050-7881995

הזודיאק

גלגל המזלות מלווה אותנו כבר אלפי שנים. בעולם הקדום הוא סימל את השנה, והיה מעין לוח שנה עד שהשתרש הלוח הנוצרי. כיום אנו מתחילים את השנה ב-1 בינואר, אך מה מיוחד ביום הזה שפותח את השנה? גלגל המזלות מתחיל ב-21 למרץ, במזל טלה. זהו יום השוויון האביבי, בו השמש נמצאת בדיוק מעל קו המשווה, ומחלקת את אורה שווה בין כדו"א הצפוני לדרומי. גם שעות האור והחשכה שווים ביום זה -12.

4 קודקודים לגלגל המזלות (הזודיאק), היוצרים צלב (ראו תמונה). כל רבע גלגל הוא עונה בשנה, וכל נקודה כזו מבטאת יום חשוב בשנה, בעל משמעות אסטרונומית כבירה. כל נקודה כזו מתחילה מזל חדש, ודי מדהים לראות שתכונותיו האסטרולוגיות של כל מזל שכזה, מתאימות באורח פלא לתכונותיו האסטרונומיות:

ASC – קו האופק: תחילת הגלגל במזל טלה. קורה ביום השוויון האביבי, ה-21 למרץ, ומבשר את בוא האביב, הפריחה וההתחדשות. לכן מתחילה שנה אסטרולוגית חדשה במזל טלה, התינוק של הגלגל, לכן הטלאים לפעמים ילדותיים, אופטימיים כמו האביב, אמיצים ומתלהבים. הם שוכחים מהר את הרע שהיה, המריבה, הכעס, הכישלון, ונאותים להתחיל מחדש במלוא העוצמה. כמו שוכחים את אירועי השנה שחלפה, כמו אומרים תכלה שנה וקללותיה תחל שנה וברכותיה. הטלאים מביאים את האביב לכל דבר בו הם מתעסקים.

IC – הקודקוד התחתון, הוא ה-21 ליוני, תחילת הקיץ. אסטרונומית זהו היום הארוך בשנה, ששעות האור בו הן הרבות ביותר. נקרא גם יום ההיפוך, כי עד אליו הימים מתארכים, ומאותו היום הם מתחילים להתקצר, ומחשיך מוקדם יותר. מזל סרטן נפתח ביום הזה. הסרטנים כבר אינם מתלהבים כמו הטלאים האביביים שיומם מתארך, הם שמים לב שהיום מתקצר, כלומר הם צופים בעיות, ראשונים לחשוב או לזהות מה יכול להשתבש. לכן, לא פעם יש להם חרדות. הסרטן חושש לאבד את מה שכבר השיג, שומר ומגן על הבית, המשפחה, ולכן עלול לשקוע במצבי-רוח פסימיים.

DSC – הקודקוד הימני, קורה ביום השוויון הסתווי, ה-22 לספטמבר, ומבשר את תחילת הסתיו. זהו למעשה יום הראי של יום השוויון האביבי, גם בו השמש בדיוק מעל קו המשווה, ומחלקת את אורה שווה בין כדו"א הצפוני לדרומי. גם בו 12 שעות אור ו-12 עלטה, רק שהכיוון בדיוק הפוך, הימים מתקצרים ולא מתארכים, השמש למעשה עוברת לצד הדרומי, לכיוון החורף שלנו. מזל מאזניים נפתח ביום זה, וזהו באמת המזל שמחפש את הראי שלו, את ה"עזר כנגדו", צריך שותף, בטח זוגיות, ואוהב להתייעץ עם אחרים, לכן גם מחליט לאט. השמש שוב חוצה את קו המשווה, אך הפעם לכיוון השני. המאזניים זוכר את זה, והוא נמצא בדיוק באמצע, על הגדר, ויש לו יכולת לראות את שני צדי המטבע בכל החלטה או עניין, לכן הוא גם מתקשר עם צדק וגישור.

MC – הקודקוד העליון, נקרא קו רום שמיים, הוא ה-21 לדצמבר, ומבשר את בוא החורף. אסטרונומית זהו היום הקצר ביותר בשנה. אחריו הימים יחלו להתארך אט אט בתהליך ארוך עד לשיא ב-21 ליוני. מזל גדי נפתח ביום זה. הגדיים סבלניים, הם שואפים לפסגה גבוהה, אך מוכנים ללכת את כל הדרך, מוותרים על קיצורי-דרך, ובצורה איטית ובטוחה. לא פעם הם מתחילים מנקודה נמוכה, מקשיים ומסע כבד, מ"היום הקצר בשנה", אך הגב החזק והראש הרציונלי שלהם משיג להם את המטרה בסוף הדרך. לכן, לרבים מהם הייתה ילדות לא שמחה, אך ככל שהם מתבגרים, כך הם מוצאים שלווה והצלחה.

הערות: בכל שנה נדרשות התאמות של כמה שעות ועד יממה לנקודות המדויקות, לכן יום השוויון האביבי יכול להתחיל לפעמים ב-20 למרץ למשל, במקביל אנו האסטרולוגים נתאים זאת למפה, במקרה הזה יהיו אנשים במזל טלה שנולדו ב-20 למרץ, וכדומה. בנוסף שימו לב לגלגל החיצוני בתמונה עם הספרות הרומיות, אלו הבתים האסטרולוגים. גלגל זה מתחלק ליממה (24 שעות), כשהקודקוד הפותח (משמאל ASC) יימצא בדיוק היכן שהשמש זורחת באותו היום, וזה יהיה האופק של האדם.

חזרו לרשימת המאמרים המלאה – מה אומר המזל שלי.

צרו קשר או צלצלו: 050-7881995

 

שלח לחבר או שתף את המאמר:

חרבות ברזל

אולפן המלחמה

לחצו לקריאה

תחזית יוני 2024

לחצו לקריאה

תחזית שנתית תשפ"ד

לחצו לקריאה

והקשר לכל מזל

לחצו לקריאה

איך כל מזל במיטה

לחצו לקריאה

 

תחזית קורונה

לחצו לקריאה

ערב קסום שייזכר לתמיד

לחצו לפרטים

קורסים באסטרולוגיה

לימודי אסטרולוגיה

לחצו לפרטים


צ'אט
בוואטסאפ

שיתוף
בוואטסאפ

שיתוף
בפייסבוק

שיתוף
במייל