050-7881995

מצב שמיים – היבטים עיקריים

גם בפייסבוק

אני מעדכן בבלוג בפייסבוק בכל כמה ימים מה אומרים הכוכבים לגבי מגוון נושאים. לחצו והירשמו ע"י סימון "עוקב/ת"עמי גוטמן בפייסבוק, שם אני כותב על אישים, על המדינה, העולם ועוד. ניתן גם לקרוא בדיעבד. אני מעולם לא מוחק מהפייסבוק, והפוסטים מופיעים עם תאריכם המקורי. בנוסף, קראו גם את מדור תחזיות.

מטרת חלק זה היא לספר לכם בכלליות על מצב הכוכבים כל החודש. בניגוד לפוסטים היומיים בפייסבוק, כאן באתר תמצאו הסבר מקצועי על מהלך שמיים שמפרט משמעויות, ומאפשר למי שרוצה, להבין קצת יותר אסטרולוגיה, וכן להתכונן לכל החודש.

שתפו

רוצים לשתף חבר ? ניתן לשלוח את התחזית החודשית למי שתרצו דרך הוואטספ, מייל, או לשתף דרך הפייסבוק. כך גם לגבי כל עמוד אחר באתר. איך שולחים ומשתפים? בתחתית כל עמוד יש כפתורים עם סמלי אפשרויות השליחה. בחרו את הדרך הנוחה לכם, לחצו ושלחו. נוח וקל.

 

ניתוח מצב השמיים – יולי 2021

 

יולי מתחיל אבל תקופה מסתיימת. השבוע פלוס הראשון של החודש בא לסכם תקופה של ערעור מסגרות ועל מסגרות. יש מי שכבר סיכם, ויש מי שייעשה זאת עכשיו. חלק מסיימים תהליך ארוך, חלק עברו תקופת "ערפל" שהביאה בלבול, חוסר הבנה, טעויות שיפוט או אשליות ואז אכזבות (בעיקר בין סוף מאי לאמצע יוני), חלק דווקא נתקלים במצב חדש לא צפוי, ויש מי שיימצא עוד שלב נוסף של עניין נסחב. לרוב זהו שלב תוצאה, שלב הכרה מתחייבת בנעשה בחיינו, ולרוב זו הכרה מאד לא נוחה (בטח אם קודם קצת בחרנו לא לראות מה שלא נוח). רבים נמצאים במאבק כלשהו. זהו מאבק להוכיח את עצמנו בעבודה, לשרוד בנישואין, או להילחם על מטרה, על פרנסה, על לב של בחור/ה, על צדקתנו בתביעה, או מעמדנו במשפחה. רבים הרהרו מה הם רוצים, ולרבים דווקא השבוע הקרוב מדגיש את הקונפליקט הפנימי, וממש מגדיש את הסאה. לכן תיתכן התפרצות, התפוצצות, ולא נוח כששומרים על הקיים (כי מתפוצצים מבפנים), ולא כשמייצרים שינויים (כי הם אינם הרמוניים).

במקרים אחרים השבוע הראשון של החודש מייצר בעיות שלא היו, חדשות. היזהרו בדרכים, מתאונות עבודה או חד"כ. לפעמים זה סתם עומס ולחץ שיוצר סְטְרֶס גדול. לפעמים מגבלות ועיכובים.

בנוסף ה"ערפל" שליווה אותנו לפני ובתחילת נסיגת מרקורי, חוזר לכמה ימים. קראו על כך ב-6.7, ו-כאן בקישור-.

אבל לקראת אמצע החודש הסְטְרֶס הזה בשמיים מתפוגג. זה לא בהכרח תמיד פותר את הבעיות שנוצרו, אבל עיקר היווצרותן מאחורינו. מרכז החודש יכול ליצור התחלות חדשות למחפשים זוגיות, או לחדש רומנטיקה אצל זוגות ותיקים. קראו על ה-13.7. כמובן שתמיד צריך לבדוק מפה אישית של כל-אחד כדי לדעת איפה הוא עומד, אבל כללית כאווירה, מצב השמיים נרגע. חוזרים למשהו "רגיל" יותר עם טוב ורע, ותלוי למי.

סוף החודש מביא איתו המון אנרגיה. זה מצוין לאתלטים באולימפיאדה שרוצים לשבור שיאים, ליזמים שרוצים לעשות עסקים, לאלו שמתעוררים לחפש עבודה (כי אנחנו מגלים ש"מסגרת" החל"ת גם התערערה), ולכל מי שרוצה לצאת ביוזמה. הסכנה היא עודף התלהבות ולקיחת סיכונים. מי שההיבט הכוכבי בשמיים מתכתב רע עם המפה האישית שלו, יכול לחוש באנרגיה כנגדו, או שהוא מגלה פזיזות, אופטימיות חסרת יסוד, וחוסר שליטה. מדינת ישראל מאד מושפעת מהמצב שמיים זה.

קישורים חשובים : 

לפניכם הפירוט לימים, אך זכרו שההשפעה עשויה להיות בימים הסמוכים. לא תמיד ההיבט מורגש ביום של הדיוק שלו, או לא רק בו:

1.7
מארס ממול סאטורן
(ואורנוס וכירון מעורבים). היבט חשוב שמתקיים מזה כמה ימים, וילווה גם את הימים הקרובים. מכשולים, מגבלות, ובעיות. רוצים להוכיח את עצמנו בכל מחיר, והמציאות (או מישהו) לא נותנת. מזה זמן אנחנו מתמודדים עם כשלים או עיכובים, או מציאות הדורשת משמעת עצמית, סבלנות ובגרות. אבל עתה אין חשק להמתין או להכיל יותר. זהו מאבק בין האגו והיצרים שלנו, לבין הצורך לשמור על המסגרת או החוקים. זו תחרות שמפסידים בה. במקרים בודדים התנהלות אחראית ומתונה תביא תוצאה טובה, הישג יתכן רק תוך מאמץ ובדרך הקשה.

ההיבט הנ"ל מכניס המון אנרגיה, רצון לפעול, אך מולו חומה בצורה. הוא מביא לקצה את ההיבט שמלווה אותנו מפברואר בין אורנוס לסאטורן. לחצו וקראו את המאמר: "ערעור מסגרות ועל מסגרות".

 

"ערעור מסגרות ועל מסגרות"

 

1-2.7
כירון מופעל ו"העבר מתעורר" (לחצו לקריאה). על מה תחלמו בלילה?

3-4.7
מארס שלילי לאורנוס
(וסאטורן, הירח וכירון מעורבים). מתקיים בכל השבוע והראשון של יולי (ואף מעבר). מתחבר להיבט הקודם. על רקע הבעיות, הכשלים, העיכובים, התחרות והקונפליקטים הבינאישיים, הנטייה היא לשבור מסגרות, לפרוק-עול, או סתם להתפוצץ. יתכן ריב קולני או צעד אימפולסיבי. היבט אלים, ומי שנמצא בסכנה, צריך להתרחק. סכנת תאונות ופציעות, ושיבוש בפעילות מעשית. מי שמסגרות חייו התערערו, בשלב זה עלולה להתברר תוצאה חדה, לחצו לקריאה.

5.7
הירח מפעיל את היבט היום הבא:

6.7
מרקורי שלילי לנפטון
. מי שחווה דרמה תחת ההיבטים של תחילת החודש, יכול לחוש עכשיו בלבול, חוסר אונים או אומללות ואכזבה. לעתים זו סגירת מעגל לאירועים מלפני כחודש (+-). לפעמים בלבול שהיה אז, חוזר. שוב תעתועים, או שאשליות שוב חוזרות, או שהן מתבררות. כלומר יתכן שהערפל דווקא מתפזר, וזהו פשוט זמן תוצאה. אלו שהתאהבו או נדלקו לפני 3-6 שבועות, עלולים לגלות עכשיו בעיות שלא ראו תחילה. לפעמים בזמן זה חוזרים לטפח אשליות, חלומות (בהקיץ), והראייה מבולבלת. חוזר חוסר הפוקוס שליווה בתחילת נסיגת מרקורי, ויש פוטנציאל גבוה לטעויות (אפילו סתם קטנות של היומיום, כמו לאבד או לשכוח דבר-מה). מגלים שאלוהים נמצא בפרטים הקטנים. קראו את האותיות הקטנות, שימו לב לצבע ברמזור, לשעת המפגש, ולמחשבות שלכם (לעתים הן פשוט לא הגיוניות, לעתים זה מתבטא בחרדות).

ההיבט הזה מחזיר לנו (רק לכמה ימים) את אלמנט ה"ערפל". זהו אותו היבט שליווה אותנו בשליש האחרון של מאי והראשון של יוני. הפעם זה קצרצר. עד מתי ומה הוא בדיוק אומר? אל תתבלבלו, לחצו לקריאה.

7.7
ונוס ממול סאטורן. עכשיו מעונן ועכשיו מתבהר. כלומר מתבהר לנו שענני הסערה מורידים את הגשם. הערפל שליווה תקופה מתחיל להתפזר, ולהראות לנו בדיוק מול מה אנחנו עומדים. מתחילים לראות יחסים באור אמיתי. לעתים זה לבנות אותם באופן פרקטי, ועד כדי החלטות מיסוד. אך ברוב המקרים זו ההבנה של מה שכבר לא יהיה. אווירה כבדה או רצינית.

8.7
ונוס שלילית לאורנוס. התסכול פורץ, ולעתים זה פיצוץ ביחסים. או שלחץ שליווה מוצא ביטוי, או שאחרי בעיות נותרת המון עצבנות שאין מה לעשות איתה. זכרו שהחיים והמוות ביד הלשון. יום שמתאים לפעילות שוברת שגרה שפורקת קצת עול או סתם אנרגיה.

מרקורי ופלוטו ביחסים. רצון לברר דבר-מה, מעולה למחקר והבנת דברים לעומקם. אבל לפעמים זו חפירה למישהו, יורדים לחייו, או נתקעים באובססיביות על עמדה, מחשבה או טענה.

9.7
מארס והשמש על אותו הקו. קמים ועושים, אנרגיה שלנו או חזקה נגדנו. אגו ויצרים. בליל שישי הירח מפעיל את היבט יום קודם. היזהרו לא לפוצץ יחסים סתם, והיזהרו מאימפולסיביות ופזיזות מכל סוג (בטח בכביש). עשו משהו פאן, הרצון לזה חזק במיוחד.

11.7
בלילה כשנלך לישון, יתכנו מחשבות כבדות יותר. אולי נזכרים בעבר (הרחוק או הקרוב), חלומות על הילדות, או אירועי השבועות האחרונים. האווירה כבדה או רגשית יותר. נזכיר שבכל התקופה עדיין “העבר מתעורר” (לחצו לקריאה).

12.7
מרקורי מחייך אל יופיטר. יום קליל יותר ונעים, האופטימיות מרימה ראש, והמחשבה מתרחבת ותופסת כיוונים נוספים. תעוזה ואמונה, ואולי גם רעיונות טובים. הירח מפעיל את היבט היום הבא (13.7), והרגשות מתעוררים. יום מתאים לארוחת צהריים מהנה בחוץ, או ערב רומנטי. מי שרגשותיו שליליים, עלול לחוש כעס או אומללות. יום שמוציאים החוצה רגש ומחשבה, לטוב ולרע. אבל הפוטנציאל החיובי גבוה עבור רובנו.

13.7
ונוס ומארס נצמדים באריה לריקוד חושני. צמידות ארוכה שנמשכת מה-9 ועד ה-18 ביולי. רגשות יכולים לתסוס לטוב או לרע, אבל איננו אדישים. מישהו (ואולי אלו אנחנו) תובע המון יחס, ואם הוא מקבל זה נפלא. אם הוא חסר, או אינו לפי המצופה, יתכנו בעיות. הנטייה להציף על-פני השטח, וזה נכון גם לרגש רומנטי או אוהב או חיובי כלשהו. הציפייה גבוהה, ויש סיכוי לא רע ליצירת מערכות יחסים חדשות. סקס-אפיל באוויר, ויש יצר ותשוקה. טוב לבילוי מכל סוג. פחות טוב לשמירה על הדיאטה (שימו-לב במיוחד לארוחת הצהריים באותו היום בו ההיבט מדויק).

15.7
שמש הרמונית לנפטון. רכות, גמישות, נכונות לוותר על האגו לטובת חיבורים והבנה. טוב לאהבה ויצירה, וסתם לרגש או רגשנות. לפעמים זה פחות כוח לעבודות הדורשות משמעת או חובות סיזיפיות, או סתם אנרגיה ירודה. יכולת מניפולטיבית ויכולת משחק, אמיתי (לרוב) או סתם פח (פחי שואו): "המופע של שיא הרגש".

16.7
ונוס ונפטון ביחסים. רגש רך, יכול להיות אוהב ורומנטי, ויכול להיות פגיע או אומלל. בקלות נעלבים מהבוס או חבר, או מתרגשים ממחווה יפה. לכו לים, הכי מתאים למי שיכול.

17.7
פלוטו והשמש במולות. עוצמה נחושה וחזקה. היא יכולה להיות שקטה, מניפולטיבית, ערמומית, או מתמשכת לאיטה, אך היא עוצמה ברורה. עומדים על שלנו, בדרך הישר או בעיקוף. לא תמיד רואים את השני, והמטרה לעתים מקדשת את האמצעים. הימנעו מאכזריות ועד אלימות. סכנת פשע ועבריינות, או שמישהו קרוב מנסה להשתלט עלינו (שימו לב שאלו לא אתם). בצורה הטובה של זה, זוהי התמדה, נחישות, וכוח עמידה. לעתים יתכנו אירועים חד-משמעיים חותכים, מהם אין דרך חזרה. כשזה חיובי זוהי בנייה חדשה, והיסודות הם בסיס לזמן רב קדימה.

18.7
ונוס ביחסים עם פלוטו, ומארס ביחסים עם נפטון, כשיום זה מסיים את יחסי ונוס-מארס (קראו ב-13.7). בנוסף מרקורי ביחסים עם סאטורן. היחסים והרגשות היו בסף הגבוה שלהם לאחרונה. הרבה רגש, והרבה הבעה שלו. ציפיות פגשו מציאות, כשהנטייה לקחת לקיצון מה שמוצאים. אם הסימן חיובי, מעופפת אהבה מוגזמת. ואם הסימן שלילי, התגובה לכך קשה וחסרת פרופורציה. בסיום התקופה תיתכן החלטה, או העמקה של ההבנה. רגש נכנס לכל עשייה. יתכנו מניפולציות, קנאה, אובססיביות, שקרים והונאות. הרבה פעילות בשמיים, והרבה גם על הקרקע (אך לא תמיד היא גלויה). נטייה לדרמות, במיוחד אם חוסר אמת ויושר נחשפו. זהו זמן הכרה, הבנה, או ממש תוצאה.

22.7 בשעה 17:26
השמש תעבור לאזור שמיימי אריה. תינוקות שייוולדו עד השעה 17:26, הם בני מזל סרטן, ואלו שייוולדו החל מ-17:26, הם בני מזל אריה. שימו-💖 שבכל שנה המזל מתחלף בזמן מעט אחר.

ונוס ממול יופיטר (והשמש מעורבת). זה כמעט ט"ו באב (שיחול מחר), אך דווקא היום כדאי לחגוג אהבה, או לפחות לתכנן את החג בצורה מתלהבת. זו היכולת ליהנות מדברים, אפילו סתם מהיומיום. זו אופטימיות של רגשות, והנאה ממסעדה או חברה טובה. היזהרו מהתלהבות יתר, בטח כשצריך להיות רציניים.

23.7
בערב הירח נצמד לפלוטו. צוללים למחשבות עומק, ואם יש דרמה בחיינו, אז חשים במלוא עוצמתה. יש הסוגרים משהו, ויש הבונים חדש. ערב שבת מעורר תחושת משמעות או שאלות מהות. נטייה להתכנסות פנימית, ולאיסוף עצמי. אולי על רקע חג האהבה, אנחנו חופרים ברגשותינו.

24.7
מרקורי הרמוני לנפטון. דמיון והשראה. מצוין לאמנים, לרומנטיקנים, וסתם לצפייה בסרט או מופע מעורר רגש (אולי במופע הפתיחה של האולימפיאדה. זכרו, ההיבטים עובדים גם בימים סביב, אני מסמן רק את היום בהם הם מדויקים). מפליגים בדמיון, בחלומות שלנו, ומדברים ברכות. גמישות מחשבתית ונכונות להתפשר. זמן טוב לשיחה מלב אל לב.

25-26.7
מרקורי ממול פלוטו. חופרים. חופרים במחשבותינו (וקשה להירגע ולישון), וחופרים ליקירינו (ומציקים לו בשאלות, או הוא לנו). המחשבות טורדניות, ובצורה הטובה זה מופנה למחקר או פיצוח של דבר-מה חשוב או אובייקטיבי. בלילה בין ראשון לשני ההיבט מודגש. אל תתקעו על כלום באובססיביות, בבוקר נקום כמו חדשים (או קצת יותר אופטימיים ולכן משחררים טיפה), רק וודאו שלא נשוב לחפור בהמשך היום.

27.7
מרקורי ומארס מיישרים קו. מחשבה ערה, לפעמים מתפתחת שיחה תוססת (טובה או רעה). נטייה להוציא, לדברר, לשוחח ולספר.

27-28.7
מרקורי ביחסים עם יופיטר. מילים מוצאות את דרכן החוצה. מצוין לביישנים, גרוע לפזיזים. מחשבה אופטימית (לפעמים מדי), אומץ ורצון לבצע. לפעמים פרספקטיבה שמתרחבת. וודאו רק שהובנתם או הבנתם כהלכה.

29.7
מארס ממול יופיטר. תעוזה, יוזמה, הנעה לפעולה. לפעמים פעילות יכולה להיות מאד מצליחה, ויש מזל באוויר. לפעמים זה האומץ לקחת סיכון, לעשות מעשה או לפרוץ גבול שקודם פחדנו (או התעצלנו). יש אנרגיה, וזה מצוין בוודאי לספורטאים המתחרים באולימפיאדה (נראה שיאי עולם נשברים). למדינת ישראל זה יכול לסמל פעילות ביטחונית רבה (יזומה או סופגת), וזה נכון לאורך כל התקופה (אל תיתפסו ליום הספציפי). טוב לפעילות מבוקרת ומתוכננת, אבל סכנת הגזמות מכל סוג. סכנת שריפות ודברים היוצאים משליטה.

30.7
ונוס ביחסים עם סאטורן. לחלקנו זו כבדות רגשית, תחושת מגבלה או חוסר הבנה הדדי.

אזהרת ירח שחור/בטל :

אני לא מפרסם זמנים בהם הירח לא יוצר היבטים, או בכינויו האחרים: ירח שחור/ בטל/ Void, ואני מציע לכם לא להסתמך ולפעול על-פיו בעניינים חשובים. הסיבה היא שזה מידע חלקי ומעוות, נכון שלא מומלצות התחלות חדשות בזמן ירח שלא יוצר היבטים, אך גרוע פי כמה להתחיל דבר חדש בירח שיוצר היבטים קשים, לפעמים רק קשים. כל רגע הוא ייחודי, וצריך לנתח ברצינות ויסודיות את כל מצב השמיים כדי להכריע על זמן טוב. כשמדובר בדבר חשוב, כמו בחירת תאריך חתונה, ביצוע טיפול רפואי, או מועד פתיחת עסק, כדאי מאד לפנות לאסטרולוג שמתמחה באסטרולוגיה הוררית**, גלו עוד על בחירת תאריך טוב, או התקשרו 050-7881995 לפרטים.

אאחל לכם חודש טוב !

 

שלח לחבר או שתף את המאמר:

קורסים באסטרולוגיה

לימודי אסטרולוגיה

לחצו לפרטים

חרבות ברזל

אולפן המלחמה

לחצו לקריאה

תחזית יולי 2024

לחצו לקריאה

תחזית שנתית תשפ"ד

לחצו לקריאה

והקשר לכל מזל

לחצו לקריאה

איך כל מזל במיטה

לחצו לקריאה

 

תחזית קורונה

לחצו לקריאה

ערב קסום שייזכר לתמיד

לחצו לפרטים


צ'אט
בוואטסאפ

שיתוף
בוואטסאפ

שיתוף
בפייסבוק

שיתוף
במייל