050-7881995

הגבלות חג המולד

13.11.2021

רבות דיברתי על מצב שמיים משברי בחורף, זה בשמיים ולכן כלל עולמי. זה ישפיע גם על ישראל, ומתחילים לראות באיזה אופן בכל מקום. רבים מתכננים עכשיו חופשות לימים סביב חג המולד והשנה האזרחית החדשה. אירופה הנוצרית היא לרוב מקום כייפי להיות בו בזמן הזה של השנה. אך מה יהיה השנה? ומה כדאי לנו לדעת לקראת התקופה? כשיודעים מהם היבטי שמיים, לצד המציאות המתהווה, אפשר להתחיל להעריך. הכוכבים מתבהרים, והם מספרים על עננים מתקדרים.

קחו בחשבון הגבלות סביב חג המולד והשנה האזרחית החדשה. אירופה והעולם לא ילבשו חג עליז, ואת "סנטה" לא יכניסו בלי מסכה. חשבו היטב מהו היעד אליו אתם מתכננים נסיעה אם בכלל. בוודאי שלא כל המדינות, אך יש להניח כי ברבות יהיו הגבלות חמורות. גל חמישי מתחיל להכות במקומות רבים, והוא לא יחלוף בעוד חודש וחצי כפי שרבים מקווים. מצב שמיים מרמז על מתח גדול בין הממשל לאזרחים, וככל הנראה ההגבלות לא יתקבלו בשלווה ע"י תושבים רבים במדינות השונות. יתכנו הפגנות גדולות לצד הפרות סיטונאיות, ובוודאי קושי רב לתיירים. אם כרגע אנו רואים הגבלות מסוימות, קחו בחשבון שאלו רק ילכו ויתרחבו במרכז החורף (דצמבר-ינואר, ובעיקר סביב ימי החופשה והחגים במדינות הנוצריות). בנוסף, ככל הנראה תהיה התנגדות ציבורית יחסית גדולה לחיסוני הילדים. אין זו תחזית פרטנית לגבי כל מדינה ומדינה, אבל צריך להבין שהכיוון הכללי בעולם שלילי.

ישראל

גם בישראל מצב השמיים המשברי משפיע. אבל כפי שזה נראה כרגע, על-פניו לא מדובר בגל חמישי משמעותי של תחלואת קורונה גבוהה. יש להניח שבישראל המתח בין מתנגדי החיסונים למשרד הבריאות והממשלה מתעצם, והמשבר הוא בעיקר סביב הסוגיה הזו. אנו כבר עדים לאיומים על חיי ד"ר שרון אלרועי פרייס, ורימון נזרק על משרד הבריאות בנצרת. יש להניח שהמאבק סביב חיסון הילדים בישראל יגיע לדרגות שיא בחורף. אם היו שואלים אותי, טוב עושים כשמאבטחים את ד"ר שרון אלרועי פרייס ואחרים. זוהי תקופה עולמית בעייתית, הן בריאותית, והן מבחינת יחסי אזרחים-שלטון, וישראל בהכרח מושפעת לפחות במידת-מה.

אך ככל הנראה המשבר בישראל יהיה גם במישור הכלכלי, וזו כנראה הבעיה הגדולה ביותר שלנו. יש לכך מספר סיבות. ראשית כבר עתה מסתמנת חוסר שליטה על ערך השקל. לבנק ישראל כבר אין יכולת להתערב, והשקל ממריא באופן שפוגע מאד ביצואנים והתעשייה בישראל. ירידת ערך היורו והדולר קיצונית מדי, ולכן עלולה להכות גלים במשק. שנית, המצב הפיננסי העולמי בבעיה. ככל שזה יתגלה בבעיותיו, כך גם ישראל תושפע, וגם אם רק בעקיפין. ארה"ב בוודאי מושפעת, ואנו ידועים שכששם בעיות, כאן לא חומקים. שלישית, ההוצאות של ממשלת ישראל יאמירו מאד. בין אם בגלל התקציב שעבר ויש בו תוספות רבות שצריך יהיה לממן. ובין אם ע"י סעיפים נוספים שכרגע אינם ברורים. למשל אנו כבר מבינים שהיערכות מול אירן מתחילה לעלות הרבה מאד כסף, ואתם יודעים שאני מעריך שהסיפור לא נפתר בדרכי שלום בקרוב. אנו כבר עדים לעלייה בהיקף פעילות צה"ל בסוריה, ו-2022 תדרוש עוד יותר פעילות צבאית. יש להניח כי הצד הכלכלי היקר של זה יתוקצב כבר עתה. הצד הכלכלי יותר שברירי משנדמה.

 

חזרה לאולפן קורונה

עמי גוטמן – אסטרולוג

שלח לחבר או שתף את המאמר:

ערב קסום שייזכר לתמיד

לחצו לפרטים

תחזית אוגוסט 2022

לחצו לקריאה

תחזית שנתית תשפ"ב

לחצו לקריאה

תחזית קורונה

לחצו לקריאה

והקשר לכל מזל

לחצו לקריאה

איך כל מזל במיטה

לחצו לקריאה