050-7881995

מצב שמיים – היבטים עיקריים

אני מעדכן בבלוג בפייסבוק בכל כמה ימים מה אומרים הכוכבים לגבי מגוון נושאים. כותב על אישים, על המדינה, העולם ועוד. ניתן גם לקרוא בדיעבד. אני מעולם לא מוחק מהפייסבוק, והפוסטים מופיעים עם תאריכם המקורי. קראו גם את מדור תחזיות.

מטרת חלק זה היא לספר לכם בכלליות על מצב הכוכבים כל החודש ! בניגוד לפוסטים היומיים, כאן תמצאו הסבר מקצועי על מהלך שמיים שמפרט משמעויות, ומאפשר למי שרוצה, להבין קצת יותר אסטרולוגיה.

ניתוח מצב השמיים – דצמבר 2019

 

הדבר החשוב ביותר החודש, לא מופיע בפירוט לפי ימים. אמנם צפוי ליקוי חמה חשוב ב-26, ויש היבט חשוב מתמשך עליו קיבלתם פירוט ב-15 לחודש (קראו שם). אך העניין המרכזי הוא הצמידות ההולכת ונבנית בין סאטורן (שבתאי) לפלוטו. צמידות שתגיע לדיוקה רק בינואר 2020, אך למעשה מלווה אותנו בכל השנה האחרונה, וכבר הורגשה. פלוטו מבקש לשנות מהיסוד, וסאטורן מבקש להחזיק בכוח. יחד הם מערערים את המסגרות היציבות המוכרות לנו, אלה שקשה לנו לשחרר. זה עולמית, ונראה התגברות המחאות (כמו בהונג-קונג, עירק או איראן למשל). וזה אישית, ומה שקרטע אצלנו בשנה האחרונה, עלול להגיע לכדי שינוי בסיסי (ואולי כבר הגיע). בסוף, הצד שרוצה בשינוי מנצח. ולכן כדאי לנו לעזור לשינוי לקרות לפי ראותנו, ובדרך המתאימה לנו. ליקוי החמה ב-26, ויותר מכך, ליקוי הירח ב-10.1.20, מבשרים שזו רצועת הזמן המתאימה לעיקר השינויים להתרחש, אך אלו יתכנו גם בהמשך 2020. קראו על כך בהרחבה בבלוג שלי בפייסבוק -לחצו לקריאה-.

עדיין לא מאוחר להירשם. בואו לשיעור ניסיון :

קורס ללימודי אסטרולוגיה

ייפתח בהנחייתי (לבחירתכם קבוצת לימודי ערב אחת לשבוע, וקבוצת לימודי שישי בוקר). ההרשמה בעיצומה, וניתן להירשם למפגש ראשון ללא התחייבות. –לחצו לפרטים-. זכרו כי התחזית המובאת כאן אינה אישית, ומתארת מצב שמיים כללי. מי שיתמיד בלימודי אסטרולוגיה, יידע לזהות מתי הוא מושפע, מאילו מעברי כוכבים, ויבין טוב יותר את השפה האסטרולוגית המדוברת באתרים השונים.

כמו תמיד אזכיר כי מצוין היום בו ההיבט בשמיים מדויק, אך מתקיים גם בימים סביב.

1.12
הירח מחבר בין מארס, שמש וראש הדרקון. גם ונוס בסביבה. יום פעיל, אנרגטי, וניתן לבצע משימות. יש מי שהאנרגיה הרבה מופנית נגדו, ולכן צריך להיזהר פיזית או ממריבות. לפעמים אלו עצבים או ענייני בריאות. בשורה התחתונה: יום לפעול בו תוך הקפדה על זהירות.

2.12
הירח בדלי המתפלסף, מפעיל את מרקורי בעקרב המעמיק, שמתקרב להיבט לפלוטו שליט עקרב (ויגיע לדיוק מחר). ירידה לשורש העניין והבנה עמוקה, רעיונות מקוריים וחזקים. הראש עובד ו"ממציא לנו פטנטים". יכולת לראות דברים באור חדש או עמוק. טוב למחקר, רק וודאו שאינכם חוקרים מישהו מדי, וחופרים לו. לעתים חפירה עצמית, ותקיעות אובססיבית על מחשבות עקשניות.

3.12
מרקורי בעקרב בהיבט הרמוני לפלוטו. כל מה שנכתב אתמול מתקיים. המון עומק מחשבתי, ויכולת לחשוב רגשית. חושבים עם הלב ומרגישים עם הראש. הימנעו ממחשבות אובססיביות של רגש פגוע, ונתבו למחשבות יפות של רגש מבין ומכיל.

כל זה על רקע המעבר של יופיטר לגדי המופנם, והירח לדגים הרגיש. מרמז על שינוי מצב כלשהו, אולי שינוי תודעה. מחשבה מביאה תובנה, ואיתה משתנה האווירה או כיוון והחלטה. יופיטר בגדי מבקש להחזיר אותנו לפרופורציות, אחרי שנה בה היה בקשת, ונטינו להגזמות, להליכה בגדול, ולאופטימיות לא מבוססת או לאשליות. במהלך השנה הקרובה, יופיטר ישהה בגדי, שם יפגוש כוכבים אימתניים: סאטורן ופלוטו. זה יחשוף את המציאות האמתית, כפי שהיא ללא ניפוח הציפיות או עודף התעוזה.

3-4.12
ונוס הרמונית למארס. יכולת לאזן צרכים אישיים עם צרכים בינאישיים. סקס-אפיל והבנה הדדית. הדגש הוא על יחסים וטיפוחם, אך אם במרכזם בעיות, הן גם מודגשות. ב-3-4 לחודש ההיבט מדויק, אך מתקיים בין ה-1 ל-8 בדצמבר.

4.12
הירח ונפטון בדייט במזל דגים. יום חולמני ומותר לפנטז, מתאים למנוחה או בילוי, פחות לחובות ועבודה (בטח לא כזו הדורשת ריכוז או מאמץ סיזיפי). חלקינו יחוש אופוריה, אולי בזכות רומנטיקה שהתפתחה תודות לוונוס ומארס. וחלקינו יחוש אומללות, אולי בעקבות הדגשת הבעיות ביחסים, או מרחק המציאות מהחלום הפנטזיונרי שמלווה אותנו ביום זה. כך אן כך, יום של רגש, מתאים לפינוק ולא ביצוע מטלות.

6.12
הירח בטלה המוחצן והחוצפן, מפעיל את ההיבט של ה-3-4.12 (ונוס ומארס). הדגשה נוספת של מה שתואר, התנהלות אותנטית ופתוחה ביחסים בינאישיים. לפעמים זה לריב בלי מחסומים לפה או בלי חשבון, לפעמים זה להתלהב וליהנות בזוגיות או חברתית בלי לעשות חשבון. נתבו לחיובי וצאו לבלות בשישי בערב.

8.12
יחסי שמש, ונוס ונפטון בשמיים מציפים ענייני יחסים בינאישיים וסיפוק עצמי. אנו רוצים את הדברים המפנקים, בין אם בחומר או ביחסים. פועלים למימוש, ומתלהבים אם מצליח לנו, או אומללים אם המציאות רחוקה מהחלום.

11.12
ונוס הרכה נצמדת לסאטורן הנוקשה, והשמש בהיבט מוחלש אליהם (semi sextile). עכשיו תור הצד הרציני לצאת החוצה. ביחסים זה לראותם באור ריאלי. לפעמים זה מוביל לקידום הקשר ועד מיסודו, ולפעמים זה חושף את הבעיות, ועד ניתוקו. זמן תובענות וציפיות מיחסים, אך מהסוג הפרקטי וההגיוני, ולא מהסוג הרומנטי רגשי. לכן יכולת איפוק ומשמעת עצמית, כזו שמאפשרת שיתופי-פעולה למרות הכל. אנחנו לא מבקשים דברים לא הגיוניים, ויש יכולת הכלה. בענייני רכוש וכסף, הטיפול גם כן יהיה מעשי, וההסתכלות ריאלית. לפעמים זה לראות שקודם הגזמנו, או להתמודד עם אכזבה מציפיות חלומיות. ולפעמים זה ארגון ותכנון פיננסי מסודר שאנו עושים עתה, וזה זמן מומלץ לכך. זה זמן שיעורים ותשלומים מסוגים שונים, והכל תלוי אם התנהלנו כשורה.

13.12
ונוס הפשרנית נצמדת לפלוטו האובססיבי, והשמש בהיבט מוחלש אליהם (semi sextile). מכאן שהרבה פשרות לא יהיו ביום הזה, במיוחד אם מישהו לא עמד קודם בציפיות הסבירות שלנו. ואז מישהו לא משחרר, חופר, מתעקש, נתקע באובססיביות או מרגיש קנאה. חלק יפעילו מניפולציות כדי להשיג את מבוקשם, וחלק יפעילו כוח. כוח זה לרוב שתלטנות או לחצים שמופעלים, אך מי שנמצא בסיכון פיזי, צריך להתרחק ממנו. גם הטרדות מיניות יתגברו. הסיפור הוא מעורבות רגשית מאד עמוקה, ולכן דברים עלולים לצאת מפרופורציה. יתכנו כל מיני סיומים ופרידות. גם פיננסית זהו זמן שיכול להוביל למפולת, או לחילופין רכישת עוצמה. שני הצדדים של אותו המטבע.

מארס הרמוני לנפטון במזלות המים. משפיע לאורך ימים רבים. אפקט מרכך לפעילות המעשית שלנו. זו היכולת לבוא מהחלון כשהדלת סגורה, ולא להיכנס עם הראש בקיר. אך לא פעם זה מלוּוה בערמומיות או העמדת-פנים. אך גם רגישות לזולת תיתכן, ויכולת להעניק. בכל מקרה זה הרבה רגש, ימים בהם הכל רגשי, לטוב או לרע. זכרו פרופורציות, ונצלו את היצירתיות והדמיון לעשייה חכמה.

14.12
הירח בסרטן משלים משולש של יסוד המים למארס ונפטון בשעות הבוקר, ומשם יתקדם למול סאטורן, פלוטו וונוס. מפעיל את כל מה שנכתב אתמול (13.12)

15.12
יופיטר בהיבט הרמוני לאורנוס במזלות אדמה. שתי פלנטות איטיות בשמיים, ולכן ההיבט מתקיים כמעט כל דצמבר. ביום זה הדיוק מגיע לשיאו, ומשפיע במיוחד בכל מרכז החודש. טיפוסים ריאליים ומחושבים יקבלו מעוף, תעוזה, רעיונות, ויכולת לחשוב ולפעול מחוץ לקופסה. עבורם זה היבט ממוזל, שיכול להביא הצלחה. לפעמים באות הזדמנויות מבלי שהשקענו שום מאמץ מיוחד. אך קיימת סכנה אצל טיפוסים לא אחראיים, או כאלה שהגזימו בדבר-מה, או פעלו ספקולטיבי, שיאלצו להתמודד עם תוצאה שלילית דרמטית. לפעמים משהו נראה בשלב זה מבטיח, ויש התלהבות. אך יתכן כי היא אינה מבוססת, ותוביל לנפילה. וודאו שפעלתם בזהירות וגיביתם בסדר וארגון, ובהחלט אפשר לפרוץ עם הצלחה. זמן המאפשר שינויים גדולים, ופותח דלתות.

17.12
הירח בבתולה מפעיל את ההיבט בין יופיטר לאורנוס. משולש אדמה מושלם. נצלו את היום כפי שנכתב לעיל.

19.12
מארס חיובי לסאטורן. משפיע לאורך מספר ימים, ובמיוחד גם ב-18.12. כוכב האנרגיה והאגו עם כוכב המגבלות והסדר. לכן פעולה סדורה יכולה להצליח, ולקדם צעד-צעד לעבר המטרות. סבלנות, התמדה, חריצות, יכולת לשתף פעולה תוך איפוק, שמירה על ההיגיון, וגישה פרקטית-מעשית, הם המומלצים והמתאפשרים עתה. אך יש מי שפועל שלא בדרכים אלו, ועלול להיתקל במגבלות משמעותיות, וחומות גבוהות. נכון בכל תחום. למשל מי שמקפיד על אורח חיים מסודר ובריא, יכול עתה להתמיד עוד יותר בחדר-הכושר וכדומה. אך מי שהתעלל בגוף שלו, עלול לשלם עתה מחיר בריאותי. שימו-לב והיזהרו במיוחד בני מזל טלה, תאומים ואריה (אך לא רק ולא בהכרח).

20.12
מרקורי שלילי לנפטון. חוסר בהירות במתרחש ובמחשבה. לא לקבל החלטות חשובות, ולהימנע ממסקנות או תסריטים שיש לנו בראש. זהירות משקרים, רמאים, מאי-הבנות ופליטות פה. טוב ליצירה אומנותית וצריכת תרבות, אפילו לסרט מרגש.

22.12
מארס הרמוני לפלוטו. כוח ביצוע, התמדה, פועלים מלמטה בחוכמה. לפעמים זה עודף כוח, ואז שתלטנות, אובססיביות, ופעולה ערמומית או אכזרית. וודאו שזו דבקות במטרה ולא עקשנות וחוסר פשרה. משפיע לאורך מספר ימים.

וונוס בדלי שלילית לאורנוס. הבדלי אופי יוצרים פיצוצים בין אנשים. יחסים נעשים עצבניים, אולי על רקע פעולה נחושה של מישהו, ואולי מתוך הדגשת האינדיבידואליזם. יום לפעול בו לבד, או לחפש חוויות מסעירות (כאלה שיספקו את הריגוש לנפש העצמאית שלנו).

24.12
שמש הרמונית לאורנוס במזלות אדמה. הזדמנויות למי שפועל מבוקר, מסודר ומאורגן. הזדמנויות מעשיות ללא התאבנות. ניתן לשנות או לפעול, כשמשלבים גישה סדורה עם מחשבה יצירתית. מחזק את ההיבט שתואר ב-15.12. חזרו וקראו עליו.

25.12
הירח נצמד למרקורי, ומארס מעורב. התרחשויות ותקריות, אך בעיקר זה הראש שמתרוצץ ועמוס פעילות ומחשבות. לפעמים רעיונות, ובטוח דעות ועמדות ברורות שחשוב לנו להשמיע. לכן היזהרו ממריבות. רגע לפני הליקוי, הרבה יכול להשתנות.

26.12 בשעה 7:13
ליקוי חמה במעלה 4 בגדי, וצמוד ליופיטר. ליקוי מבטא שינויים. לפעמים הם לרעתנו, אך בהחלט יש מי שישיג פריצת דרך משמעותית, אפשר שבקריירה. לצד הפחד לשנות, מתעורר הצורך לארגן מחדש (את החיים או דבר-מה שולי יותר). מסגרות עוברות טרנספורמציה, ויש סיכוי שזה לטובה (אך תלוי במפה אישית). מתחילה תקופה (כבר כמה ימים קודם) בה ישתנו סדרי עולם ואלו האישיים, וכל זה עד סוף ינואר. ב-10.1.20 יתרחש ליקוי ירח משמעותי גם כן. השינויים וההתרחשויות יהיו עולמית ובמדינת ישראל. ככל הנראה גם על רקע המצב הפוליטי, אך זהו זמן מסוכן מבחינות נוספות, כמו ביטחוני או נזקי טבע, וכל עניין אחר. ובכל-זאת, יש לקחת בפרופורציות, לפעמים כשקוראים את האסטרולוגים, או כשאסטרולוגים קוראים את השמיים, זה נראה דרמטי. אבל בפועל, כשחווים את המציאות, תמיד מתמודדים ועוברים אותה. אנו נוטים לפחד מהעתיד יתר על המידה. הציפייה תמיד קשה מההוויה. פוסט חשוב ונרחב על כך פורסם בבלוג שלי בפייסבוק. מצאו אותו -בלחיצה כאן-.

27.12
נפתחת קבוצת לימוד אסטרולוגיה בהנחייתי, אינטימית וקטנה, ביחס אישי ונעים. הקדישו שעתיים אחת לשבוע בימי שישי בבוקר. בואו לשיעור ניסיון.

השמש במפגש עם יופיטר, והירח עם סאטורן ופלוטו. יום רציני ודרמטי שיכול לבטא את השפעת הליקוי.

29.12
מרקורי עובר לגדי. צריך להתחיל לחשוב מסודר, לארגן את המחשבות, ולהיות ריאליים. הגזמות או פנטזיות שליוו לאחרונה, בזמן זה יאלצו לחזור לפרופורציות המציאותיות שלהן.

30-31.12
מרקורי הרמוני לאורנוס. מאפשר לבצע את ארגון החשיבה, נותן יצירתיות ויכולת לפתור בעיות. זמן רעיונות, אך גם עצבנות מחשבית. במיוחד בלילה שבין התאריכים.

31.12
הירח נצמד לנפטון עם המעבר ל-2020. מתאים לבילוי רומנטי, לנשיקת חצות אגדתית. המציאות כפי שהיא פחות מעניינת אותנו, אבל בערב הזה מותר. היזהרו רק משתיית יתר של אלכוהול או סמים. כשמאבדים את הראש, לפעמים זה לשלילה.

פרסום התחזיות השנתיות המקיפות! בקרו במדור תחזיות.

רוצים לשתף חבר ? ניתן לשלוח את התחזית החודשית למי שתרצו דרך הוואטספ, מייל, או לשתף דרך הפייסבוק. כך גם לגבי כל עמוד אחר באתר. איך שולחים ומשתפים? בתחתית כל עמוד יש כפתורים עם סמלי אפשרויות השליחה. בחרו את הדרך הנוחה לכם, לחצו ושלחו. נוח וקל.

אאחל חודש מוצלח לכולכם !

אזהרת ירח שחור/בטל :

אני לא מפרסם זמנים בהם הירח לא יוצר היבטים, או בכינויו האחרים: ירח שחור/ בטל/ Void, ואני מציע לכם לא להסתמך ולפעול על-פיו בעניינים חשובים. הסיבה היא שזה מידע חלקי ומעוות, נכון שלא מומלצות התחלות חדשות בזמן ירח שלא יוצר היבטים, אך גרוע פי כמה להתחיל דבר חדש בירח שיוצר היבטים קשים, לפעמים רק קשים. כל רגע הוא ייחודי, וצריך לנתח ברצינות ויסודיות את כל מצב השמיים כדי להכריע על זמן טוב. כשמדובר בדבר חשוב, כמו בחירת תאריך חתונה, ביצוע טיפול רפואי, או מועד פתיחת עסק, כדאי מאד לפנות לאסטרולוג שמתמחה באסטרולוגיה הוררית**, גלו עוד על בחירת תאריך טוב, או התקשרו 050-7881995 לפרטים.

 

שלח לחבר או שתף את המאמר:

ערב קסום שייזכר לתמיד

לחצו לפרטים

תחזית אוגוסט 2022

לחצו לקריאה

תחזית שנתית תשפ"ב

לחצו לקריאה

תחזית קורונה

לחצו לקריאה

והקשר לכל מזל

לחצו לקריאה

איך כל מזל במיטה

לחצו לקריאה