050-7881995

מצב שמיים – היבטים עיקריים

אני מעדכן בבלוג בפייסבוק בכל כמה ימים מה אומרים הכוכבים לגבי מגוון נושאים. כותב על אישים, על המדינה, העולם ועוד. ניתן גם לקרוא בדיעבד. אני מעולם לא מוחק מהפייסבוק, והפוסטים מופיעים עם תאריכם המקורי. קראו גם את מדור תחזיות.

מטרת חלק זה היא לספר לכם בכלליות על מצב הכוכבים כל החודש ! בניגוד לפוסטים היומיים, כאן תמצאו הסבר מקצועי על מהלך שמיים שמפרט משמעויות, ומאפשר למי שרוצה, להבין קצת יותר אסטרולוגיה.

 

ניתוח מצב השמיים – יוני 2020

 

"או שזה הזמן למות, או שזה הזמן רק לשלם את המחיר, על עוד טעות ועוד טעות, על כל מה שטעיתי פעם בדרכים (או במאי). או שזה הזמן לישון, או סתם להתייאש בתוך מיטה". הטקסט הזה שכתב שלמה ארצי ידבר לרבים ביוני (לחצו והאזינו). אם מאי היה חודש של אשליות לרבים, יוני יביא התפכחות. גם העולם יתפכח מאשליות, ונראה את הקורונה שוב מרימה ראש במספר מקומות. יתכן שלא במספרים מאד גדולים, אבל נבין שהמצב פחות טוב משנדמה. זה נכון גם לגבי מצב הכלכלה העולמי. זה נכון לרבים אישית בכל מיני תחומים, ולא פוסח גם על אלו שדווקא חשו אומללות במאי, ולא אופוריה.

במאי יש לנו שני ליקויים (חמה ולבנה). ליקויים מדברים על שינויים בחיים, מהותיים או בקטנה. אנו מתחילים את החודש בהרבה אימפולסיביות וחוסר סובלנות. הרבה ויכוחים מקבלים גוון אלים או קולני. יוני הוא חודש של הרגשות הכי בסיסיים שלנו. אם במאי הרגשות לקחו אותנו לחלומות הגבוהים, לפסגות שרצינו לכבוש (והיינו אומללים אם זה נראה לנו רחוק מדי, ומאושרים אם נדמה היה לנו שזה בידנו), הרי יוני מתעסק בבסיס, ויש לו אופי הישרדותי. אנו חוששים על הבית, על הפרנסה, על איבוד נכסים קיימים בחיינו כמו מערכות יחסים. בארה"ב חוששים על המולדת (קראו על כך בלחיצה כאן).

אל תשכחו שאנו עדיין תחת השפעת ונוס בנסיגה. פוסט המתאר את כל מאי-יוני-יולי בהקשר הנסיגה תמצאו בלחיצה על: "לב אמיץ"ונוס בנסיגה.

כל החודש פלוטו ויופיטר נמצאים במפגש! אך ההסבר עליהם מגיע רק ב-30.6. קראו כבר עכשיו את ה-30.6, הוא מתקיים למעשה עוד ממרץ, ועתה במיוחד.

רוצים לשתף חבר ? ניתן לשלוח את התחזית החודשית למי שתרצו דרך הוואטספ, מייל, או לשתף דרך הפייסבוק. כך גם לגבי כל עמוד אחר באתר. איך שולחים ומשתפים? בתחתית כל עמוד יש כפתורים עם סמלי אפשרויות השליחה. בחרו את הדרך הנוחה לכם, לחצו ושלחו. נוח וקל.

לפניכם פירוט לפי ימים (זכרו כי מצוין היום בו ההיבט מדויק בשמיים, אך למעשה מתקיים גם בימים סביב, ולעתים מורגש בהם דווקא יותר) :

1.6
נקודת האמצע שבין ונוס הנסוגה לשמש נמצאת בהיבט דיסהרמוני למארס, ומופעלת ע"י הירח ביום זה. זה השלב בו מתחילות להתעצם הבעיות במערכות יחסים. אנחנו כבר לא תחת האופוריה של מאי (למי שהיה באופוריה, כי לאחרים זו הייתה אומללות). קשה לפתור בעיות או סתם לייצר הרמוניה, וזה יחריף בימים הבאים של עד הליקוי. לפעמים לא מצליחים ליהנות בחברת אנשים, ולפעמים ממש מגיעים לוויכוחים קולניים.

2.6
עדיין על נקודת האמצע שתוארה אתמול, אך המרחקים מתקצרים. גם הסבלנות שלנו מתקצרת. נטייה לריב, ועד כדי שבירת כלים.

3.6
השמש שנעה קדימה, פוגשת את ונוס שנעה אחורה. כשכל הזמן במקביל מארס בהיבט אלים אליהם, אך ביום זה מדויק לוונוס. המפגש שביום זה נוצר, ומופעל שוב ע"י הירח, טעון במיוחד. בשלב זה חוסר שביעות-רצון עלול להוביל למהלכים חסרי חמלה אחד כלפי השני, גלויים או כאלה שאינם. היזהרו מאנשים שיש להם אתכם חשבון, היזהרו ממניפולציות ועד כדי רמאות. היזהרו במערכות יחסים מכל סוג, אך בוודאי רומנטיות. היזהרו גם פיננסית. אבל כל הימים האלה, הם עוד מאותו דבר. זכרו שקשה לפתור בעיות ולייצר הבנה, ועדיף להתקרר בצד, ולא להיגרר למקומות חסרי מעצורים, כי אלו יתכנו.

5.6 בשעה 22:12
ליקוי לבנה דרמטי בקשת, בהיבט אלים למארס. בעצם משפיע על כל התקופה, וכבר מתחילת החודש כפי שתואר לעיל. ליקוי מסמל שינויים או אירועים שמתרחשים. לפעמים זו ממש רעידת אדמה (מטאפורית, אך אפשרית גם פיזית איפשהו בעולם). על רקע ונוס הנסוגה, אלו יתכנו בתחום היחסים הבינאישיים ובתחום הפיננסי/חומרי. סביב ימים אלו יהיו זוגות שיחליטו להיפרד. אחרים יכנסו לבעיות, כשהסכנה הגדולה היא מאסקלציה שלא ניתנת לעצירה. מי שנמצא בסיכון לאלימות פיזית, צריך להתרחק בימים אלה מגורמי הסיכון. הימנעו גם מסתם מריבה שמתפתחת בכביש. בהחלט יתכן שנשמע בחדשות על יותר אירועים אלימים, על נשים שנרצחות בידי בן זוגם, וכדומה. אבל אצל רובנו זו סתם מריבה קולנית או שיצאה מפרופורציה, או שזה כך אצל מישהו בסביבתנו.

מרקורי הרמוני לאורנוס. פתאום רואים דברים שלא הבחנו בהם קודם, או רואים באור חדש. על רקע מצב השמיים הכללי, וכירון שמעורב בהיבט קשה, זה יכול להתבטא בהמון עצבנות, מתחים שלא נותנים לישון, ותגליות מרעישות. אולי פצע ישן חוזר להעסיק אותנו. אבל לפעמים "לראות באור חדש" זה חיובי, וזה בהחלט יכול לספק פתרונות יצירתיים, ראייה מקורית, וגישה חדשה. כך או כך, הראש עובד ורץ.

6.6
השמש דיסהרמונית למארס. בניגוד לוונוס הנסוגה, מארס הולך קדימה, באותו הכיוון עם השמש. לכן ההיבט ארוך מאד, ומתקיים בכל המחצית הראשונה של יוני. אך ביום זה מגיע לדיוק מרבי. כל התקופה אלימה, אנשים מגיבים בכעס, חוסר נימוס ועד כדי חוצפה. ההתנהגות אימפולסיבית, אגרסיבית, ולא פעם פזיזה. הנטייה יכולה להיות לקחת סיכונים לא חכמים. לפעמים זה האומץ לצאת נגד מישהו. קשה לנו לשתוק, אך לפעמים אח"כ מצטערים.

7.6
הירח יוצר מבנה T (טי) לכירון ולמרקורי. מפעיל את ההיבט השני שתואר ב-5.6. יתכן שפגיעה רגשית מעסיקה את המחשבות שלנו, אולי פצע ישן מתעורר, אולי עניין בריאותי.

8.6
הירח עובר מעל הפלנטות האימתניות פלוטו ויופיטר. שתי פלנטות איטיות מאד שנמצאות במפגש עוד ממרץ. מאז הן טיפה התרחקו, ועכשיו הן בתהליך התקרבות שוב. הן יגיעו למפגש מדויק בסוף החודש, אך הירח מפעיל את האנרגיה של המפגש ביום זה. זוכרים מה קרה במחצית השנייה של מרץ, עליו סיפרתי לכם מראש? נכון, התפשטות אקספוננציאלית של הקורונה. מנקודה זו תיתכן עלייה בתחלואה (ובשאר הדברים בחיינו שיתוארו). אין זה אומר שנגיע לאותם הממדים והעוצמה. יתכן, אך ממש לא בהכרח. בכל-זאת עליה תהיה. יהיו מקומות בעולם של התפרצות משמעותית. נאמר שבארה"ב המצב לא טוב, והולך ליותר רע. אבל לא רק קורונה. המפגש העוצמתי מוליד מלכים חדשים, ומוריד מהבמה את הישנים. אחד נופל בגדול, ואחר פורח. רבים מושפעים. קראו בהרחבה על המפגש ב-30.6!

9.6
בבוקר הירח במפגש עם סאטורן. נקום בתחושה כבדה. בוקר רציני, יתכנו מגבלות.

11.6
ונוס בהיבט הרמוני לכירון ואורנוס מעורב. חלקינו מרפאים פצע ישן, חלקינו פותחים אותו, ואחרים מנקזים אותו. היבט ארוך שמתקיים מרבית החודש, וביתר שאת בין ה-6 ל-18 ביוני, ומדויק ביום זה (זכרו שכמעט תמיד ההשפעה היא לא רק ביום אחד, הכוכבים מבטאים תהליכים מתמשכים). יש מי שהחליט על הפרידה, עזיבת עבודה, או שאלו נכפו עליו. עבור אחד זהו סוף העולם, ועבור אחר זוהי התחלה חדשה ויציאה לדרך טובה יותר. יש מי שהיה במקום הלא נכון זמן רב מדי, ועתה קיבל אומץ והשתחרר. יש מי שמבָכֶה על כך. לפעמים פרידה נכפית על שני הצדדים. אבל ברוב במקרים זה פחות דרמטי, וזה רק עיסוק עם עניין כואב ביחסים, בין אם מציק עכשיו יותר, או דווקא בתהליך ריפוי. אצל חלקינו זה עניין חומרי שעולה על סדר היום, ועד כדי זעזוע. לפעמים צריך לנקז את הפצע, וזה כואב בהתחלה, אך מוביל לריפוי. וודאו שאם פתחתם, זה כדי לנקז, ולא כדי להתבוסס. רבים סתם יתבוססו. עשו כמו שלום חנוך, כתבו אתם את השירים של חייכם ושירו, הדרך לפניכם, והדרכים ידועות (לחצו והאזינו).

שמש שלילית לנפטון. חוסר הצלחה, חוסר אונים, ספקות, בלבול, אכזבות, חולשה ועד אפשרות מחלות. מתחבר להיבט הדרמטי הבא:

13.6
מארס במפגש עם נפטון. כוכב הפעילות, החיוניות, העשייה והאנרגיה במפגש עם כוכב ההתאדות, המִסְמוּס, והחולשה. מפגש ארוך שמגיע לדיוק ביום זה (ומופעל גם ע"י הירח), אך מתקיים מה-9 עד ה-17 ביוני. בהחלט זמן בו תתרבה התחלואה מקורונה ובכלל. חוסר אנרגיה, עייפות, ועד מחלות שונות. לפעמים מוציא את האוויר מפעילות אחרת, מפנצ'ר את האגו למשל. יתכנו כישלונות, או יכולות שמתאדות. על מישור אחר יתרבו ההונאות, מניפולציות, שקרים ומעשי מרמה. אל תאמינו למה שמוכרים לכם. הנטייה לפעול מאחורי הקלעים. זה שמחייך אליכם יפה, אולי פועל נגדכם או סתם מלכלכך מאחורי הגב. הצד החיובי הוא יכולת יצירתית גבוהה, אבל לרוב פחות מעשית. לכן מעשי מרמה או סתם כישלונות בזמן זה עשויים להתברר, ולא רק להיעשות. בהחלט זמן שמתאים לתרבות ואומנות.

14.6
הירח במפגש עם כירון. מפעיל ביתר-שאת את ההיבט שתואר ב-11.6.

15.6
שמש ביחסים שליליים עם פלוטו. קיצוניות, אובססיביות, שתלטנות, וכוחניות. לאחד זה מצליח ומקדם, ואת האחר זה דורס. הימנעו מאכזריות כלפי הזולת. יופיטר שיתואר מחר כבר מעורב.

16.6
שמש ביחסים שליליים עם יופיטר. מגדיל את כל מה שנאמר אתמול, ונותן גישה יותר בטוחה, אימפולסיבית ומסתכנת. זכרו שאומץ הוא גם טיפשות. וביטחון הוא לפעמים יוהרה או שחצנות. בימים אלה אפשריים אירועים חיצוניים דרמטיים, או שינויים יסודיים.

18.6 בשעה 7:59
תתחיל הנסיגה רשמית של מרקורי. אבל אני כבר לא צריך להסביר לכם איך להתייחס לדיוק של השעה. למעשה, השפעת הנסיגה תהיה מורגשת 5 ימים לפני (בהדרגה). ונוס טרם התיישרה מנסיגתה, ועכשיו מרקורי מצטרף "לחגיגה". הנסיגה בסרטן מרמזת שהפעם השיבושים הם בבית, משפחה, או רגשיים. אירועים שקרו או יקרו משנים את דעתנו ותחושותינו. מה שחשבנו לנכון, עלול להתברר כלא מדויק. הזדמנות נוספת להתפכח מאשליות של מאי או אחרות. מחשבות הישרדותיות חששניות. וכמובן כל הדברים הרגילים של נסיגת מרקורי. מה שיכול להשתבש -ישתבש (בסיכוי גבוה יותר, אך דעו שלא בהכרח, ולא הכל!). בכל-זאת בארה"ב הרבה ישתבש. פוסט מקיף על הנסיגה פורסם בפייסבוק -לחצו לקריאה-.

18-19.6
בלילה שבין התאריכים מארס יגיע להיבט הרמוני מדויק לפלוטו. אך משפיע בכל הימים סביב! נותן כוח, יכולת ביצוע, עוצמה ושרידות, התמדה ונחישות. אבל תחת מצב שמיים האימתני, בחודש לא קל, ובשנה אותה הגדרתי מראש כמאתגרת, זה יכול היות כוח הרסני, דורסני, ואלים. בימים אלה התרחקו ממוקדי סיכון ואלימות. חדשות קשות יתרבו. שימו לב שלאגו יש נטייה לשלוט הוא בנו, במקום שיהיה הפוך. החזירו שליטה עצמית והיגיון. מחזק את ההיבט הדרמטי שמתואר ב-30.6.

20.6
מארס בהיבט הרמוני ליופיטר. אנרגיה, תעוזה, התלהבות וחדוות-עשייה. ניגשים לדברים בביטחון ואופטימיות, וזה יכול גם להצליח. אבל פלוטו מחובר ליופיטר, ולכן מדגיש את הדברים שתוארו יום קודם, ויתוארו ב-30.6.

השמש עולה על ראש הדרקון, והירח יעשה זאת למחרת. יחד הם צפויים ליצור ליקוי חמה. דברים קארמתיים קורים. מרקורי הנסוג בסרטן יעורר חששות ומחשבות קיומיות, ונרגיש ש"נפל דבר" בתקופה זו.

21.6
בחצות ארבעים וארבע תעבור השמש לאזור שמיימי סרטן. לכן תינוקות שייוולדו עד 0:43 הם בני מזל תאומים, ואלו שייוולדו מ-0:44 ואילך הם סרטן. המעבר מסמל את תחילת הקיץ, והוא ציר חשוב בגלגל האסטרלוגי/נומי. אך הפעם המעבר דרמטי במיוחד נוכח כל הדברים הבאים:

ליקוי חמה יתרחש בשעה 9:41 בבוקר. ליקוי מסמל שינויים סביב כל התקופה. עקרונית השינויים יכולים להיות טובים או רעים. עבור אחדים יהיו שינויים מעשיים, בסיסיים, הנוגעים לדברים הכי שורשיים בחיים. שינוי במשפחה, שינוי סטטוס, וכדומה. אך עבור רבים השינויים הם פסיכולוגיים או בצורת החשיבה. זה זמן בו מתחילים יותר לדאוג, לחשוש מהעתיד, ולחשוב על המשפחה. הרגשות עמוקים, אך קצת קבורים. אנו גם חוששים להתעסק איתם, ורוצים להישאר חזקים.

השמש הלוֹקָה והירח ביחסים שליליים עם סאטורן. כלומר הליקוי מערב מגבלות, מעצורים, ודרך שנחסמת. סאטורן מוריד אותנו למציאות, אך הגישה פסימית מדי. שינוי נדרש בגלל סוף של כיוון מעשי או חלום. לפעמים זו תקווה שנגמרת. הליקוי הפעם מעורר פחדים וחרדות, ולכן נראה גם בעולם עלייה בפשעי שנאה, לאומנות, מחאות, וערעור יציבות. אמנם מעטים, אך יהיו גם כאלה שהשינוי עבורם הוא יצירת מסגרת חדשה רצינית, יציבה, חזקה ואיתנה. ועבור אחרים זה יהיה לחזור בהם משינוי שכבר החליטו עליו קודם לכן, וזה בגלל הפחד שהתעורר וערער.

22.6
הירח נצמד למרקורי הנסוג. מגביר את השפעות הנסיגה (שיבושים ותקלות), אך גם מעורר מחשבות ותהיות לגבי אירועי התקופה. לחצו לקריאה בהרחבה על נסיגת מרקורי.

23.6
הירח ממול פלוטו ויופטר שנמצאים במפגש כמעט מלא, ולכן מפעיל את ההיבט. קראו על המפגש ב-30.6

25.6 בשעה 9:49
ונוס רשמית מסיימת נסיגה, אך ההשפעות ילוו עד סוף יולי! אם כי בימים אלה השפעותיה עלולות להיות מורגשות יותר. אם מישהו צריך עדיין קישור, "לב אמיץ" הוא הפוסט שמתאר את כל מאי-יוני-יולי, בהקשר של נסיגת ונוס. לחצו לקריאה.

26.6
השמש בהיבט מוחלש (semi-sextile) לוונוס שנמצאת בעצירה. ונותנת "כוח" לכל הדברים שכבר קרו. לפעמים מנסים ללבן עניינים, לפעמים לטפל, ולפעמים הם מחריפים. זה עוד לא הזמן שזורם בו נוח. אולי משנים התנהגות בינאישית או פיננסית-חומרית. זכרו שמרקורי נסוג, ולא מומלץ לקבל החלטות חשובות.

28.6
מארס עובר לטלה ומיד מייצר היבט הרמוני לסאטורן. זה יכול לתת התנהלות מאוזנת מאד. מחד יוזמה, התנעה מחדש, אנרגיה ופעילות. ומאידך שמירה על מעשיות, המסגרת, יציבות והיגיון. יש שליטה עצמית, ויכולת לעמוד בדרישות. זה לפעול אך בזהירות, והפעילות מחושבת. יהיו אנשים שלא יצליחו לאזן בין האנרגיות המנוגדות, ואז בעיות, כישלונות, וחסמים למרות כל הניסיונות לפעול.

30.6
פלוטו ויופטר במפגש עוצמתי ומדויק בשמיים. אל תטעו לרגע, אלו פלנטות כל-כך כבדות ואימתניות, שהמפגש למעשה מתקיים עוד ממרץ, וילווה גם ביולי. אך הדיוק שמגיע ביום זה, מדגיש את הדרמה. אחרי החגים ישוב המפגש באוקטובר ויימשך עד דצמבר. בדצמבר יעזוב אותנו ולא ישוב עד 2033.

פלוטו: כוכב השינויים העמוקים, היסודיים. הורס עד היסוד, ומביא התחדשות ובנייה טובה מההתחלה. אחראי גם על הרס וחורבן, מחלות, מגפות, נגיפים, וכל מה שמגיע מהביבים והזוהמה. בעל עוצמה אדירה, וכשהיא עובדת לטובתנו, זו המון התמדה, קידום, וריצה למרחקים ארוכים. לחצו לקרוא על פלוטו בהרחבה.

יופיטר: הכוכב המגדיל והמרחיב. לכן מעצים מצבים, מעורר דרמות. לרוב הוא מטיב, ואז ניתן לפרוץ בהצלחה. אך במפגש עם פלוטו, הוא עלול להגדיל את כוחו של פלוטו שתואר לעיל, ולהביא להתפשטות האנרגיה הדורסנית, מגפות, והרס מסגרות. מי שזה פועל לטובתו, עושה עתה צעדים גדולים ורחבים. זה די-9 או שופל, שאחד נקבר תחתיו, ואחר דוהר עליו. לחצו לקרוא על יופיטר בהרחבה.

פלוטו הוא גם תת-ההכרה, יופיטר יוציא את השדים שיש שם החוצה. פלוטו מתקשר לכסף וכלכלה, המפגש עם יופיטר מזרז פשיטות-רגל ופיטורים המוניים. רבים מאלו שיצאו לחל”ת, לא ישובו למקום עבודתם הקודם. פלוטו עושה שינויים מוחלטים. לכן גם חברות רבות לא יעברו את המשבר. מצד שני, יש מי שטס למעלה. המפגש הזה קיצוני, ומביא אנרגיה חזקה מהסוג המתמיד ומתמשך. לכן כשזה שלילי, זה מכבש, וכשזה חיובי זו צמיחה ובנייה. לא כולם חווים את המפגש, רק מי שבמפת לידתו יש כוכב או אלמנט שמיימי סביב מעלה 24 במזל כלשהו.

שמש מתקדמת לכיוון מרקורי שנסוג אליה, כשהמפגש ביניהם בהיבט חיובי לאורנוס ושלילי לכירון. עיסוק רב בדייסה שהתבשלה, לפעמים שינויים בעקבות כך. פצעים נפתחים או מטופלים. כך או כך, אלו ימים שיכולים להיות מאד רגשיים, כשמחד רוצים לעשות מעשה, ומאידך חוששים. פחדים עוצרים אותנו, מול כעסים שדוחפים אותנו לפעול באומץ. זכרו רק שהמוח לא חושב נקי והגיוני, הכל רגשי.

רוצים לשתף חבר ? ניתן לשלוח את התחזית החודשית למי שתרצו דרך הוואטספ, מייל, או לשתף דרך הפייסבוק. כך גם לגבי כל עמוד אחר באתר. איך שולחים ומשתפים? בתחתית כל עמוד יש כפתורים עם סמלי אפשרויות השליחה. בחרו את הדרך הנוחה לכם, לחצו ושלחו. נוח וקל.

אאחל חודש ושנה מוצלחים לכולכם !

אזהרת ירח שחור/בטל :

אני לא מפרסם זמנים בהם הירח לא יוצר היבטים, או בכינויו האחרים: ירח שחור/ בטל/ Void, ואני מציע לכם לא להסתמך ולפעול על-פיו בעניינים חשובים. הסיבה היא שזה מידע חלקי ומעוות, נכון שלא מומלצות התחלות חדשות בזמן ירח שלא יוצר היבטים, אך גרוע פי כמה להתחיל דבר חדש בירח שיוצר היבטים קשים, לפעמים רק קשים. כל רגע הוא ייחודי, וצריך לנתח ברצינות ויסודיות את כל מצב השמיים כדי להכריע על זמן טוב. כשמדובר בדבר חשוב, כמו בחירת תאריך חתונה, ביצוע טיפול רפואי, או מועד פתיחת עסק, כדאי מאד לפנות לאסטרולוג שמתמחה באסטרולוגיה הוררית**, גלו עוד על בחירת תאריך טוב, או התקשרו 050-7881995 לפרטים.

 

שלח לחבר או שתף את המאמר:

ערב קסום שייזכר לתמיד

לחצו לפרטים

תחזית אוגוסט 2022

לחצו לקריאה

תחזית שנתית תשפ"ב

לחצו לקריאה

תחזית קורונה

לחצו לקריאה

והקשר לכל מזל

לחצו לקריאה

איך כל מזל במיטה

לחצו לקריאה