050-7881995

העולם ב-2020 – תחזית שנתית

תאריך פרסום: 27.12.2019

עמי גוטמן – אסטרולוג

כך תיראה…

 

איזה קצב יהיה לשנה שלפנינו… ל-2020 יש כנפיים, והיא כאן כדי לשנות סדרי עולם. היא לא תעשה זאת בעדינות. מאחורינו תהליך נוקשה וארוך, בו נאבקו הצדדים המבקשים לשמר את הקיים מול אלו הרוצים לשנות אותו מהיסוד. התהליך הזה טרם יסתיים, ושיאו למעשה הוא עתה, בתחילת 2020. אך הוא ילווה אותנו במשך כל השנה, כשהצד המבקש לשנות, להפוך, למחוק את שהיה, מנצח. מי יושפע? מבחינה אישית, בעיקר כל מי שיש לו אלמנט במפה בין מעלות 20 עד 25 במזלות טלה, תאומים, סרטן, אריה, מאזניים, וגדי. אך גם אלמנטים במעלות אלו ממזלות אחרים עשויים לחוש בכך. מבחינה גלובלית העולם בוודאי יושפע. זה חברות, מדינות, תהליכים ועוד. תהליכי השינוי תופסים תאוצה ותעוזה בין אמצע מרץ לסוף יולי, ושוב בנובמבר-דצמבר. בזמנים אלו יתרחשו מגה אירועים עם מעט שליטה ובקרה.

העולם (וגם אצל רבים אישית) מבקש להשתנות מהיסוד. איך עושים זאת? ממש כמו העצה שנותנים לאצן המבקש לנצח תחרות ריצה: "תתחיל הכי מהר שלך, ולאט לאט תגביר מהירות". כלומר צפו לקצב גבוה, וכבר מתחילת השנה. אנו כבר בשיא המאבק המבקש להשתחרר מהישן. בינואר 2020 תהליכים שליוו לאורך כל 2019 יגיעו לשיאם. כמו הברקזיט, אך גם מחאות עממיות כמו בהונג-קונג, עירק, איראן, לבנון, צרפת, ספרד, או דרום אמריקה, יגיעו לעימות מירבי. כלכלות וחברות עסקיות שלא השכילו להתאים עצמם לעולם המשתנה יתקלו בבעיות בלתי עבירות. איתני הטבע יזכירו לנו שזלזלנו בכדור-הארץ, ונסבול מההתחממות הגלובלית, אך גם מתהליכים שאינם באחריותנו. גל קור קיצוני בצד אחד של העולם, מול שריפות ויובש באחר. רעידות אדמה או הרי געש, וסערות קטלניות. נראה יותר תאונות, טרור, מלחמתיות. תאונות יכולות להיות בקטן, כמו יותר תאונות דרכים ועבודה, אך יתכנו מגה תאונות. בעיקר היכן שתשתיות ישנות לא תוחזקו כראוי משך שנים, עלולות להתפרק, ולהביא לנפגעים רבים. חפשו מה כזה בסביבתכם, ותחזקו את רכבכם וביתכם הפרטיים. כל זה ודיברנו בינתיים רק על תחילת השנה, ובמיוחד צריך לשים לב בין ה-10 ל-14 בינואר. אז התחלנו הכי מהר, עכשיו אפשר להגביר לאט לאט קצב…

 

תחזית שנתית אישית
לחצ/י לקריאה


 

ב-2019 תהליכים התבשלו, וכוחות חזקים משכו לכיוונים הפוכים, צדדים מנוגדים. תהליך שמגיע לשיאו בינואר 2020, ומאפיין את כל החורף. אבל הוא מגיע להכרעה, ויש צד שמנצח בבירור, לטוב או לרע. אבל מה שהיה הוא לא מה שיהיה. שוב, לרבים זה נכון אישית, ובוודאי בתהליכים עולמיים. החל מאמצע מרץ ועד סוף יולי "נתפוס קצב", ואין מה שיעצור את השטף. צד חזק מכריע צד חלש, ויש לו מעט חמלה. אלו חודשים בהם תהליכים שועטים קדימה עם מעט רסן. לכן יתגברו תהליכים מקדמים, כמו רפורמות רצויות במשטרים וחוקים. אך גם תהליכים שליליים יתקדמו מהר. מבחינה כלכלית זו תהיה תקופה סוערת ביותר, לטוב ולרע, ולתלוי איפה ולמי. יהיו תאגידי ענק בצרות, חברות שפושטות-רגל, לצד פריצות-דרך כלכליות ענקיות, והסכמי סחר. זה בעיקר תלוי בהתנהלות עבר, וכמובן במפות אישיות של מדינות וחברות פרטיות. 2020 תביא משבר כלכלי עולמי חמור, רוחבי וברור, אך קשה לקבוע שזה קורה בשלב זה. אבל גם אם מגה משבר כלכלי כללי מתעכב, נראה שלא נחמוק מכך במחצית השנייה של 2020.

יש לשים-לב במיוחד לרצועת הזמן שבין ה-16 ל-26 במרץ. תהליכים יאיצו, ויתכנו אירועים דרמטיים חסרי שליטה. הרי געש, רעידות-אדמה, וכל מה שקשור באיתני הטבע יכול עלול להתפרץ בעוצמה. גם טרור, מלחמות (פזיות, כלכליות ואחרות), ואירועים כלכליים דרמטיים יתכנו. בחיינו אישית שימו-לב שאתם לא מגזימים. יש מעט בקרה עצמית, ולפעמים זה מישהו או משהו נגדנו שפועל בעוצמה. תוצאות שליליות, מגבלות ובעיות, יתכנו במיוחד בסוף מרץ ועד ה-10 באפריל.

אם-כן המחצית השנייה של מרץ מתגברת תהליך של שינוי, מניעה אותו. והוא יורגש לתוך הקיץ. זה זמן בו העולם משתנה, ובמובנים מסוימים זה לחיוב, תוך דחיית המבנה הישן והמסואב. אך גם שינוי לשלילה יהיה, ויש אווירה פנאטית ופעולה קיצונית. ביחסי אנוש זו אובססיביות שעלולה להיות אכזרית. זה גם יותר פשע פלילי, ואירועי שנאה. נראה את התגברות האנטישמיות בכל השנה, ובזמן זה במיוחד. שנאת זרים מסוגים שונים תופיע באכזריות ובקנה-מידה רחב במקומות רבים. נראה יותר פנאטיות דתית, ורעיונית אחרת. שימו-לב שאינכם מתאכזרים לזולתכם. אישית ועולמית, מזמן זה המטרה מקדשת את האמצעים, כל האמצעים.

 

הזמינו אותי להרצאה בעסק
יומולדת או מסיבת רווקות


 

מאי הוא חודש של אשליות. חלקינו נתפכח מהם בזמן זה, אך רובנו דווקא נטפח אותם בזמן זה. פוליטיקאים ומובילי דעת קהל ימכרו לנו סיפורים בכישרון דמגוגי רב. יש מי שיטיף לשנאה תוך ניצול רגשי נחיתות, ומי שימכור חלום לא ממש סביר למימוש במציאות. מאי הוא זמן הפנטזיות. ובאופן אישי, רבים יתאהבו בו בלי הכרה, עד אובדן נשימה. מאידך יהיו כאלה שיחושו אומללות רומנטית, אולי בגלל חוסר יכולת לממש, או אכזבות מציפיות שהיו כנראה מוגזמות. כך או כך, מערכות יחסים בינאישיות יהיו במוקד (מסוגים שונים), ויהיה בהם מעט היגיון. כדאי להיזהר אישית, ואמליץ לכם לעשות חושבים עם עצמכם ב-3 במאי, מה אתם מרגישים? האם יש סיכון שתיפלו במלכודת המיסוך במאי שרק התחיל? זה יכול להתבטא גם בתחום החומרי, הימנעו מספקולציות פיננסיות, הימורים, פיזור כספים, ומעשי הונאה (שלכם או על גבכם). במאי ימכרו חלומות בלתי מבוססים, ועד ממש שקרים. אלו ייחשפו מיד או קצת בהמשך. מעניין לעקוב אחרי המשקיעים בבורסה, שצפויים להתנהג כעדר על רכבת הרים. יש לשים לב במיוחד לימים בין ה-9 ל-16 במאי.

מערכות יחסים שיתחילו ועסקים שיקומו במאי ויוני 2020, סיכוייהם לשרוד לאורך זמן נמוכים. נקודת זמן אפשרית לסיום, היא כבר בין ה-10 ל-14 ביוני. אלו ימים מסוכנים מהבחינה האישית, ימים של מניפולציות, מעשי הונאה, מרמה ופשע, בעיות בריאות, ואובדן מכל סוג. התנהגות שפלה, ערמומית, ואכזרית תיתכן. בעולם יתכנו אסונות, או פרשייה מביכה וסנסציונית שפורצת. בין היתר ארה"ב מושפעת.

ב-21 ביוני יתרחש ליקוי חמה משמעותי, אירועים ותהליכים שייוולדו סביב זמן זה, יימצאו סיום או המשך לקראת סוף 2020. הוא מסמל פחדים, קשיים, מגבלות, ונחיתה קשה לקרקע המציאות. זהו היום הארוך בשנה, ודווקא בו השמש לוקה. נקודתית סביב ימים אלה יתכנו אירועי טבע, והדגשת לאומנות, בדלנות, טרור ופשעי שנאה. אלו נובעים מתחושת חוסר ביטחון וגם יוצרים אותה, ומחזקים תחושת צורך להגן ולשמור על הבית. נראה שיח כזה במיוחד בארה"ב על רקע מערכת הבחירות המתחממת שם. השיח הוא של פחד, ובגינו (אנו כבר יודעים) נעשו המעשים הכי גרועים בהיסטוריה. מדינות מתכנסות לתוך עצמן, עמים מבקשים עצמאות, ואיחודים -היפרדות. אך זה מוביל לחצי השני של 2020, בו נתפכח מאשליות אותן טיפחנו באביב. זה קצת ללכת שוב אחורה, אחרי ששעטנו קדימה. הפחד מחזיר אותנו למבנה הישן, בחיינו אישית, ובממסד העולמי. הכוחות שמבקשים לשלוט על ההמון, לשמר את הסדר הישן, מרימים ראש, ונאבקים שוב על מקומם. אך זוהי רק שירת הברבור המתודלקת בפחד שמא רצנו מהר מדי באביב, והחדש מפחיד ומסוכן. יהיו גם מי שייקחו את הפחד, ויתפכחו מאשליות לחיוב. וזה יוביל גל של אלו הרוצים להגן על כדור-הארץ, על הכלכלה והחברה.

הרקע אם-כן הוא מצוקה, והוא מחזיר את מאבק האיתנים שמתחיל את 2020, וליווה במהלך 2019. זהו מאבק בין אלו הרוצים לשָמֵר את הקיים, את המבנה הישן, וחוקי העבר, ובין אלו המבקשים לשנות מן היסוד, ללכת קדימה בדרך חדשה. לרבים זה ערעור מסגרות בחייהם אישית, וגלובלית זה שוב מאבק בין עמים לשלטון, בין מדינות, ובין זרמים וחוגים. יחזרו המחאות הדורשות עצמאות או לשנות את החוק, מבנה כלכלי חדש מבקש לנשל את המבנה הישן, וממסד הישן נלחם בשיניו על קיומו.

במקומות רבים, התהליך הזה יוכרע רק לקראת סוף 2020, או תחילת 2021. זהו זמן בו העולם מתקדם, נפטר מן העולם הישן, ושורף את הגשרים מאחור. זה זמן של קדמה טכנולוגית וממסדית, זמן חדשנות ופריצות-דרך מדעיות. בין היתר, יתכן שגם האסטרולוגיה מתקדמת לכיוון המיינסטרים. את 2021 נתחיל עם מבט קדימה, כשתקופתנו אנו תראה כמו המאה הקודמת, ולא נאמין כי עברה רק שנה אחת.

אבל הדרך לא תהיה קלה. יש לשים לב לזמן שבין ה-14 ל-25 באוגוסט, שיהיה אגרסיבי (היזהרו אישית) ומסוכן עולמית. בעיות שירימו ראש בזמן זה, עלולות להתבחבש עד אמצע אוקטובר. שוב, זה מאבק יצרי של כוחות מאד חזקים. האחד מבקש להחזיק, והשני להפוך. בזמן זה כוכב מארס (מאדים), האחראי על הפעילות, מאט את מהלכו, עד שייחל בנסיגה ב-10 בספטמבר. נסיגה שתימשך עד ה-14 בנובמבר. בזמן הנסיגה יש להימנע מכל התחלת פרויקט חדש, מניתוח לא דחוף, הקמת עסק חדש וכדומה. מדינה שתצא למלחמה בזמן זה, -תפסיד! והצד המותקף יהפוך את הקערה על-פיה, וינצח. ההיסטוריה הוכיחה זאת שוב ושוב. בין היתר, למזלנו, כשצבאות ערב הפתיעו אותנו ביום-כיפור 1973, מארס הואיל בטובו להיות בנסיגה.

זה יהיה זמן של מאבקים כפי שתוארו לעיל. העולם כמרקחה, ויש מעט מקום לדיפלומטיה. שוב, זה בהחלט יכול להיות גם הטבע, אבל בביטחון זה הממסד, משטרים, מדינות, כלכלות, ומסגרות מסואבות. זה גם זמן תקלות, במיוחד היכן שהתשתיות מאד ישנות (כמו רוסיה למשל). יתרבו בו תאונות דרכים ואחרות. כדאי לדאוג לכל הכיסויים הביטוחיים השנה. נעשה סדר, קחו את כל התקופה בין אמצע אוגוסט ועד אמצע דצמבר כקשורה בנסיגת מארס. הזכרנו את ה-14-25 באוגוסט, ואדגיש אף יותר את אמצע ספטמבר עד אמצע אוקטובר.

ובין אמצע אוקטובר לאמצע נובמבר מתהווה לנו צד מנצח. שוב תקופה דרמטית מאד, שמכה ללא רחם במוחלש. אירועי שנאה, אנטישמיות ושנאת זרים יתכנו. פשיטות רגל, או לפחות צרות גדולות של תאגידי ענק. אסונות עולמיים, וגישה בלתי מתפשרת בדיפלומטיה ושל מטיפים, קבוצות וארגונים. לכן יותר טרור לצד מחאות אלימות. בחיינו אישית זה שוב אובססיביות פנאטית שאפיינה את האביב. מי שנמצא תחת סיכון פיזי, עבודה מסוכנת או אלימות וכדומה, מוטב שייערך בהתאם ל-2020, ויגן על עצמו. כשיסכמו את 2020 בהרוגי תאונות דרכים או עבודה וכיוצא בזה, נגלה עלייה. ויהיו כאלה שהכוח האובססיבי הזה הוא מאד מקדם עבורם, כאלו שיפרצו בענק (הכל לפי מפה אישית).

 

מתנה מקורית
ליומולדת, לידה, ובכלל
מפה אסטרולוגית


 

ב-14 בדצמבר יתרחש ליקוי חמה מלא. הליקוי הזה, יותר מכל, מסמל בנייה מחודשת, ניצחון החדש על הישן. הברבור הישן יידום לנצח, והעולם משתנה לתמיד לקראת סיום 2020 ותחילת 2021. בחודש שאחרי הליקוי ניתן להשלים תהליכי עבר, ולהביא לתוצאה הסופית, בחיינו אישית ובעולם הגלובלי. בין אם אנחנו אוהבים אותה או לא, זה חייב לקרות. וההמלצה היא לא להתנגד לשינויים, אלא לתרום להם כך שילכו בדרך הנוחה יותר לנו. ב-2018 קצת קפאנו, ב-2019 תהליכים המבקשים שינוי החלו לבעבע, ואולי קרו חלקית. וב-2020 השינוי יתממש במלואו.

ארצות הברית:

ב-2020 יהיו יותר ליקויי שמש וירח מאשר בשנים אחרות (6). שניים חשובים הוזכרו לעיל. אך חשיבותו של ליקוי נקבעת בהתאם למפה אישית של כל אחד מאיתנו. זה נכון גם לגבי מדינות. ארה"ב הכריזה עצמאות ב-4 ביולי 1776 בשעה 17:10 בפילדלפיה. ומכאן שיש לה מפת לידה מדויקת מאד. דווקא ליקוי הלבנה (ירח) שלא הוזכר בתחזית הגלובלית, זה שיתרחש ב-5 ביולי, יהיה דרמטי עבור האימפריה האמריקאית. מזה זמן אני כותב לכם על התפוררותה של שליטת העולם, וכיום כולנו עדים לתהליך בו מאבדת ארה"ב את ההגמוניה הבלעדית. התהליך הזה ממשיך ביתר-שאת ב-2020, ונראה את ארה"ב ממשיכה לאבד אחיזה במקומות רבים בעולם, והמזרח התיכון שלנו בפרט. יחסי החוץ הרעים פוגעים גם בכלכלתה. ארה"ב נחשלת במלחמת הסחר מול סין, בפירוק קוריאה הצפונית מהגרעין, באירופה, אמריקה הדרומית ועוד.

אך מעל הכל, תסבול ארצות הברית של אמריקה ממערכת בחירות אלימה, מפלגת, קיצונית והרסנית. נראה מעט ממלכתיות, וזה יוביל למעשים אלימים, ועד כדי פילוג פנימי. במקביל ארה"ב מאבדת את הנכס העיקרי שיש ברשותה –כלכלה משגשגת. משבר כלכלי משמעותי יפרוץ, ויתמשך לעוד שנים קדימה. בשנים הבאות אמריקה משנה את פנייה מן היסוד, ובין היתר מאבדת מכוחה. אלו גם איתני הטבע שממשיכים להרוס ולפגוע. גם עליהם סיפרתי לכם בעבר, ומאז אנו שומעים על ההוריקן הכי הרסני, השריפות הכי קשות, ושיאים כל הזמן נשברים. יש לזה אפקט מצטבר, ועוד מזה צפוי.

כבר ינואר 2020 הוא חודש רע באמריקה, ונבחין בכך כולנו. אך מרכז התקופה הקשה הוא סביב יום העצמאות האמריקאי (כל הימים סביב ליקוי הלבנה). מנקודה זו והלאה ארה"ב במשבר גדול. המאבק הפנימי יחריף בזמן שעד הבחירות לשיאים חדשים בלתי נתפסים. אלה הם קיץ-סתיו רעים לארה"ב מבחינות רבות, ובמיוחד בין אמצע אוגוסט לתחילת אוקטובר.

דונלד טראמפ עובר שנים קשות ומשפילות מרגע שנבחר לנשיאות, אלו השנים הקשות בחייו. כשרק נבחר ב-2016, כתבתי לכם מאמר על אישיותו, ועל הצפוי לו עד הבחירות של 2020. קישור למאמר תמצאו –כאן-. כתבתי לכם כבר אז שהקשיים פוגעים בבריאותו הפיזית ומנטלית. השנה נראה אותו משוחרר כל רסן, מלחמתי, ומקדש כל אמצעי בקרב של חייו. כשנדע מי מתמודד מולו, אכתוב לכם תחזית בחירות. אך אומר בזהירות כי סיכוייו להיבחר לכהונה נוספת, אינם גבוהים.

בסוף 2020 אתם תקראו שוב את התחזית הזאת, שתישאר כאן כל השנה. אני כבר אומר לכם שהיא כנראה לא תהיה 100% מדויקת, אז בואו נתפשר על 90%-80%? אסטרולוגיה אינה מדע מדויק, זה לא מתמטיקה. אבל היא תהיה נכונה בעיקרה! זו בגדול השנה שלפנינו, לטוב ולרע. נאחל שרק הטוב יקרה לעולם. 

ישראל:

תחזית שנתית מלאה תוכלו לקרוא בלחיצה כאן.

קבלו עדכונים שוטפים:

עשו LIKE לבלוג שלי בפייסבוק, שם מתפרסמות תחזיות מספר פעמים בשבוע. אך לייק לא מספיק כדי שכל הפרסומים יקפצו לכם לפיד ! כדי להבטיח שזה יקרה, יש לשנות את ההגדרות ל"See First" או "ראה תחילה". מטלפון נייד דרך "…" (לחצו על 3 נקודות), ואז לחצו באפשרויות שנפתחות על "עוקב/ת" (למרות שהוא כבר מסומן), וסמנו "ראה/י תחילה".

ממחשב,  לחצו על כפתור ה"Follow" (באנגלית) או "עוקב" (בגרסה עברית) בעמוד הפייסבוק, ושנו ל"ראי/ה תחילה" . כך תבטיחו שהתחזיות שלי יופיעו לכם תמיד. פשוט וקל. ומי שעדיין צריך, יימצא כאן קישור לעמוד .

גם באתר עצמו תמצאו חומר רב, תחזית חודשית המתחדשת כל חודש, מאמרים על המזלות, הכוכבים, שירותים אסטרולוגיים ומחיריהם, סרטונים ועוד. לחצו על התפריט באתר ובחרו את הנושא המעניין אתכם.

עמי גוטמן – אסטרולוג

שנה אזרחית טובה !
ממני והכוכבים !

שלח לחבר או שתף את המאמר:

ערב קסום שייזכר לתמיד

לחצו לפרטים

תחזית אוגוסט 2022

לחצו לקריאה

תחזית שנתית תשפ"ב

לחצו לקריאה

תחזית קורונה

לחצו לקריאה

והקשר לכל מזל

לחצו לקריאה

איך כל מזל במיטה

לחצו לקריאה