זה נותן גישה בוגרת ואחראית, ומגביר שליטה עצמית. זה יום כבד, ונקום עם תחושת המשקל שמונח עלינו. אצל חלק זה מעורר נוקשות, ואז גישה ביקורתית בלתי מתפשרת. אצל הרוב זו היכולת לקחת את עצמנו בידיים, ולהסתכל למציאות נכוחה בעיניים. כל מה שבין פסימיזם לריאליזם.

26.4
יום העצמאות. ונוס הרמונית לכירון, וגם הירח ומארס מעורבים. השנה נחגוג בצורה מעט פחות עליזה את החג. מצד שני נטייה לטפל בדברים, לשרת, ויש מי שדואג למנגל, לשולחן, ולמה שצריך. תיתכן ביקורת על מי שלא עומד בסטנדרט שלנו. היזהרו מכך בעיקר בשעות הבוקר, מגישה מעט אגרסיבית או אגו שמדבר, ומאירועי אלימות. קראו גם הלאה:

26-27.4
מארס שלילי לכירון. משפיע לאורך ימים רבים. ביקורת אגרסיבית, ודרישה לשלמות. זה גם מעצמנו, ולכן דקדקנות בפרטים ועשייה חרוצה. שמרו על הבריאות. הימנעו מקטנוניות או גישה מציקה.

ונוס על הקו של אורנוס. חוסר סבלנות ביחסים או לשגרה משעממת. לכן נטייה לפעול, לרגש, ולאקשן. לפעמים זה לריב, ויהיה עדיף פשוט לעשות משהו מעניין. גם שיחה מעניינת תתאים, אך הימנעו מניסיון ללבן בעיות ביחסים.

28.4
על רקע ההיבטים לעיל, והיבטי ירח היום, זהו שישי עצבני, עם קצב גבוה ותקלות שאפשריות.

29-30.4
מארס הרמוני לאורנוס. משפיע לאורך ימים רבים סביב. לדברים קצב גבוה, ולטוב ולרע כלום לא עומד במקום. יכולת להזיז תהליכים, ולפעמים דברים לא צפויים ולא קרויים זזים. שינויים, ונכונות לפרוץ שגרה או מסגרת מגבילה. לא נכנעים ולא נרתעים, וזה הזמן ללכת הלאה. הצרה היא לעתים פזיזות, וצעדים אימפולסיביים חסרי שיקול דעת מספק. עצמאות ומקוריות, ופעילות יצירתית ועד כדי יוצאת-דופן. לפעמים משהו יוצא-דופן קורה לנו בלי שראינו את זה בא.

 

נאחל חודש טוב

אזהרת ירח שחור/בטל :

אני לא מפרסם זמנים בהם הירח לא יוצר היבטים, או בכינויו האחרים: ירח שחור/ בטל/ Void, ואני מציע לכם לא להסתמך ולפעול על-פיו בעניינים חשובים. הסיבה היא שזה מידע חלקי ומעוות, נכון שלא מומלצות התחלות חדשות בזמן ירח שלא יוצר היבטים, אך גרוע פי כמה להתחיל דבר חדש בירח שיוצר היבטים קשים, לפעמים רק קשים. כל רגע הוא ייחודי, וצריך לנתח ברצינות ויסודיות את כל מצב השמיים כדי להכריע על זמן טוב. כשמדובר בדבר חשוב, כמו בחירת תאריך חתונה, ביצוע טיפול רפואי, או מועד פתיחת עסק, כדאי מאד לפנות לאסטרולוג שמתמחה באסטרולוגיה הוררית**, גלו עוד על בחירת תאריך טוב, או התקשרו 050-7881995 לפרטים.

 

 

 

שלח לחבר או שתף את המאמר:

חרבות ברזל

אולפן המלחמה

לחצו לקריאה

תחזית יוני 2024

לחצו לקריאה

תחזית שנתית תשפ"ד

לחצו לקריאה

והקשר לכל מזל

לחצו לקריאה

איך כל מזל במיטה

לחצו לקריאה

 

תחזית קורונה

לחצו לקריאה

ערב קסום שייזכר לתמיד

לחצו לפרטים

קורסים באסטרולוגיה

לימודי אסטרולוגיה

לחצו לפרטים


צ'אט
בוואטסאפ

שיתוף
בוואטסאפ

שיתוף
בפייסבוק

שיתוף
במייל