050-7881995

מצב שמיים – היבטים עיקריים

אני מעדכן בבלוג בפייסבוק בכל כמה ימים מה אומרים הכוכבים לגבי מגוון נושאים. כותב על אישים, על המדינה, העולם ועוד. ניתן גם לקרוא בדיעבד. אני מעולם לא מוחק מהפייסבוק, והפוסטים מופיעים עם תאריכם המקורי. קראו גם את מדור תחזיות.

מטרת חלק זה היא לספר לכם בכלליות על מצב הכוכבים כל החודש ! בניגוד לפוסטים היומיים, כאן תמצאו הסבר מקצועי על מהלך שמיים שמפרט משמעויות, ומאפשר למי שרוצה, להבין קצת יותר אסטרולוגיה.

ניתוח מצב השמיים – יוני 2019

 

יוני חודש יחסית נוח ורגוע בשמיים, אבל תלוי למי. מי שבמפת לידתו כוכבים בין מעלות 18 עד 22, פחות רגוע אצלו. חלק לחיוב ולחלק לשלילה. על המעלות האלה "משחקות" הפלנטות האיטיות פלוטו, נפטון, יופיטר וסאטורן. ומדי פעם מצטרפות פלנטות מהירות. זה כולל בין היתר את ילידי ה-8 עד 12 לחודשים ינואר עד יוני, וילידי ה-10 עד 15 לחודשים יולי עד דצמבר. אך לא רק, ולא בהכרח. הכל תלוי תמיד במפה האישית. בכל-זאת, לרבים זה נותן ארגז כלים רחב. לעתים, מרוב שהוא רחב אנחנו קצת מתבלבלים, ולא בטוחים איך לגרום לכל החלקים השונים לפעול יחדיו. לפלנטות אופי מאד שונה, לכן אנחנו גם ראליים, פרקטיים והגיוניים, אבל גם חולמים גבוה, עם שאיפות גבוהות, כמעט אגדתיות או רומנטיות. מחד רוצים להסתכן, להמר כדי לזכות בכל הקופה, ומאידך חוששים לעשות שגיאות. זה בדיוק הרגע הזה בו שני קולות בראש לוחשים דברים הפוכים. יש שטן קטן, ויש מלאך אחראי. למי להקשיב? הפתרון יהיה להשקיע עוד זמן בתהליכי החשיבה, בביקורת עצמית, בבחינת הדברים, ובעיבוד המחשבות השונות והמגוונות. אם תצליחו לסנכרן את כל החלקים בראשיכם או בנסיבות חייכם, תוכלו להגיע לתוצאה מאוזנת. ואז זה חזון גבוה אך מעשי, דמיון יוצר, או סיכון מחושב. אם הצלחנו להרכיב תמונה משלימה מכל החלקים, זה פנומנלי, אם לא, זה מבלבל. לכן כדאי להתאמץ לעשות סדר למרות הבלבול, בהצלחה.

מיד הפירוט לפי ימים, אך החודש יותר מתמיד, התאריך המוזכר הוא התאריך בו ההיבט בשמיים מדויק, אך מתקיים גם בימים סביב. הכוכבים מבטאים תהליכים, אל תחשבו במושגים של שחור ולבן, זה לא רגע מתקיים ורגע לא:

1.6
ונוס הרמונית לסאטורן (שבתאי) ופלוטו במזלות אדמה. גם הירח המעשי בשור יצטרף למבנה הרציונלי. זה הזמן ללבן בעיות, לסדר עניינים, ולתקשר בצורה רציונלית וארצית. זה גם הזמן לעסוק בענייני כסף ורכוש באופן הגיוני. אנחנו על הקרקע, פועלים בסבלנות והתמדה.

3.6
מולד ירח בתאומים באחת בצהריים. לכשעצמו לא אירוע משמעותי מדי. מי שנולדו סביב ה-1 או ה-2 לחודשים ינואר עד יוני, וה-3 או ה-4 לחודשים יולי עד דצמבר, יהיו על "טורים גבוהים" סביב ימים אלה, וזה בגלל המעורבות של מארס. כך גם כל מי שיש לו אלמנט אחר במפה המתכתב עם מולד הירח. יכול לתת עצבנות, אקשן, פעילות רבה (חיובית או שלילית). לפעמים האנרגיה הרבה באה בצורה פסיבית, כלומר משהו נגדנו קורה, כמו מחלה, תאונה, או מישהו בוטה/אלים כלפינו.

5.6
כבר ביום שלישי (4.6) בשעות הערב/לילה יעברו מרקורי והירח למזל סרטן, ויצטרפו למארס שכבר נמצא שם. פחדים, חששות ועד חרדות מתגנבות למחשבותינו. פתאום אנחנו רואים מה אנחנו יכולים להפסיד, מביטים אל העתיד ביראה, מתמלאים רגש שמציף, ולכן צורת החשיבה פחות אובייקטיבית. משפיע מאד על ארה"ב, עליה כתבתי לכם פוסט בפייסבוק.

7.6
מרקורי הרמוני לאורנוס. להיות מחוץ לקופסה ועירנות מחשבתית. הראש או החדשות סביב היום הזה לא שגרתיות. מחד זה מאפשר להבריק ברעיון, לפתור ביצירתיות, ולחשוב באופן חד. אבל מאידך לפעמים תזזיתיות יתר של המחשבות גורמת לעצבנות וחוסר סבלנות. יתכנו הפתעות מרגשות. אך לעתים ההפתעות רעות. במיוחד מי שנולד סביב ה-25 בינואר, 28 בספטמבר, ו-27 בנובמבר, צריכים להיזהר יותר, ולהימנע מתגובות אימפולסיביות.

9.6
שמש ונפטון ביחסים שליליים. אנרגיה ירודה, גופנית או נפשית. עייפות. שערוריות וסודות שמתגלים. שקרים נעשים ומתבררים. הקצב המהיר וחוסר זהירות חושפים מה שלא התכוונו (או זולתנו). ימים לא מוצלחים לעבודה מדויקת או שדורשת תשומת-לב לפרטים. נטייה לפספס דקויות, ונטייה לכישלונות. קראו גם על מחר:

10.6
בבוקר צלב בעייתי בין השמש, ירח, יופיטר ונפטון. וגם סאטורן בתמונה. לחלק יהיה קשה לקום בבוקר, ירצו לישון או לחלום עוד קצת. וחלק יקומו לדרמה גדולה, או סתם עם חלום גדול בלב. היזהרו מפעולות הנובעות מחוסר עירנות. נופל לנו מהידיים, משהו מתחרבש, וקשה להתנהל מסודר (אם הכל רץ, זכרו שהחיפזון מהשטן). מחזק את ההיבט של אתמול (9.6). יום בו יתכנו דרמות גדולות, פעלו בזהירות, ועם תשומת-לב לפרטים הקטנים (שקצת תחסר).

13-14.6
שני תהליכים הפוכים: השמש בהיבט שלילי לפלוטו. נטייה לא לוותר, להילחם. אם כן, נראה שזה ייעשה במניפולטיביות. תהליך שני: המארס בהיבט חיובי לנפטון. זה כבר מרכך את האגו, ונותן אפשרות להתפשר. יתכן שהשילוב של השניים יביא את חלקנו להתעקש על שלנו בדרך צדדית, אלטרנטיבית. אנחנו מגלים שאי-אפשר בדלת הראשית, ומוצאים דרך עם פחות אגו או ישירות. מגביר דמיון, רגש, וחזון. אפשרות נוספת היא אדם אחד נורא עקשן מול אדם אחר המנסה להתפשר, או צד פוגע מול צד נפגע, ואין איזון.

14.6
מארס ממול סאטורן. נתקלים במגבלה, בקושי לפעול, וחייבים להתחשב במציאות בשטח. לאחדים זו דווקא תקופה מקדמת (בעיקר בני מזלות שור ועקרב, אך לא רק), אם כי מתוך פעילות זהירה, מחושבת, מתוכננת היטב ומבוקרת. מומלץ להתחשב במגבלות, ולא להתעקש על מה שהצלחתו מוטלת בספק. מתחבר להיבט שהוזכר ביום קודם. לכן בכל התקופה כדאי לחשוב יצירתי, להתחכם אך בזהירות, ולהכין תוכנית ב'.

15.6
עכשיו תורו של מרקורי להתייצב מול סאטורן. כשבקונסטלציה מעורבים גם נפטון ויופיטר. לכן הראש עובד חזק לאלף כיוונים. לעתים רחוקות זה מתחבר הכל ביחד היטב, ואז התוצאה פנומנלית, ואנחנו יכולים להבין דברים, לחשוב חכם, או להבריק ברעיון. זו היכולת לחשוב ריאלי אבל עם חזון. אבל לרוב קשה לנו לחבר את כל החלקים המנוגדים, ואז תחושת בלבול, פסימיות מעורבבת באופטימיות, חשש גדול לצד רצון אוטופי, ומכאן קושי לקבל החלטות או לתפוס כיוון. ההמלצה היא להשקיע זמן רב יותר לתהליכי חשיבה, כיוון שהרבה חלקים במוח מופעלים, ואם נצליח לסנכרן, נגיע לתוצאה מעולה.

16-17.6
בצד הרחוק של מערכת השמש, נפטון יוצר היבט חיובי לסאטורן ושלילי ליופיטר. הפלנטות האיטיות האלו המגיעות עתה לדיוק, למעשה לא מתנתקות מן ההיבט כל החודש! והמשמעות? קראו בפסקת הפתיחה, אך סביב ימים אלו זה חזק יותר, ומקבל טוויסט ממרקורי שמחזק את מה שנכתב ב-15.6

18.6
מרקורי במפגש עם מארס. עירנות מחשבתית ומעשית. מציפים דברים, מדברים, גם מתווכחים. מאחר וממול (פחות או יותר) נמצאים סאטורן ופלוטו, אז פחות מתקפלים, עומדים על שלנו, בנוקשות או באובססיביות. הרבה פעמים עומד מאחורי זה רגש עמוק ונסתר, למרות שחיצונית השיח אינטלקטואלי ואובייקטיבי לכאורה. נכון בכל הימים סביב.

19.6
המפגש המתמשך בין מרקורי למארס, מתייצב במדויק ממול פלוטו בשמיים, וגם הירח נצמד במסלולו לפלוטו. מחזק מאד את האמור ב-18.6. אחד קורבן לנסיבות קשות או לאדם נוקשה או שתלטן. ואחר הוא מקרבן, או סתם מתעקש על דבר-מה באובססיביות. לפעמים אנחנו כל כולנו בתוך הדבר, שאיננו רואים את מי אנחנו דורסים, או כמה אנרגיה אנחנו מוציאים (או מבזבזים). לכן ישנה סכנת היסחפות עד התמוטטות, ולפעמים לא עשינו כלום, וזה נכפה עלינו. לפעמים זה רק שיח שמקצין. המעורבות שלנו עמוקה במשהו, וקשה לסגת, כדאי לבחון סביב ימים אלה אולי בכל-זאת כדאי.

22.6
כבר בליל שישי השמש עוברת לסרטן, ומצטרפת למארס ומרקורי שכבר שם. סופ"ש רגשי, ביתי, ועמוק. במוצ"ש הירח עובר לדגים, שגם הוא מזל מים רגיש. זה סופ"ש, ובמיוחד מוצ"ש, לגלות רגישות ואמפטיה, רומנטיקה, משפחתיות וחום רגשי. מצד שני יש סכנה של רגשנות מופרזת, הוצאה מפרופורציות ותגובות רגשיות מופרזות, כמו היעלבות, שמירת טינה, תחושת אומללות או פגיעה אישית.

23-24.6
ונוס ממול ליופיטר. יחד הם יוצרים מבנה טי (T) לנפטון. בלילה שבין התאריכים הירח יעבור בצמידות לנפטון, ויעיר אותנו בבוקר בתחושה מוזרה, נוגה. יתכן שיהיו לנו מיני חלומות מיוחדים בלילה, נסו לזכור. אלו ימים אופטימיים. זהירות, כי לא בטוח שיש על-מה לבסס את האופטימיות. אנחנו קצת חולמניים, רומנטיים, ומתמכרים לשאיפות. אלו הופכות לציפיות שלא בטוח שהן ישימות. תיהנו מהחלום, היזהרו מאשליה שמביאה ללקיחת סיכונים. זמן טוב לבילוי קל או רומנטי. רוצים ליהנות וניתן בקלות. טוב ליצירה ומה שדורש דמיון, פחות לעניינים רציניים, טכניים או שדורשים דיוק.

25.6
ונוס בהיבט שלילי לנקודת האמצע בין סאטורן ופלוטו. הירח נצמד במסלולו לאסטרואיד כירון, ויחד הם יוצרים היבט מוחלש (semi-sextile) לאורנוס. כללית אלו ימים שיכולים להיות מכאיבים. אולי בגלל ירידה מחלום או אשליה של ימים קודמים, אולי משהו מפתיע קורה, ואולי משהו מסתיים סופית, ותם איזשהו פרק. סכנת נוקשות והתעקשות ביחסים בינאישיים.

27.6
שמש ביחסים הרמוניים עם אורנוס ושליליים עם כירון. אופציה לשינוי, לפעמים הוא מצמיח ומקדם, ולפעמים הוא מרע ומכאיב. אפשר שמתחולל שינוי בדבר שנוגע בנקודה עמוקה בנפשנו. דבר לו חיכינו, או נהפוכו, דבר שהופך אותנו מבפנים. לפעמים קורה שינוי חיובי שיש בו וויתור מכאיב, אבל צריך להתקדם. ככל שתובילו אתם את השינוי, ותשלטו בו, כך הוא יזרום יותר הרמוני. גם מרקורי עובר לאריה, ולפעמים השינוי הוא מחשבתי, ואנחנו מסוגלים לראות דברים חדשים או אחרת. פרספקטיבה שמתרחבת.

מכירים מישהו שתאריך לידתו הוזכר? רוצים לשתף חבר? ניתן לשלוח את התחזית החודשית למי שתרצו דרך הוואטספ, מייל, או לשתף דרך הפייסבוק. כך גם לגבי כל עמוד אחר באתר. איך שולחים ומשתפים? בתחתית כל עמוד יש כפתורים עם סמלי אפשרויות השליחה. בחרו את הדרך הנוחה לכם, לחצו ושלחו. נוח וקל.

אאחל חודש מוצלח לכולכם !

אזהרת ירח שחור/בטל :

אני לא מפרסם זמנים בהם הירח לא יוצר היבטים, או בכינויו האחרים: ירח שחור/ בטל/ Void, ואני מציע לכם לא להסתמך ולפעול על-פיו בעניינים חשובים. הסיבה היא שזה מידע חלקי ומעוות, נכון שלא מומלצות התחלות חדשות בזמן ירח שלא יוצר היבטים, אך גרוע פי כמה להתחיל דבר חדש בירח שיוצר היבטים קשים, לפעמים רק קשים. כל רגע הוא ייחודי, וצריך לנתח ברצינות ויסודיות את כל מצב השמיים כדי להכריע על זמן טוב. כשמדובר בדבר חשוב, כמו בחירת תאריך חתונה, ביצוע טיפול רפואי, או מועד פתיחת עסק, כדאי מאד לפנות לאסטרולוג שמתמחה באסטרולוגיה הוררית**, גלו עוד על בחירת תאריך טוב, או התקשרו 050-7881995 לפרטים.

 

שלח לחבר או שתף את המאמר:

ערב קסום שייזכר לתמיד

לחצו לפרטים

תחזית אוגוסט 2022

לחצו לקריאה

תחזית שנתית תשפ"ב

לחצו לקריאה

תחזית קורונה

לחצו לקריאה

והקשר לכל מזל

לחצו לקריאה

איך כל מזל במיטה

לחצו לקריאה