050-7881995

מצב שמיים – היבטים עיקריים

אני מעדכן בבלוג בפייסבוק בכל כמה ימים מה אומרים הכוכבים לגבי מגוון נושאים. כותב על אישים, על המדינה, העולם ועוד. ניתן גם לקרוא בדיעבד. אני מעולם לא מוחק מהפייסבוק, והפוסטים מופיעים עם תאריכם המקורי. קראו גם את מדור תחזיות.

מטרת חלק זה היא לספר לכם בכלליות על מצב הכוכבים כל החודש ! בניגוד לפוסטים היומיים, כאן תמצאו הסבר מקצועי על מהלך שמיים שמפרט משמעויות, ומאפשר למי שרוצה, להבין קצת יותר אסטרולוגיה.

רוצים לשתף חבר ? ניתן לשלוח את התחזית החודשית למי שתרצו דרך הוואטספ, מייל, או לשתף דרך הפייסבוק. כך גם לגבי כל עמוד אחר באתר. איך שולחים ומשתפים? בתחתית כל עמוד יש כפתורים עם סמלי אפשרויות השליחה. בחרו את הדרך הנוחה לכם, לחצו ושלחו. נוח וקל.

 

ניתוח מצב השמיים – נובמבר 2020

 

אנחנו מתחילים את החודש רע, באווירה נמוכה, עם נסיגות מרקורי ומארס. וכל כוכב בתורו יתיישר, וירמוז לנו שהתקופה המורידה הזו בדרך להיגמר. אבל דווקא בסוף יתכן "גרנד-פינלה" דרמטי ושלילי, והוא עלול להיות אפילו בדצמבר (כפי שנרמז בתאריך ה-30.11). אך ההיבט החשוב ביותר תואר לכם ב-12.11, וזה כי הוא מתאר תקופה, תהליך, ואת סיפור חיינו בסתיו הנוכחי. התחזית מלווה אתכם צעד-צעד, זכרו לקרוא בה יום ביומו, וזכרו שההשפעה עשויה להיות בימים הסמוכים. לא תמיד ההיבט מורגש ביום של הדיוק שלו, או לא רק בו. אבל יחסי פלוטו-יופיטר שתוארו ב-12.11 יתקיימו כל החודש!

קישורים חשובים:

  1. נסיגת מארס (לחצו לקריאה בהרחבה).
  2. נסיגת מרקורי (לחצו לקריאה).

1.11
מרקורי הנסוג בהיבט שלילי לסאטורן. ההשפעה מתקיימת כבר מה-29 באוקטובר, ותימשך עד ה-10 בנובמבר. זאת כיוון שזו נקודת העצירה של מרקורי לקראת התיישרותו ב-4.11. לכן זו תקופה של אווירה כבדה, רצינית, ומחשבות פסימיות. אנחנו ריאליים מאד, אך עם נטייה לראות (או להתרכז) רק בחצי הכוס הריקה. אומרים שפסימיסט הוא בעצם ריאליסט. בשליש הראשון של נובמבר נרגיש ככה. לפעמים זה דוחף לקטנוניות, וצריך להיזהר לא להציק לזולת (ולהתרחק ממי שמציק לנו על קטנות). אחרי תקופה בה היה קצת בלבול, מגיעים למסקנות לא משמחות. אנחנו כבר לא מרמים את עצמנו, ופשוט מסתכלים למציאות בעיניים. אך אנו בכל זאת רואים אותה יותר שחורה ממה שהיא, ותיתכן גם תחושת לחץ מוגזמת, ונטייה לתת משקל עודף לבעיות או הפחדים. הימנעו מעודף ביקורתיות (עצמית ולאחרים). בישראל, ארה"ב, ועולמית אלו ימים נמוכים.

3.11
Grumpy Trump or Sleepy Joe ? אמריקה בוחרת נשיא. לתחזית הבחירות שפורסמה לפני חודש לחצו כאן.

בשעה 19:50 מרקורי מסיים את נסיגתו. בארה"ב זה אמצע יום הבחירות. זה יהיה יום של תקלות, ולא כל מה שמצפים לו הוא שיקרה. מרגע ההתיישרות מותר להתחיל דברים חדשים, לחתום על חוזה, או לקנות מכשיר חשמלי או חפץ אחר. אך שיבושים, תקלות, שינויי לו"ז, דעות ומחשבות, בעיות תקשורת ותאונות, ילוו אותנו לעוד כ-5 ימים. לחצו כאן כדי לקרוא בהרחבה על השפעות מרקורי. זכרו שמארס עדיין בנסיגה עד-15 בנובמבר, והשפעותיו ילוו עד ינואר.

4.11
ונוס שלילית לאורנוס. מתחים ופיצוצים בינאישיים. הימנעו מתגובות לא מבוקרות הנובעות מלחץ, ובמיוחד כשקמים על הבוקר. הלחץ עלול להיות מסוכן, ולהוביל לטעויות. נכון גם יום קודם.

6.11
הירח עובר ממול המפגש של יופיטר-פלוטו (ובהמשך מול סאטורן). יום שיכול להדגיש את תכונות המפגש שמתואר לכם ב-12.11 (קראו שם). היזהרו מדרמות ודברים שיוצאים מפרופורציה. מצד שני יהיו אנשים שמאד פורחים בזמן זה, כשהדרמה חיובית.

מרקורי (הפעם ישר) בהיבט שלילי לסאטורן. כל מה שנכתב לכם ב-1.11 מתקיים (גוללו מעלה וקראו). ביום זה ההיבט שוב מדויק, אך למעשה מלווה ברצף את כל התקופה, ולא ינתק עד ה-10.11.

7.11
השמש בהיבט שלילי למארס הנסוג. דרמה ו"אש" שמתלקחת (פיזי/מטאפורי). היזהרו מסכנות, תאונות, מאימפולסיביות, ואגו שמנהל אתכם. מעצים את תכונות מארס הנסוג (לחצו וקראו בהרחבה).

8.11
ונוס ממול מארס הנסוג. מתח בינאישי, במיוחד בין גברים ונשים. החיובי יכול להיות מתח מיני, ועשויות להתפתח מערכות יחסים, או להיווצר חדשות (לא רק רומנטיות, אבל בעיקר). לרוב בעיות תקשורת בינאישית, ונטייה לביקורתיות, לחשבונאות ופנקסנות. עלולות להתפתח תחושות אלימות, היזהרו לא לעלות בטונים. היזהרו גם ממטרידנים.

9-10.11
שמש הרמונית לנפטון. רכות או חלומות בהקיץ. זמן של תקווה, שאיפות קסומות, וחלומות רומנטיים (בוודאי אם ההיבט מיום קודם עבד לכם חיובי). יש דמיון או השראה, ולכן תגבר היצירתיות. זה טוב לאומנות, ובכלל לפתור מצבים. יש לנו יותר שכל ורעיונות מה לעשות או איך לדבר עם השני (ואולי יש מה לתקן אחרי ההיבט של ה-8.11). ברמה הגבוהה יותר, זה יכול לתת חזון.

11.11
מרקורי עובר לעקרב. עומק מחשבתי, אך מה שבעיקר שמח בזה, הוא שסוף-סוף מתנתקים מההיבט של מרקורי לסאטורן שתואר לכם בהרחבה ב-1.11. מתחבר לאנרגיית החזון, הרכות, וניתן לחשוב יותר אופטימי (או פחות פסימי).

11-12.11
ונוס מתקדמת להיבט שלילי לנפטון. זה עוזר לנו ללכת עם הרכות והדמיון, ולפעמים להתמכר לרגשות. זה נהדר אם הם חיוביים, קצת מסוכן אם הם גורמים לנו לצעדים לא הגיוניים או פותחים את הלב לאדם הלא נכון, ומתסכל או מאמלל אם הרגשות שליליים. ההיגיון ששלט בשבועיים האחרונים –אאוט, רגשות –אין. על כל המשתמע מכך.

12.11
יופיטר במפגש עם פלוטו. שתי הפלנטות האימתניות, איטיות, ודרמטיות מאד. מכאן שממד זמן ההשפעה רחב, הוא מלווה כבר מאוקטובר, ויימשך לתוך דצמבר. והוא בוודאי מורגש בכל נובמבר. המפגש כבר נוצר השנה במרץ, ובזמנו הוא הביא את התפשטות הקורונה בגל הראשון. גם הפעם אני מספר לכם מזה זמן על התפשטות הקורונה, אך צריך לזכור שאלו כוכבים בשמיים בכל העולם. ההתפשטות אינה ספציפית לישראל, אך ישראל גם הפעם עלולה להיות מושפעת, ולפחות במידת-מה. אבל זהו בעיקר מצב עולמי. מפגש כזה התרחש גם בשנת 1347. זו הייתה תחילת התפשטותה של המגפה השחורה, הקרויה גם “המוות השחור”. מגפה שהשמידה כמחצית מתושבי אירופה. אבל נזכור שמאז היו עוד המון מפגשים שלא היו כל-כך דרמטיים, וזו רק דוגמה קיצונית. ואלו דרמות בחיינו האישיים המפגש מסמל?

פלוטו: כוכב השינויים העמוקים, היסודיים. הורס עד היסוד, ומביא התחדשות ובנייה טובה מההתחלה. אחראי גם על הרס וחורבן, מחלות, מגפות, נגיפים, וכל מה שמגיע מהביבים והזוהמה. בעל עוצמה אדירה, וכשהיא עובדת לטובתנו, זו המון התמדה, קידום, וריצה למרחקים ארוכים. אך לרוב הבנייה מגיעה אחרי תקופת הרס. לפעמים צריך להרוס עד היסוד, כדי להתחיל בצורה נכונה יותר. לחצו לקרוא על פלוטו בהרחבה.

יופיטר: הכוכב המגדיל והמרחיב. לכן מעצים מצבים, וכך מעורר דרמות. לרוב הוא מטיב, ואז ניתן לפרוץ בהצלחה. אך במפגש עם פלוטו, הוא עלול להגדיל את כוחו של פלוטו שתואר לעיל, ולהביא להתפשטות האנרגיה הדורסנית, מגפות, והרס מסגרות. מי שזה פועל לטובתו, עושה עתה צעדים גדולים ורחבים. זה די-9 או שופל, כשאחד נקבר תחתיו, ואחר דוהר עליו. לחצו לקרוא על יופיטר בהרחבה.

פלוטו הוא גם תת-ההכרה, יופיטר יוציא את השדים שיש שם החוצה, ויעורר דרמות (אפשרי מכל סוג). יופיטר יחשוף בעיות שהיו חבויות מתחת זמן רב בחסות פלוטו. כמו למשל מחלה שמתפתחת בסתר, או בעיות יחסים כמו אהבה שנגמרה בלי ששמנו לב, וכדומה. פלוטו מתקשר לכסף וכלכלה, המפגש עם יופיטר מזרז פשיטות-רגל ופיטורים המוניים. בגל הראשון במרץ (זמן מפגש הכוכבים הראשון) כתבתי לכם שרבים מאלו שיצאו לחל”ת, לא ישובו למקום עבודתם הקודם. עכשיו זו תקופה שעלולה להביא זאת שוב, או לתת מכה סופית לחברות עסקיות (ואנשים פרטיים). פלוטו עושה שינויים מוחלטים (מכל סוג). לכן גם חברות רבות לא יעברו את המשבר. לעומתן יש חברות שטסות מעלה.

נזכור שיש אנשים שמפגש הכוכבים הדרמטי הזה בשמיים מייצר היבטים מקדמים למפות האישיות שלהם. אלו נמצאים בתקופת גדילה משמעותית מאד. אלו מתקדמים בתחום אישי או מקצועי. מפה אישית תספר מי שייך לאיזה צד (אם בכלל). אך מי שיודע להסתכל במפה שלו, צריך לחפש כוכב כלשהו, או אלמנט אחר (נקודת ציר וכדומה), סביב מעלות 21 עד 24 במזלות שור, בתולה, עקרב, ודגים. יודגש כי אינכם חייבים להיות בני מזלות אלו כדי להיות מושפעים לחיוב, ולא כל בני מזלות אלו מושפעים לחיוב מצד שני. אל תנסו לחלק את בני האדם ל-12 מזלות בצורה גסה גורפת, זו אסטרולוגיה בגרוש.

14.11
נקום למארס ישר! סוף-סוף אחרי נסיגה ארוכה, מארס הועיל בטובו להתיישר. מתישהו במהלך החודשיים האחרונים רובנו חשנו איזו אפיזודה אחת לפחות של עצבים ובעיות, מתחים או כישלונות. כל אחד בזמן קצת אחר לפי מפת הלידה האישית. אבל כמעט כולם חוו זאת לפחות בחלק מהזמן. אני יכול להעיד שאפילו החתולים אצלי ברחוב רבו וצעקו יותר מתמיד, זה לא פוסח גם עליהם. מרגע ההתיישרות היום אפשר להתחיל פרויקטים חדשים, לנהל אופרציות, ולצאת ביוזמות. אבל מי שיכול, עדיף שיחכה ל-2021, שתהיה נוחה יותר. וחשוב לא פחות לזכור שדווקא בימים סביב ההתיישרות אנחנו עלולים להרגיש הכי הרבה במארס הנסוג. הכי הרבה עצבים, מתחים, אלימות, תאונות, בעיות וכישלונות. לא מומלץ לדהור בכבישים בסופ"ש הזה, ושמישהו יזהיר גם את החתולים. זהו סיפור חיינו מזה זמן, לקריאה על השפעות מארס לחצו כאן.

14-15.11
השמש חיובית למפגש יופיטר-פלוטו. מזריק אנרגיה עצומה לכל מה שנכתב לכם על ה-12.11. האנרגיה עלולה להיות נגדכם, אך במקרים רבים מקבלים כוחות לעשות, לעמוד בפרץ ולהתמודד. זהו כוח מניע ומתמיד לרבים, ומולם יש מי שהאנרגיה העצומה מרסקת אותו. אבל לרבים אלו תעצומות נפש וקידום מעשי. ואלו מגלים כוחות בלתי נדלים. עבורם אין שיר מתאים יותר מהשיר הזה (לחצו והאזינו). מי שנכתש תחת המכבש, צריך להימנע ממאבקים חסרי סיכוי, ולשמור כוחות. עליו לזכור שהכל עובר (חביבי), ומחר יתאים לו השיר הזה (לחצו והאזינו). זהו גם מולד ירח חדש בבוקרו של ה-15.11, ומסמל חודש קדימה בו תהליכים יזוזו (לחיוב או שלילה). העולם השתנה ב-2020, ובזמן זה השינוי יבלוט במיוחד.

15-16.11
ונוס שלילית למפגש יופיטר-פלוטו. בכך היא מצטרפת לשמש (והירח) שתוארו שורה מעל. ונוס מביאה למרכז הבמה את נושאי החומר והיחסים הבינאישיים שלנו. מי שחווה בעיות, בזמן זה עלול לגלות תוצאה שלילית למצב (או לפחות העצמה של הבעיות). מי שנמצא בטוב, גם הוא עשוי להתחזק, ורגשות יכולים להעמיק. נסו לעשות משהו כייפי או מבדר בזמן זה.

17.11
מרקורי ממול אורנוס. תזזיתיות ועצבנות מחשבתית. לעתים ידיעה מפתיעה לחיוב או שלילה. אינטואיטיביות שכלית, אך הימנעו מריצה למסקנות. זה יום שהוא קצת כמו מרקורי רטרו (בנסיגה). יתכנו תקלות והפרעות. משפט המפתח: החיפזון מן השטן.

18.11
הירח מייצר היבט שלילי מהגדי הכבד למארס שעדיין נמצא בעצירה. עצבים, מתחים, כישלונות, מגבלות וחסמים, בדומה להשפעות מארס הנסוג. זהירות מכל בחינה מומלצת.

19.11
סאטורן, ונוס, שמש והירח כבולים ביחסים ו"שלשלאות". עוד יום רציני וכבד (ואולי דרמטי), אך לעתים הוא מסדיר דברים או יחסים. לפעמים זה להבין מה לא נקבל, מה כבר לא נשיג, אבל אולי כדאי להפחית ציפיות. מצד שני הפחתת ציפיות עשויה לקדם לפתרון מעשי, וביום זה נוכל. זמן של היגיון, גם אם הוא לא שמח.

21.11 בשעה 22:40
השמש תעבור לאזור שמיימי קשת. לכן תינוקות שייוולדו עד השעה 22:39, הם בני מזל עקרב, ואלו שייוולדו החל מ-22:40, הם בני מזל קשת. שימו-לב שבכל שנה המזל מתחלף בזמן אחר.

23.11
הירח במפגש עם נפטון. יום לשקוע (ברגשות, חיוביים או שליליים) ולא להשקיע (במשימות סיזיפיות, כי למי יהיה כוח…). מתאים לשיחות, צריכת תרבות ומוזיקה, פינוק עצמי ורומנטיקה. אז פשוט (אם אפשר) תעצרו הכל בצוהרי היום, תלחצו כאן ותצאו למסע מיסתורי ונחמד. ואם אי-אפשר, המתינו כמו קרן (ורביב) לערב, היא אוהבת להרגיש אתכם ביחד עצב (מחכה לכם בלחיצה כאן).

24.11
מרקורי חיובי לנפטון. ממשיך את היום הקודם. שיחה רכה, דמיון, וחשיבה אינטואיטיבית ויצירתית. יכולה להיות שקיעה עצמית ואומללות, אך בהחלט מתאים לתבונה ורגישות. כוונו לשם, היפתחו לזולת.

25-26.11
בלילה בין התאריכים הירח עובר על מארס שעדיין איטי מאד לאחר התיישרותו. לילה לא שקט (לחצו), מארס חוזר, כן הוא עוד לא עוזב.

27.11
ונוס ממול אורנוס, והירח יעבור עליו בערב. מעט סבלנות וסובלנות לאחרים, ביחסים, ויתכנו פיצוצים. לפעמים סתם הפתעות אובייקטיביות. יכול להיות אירוע משמח, אבל יש גם סכנות. מומלץ לעשות משהו כייפי ומרגש, כי זה הרצון ובקלות זה מצליח. אך אל תאבדו כל רסן. פתחו 7 עיניים, ופתחו את הפה רק אחרי שספרתם עד 10. גם הפוך זה בסדר, פתחו 10 עיניים, ותספרו עד 7 (רק לאט יותר), והעיקר שלא תקלקלו.

מרקורי חיובי לפלוטו. מעמיק חשיבה והבנה. נטייה לחפש שורש ואמת. אבל לפעמים זו חפירה למישהו, או תקיעות אובססיבית על דעה. זכרו שמספיק לומר פעם אחת. מצוין ללימודים ומחקר, ולפתרון חידות ומצבים שונים.

29.11
מרקורי חיובי ליופיטר. למעשה קשה להפריד מההיבט לעיל מרקורי-פלוטו (קראו שוב), כיוון שעדיין מתקיימת צמידות יופיטר-פלוטו שתוארה כאן בהרחבה. אבל ביום זה מדגיש את הצד התוסס של החשיבה. מרחיב דעת ורצון. מייצר אופטימיות וקריאה לפעולה. הראש עובד, וודאו שהוא שומר על זהירות, לא מגזים, יהיר, או בטוח בעצמו מדי.

שמש ביחסים עם אורנוס. היבט של הפתעות לטוב ולרע. שינויים, מהלכים ואירועים שמתרגשים. דברים זזים, או לפעמים הפוך: חיצונית כלום לא זז, וזה מייצר תזוזות והמון חוסר מנוחה פנימיים.

30.11 בשעה 11:29
ליקוי לבנה. הוא מתרחש במסלול סמוך לכוכב השבת אנטרס שנמצא הרחק ממערכת השמש, אך הוא מהכוכבים הגדולים בגלקסיה שלנו, ומכאן חשיבותו הרבה באסטרולוגיה. דרמות, אגו ואגרסיביות, פטאליות, אלימות ואירועים היוצאים משליטה. מצביע על שינויים סביב התקופה ובמהלך דצמבר שבפתח. לאחדים מסלולי החיים משתנים, ובעולם נחווה אירועים גדולים (מכל סוג, אבל שוב זו יכולה להיות רעידת-אדמה כמו זו בטורקיה ויוון בחודש שעבר. גם הפעם יש סכנה לטורקיה, וגם איטליה על המוקד. אך הבעיות יכולות להיות בכל תחום, או סתם לחצים פנימיים). הליקוי הזה מקדם הפעם בעיקר גישה מלחמתית, ולכן יכול ליצור קונפליקטים צבאיים או טרור בעולם, היזהרו בחייכם ממלחמות פרטיות. הימנעו מחטא ההיבריס, ואגו שמנהל אתכם. האווירה מלחמתית, ולפעמים זה עם ביטחון עצמי עודף. זכרו שאנו יודעים איך אנחנו נכנסים למלחמות (או משימות), אבל לא יודעים איך אנחנו יוצאים מהן.

רוצים לשתף חבר ? ניתן לשלוח את התחזית החודשית למי שתרצו דרך הוואטספ, מייל, או לשתף דרך הפייסבוק. כך גם לגבי כל עמוד אחר באתר. איך שולחים ומשתפים? בתחתית כל עמוד יש כפתורים עם סמלי אפשרויות השליחה. בחרו את הדרך הנוחה לכם, לחצו ושלחו. נוח וקל.

אאחל חודש ושנה מוצלחים לכולכם !

אזהרת ירח שחור/בטל :

אני לא מפרסם זמנים בהם הירח לא יוצר היבטים, או בכינויו האחרים: ירח שחור/ בטל/ Void, ואני מציע לכם לא להסתמך ולפעול על-פיו בעניינים חשובים. הסיבה היא שזה מידע חלקי ומעוות, נכון שלא מומלצות התחלות חדשות בזמן ירח שלא יוצר היבטים, אך גרוע פי כמה להתחיל דבר חדש בירח שיוצר היבטים קשים, לפעמים רק קשים. כל רגע הוא ייחודי, וצריך לנתח ברצינות ויסודיות את כל מצב השמיים כדי להכריע על זמן טוב. כשמדובר בדבר חשוב, כמו בחירת תאריך חתונה, ביצוע טיפול רפואי, או מועד פתיחת עסק, כדאי מאד לפנות לאסטרולוג שמתמחה באסטרולוגיה הוררית**, גלו עוד על בחירת תאריך טוב, או התקשרו 050-7881995 לפרטים.

 

שלח לחבר או שתף את המאמר:

ערב קסום שייזכר לתמיד

לחצו לפרטים

תחזית אוגוסט 2022

לחצו לקריאה

תחזית שנתית תשפ"ב

לחצו לקריאה

תחזית קורונה

לחצו לקריאה

והקשר לכל מזל

לחצו לקריאה

איך כל מזל במיטה

לחצו לקריאה