050-7881995

הקורונה מאחורינו… ולפנינו!

6.3.2021

לאחרונה נשאלתי שוב ושוב בפייסבוק אם יהיה סגר רביעי, ועניתי שלהיפך, הכיוון הוא פתיחה. אלו הדברים שאני כותב לכם מזה זמן, אך היה קשה להאמין. נתוני ההדבקה והמוטציות הלחיצו, אך החיסון פשוט עובד. מחקרים מתחילים להראות שהחיסון מונע תחלואה, וגם מונע הדבקה. אין 100% (וזה נכון בכל דבר בחיים), אבל מי שמחוסן לא צריך לדאוג בעיקרון. זה לא שלא יהיו מקרים חריגים, אבל עבור רובנו המוחלט, החיסון מגן. גם כשמתחסנים לשפעת או מחלה אחרת, עדיין יהיו מקרים חריגים של נדבקים. ובכל-זאת אנחנו ממשיכים חיים נורמליים.

אט-אט גם הממשלה התחילה להבין, אבל ברור שחלק מהציבור עדיין בפאניקה. כשכתבתי זאת, היו כאן כאלה שממש כעסו עלי. אמרו שאני חסר אחריות, וכמעט האשימו אותי שיש לי דם על הידיים. אבל עכשיו אפילו נתניהו שרק לפני כמה ימים האשים את בני גנץ שיש לו דם על הידיים כשהוא מבקש פתיחה, אומר בראיון לפוקס-ניוז ש"הקורונה מאחורינו". הרבה ביקורת נתניהו ספג על המשפט הזה, אך צריך לומר שהוא צודק. יותר נכון לומר שהקורונה כמגפה מאחורינו, גם אם לא תיעלם לגמרי. לא נראה בתי חולים מתמלאים בחולים קשים. לא מספרי מתים שמטפסים. ועדיין אפשר לחלות, והיא מסוכנת במיוחד למי שלא התחסן. אבל תתרגלו, הקורונה כמגפה מאחורינו.

מחר המשק נפתח. אחרי החנויות, המספרות, מכוני היופי וכו', חוזרים גם המסעדות, התרבות, המופעים, ולא להאמין: אירועים עד 300 איש. עוד לא ממש קלטנו, אבל החיים חוזרים. מצטער אם זה מרגיז מישהו, אבל מי שמחוסן יכול לוותר על מסכה, לחזור ללחוץ ידיים (זוכרים איך עושים זאת?), ואפילו להתחבק! הממשלה לא תמהר לאפשר לנו הכל, בעיקר כי זה מקשה באכיפה. שוטר ברחוב לא יכול לדעת בקלות אם אדם בלי מסכה הוא מחוסן או לא. למי שלא מחוסן, לא רוצים לאפשר הקלות, וקשה לעשות את הדיפרנסציה. אבל גם הממשלה תאפשר עוד ועוד. לא מן הנמנע שנראה את המסכה יורדת בשלבים. תחילה יוותרו לנו עליה ברחוב, ובעתיד היותר רחוק גם בחללים הסגורים, ככה שנתרגל. אנחנו כמו אדם שהיה בחושך זמן רב, אם יחשפו אותו מיד לאור השמש המלא, הוא יתעוור. פסיכולוגית התרגלנו לפחד. אבל אט-אט האישונים שלנו יסתגלו, ונהיה מסוגלים להכיל את האור.

עוד במרץ 2020 הבטחתי לכם שהפתרון לקורונה יגיע בסוף 2020 – תחילת 2021. מי שמחוסן לא יחלה קשה, וגם לא ישמש נשא שמעביר את הווירוס הלאה. וגם הילדים הלא מחוסנים שכן יידבקו אינם נמצאים בסיכון, המחלה אינה אקוטית אצלם, ולרוב א-סימפטומטית. נותרו מעטים מקבוצות הסיכון שעלולים להידבק ולפתח מחלה קשה, ולכן עוד כולם יגלו שכל ההתנהלות הפרועה של פורים, לא תביא עלייה משמעותית במספרים. גורמי הרפואה עוד מחכים. גם "סגר פסח" לא ירד מהפרק. זה בסדר, ובכלים שלהם הם צריכים להיות זהירים. אבל הכלים האסטרולוגים שלי מראים את הסוף. סוף המגפה הבריאותית.

הקורונה לפנינו

ראש הממשלה אומר בצדק שהקורונה מאחורינו, אבל יש גם חדשות מאד רעות. הקורונה הבריאותית מאחורינו, אבל הקורונה הכלכלית לפנינו. עוד לא ראיתם כלום, וזה יהיה יותר כואב ממה שנוכל לדמיין. לצערי הממשלה לא מתכוננת למשבר הכלכלי, ורק פתיחה חזרה של המשק לא תספיק. מאות אלפי מובטלים מוגנים רק עד יוני, ולא לכולם תהיה עבודה אחריו. עסקים רבים ששרדו עד עתה, דווקא בישורת האחרונה עלולים ליפול. רבים יתקשו להחזיר חובות, או משכנתאות שהופשרו אחרי ההקפאה. גם הממשלה תגלה שהגרעון שלה עצום, ודרושה תוכנית אכזרית שתביא את הכסף. המענקים שניתנו, דמי האבטלה, עלויות הטיפול במגפה (כמו מלוניות, בדיקות, חיסונים, בתי חולים, ציוד ועוד)  לא צומחים על העצים, והחשבון יוגש בהכרח לנו. חלק מההלוואות נלקחו ל-100 שנה, וישלמו אותם ילדי ילדנו. אבל זה מחליש את כל המערכת, ואת המבנה האיתן של אוצר המדינה. אין תוכניות הסבה למובטלים שייצרו תעסוקה, ולכן מהצד השני החלשים בחברה יתמוטטו. כשהמדינה חלשה, והעם חלש, זו מגפה כלכלית. לממשלה הבאה לא תהיה דרך לטפל בתפוח-האדמה הלוהט שיתגלגל אליה

לכן הפוקוס חייב לעבור לנושא הכלכלי. השיקול הנכון יהיה הכלכלי ולא הבריאותי. אנחנו צריכים לחזור לשגרה, כי מה שמאיים עלינו היא הקורונה הכלכלית. דברים מתיישבים לאט, והבנות כאלו יתקבלו בהמשך. לצערי זה יהיה מעט מדי ומאוחר מדי. למובטלים הייתי באופן כללי מציע למהר ולחזור כבר עתה לשוק העבודה (ככל שזה תלוי בהם), ולא להמתין לרגע האחרון ביוני. לא יהיו משרות פנויות לכולם.

חזרה לאולפן הקורונה

עמי גוטמן – אסטרולוג

שלח לחבר או שתף את המאמר:

ערב קסום שייזכר לתמיד

לחצו לפרטים

תחזית אוגוסט 2022

לחצו לקריאה

תחזית שנתית תשפ"ב

לחצו לקריאה

תחזית קורונה

לחצו לקריאה

והקשר לכל מזל

לחצו לקריאה

איך כל מזל במיטה

לחצו לקריאה