050-7881995

מצב שמיים – היבטים עיקריים

אני מעדכן בבלוג בפייסבוק בכל כמה ימים מה אומרים הכוכבים לגבי מגוון נושאים (לחצו והירשמו ע”י סימון “עוקב”). כותב על אישים, על המדינה, העולם ועוד. ניתן גם לקרוא בדיעבד. אני מעולם לא מוחק מהפייסבוק, והפוסטים מופיעים עם תאריכם המקורי. בנוסף, קראו גם את מדור תחזיות.

מטרת חלק זה היא לספר לכם בכלליות על מצב הכוכבים כל החודש ! בניגוד לפוסטים היומיים, כאן תמצאו הסבר מקצועי על מהלך שמיים שמפרט משמעויות, ומאפשר למי שרוצה, להבין קצת יותר אסטרולוגיה.

רוצים לשתף חבר ? ניתן לשלוח את התחזית החודשית למי שתרצו דרך הוואטספ, מייל, או לשתף דרך הפייסבוק. כך גם לגבי כל עמוד אחר באתר. איך שולחים ומשתפים? בתחתית כל עמוד יש כפתורים עם סמלי אפשרויות השליחה. בחרו את הדרך הנוחה לכם, לחצו ושלחו. נוח וקל.

 

ניתוח מצב השמיים – מאי 2021

 

האירוע הנדיר של אפריל, ממשיך במידה גם במאי: כוכב אורנוס והאסטרואיד כירון ימשיכו לנוע בקצב (כמעט) זהה, ויעשו זאת בדיוק על אותה המעלה של שני מזלות שכנים. אורנוס מתחיל את מאי במעלה ‘10°41 במזל שור, וכירון מתחיל במעלה ‘10°42 במזל טלה. שניהם ינועו באיטיות רבה עד שאורנוס יסיים את החודש במעלה ’12°22 במזל שור, וכירון במעלה ’12°04 בטלה. זאת כאשר בכל יום הם מתקדמים בקצב די דומה. מי שיש לו אלמנט במפה סביב מעלות אלו, וודאי ירגיש בהשפעה.

הדבר יכול לעורר פצע ישן, להעיר מתרדמת דברים שכבר עברו, או שלא היינו מודעים אליהם. אולי לעורר את הצורך לפתור כאבים עמוקים. לכן לפעמים יהיה טיפול בפצע, לרוב ע”י עריכת שינוי. לפעמים השינוי הוא פעולה שנוקטים, ולפעמים זה ברמת הפנימית, או שהחלטנו ללכת לטיפול פסיכולוגי וכדומה. אפשר ששינוי שלא ביוזמתנו קורה, והוא מעורר פצע. אופציה נוספת היא שמשתנה ההתייחסות לדרך בה אנו משרתים את הסביבה, או היא אותנו. זהו שינוי ביחסי הגומלין השונים ברמה הפרטית, וברמה הגלובלית. מושפע מי שיש לו כוכב או אלמנט במפה סביב מעלות 10 עד 12. לחצו לקריאה בהרחבה.

למשוואה הנ”ל מצטרף סאטורן (שבתאי). למעשה הוא כל הזמן שם, אך הוא בתהליך של התקרבות להיבט מדויק לאורנוס. יחסיהם הם הסיפור הגדול של 2021! במילה אחת זה ערעור מסגרות חיינו, מסגרות ותיקות שמאבדות מיציבותן (עבודה, נישואין, מצב כלכלי, מגורים וכדומה). אופציה נוספת היא שהמסגרות יציבות, אך אנחנו איננו יציבים בשאלה אם טוב לנו בהן, ואנו מערערים עליהן. על התהליכים העמוקים, שלפעמים מתרחשים בעקבות אירוע דרמטי ומפתיע שמתרגש ברגע לא צפוי, ולפעמים נבנים בכבדות אין-קץ, תוכלו לקרוא במאמר “ערעור מסגרות ועל מסגרות“. זהו המאמר החשוב ביותר השנה (לחצו לקריאה).

מרקורי צפוי לסגת ב-30 במאי, אך כבר מה-18 בחודש הוא נכנס לאזור בעייתי. זה יכול לייצר הרבה בלבול. לפעמים מרגישים מבולבלים, ולפעמים בטוחים שהכל מבינים. אך בכל מקרה מדובר בבלבול. קראו בתשומת-לב על התהליך ב-23.5. אם נמנעים מהחלטות, ניתן למנוע שגיאות.

קישורים ח ש ו ב י ם :

  1. ערעור מסגרות ועל מסגרות” -הסיפור של 2021
  2. העבר מתעורר” -בכל 2021, ובמיוחד עכשיו !
  3.  מתכננים מסיבת רווקות? יומולדת עגול? לחצו לרעיון
  4.  מרקורי בנסיגה –בקרוב

לפניכם הפירוט לימים, אך זכרו שההשפעה עשויה להיות בימים הסמוכים. לא תמיד ההיבט מורגש ביום של הדיוק שלו, או לא רק בו:

1.5
הירח מפעיל את השמש שטרם התנתקה מאורנוס (ההיבט של ה-30.4). עוד “הפתעות” טובות או רעות, אך בהחלט יתכן בלתי צפויות. מה שלא קורה, ההמלצה היא לקחת רגע לפני שמגיבים. כי הנטייה אימפולסיבית. אבל קחו בפרופורציה. אל תחפשו דווקא את האסונות הגדולים. לא צריך עוד הר מירון, מספיק הפתעות קטנות.

2.5
מרקורי הרמוני לפלוטו. זה הרצון והיכולת להבין לעומק, למצוא את השורש, לחקור ולנבור, ולמצוא הסבר שיניח את הדעת, או לעסוק במחשבות על מהות. היזהרו רק לא להגזים בחפירה אובססיבית שמציקה למישהו, או הופכת למחשבה טורדנית. הרצון לדעת לפעמים כפייתי. זה מעולה לכל מה שקשור למחקר, אך מישהו תחת “חקירה” עלול לחוש נלחץ.

2-3.5
ונוס הרמונית לנפטון. רגש רך וחשוף. אם הנסיבות חיוביות, זה יכול להיות רומנטי ונעים, יצרתי ואפילו אומנותי. אם הנסיבות שליליות, תחושת אומללות וקורבנות, אכזבות ופגיעות. ימים של דמיון והשראה, בלילה בין התאריכים אלו יכולים להיות חלומות מיוחדים.

3.5
מרקורי שלילי ליופיטר. תעוזה, ולא בטוח שיש סיבה. היזהרו מביטחון מוגזם, כי אומץ הוא לפעמים טיפשות. אולי אחרי שחפרנו או התבשלנו, עכשיו אנחנו מבטאים מילים ללא בקרה. אך כושר הדיבור עולה על יכולת ההקשבה. סיכונים או עודף עשייה מכל סוג אינם מומלצים.

השמש שלילית לסאטורן. תוצאה שלילית או עיכוב של דבר מה. כבדות, מגבלה או סתם תחושה נמוכה. לפעמים זה משהו חיובי, אך גם הוא מלחיץ. אולי קיבלנו אחריות או משימה, ועולה מפלס החרדה. בעיקר במחצית השנייה של היום הירח שיעלה על סאטורן מייצר היבטים רבים, ואינו מבשר שקט (נפשי או מעשי). יום (או לילה) לא נוח, ומומלץ להוריד הילוך, או להגיב בקור-רוח וסבלנות למה שקורה (גם אם יש לו קצב…).

5.5
לחלקנו יהיה בוקר סוער. לעתים כי אנחנו אופטימיים והכל קורה בראש, ולעתים כי הרבה קורה (חיובי או שלילי).

6.5
ונוס בשור הרמונית לפלוטו. עוצמה ופעילות מתמידה בנושאי רכוש וכסף, יכולת לסדר דברים בחוכמה. העמקה של רגשות ומערכות יחסים. במיוחד הלילה יכול להיות רומנטי, או לפחות מעורר דמיון והשראה, רוך או חלומות אגדתיים.

8.5
ונוס ביחסי מתח עם יופיטר. ציפיות גבוהות מהחיים, יחסים, או צורך גדול לבלות וליהנות. לפעמים רצון להמר או להתפנק. זה קצת כואב אם לא ניתן, וההמלצה לאפשר חופש, ולהקליל את היום ככל הניתן.

מעבר הירח על כירון מדגיש את הפוסט של כל התקופה “העבר מתעורר” (לחצו וקראו שוב).

10.5
מרקורי ומארס בהיבט מוחלש. קצב עולה, של מילים, מעשים או אירועים. מעורר מחשבות או ויכוח, תזזיתיות או הנעה לפעולה. מעורר את ההיבט הדרמטי של היום הבא:

11.5
אורנוס, כירון, מארס, ומרקורי ב”ריקוד” סוער בשמיים. מתקיים בכל הימים סביב. שום דבר לא עומד במקום. הכל צף, רגשות, העבר, שיחות, ומעשים. לעתים זה מאד כואב, ולעתים זו תזוזה מבורכת של מה שרצינו לקדם. פצע שהציק ולחץ נפתח, עלה לתודעה, וזה חלק מהריפוי. אך ריפוי של אחד לעתים הוא פצע חדש לאחר. לעתים סתם נוצר פצע חדש, כי קרה משהו בלתי צפוי.

אלו ימים מסוכנים לרבים (בין היתר למשל לילידי ה-30 או 31 בינואר, ה-4 באוקטובר, ה-3 בדצמבר, ולפעמים גם ילידי הימים שסביבם. ורבים נוספים שלא הוזכרו כמובן). אך לאחרים אלו ימים מקדמים שסוף-סוף מנעים דברים. לרוב האנשים זה זמן מסוכן, דברים בלתי מתכוננים עלולים לקרות, וההמלצה היא משנה זהירות ומחשבה. מצבים יוצאים משליטה, מצדכם הימנעו מאימפולסיביות ולקיחת סיכונים. היזהרו גם פיזית בדרכים וכדומה. אך לרוב אלו “רק” התפרצויות רגשיות על דברים שכבר חשבנו שחלפו, או סתם נרגנות. בהחלט עבור חלקנו יכול להתקשר לפוסט “העבר מתעורר“. גם אם נדמה לכם שהתעצבנתם לגבי עניין אובייקטיבי עכשווי, יש סיכוי שהוא הפעיל אצלכם טריגר לתת-המודע, או שהוא יושב על נקודה רגישה.

בסוף היום נלך לישון עם מולד ירח חדש. לרבים הוא יסמן התחלה חדשה, אנרגיה שמתחלפת. הלילה יהיה זמן לעסוק בצדדים הרכים, הרגשיים, הציפיות הרומנטיות או האגדתיות שלנו מהחיים. אך זה בהחלט עלול ליצור אומללות למי שחש אכזבה או תסכול נוכח מציאות חייו.

רוצים לשתף חבר ? ניתן לשלוח את התחזית החודשית למי שתרצו דרך הוואטספ, מייל, או לשתף דרך הפייסבוק. כך גם לגבי כל עמוד אחר באתר. איך שולחים ומשתפים? בתחתית כל עמוד יש כפתורים עם סמלי אפשרויות השליחה. בחרו את הדרך הנוחה לכם, לחצו ושלחו. נוח וקל.

12.5
מרקורי הרמוני לסאטורן. חזרה למציאות. לא תמיד היא שמחה, אך הגישה יותר מתונה והגיונית, ולכן ניתן לגייס סבלנות מחשבתית. טוב לעבודה (מנטלית או מעשית) שדורשת דיוק או משמעת.

12-13.5
השמש הרמונית לנפטון. אנחנו מתרככים. אולי כי הרגשות שלנו זכים יותר, זולתיים, וגוברת היכולת האמפטית. ואולי כי אנחנו רפויים, ועד כדי תחושת תבוסתנות. אולי הכרנו במציאות לא נוחה, וזה מאמלל, ואולי התחברנו לגישה רוחנית יותר, וניתן קבל. מגביר גמישות, דמיון והשראה, ולפעמים זה שימוש במניפולציות. לפעמים חוסר אנרגיה מעשית, ועדיף להישען לאחור ולשקוע בחלומות.

14.5
יופיטר עובר לדגים. מציץ “לרגע”, ויחזור שוב לדלי בסוף יולי ועד לסוף השנה. ה”טעימה” בדגים תכניס אנרגיה רגישה יותר, אולי תטפח חלומות ורודים לעתיד רחוק, או תעורר את כל התחושות הנחותות והפגיעות שבנו.

15.5
מארס שלילי לסאטורן
. היבט ארוך שמתקיים בכל השליש האמצעי של החודש. מעצורים בפעילות, מגבלות או כישלונות. לפעמים סתם עיכוב וצריך סבלנות, או לדעת לשחרר (כי לא הכל אפשר). לפעמים זה פחד לפעול, רוצים אך נזהרים, והגישה רצינית. החיובי הוא שזה יכול לקדם עשייה אחראית, יסודית, זהירה, ושיטתית. יש משמעת עצמית ויכולת להפעיל בקרה והיגיון.

16.5
בבוקר הירח נצמד במסלולו למארס, ומפעיל את ההיבט מה-15.5 ביתר-שאת (קראו לעיל). עצבים על הבוקר, וסכנות פיזיות. קחו את הבוקר רגוע, רווחו לו”ז, ואל תתעצבנו מעיכובים.

17.5
השמש הרמונית לפלוטו. הפגנת עוצמה, לרוב שקטה, אך מתמידה ואיתנה. סכנת התנהגות כפייתית, אך לרוב זו היכולת להגיע למטרות. כוחות גדולים פועלים, שלנו או מולנו.

18.7
ונוס מפעילה את הצמד אורנוס-כירון שמלווה אותנו מספר חודשים, והורחב עליו רבות בפוסט “העבר מתעורר” (לחצו לקריאה). בנוסף לכל האמור שם, מערכות יחסים שונות במוקד. הנטייה להוציא דברים, לפעמים להעלותם מן האוב. הצורך לפתור כאבים ישנים, ובמקרים אחרים הצורך הוא ליצור חוויות חדשות. טוב לבילוי מרגש, לפאן, וסכנת פיצוצים כי סתם משעמם.

20.5 בשעה 22:37
השמש תעבור לאזור שמיימי תאומים. תינוקות שייוולדו עד השעה 22:36, הם בני מזל שור, ואלו שייוולדו החל מ-22:37, הם בני מזל תאומים. שימו-💖 שבכל שנה המזל מתחלף בזמן מעט אחר.

21.5
הירח ממול נפטון ובהיבט למרקורי שכבר כמעט בעצירה. נוצר מבנה טי (T) שמדגיש את השפעות נסיגת מרקורי הקרבה, ואת ההיבט החשוב הבא של ה-23.5. קחו את ההכנות לשבת באיזי, זמן וכסף עלול לחמוק מהידיים. הימנעו מרכישות משמעותיות, ואם אפשר אז התפנקו בשישי בצהריים בבילוי עצלני. זה הזמן ליהנות מכך.

השמש שלילית ליופיטר. רוצים לעוף, וזה בסדר אם זה בדמיון. יום לפרוק-עול, ולא למשימות רציניות. סכנת הגזמות וביטחון עצמי עודף. מילא אם הגזמתם באכילה או בילוי, אבל אם שמתם את כל הז’יטונים על ההימור הלא נכון, או אם הרשיתם לעצמכם להיות זחוחים, מתנשאים או יהירים, התוצאה עלולה להיות גרועה. למרות שזה לא מפחיד אותנו היום, על טעויות משלמים.

23.5
מרקורי שלילי לנפטון
. היבט ארוך המתקיים ברצף מה-18 במאי ועד ה-12 ביוני עקב עצירת מרקורי ונסיגתו. ת ה י ו ת , ט ע ו י ו ת , ו ת ע ו י ו ט (כדי להמחיש). הראש לא במקום, ולכן מפספסים את הפרטים הקטנים (אלה שאלוהים נמצא בהם). הימנעו מקבלת החלטות חשובות, גם אם אתם בטוחים שאתם רואים ומבינים ממש הכל. לפעמים המציאות כל-כך ברורה, אך אנחנו פשוט לא רואים אותה. אפילו ברמה הפשוטה של הדברים, כמו לחפש את המפתחות שנמצאים מולנו על השולחן, או לפספס את האותיות הקטנות עליהן אנו חותמים. כל מה שבין עיוורון לרמאות עצמית. גם רמאות בכלל תהיה, והיזהרו מנוכלים וסתם מניפולטיביים. ההיגיון עוזב אותנו, ולעתים זה להאמין בשטויות. מצד שני זהו זמן דמיון והשראה, זמן לאומנים וליצירתיים. צרכו אומנות או סרט טוב, אבל אל תעשו “סרט” לבן-זוגכם. קשיי תקשורת וחוסר הבנה הדדיים יתרבו. חרדות לא הגיוניות, או שסתם מסבכים ללא צורך מצבים קוגניטיביים. מדויק ביום זה, אך מתקיים כל התקופה כולה (18.5-12.6)!

ארה”ב מאד מושפעת מההיבט הזה. אם היו שואלים אותי, הייתי ממליץ להם במסגרת הזמן שתוארה להימנע מחתימת הסכמים וקבלת החלטות חשובות. נקווה שזה לא זמן קריטי במו”מ עם איראן. גם מול רוסיה או סין לא הייתי ממליץ להם להיכנס לקונפליקט דיפלומטי. בנוסף יתכנו כל מיני צרות עבור אמריקה לאורך התקופה, כמו ריבוי תקריות, או בעיות פנים. ימי חולשה וטעויות.

24-25.5
לילה לא שקט. סאטורן שהחל בנסיגה יומיים קודם לכן, “צועד” באיטיות שוב לכיוון אורנוס. למעשה היחסים ביניהם מתקיימים כבר מפברואר, ויימשכו עד יולי ברצף (ועוד ישובו בחורף). אך עתה הם חוזרים להתעצם, אחרי שמעט התרחקו (אך לא ניתקו). זה מערער את מסגרות חיינו, או שאנו מערערים אם אנו רוצים בהם. פירוט רב תמצאו במאמר החשוב ביותר של 2021: “ערעור מסגרות ועל מסגרות” (לחצו לקריאה). בהתחשב בהיבט של ה-23.5, לא מומלץ לקבל החלטות גורליות בעניין מסגרות.

26.5
ירח מלא עלול להציף רגשית. זכרו שברקע ההיבט של ה-23.5, והראש לא חושב בהיגיון.

27.5
ונוס שלילית לנפטון. חוסר היגיון מוחלט במערכות יחסים או רכוש וכספים. אין דרך לפתור בעיות, או לחילופין אין דרך שלא להתאהב בצורה עיוורת. רגישות ורגשנות, פגיעות או הזדככות. לפעמים בעיות חומריות או חוסר היגיון בהתנהגות כספית, עסקית, או גשמית אחרת. בעסקים או יחסים מניפולציות ושקרים, ועד בגידות במקרים קיצוניים. הנטייה להיתפס בזמן זה או בהמשך. אין פרופורציה לרגשות, לכאן או לכאן. מתאהבים בתכונות שאין, או מתקשים בתקשורת רגשית. אבל לא קולטים את המציאות.

ירח ממול ונוס ומרקורי שעוד רגע ייסוג, ובהיבט לנפטון. נוצר טי (T) שמדגיש את השפעות נסיגת מרקורי הקרבה (30.5), ואת ההיבט החשוב וממושך של ה-23.5.

29.5
מפגש מרקורי וונוס. ברקע יחסיהם עם נפטון. מעורר שיח וניסיון להבין. הרצון הוא לגשר, או סתם לבלות בחברה. כל מה שקליל, בילוי, או עיסוק אומנותי תרבותי יחד, יכול להצליח. אך זה לא הזמן לייצר הבנה אמיתית. המון רוך, אך לרוב הוא פגיעות. במקרים אחרים הוא אהבה חזקה, אך לרוב עיוורת.

30.5 בשעה 1:35 לפנות בוקר
מרקורי נכנס רשמית לנסיגה שתימשך עד ה-23 ביוני. אני תמיד אומר לכם להסתכל על מצבי שמיים כתהליך, ולא רגע מסוים. ואכן את השפעות הנסיגה נרגיש עוד מספיק מראש לפני הנסיגה הרשמית, אך בהחלט יתכן שתחילת הנסיגה הפעם תורגש במיוחד. לא מומלצות שיחות לתוך הלילה בערב קודם וכדומה. כללית הפִּסְקָה שתוארה לכם ב-23.5 מאפיינת את תחילת הנסיגה (קראו שם), ובהמשך לכשנתקרב תקבלו ממני פוסט נרחב על כל תקופת הנסיגה.

ונוס שלילית לפלוטו. מצבי קיצון בעניינים חומריים ומערכות יחסים. מעורבות יתר ועד כפייתיות שמקלקלת. לפעמים עסק או קשר מתפורר, ולפעמים הוא מקבל תחיה מחודשת, או אהבה מאד מתעצמת. היזהרו מהתקפי קנאה ורכושנות. הנטייה קצת לחפור.

31.5
מארס הרמוני לנפטון. גמישות ויכולת הסתגלות. יתכן שניתן להגיע דרך החלון, וזה מצוין כי הראש לא בקיר. מצד שני אלו יכולות להיות מניפולציות או הונאות. ימים של פחות אנרגיה פיזית או למשימות הדורשות השקעה סיזיפית. יצירתיות ודמיון יוצר.

אזהרת ירח שחור/בטל :

אני לא מפרסם זמנים בהם הירח לא יוצר היבטים, או בכינויו האחרים: ירח שחור/ בטל/ Void, ואני מציע לכם לא להסתמך ולפעול על-פיו בעניינים חשובים. הסיבה היא שזה מידע חלקי ומעוות, נכון שלא מומלצות התחלות חדשות בזמן ירח שלא יוצר היבטים, אך גרוע פי כמה להתחיל דבר חדש בירח שיוצר היבטים קשים, לפעמים רק קשים. כל רגע הוא ייחודי, וצריך לנתח ברצינות ויסודיות את כל מצב השמיים כדי להכריע על זמן טוב. כשמדובר בדבר חשוב, כמו בחירת תאריך חתונה, ביצוע טיפול רפואי, או מועד פתיחת עסק, כדאי מאד לפנות לאסטרולוג שמתמחה באסטרולוגיה הוררית**, גלו עוד על בחירת תאריך טוב, או התקשרו 050-7881995 לפרטים.

אאחל לכם חודש טוב !

 

שלח לחבר או שתף את המאמר:

ערב קסום שייזכר לתמיד

לחצו לפרטים

מתנות לפי מזל

מוצרי מזלות לרכישה

עברו לאתר חיצוני

תחזית מאי 2021

לחצו לקריאה

תחזית שנתית תשפ”א

לחצו לקריאה

והקשר לכל מזל

לחצו לקריאה

איך כל מזל במיטה

לחצו לקריאה

 

תחזית קורונה

לחצו לקריאה