050-7881995

מצב שמיים – היבטים עיקריים

אני מעדכן בבלוג בפייסבוק בכל כמה ימים מה אומרים הכוכבים לגבי מגוון נושאים. כותב על אישים, על המדינה, העולם ועוד. ניתן גם לקרוא בדיעבד. אני מעולם לא מוחק מהפייסבוק, והפוסטים מופיעים עם תאריכם המקורי. קראו גם את מדור תחזיות.

מטרת חלק זה היא לספר לכם בכלליות על מצב הכוכבים כל החודש ! בניגוד לפוסטים היומיים, כאן תמצאו הסבר מקצועי על מהלך שמיים שמפרט משמעויות, ומאפשר למי שרוצה, להבין קצת יותר אסטרולוגיה.

 

ניתוח מצב השמיים – מאי 2020

 

אשליות אשליות א ש ל י ו ת. מאי הוא חודש של בלבול רב. זה במערכות יחסים, ועולמות הרכוש והכסף. יתכן עיוורון למצב, בין אם אנו נמצאים באופוריה, ציפייה גדולה, או באומללות מוגזמת עקב המרחק מהחלום הגדול שלנו. אנחנו מגזימים הנה או הנה. קיימת נטיית היסחפות לכיוון רומנטי, לחלומות בהקיץ או פנטזיות, ויש מעט חיבור למציאות והיגיון. בהמשך נתעורר מאשליות, אבל זה לא אומר בהכרח שהאכזבה תהיה בלתי עבירה. לפעמים אפשר להתאכזב מעט, ועדיין להכיל את הגילוי הלא משמח ולהמשיך. בכל-זאת, רוב הקשרים החדשים שייווצרו החודש, ובמיוחד אלו שאחרי ה-13 בחודש, בעלי סיכוי נמוך להחזיק, ובוודאי צפויים להשתנות במידת-מה. הימנעו מטיפולי יופי, מהחלטות כלכליות ועסקיות, ומיסוד קשרים באופן מעשי. מאי הוא חודש עיוורון ועד הינתקות מהמציאות, אך קשיים פיננסים ובמערכות יחסים יימשכו גם מעבר. אנו לקראת נסיגת ונוס, ובהמשך יצטרף מרקורי לנסיגה. השפעות אלו יתמשכו עד סוף יולי! על שלושת החודשים הקרובים, פורסם פוסט נרחב בבלוג שלי בפייסבוק: לב אמיץ (לחצו לקריאה).

ונוס בנסיגה

רוצים לשתף חבר ? ניתן לשלוח את התחזית החודשית למי שתרצו דרך הוואטספ, מייל, או לשתף דרך הפייסבוק. כך גם לגבי כל עמוד אחר באתר. איך שולחים ומשתפים? בתחתית כל עמוד יש כפתורים עם סמלי אפשרויות השליחה. בחרו את הדרך הנוחה לכם, לחצו ושלחו. נוח וקל.

לפניכם פירוט לפי ימים (זכרו כי מצוין היום בו ההיבט מדויק בשמיים, אך למעשה מתקיים גם בימים סביב, ולעתים מורגש בהם דווקא יותר) :

1.5
מרקורי במפגש עם אורנוס. חוסר מנוחה, עצבנות, בלגן בראש. הראש עובד שעות נוספות, לפעמים אלו רעיונות מבריקים, ולפעמים בלבול או קפיצה מדבר לדבר, מרעיון לרעיון, וקשה ליישם או למקד מחשבה. על רקע ההיבט המרכזי החודש, של ונוס שלילית לנפטון, שמופעל ביום זה ע"י הירח, יתכנו קצרים בתקשורת הבינאישית. יתכנו תקריות, ידיעות מרעישות, והפתעות שמשנות את דעתנו על…

3.5
הירח בבתולה משלים היבט T (טי) להיבט המרכזי החודש, של ונוס שלילית לנפטון. בעיות במערכות יחסים. לפעמים זו ביקורתיות יתר, ובהרבה מקרים הבעיה הפעם היא דווקא עיוורון ביחסים. לפעמים נדמה לנו שאנו באידיליה, אך זו רק אידיאליזציה. במקרים הפוכים זו אומללות רגשית. שני המצבים לא מאוזנים. באותו אופן יתכן חוסר איזון במצב הפיננסי. הימנעו מהחלטות בכסף ורכוש. לחצו לקריאה בהרחבה.

4.5
ונוס שלילית לנפטון. ההיבט מדויק ביום זה, אך מתקיים כל החודש. והמשמעות? לחצו לקריאה בהרחבה.

4-5.5
שמש ומרקורי במפגש. גיבוש רעיונות, דעות, ותוכניות-פעולה. הראש עובד, והרצון להשמיע גובר (לפעמים זה פחות לשמוע). ניסיון להישאר פרקטיים, ארציים ומעשיים.

5-6.5
מארס בהיבט מוחלש לפלוטו. בעל ההשפעה רבה! המון כוח. זה לא כוח מתפרץ, זו התמדה, הפעלת לחצים שקטים אך עקביים, ולפעמים מתחת לפני הקרקע במניפולציות. עקשנות או דבקות במטרה, ולפעמים קידושה.

7.5
מרקורי חיובי לנפטון. הרבה דמיון, השראה, יצירה. טוב לצריכת תרבות, האזנה למוזיקה, ושיחת לב אל לב. העניין הוא שזה מתחבר להיבט המרכזי של החודש בין ונוס לנפטון ומפעיל אותו. האפקט הוא של החצנת הרגש. מחד החצנת הבעיות, אומללות רגשית או בעיות תקשורת, ומאידך החצנת רגש אופורי או רומנטי, שלא בהכרח מבוסס. לחצו לקריאה בהרחבה.

ירח מלא בעקרב מדגיש את הצפת הרגש. ולמרות העקרביות הנטייה הפעם היא לדבר על מה שמרגישים. עשו זאת בזהירות וסבלנות, וזכרו שקשה להבין את השני. גם אם המסר חיובי, היו חשדניים. ציר שור-עקרב מדבר גם על התייחסות כלכלית. רבים עסוקים בענייני חומר וכסף. אך זה לא זמן ליוזמות כלכליות.

8-9.5
מארס בהיבט מוחלש ליופיטר. צורך (ויכולת לרוב) לפעול ללא עכבות. הרבה דרייב, אומץ, וחדוות-עשייה. לפעמים זו התנהלות לא מספיק שקולה. הימנעו מנטילת סיכונים מיותרים או לא מחושבים.

9.5
מרקורי חיובי לפלוטו במזלות אדמה (בתולה וגדי). החשיבה מתחדדת במובן של העמקה. נטייה לחפור ולמצוא אמת. לפעמים זו קצת אובססיה, אבל הרבה פעמים זו היכולת לייצר פתרון מעשי, פרקטי ורציונלי. בלילה הירח יוצר מבנה T (טי) להיבט המרכזי החודש בין ונוס לנפטון, ומפעיל אותו. יתכן שגילויים ותובנות של מידע רגיש, או הבנה של האמת הכואבת, מייצרים דיסהרמוניה רגשית.

10.5
שמש הרמונית לנפטון. אבל זה מפעיל את ההיבט הלא הרמוני בין ונוס לנפטון. ונוס כבר בעצירה לקראת הנסיגה. המשמעות? לחצו לקריאה בהרחבה.

מרקורי הרמוני ליופיטר. החשיבה מתרחבת, נפתחת, ומבריקה. סקרנות, פתיחות, ואומץ. אבל לפעמים תהיה צדקנות, עליונות מוסרית, והטחת האשמות חופשית מדי בזולת. בכל-זאת לרבים זה יעבוד בצורה חיובית, יגביר אופטימיות והתלהבות, ולפעמים הרקע רומנטי. אך דעו כי אם הרקע הוא היכרות רומנטית חדשה, יתכן שיש כאן אלמנט של הגזמה ועד אשליה.

11.5
מרקורי שלילי למארס. היבט ארוך המתקיים בימים סביב, מצביע על עצבנות וחוסר סובלנות. פועלים וחושבים עם האגו. לפעמים מכניס אנרגיה לתהליכי החשיבה, ומקדם פעולה. ממריץ את היבטי מרקורי שתוארו יום קודם ויום קדימה.

12.5
מרקורי בהיבט הרמוני לסאטורן. זמן להכיר במציאות, בין אם היא נעימה לנו או לא. רציונליזם, פרגמטיזם, והיצמדות לעובדות. יש יכולת לחשוב בצורה מסודרת, ולשים לב לכל הפרטים. בראש יש הרבה דברים, אבל ניתן להתפקס ולהתרכז, ולא לברוח מהקו. בעיקר בשעות הלילה זה יורגש (וכמובן בכל הימים סביב). על רקע ונוס שנעצרה, ובעוד כמה שעות תיסוג, יתכן שהמחשבות הן על מערכות יחסים או ענייני רכוש וכסף בחיינו. אם אמרתי לכם שבכל החודש אנחנו לוקים בעיוורון מסוים, סביב ימים אלה ניתן לנצל כדי להביט לאמת בעיניים.

13.5
ונוס בנסיגה
. רשמית הנסיגה מתחילה בשעה 9:46 בבוקר, ותימשך עד ה-25 ביוני בשעה 9:49 בבוקר. אבל זה ממש לא הולך ככה! הטעות הכי נפוצה היא להתייחס לכוכבים כשחור ולבן, יש או אין. הכוכבים נעים באיטיות ביחס לחלל, ולכן מבטאים תהליכים. ונוס מאטה בהדרגה לקראת הנסיגה כבר מחודש אפריל. והשפעותיה תימשכנה עמוק לתוך יולי! זכרו תמיד שגם כשאני מציין היבט ביום מסוים, הוא מתקיים גם בימים סביב, ולפעמים בהם מורגש אפילו יותר. נסיגת ונוס תתרחש במזל תאומים האחראי על התקשורת, הסביבה הקרובה, חוזים והסכמים, לימודים, וטכנולוגיה. ונוס עצמה אחראית על מערכות היחסים שלנו, אורח החיים שלנו מבחינה פיזית (כסף ורכוש), אינטראקציות חברתיות ורומנטיות, תרבות, יופי ואסתטיקה. לכן כל תחומים אלה, וקשר ביניהם, עלולים להיפגע. בחודש מאי ונוס תהיה בהיבט שלילי לנפטון, ואולי לא נצליח לראות את כל הדפקים ותמרורי האזהרה. לפעמים כן נבין ונחוש אומללות, אבל בהרבה מקרים נחשוב שהכל בסדר, וזה יתברר בהמשך כאשליה. פוסט נרחב על כל התקופה פורסם בבלוג בפייסבוק –לחצו לקריאה-.

15.5
מארס בדגים בהיבט מוחלש לסאטורן. היבט ארוך שמתגבר יותר מכניסת מארס לדגים ב-13.5. מחד מארס בדגים מחפש פתרונות יצירתיים, לעתים מניפולטיביים, ואפילו אכזריים. הימנעו ממעשים שעיוורים למוסר, כי זו הנטייה. היזהרו מאנשים ערמומיים ורוע. מאידך סאטורן מקשה ומכניס מגבלות לפעילות שלנו. לעתים מגביר נוקשות וקפדנות, חוסר פשרה או שנתקלים במחסומים. החוקים נגדנו, או ההלוואה לא אושרה, או פשוט הולך קשה למרות שאנו מנסים לעקוף את הבעיות. מעטים המקרים, אך אפשרי, שזה יסתנכרן חיובי, ונוכל לפעול בצורה מתוחכמת שמתחשבת בהיגיון, האחריות, ובמסגרת החוקים. ואולי אף לגייס את הקיים, החוק, או המסגרת, למען מטרותינו. השאיפה שלנו צריכה לכוון לכך. ימים אלה הם בבחינת אומנות האפשר.

שמש הרמונית לפלוטו במזלות אדמה. מחזק את האמור לעיל, נותן כוח להוציא לפעול את מטרותינו למרות הקשיים. כוח סבל והתמדה, אך לא פעם זה נעשה מאחורי הקלעים. ניתן לפעול בגמישות יצירתית, ובמסגרת ההיגיון.

16.5
הירח בדגים, ובשעות הערב ייצמד לנפטון. מדגיש את ההיבט בין ונוס לנפטון שמתקיים כל החודש. יתכן שמישהו נפגע מפעולות ערמומיות או לא מוסריות תחת ההיבטים שקדמו, ועכשיו חש אומללות. אופציה נוספת היא מיסוך וערפול שלא נותנים להבין מה באמת השני עושה ומתכוון, והאשליה גדלה. ימים של בלבול, דיסאוריינטציה, אשליות, חלומות בהקיץ, פנטזיות והזיות. החיובי הוא שיהיו מי שייהנו מאותם החלומות (לפעמים רומנטיים), רק זכרו להישאר בצד הקל והקליל. טוב ליצירה, תרבות והאזנה למוזיקה, צפייה בסרט או קריאת ספר מרגש.

17.5
שמש הרמונית ליופיטר. כוח אופטימי מניע. יוזמה, אומץ, או לפחות נכונות לפעול. יש אנרגיה, ולרוב היא מעשית.

20.5 בשעה 16:50
השמש עוברת לתאומים. לכן תינוקות שייוולדו עד השעה 16:49 הם עדיין בני מזל שור. ותינוקות שייוולדו החל משעה 16:50, הם כבר בני מזל תאומים. בזכות התפתחות האסטרונומיה, אנו יודעים היום לדייק במזלות. בכל שנה המעבר קורה בשעה קצת אחרת, ולפעמים אפילו ביום אחר. עם מעבר השמש לתאומים, נתחיל להרגיש ביתר-שאת את ההיבט שמתואר מחרתיים ה-22.5: שמש הרמונית לסאטורן.

20-21.5
ונוס הנסוגה שוב מגיעה להיבט מדויק לנפטון. כאמור ההיבט לא במאמת ניתק בכל מאי, אך ביום זה מודגש יותר. יש אנשים שחשים את ההיבטים בשמיים לפני שהם קורים. כלומר כשהכוכב מתקדם לעבר יצירת ההיבט המושלם. יש אנשים שמרגישים את ההיבט רק אחרי שהוא חלף בשמיים, ורק אז הם הוא "יורד" אליהם. כל מאי תחת ההיבט, ויהיו ימים שנרגיש בכך יותר, ויהיו שפחות. והמשמעות? לחצו לקריאה.

22.5
מרקורי נצמד לוונוס הנסוגה, ושניהם בהיבט שלילי לנפטון. מתעוררת שיחה, מתחים צפים, ולפעמים זו סתם פטפטנות או רכלנות. זהירות, כי לפעמים נפלט הדבר הלא נכון. יתכנו מבוכה, סוד שמתגלה, או שערורייה. וכל מה שנאמר על ונוס בנסיגה, מתחזק עתה, ומקבל תודעה. החצנת המצב. לפעמים שיחה ערה שמנסה ללבן בעיות, אבל בזמן זה קשה. דברו לאט, שקלו מילים, וודאו שהובנתם היטב. הצורך לדבר, להתחבר, להתקשר ולתקשר גובר. כדי למלא אותו צריך יהיה לזכור גם להקשיב ולהכיל.

שמש הרמונית לסאטורן במזלות אוויר. בערב מולד הירח מתרחש תחת היבט זה. גישה פרגמטית, נכונות לסדר דברים, להתאים שינויים, עמדות, וצרכים משתנים, למציאות ולאפשר. יכולת לפעול בתוך המסגרת, ולהגמיש אותה בהתאם למה שקורה. להתקדם תחת המגבלות. משמעת עצמית ושליטה עצמית. במהלך החודש העברי הנכנס נבין איפה טעינו, הגזמנו, או שגינו באשליות.

24.5
הירח נצמד לוונוס הנסוגה. מפעיל את השפעותיה, ואת ההיבט לנפטון ביתר-שאת. יום מבלבל, מאמלל, מעורר תודעה או סימני-שאלה.

25.5
אורנוס, מארס, כירון, והירח, נמצאים על אותה המעלה. אימפולסיביות, פוגענות באחר ופגיעות רבה, עצבנות, רגשנות ורגישות מתוך אגו. לפעמים פעולה קיצונית לא מחושבת, הימנעו מלקיחת סיכונים או פזיזות מכל סוג. אך לפעמים ניתן לשנות דברים שרצינו, יש הזדמנויות להיפטר ממגבלות. רק וודאו שהצעד מחושב. לפעמים התנהגות לא הגיונית שנובעת מפצעי נפש עמוקים וכאבי העבר הרחוק.

27.5
ירח מול סאטורן. דרושה סבלנות. כדאי לוותר על מה שהצלחתו מוטלת בספק, ולהתקדם לעבר המטרות במתינות, תוך אחריות ומשמעת עצמית, ובצעדים איטיים ומדודים.

29.5
השמש, אורנוס וכירון על אותה המעלה. מתרחש אירוע, מיני-דרמה, או שינוי, לחיוב או שלילה. לפעמים הוא פותר פצע ותיק שסחבנו, לפעמים הוא רק מעורר אותו. יום בו יתכנו הפתעות, ויש להימנע מתגובות אימפולסיביות. מחשבות דאגניות עלולות להתעורר, לפעמים כי מחלחלת ההכרה שקודם הפרזנו בציפיות או אשליות.

רוצים לשתף חבר ? ניתן לשלוח את התחזית החודשית למי שתרצו דרך הוואטספ, מייל, או לשתף דרך הפייסבוק. כך גם לגבי כל עמוד אחר באתר. איך שולחים ומשתפים? בתחתית כל עמוד יש כפתורים עם סמלי אפשרויות השליחה. בחרו את הדרך הנוחה לכם, לחצו ושלחו. נוח וקל.

אאחל חודש ושנה מוצלחים לכולכם !

אזהרת ירח שחור/בטל :

אני לא מפרסם זמנים בהם הירח לא יוצר היבטים, או בכינויו האחרים: ירח שחור/ בטל/ Void, ואני מציע לכם לא להסתמך ולפעול על-פיו בעניינים חשובים. הסיבה היא שזה מידע חלקי ומעוות, נכון שלא מומלצות התחלות חדשות בזמן ירח שלא יוצר היבטים, אך גרוע פי כמה להתחיל דבר חדש בירח שיוצר היבטים קשים, לפעמים רק קשים. כל רגע הוא ייחודי, וצריך לנתח ברצינות ויסודיות את כל מצב השמיים כדי להכריע על זמן טוב. כשמדובר בדבר חשוב, כמו בחירת תאריך חתונה, ביצוע טיפול רפואי, או מועד פתיחת עסק, כדאי מאד לפנות לאסטרולוג שמתמחה באסטרולוגיה הוררית**, גלו עוד על בחירת תאריך טוב, או התקשרו 050-7881995 לפרטים.

 

שלח לחבר או שתף את המאמר:

ערב קסום שייזכר לתמיד

לחצו לפרטים

תחזית אוגוסט 2022

לחצו לקריאה

תחזית שנתית תשפ"ב

לחצו לקריאה

תחזית קורונה

לחצו לקריאה

והקשר לכל מזל

לחצו לקריאה

איך כל מזל במיטה

לחצו לקריאה