050-7881995

מצב שמיים – היבטים עיקריים

לימודי אסטרולוגיה למתקדמים ומתחילים

לחצו כאן לפרטים נוספים 

גם בפייסבוק

אני מעדכן בבלוג בפייסבוק בכל כמה ימים מה אומרים הכוכבים לגבי מגוון נושאים. לחצו והירשמו ע"י סימון "עוקב/ת"עמי גוטמן בפייסבוק, שם אני כותב על אישים, על המדינה, העולם ועוד. ניתן גם לקרוא בדיעבד. אני מעולם לא מוחק מהפייסבוק, והפוסטים מופיעים עם תאריכם המקורי. בנוסף, קראו גם את מדור תחזיות.

מטרת חלק זה היא לספר לכם בכלליות על מצב הכוכבים כל החודש. בניגוד לפוסטים היומיים בפייסבוק, כאן באתר תמצאו הסבר מקצועי על מהלך שמיים שמפרט משמעויות, ומאפשר למי שרוצה, להבין קצת יותר אסטרולוגיה, וכן להתכונן לכל החודש.

שתפו

רוצים לשתף חבר ? ניתן לשלוח את התחזית החודשית למי שתרצו דרך הוואטספ, מייל, או לשתף דרך הפייסבוק. כך גם לגבי כל עמוד אחר באתר. איך שולחים ומשתפים? בתחתית כל עמוד יש כפתורים עם סמלי אפשרויות השליחה. בחרו את הדרך הנוחה לכם, לחצו ושלחו. נוח וקל.

 

ניתוח מצב השמיים – ספטמבר 2022

 

אף אחד עוד לא הצטער על משהו שהוא עוד לא אמר. ההמלצה בספטמבר היא לחשוב היטב לפני שפותחים את הפה. זכרו: סייג לחוכמה שתיקה. הנטייה לומר יותר מדי. לפעמים זה לרכל, לפלוט או להמתיק סוד, ולפעמים זה לצאת על מישהו קצת בהגזמה. בספטמבר קופצים למסקנות נמהרות (זהירות כי יהיה גם מי שיקפוץ לכביש). השכל פשוט לא לגמרי במקום, מוסח בקלות, או מפספס את הפרטים הקטנים (אלה שאלוהים נמצא בהם). אינסטינקטיבית אנחנו בטוחים שהבנו, בטוחים בצדקתנו. אבל זו הדרך לעשות טעויות. ברמה הפשוטה מקלידים לא נכון איזו סיסמה, אבל אם פספסתם תמרור או רמזור, זו בעיה. מרקורי בנסיגה מה-10.9, וההשפעה אט-אט מתחילה כבר עתה. עוד לפני הנסיגה, הסבלנות מתקצרת בספטמבר.

החיובי הוא שאנחנו חושבים רחב ומרחיבים אופקים. יש רצון לידע, או שזו סתם סקרנות. יש מי שיתעניין בנושא גבוה, ויש מי שיצרוך רכילות. אם יתחשק לכם להכיר ולרכוש את הידע שלי, אני מלמד אסטרולוגיה. בספטמבר ייפתחו 3 קורסים ברמות שונות למתקדמים, וכן נפתחה ההרשמה לקורס למתחילים שייפתח מיד לאחר החגים. לכל הפרטים לחצו כאן.

החשיבה מרחיבה ואופטימית, אבל נמהרת ולא תמיד זהירה. לכן לפעמים נצא קצת טיפשים, ולפעמים נגזים בשוויץ והפגנת חוכמה. זה יכול להיתפס כיהירות או אגו נפוח, או שאנחנו יותר מדי בטוחים בצדקתנו. היזהרו מביטחון עודף. קראו הרחבה ב-3.9.

היבט חשוב נוסף שלא נרשם בפירוט לימים, הוא בין סאטורן לאורנוס. אלו שני כוכבים כבדים הנעים לאיטם בחלל. בתנועתם האיטית הם לא ממש יוצרים את ההיבט המדויק ביניהם, לכן לא נרשמו ביום מסוים. אבל הם קרובים, נוגעים לא נוגעים בכל הסתיו (ספטמבר עד נובמבר). זהו המון מתח בין המסגרת לשבירתה, בין הרצון לשינוי והפחד לעשות אותו, ובין מחויבות לצורך בחופש. לפעמים שינוי לא קרוי ולא רצוי קורה, והוא מכניס לחששות או לחצים. לפעמים שינוי רצוי אך לא אפשרי, ואנחנו חשים תחת מגבלה. כך או כך, רבים יחושו קונפליקט גדול בסתיו. לפעמים בגלל הקונפליקט המעיק, אנחנו מקבלים החלטה אימפולסיבית של רגע לשבור או לפרוק-עול. אבל זה רק כדי להסיר מעלינו את האחריות המעיקה לשקול באיזון בין אופציות שקשה להכריע ביניהן. ההמלצה היא לא לבצע שגעון של רגע, בלי שנהיה באמת בטוחים. במיוחד לא בזמן נסיגת מרקורי.

 

 

קישורים חשובים : 

לפניכם פירוט רב מאד לפי ימים, אל תדלגו (כל יום חשוב, וקראו לגביו בזמן המתאים). אל תקראו רק את הימים האדומים, ואל תחכו שאעלה תזכורת בפייסבוק. עשו לכם הרגל להיכנס יזום, ולקרוא בכל פעם על הכמה ימים הבאים. זכרו שההשפעה אינה בהכרח ביום הנרשם, ועשויה להיות רחבה יותר:

1.9
מארס הרמוני ליופיטר. הרחבת פעילות והזזת תהליכים. משפיע לאורך מספר ימים. יש אנרגיה ויש יכולת, וסוף-סוף דברים מתקדמים, או שסתם מספיקים הרבה או חשים מרץ או אופטימיות. טוב לספורט ופעילות מנטלית. אבל היזהרו מפעילות לא זהירה, אגו גבוה, ונטייה להגזים (בעומס פעילות, מה שאתם חושבים או אומרים, באגו שאתם מקרינים, או הכסף שאתם מבזבזים, וכל צורה אחרת של הגזמה). אם נזהרים, אלו ימים חיוביים.

3.9
מרקורי ממול יופיטר. בגלל נסיגת מרקורי הקרבה, ההיבט מתקיים כמעט בכל ספטמבר, ילווה מתחילתו ועד קצת לפני החג (ראש השנה). אני מקווה שכולכם כבר התרגלתם אלי, ולא חוטאים בהבנה שטחית של התחזית. לא מדובר ביום רע (או טוב), ולא מדובר בכלל ביום ספציפי. כלומר ההיבט ארוך, ואפילו זה לא מתחייב שתחושו בהשפעתו דווקא היום, -הוא מבטא תקופה! גם אל תחלקו לטוב או רע, לשחור או לבן. צריך להבין מה המשמעות של ההיבט, ובכל דבר יש טוב ויש רע. תלוי לאן תיקחו את זה. מי שיודע קצת אסטרולוגיה, יכול להעריך כיצד ההיבט יתבטא במפה שלו. מי שירצה, נפתחים עכשיו קורסים ברמות לימוד שונות לחצו לקריאה.

בספטמבר הראש שלנו נפתח, הפרספקטיבה מתרחבת, וההבנה מתחדדת. אולי נשנה דעה לגבי דברים, ויש אפשרות לחשוב על דברים קצת אחרת. אבל לא בהכרח שכל מה שנחשוב הוא נכון, ויש סכנה של לחשוב את עצמנו צודקים תמיד, או בטוחים מדי בדעתנו. החשיבה נפתחת, אך לא זהירה. הנטייה לחשוב בגדול, וזה נותן אומץ לקבל החלטות. האופטימיות יכולה להיות חיובית, ותיתכן פשוט שמחה. אבל היא עלולה להיות מופרזת, ולגרום לנו לעשות צעדים מהירים לא מחושבים. נטייה נוספת היא לפספס את הפרטים, אלה שאלוהים נמצא בהם. הראש כל-כך רץ ומתקדם, שהוא עושה זאת מהר מדי. יתכנו המון מחשבות, ואז אלמנט של פיזור דעת. ברמה הפשוטה זה לשכוח את המפתחות איפשהו וכדומה. ברמה הגבוהה יותר זה לעשות שגיאות גדולות. אם זוכרים זהירות ובקרה, מרקורי ויופיטר עשויים להיות מועילים וטובים, ולפתוח לנו משהו בחשיבה, או לשחרר איזה פחד שעצר. כאמור ביום זה ההיבט בשמיים מדויק, אך מאפיין גם את השבועיים פלוס שלאחריו.

5.9
הירח מפעיל את ההיבט של ה-3.9. ביום זה צריך לשים לב במיוחד לא למהר, לא שכוח דבר-מה, לא לקפוץ למסקנה, לא להתבטא בחשיבות עצמית גדולה, לא להתלהב בהגזמה, ולזכור שאומץ הוא לפעמים טיפשות. כשזוכרים, אפשר ליהנות מהצדדים הטובים של ההיבט. קראו גם את פסקת הפתיחה בנוסף ל-3.9.

7-8.9
השמש בהיבט לכירון. תחושת ביקורת, או שמבקרים אותנו. לפעמים מתעורר איזה פצע ישן, או שגוברת תשומת-הלב לענייני בריאות. מתאים לביצוע עבודה מקצועית, אנליטית או מחקר.

9-10.9
ונוס שלילית ליופיטר. רצון ליהנות, לבלות, להשתחרר, וכדאי! כי אחרת יש תסכול. עשו משהו קליל וכייפי. היזהרו מרכילות ולשון קלה מדי, בקלות יוצא חוסר טקט או סוד.

10.9
מרקורי
מתחיל נסיגה ביום של ירח מלא. הנסיגה תימשך עד ה-2 באוקטובר בצהריים. בזמן הנסיגה לא מומלץ להתחיל דבר-מה, לא פרויקט, לא לרכוש מוצר משמעותי (במיוחד לא טכנולוגי), ולא לבצע מהלכים חדשים (כמו חיפוש עבודה או דירה לרכישה וכדומה). קחו בחשבון תקלות, אי-הבנות, וטעויות לאורך התקופה, אך היום ספציפית הדברים מתבטאים גם בפן הרגשי, ולפעמים זה סתם להוציא מפרופורציה. התגובות שלנו מוגזמות. לפעמים יש התלהבות חיובית, והרגש בצד החיובי. אבל גם זה לא בטוח שזה לא אשלייתי או סתם קצת מוגזם. פוסט פורסם בפייסבוק –לחצו לקריאה.

11.9
שמש הרמונית לאורנוס. כל מה שבין פתיחות וחיפוש חוויות וריגושים, לבין גמישות וכושר הסתגלות למה שקורה. אפשרות לשינויים או מציאת הזדמנויות, או סתם קידום מהלכים בקצב קצת יותר מהיר. אפשרי מצבר-רוח טוב, בעיקר בשעות הערב. אבל גישה לא זהירה, יהירה, מזימה, מסתכנת, משוחררת מדי, תביא מהר לבעיה.

12.9
שמש בהיבט לסאטורן. מעצור או מגבלה, בעיה או סתם התמודדות רצינית מלחיצה או עם אתגר. בטח למי שקודם רץ מהר מדי, או באומץ רב מדי. לא הכל הולך כמו שרצינו, או בקצב שרצינו. לפעמים נכנס אלמנט חשש או חרטה, או כל תחושה כבדה אחרת.

16.9
ונוס שלילית למארס. משפיע בין ה-13 ל-19 בספטמבר. חיכוכים בינאישיים וחוסר הבנה הדדי. טענות, שלרוב מושמעות בחופשיות, אך לא בדרך הטקטית והנכונה. לכן הרבה עלבונות ואי-הבנות. אפשרי בכל מערכות היחסים, אך בעיקר בין מה שבינו לבינה. מגביר את החשק או המתח המיני, אך בכלל את האגו, ובמיוחד בליל שישי. נטייה לריב, ולכן מומלץ להתרחק מסיטואציות אלימות וקטטות בין צעירים. כדאי גם פשוט לומר פחות, בהחלט יתכנו מילים משוחררות, ואח"כ מצטערים. בעיקר בסופ"ש נשמו עמוק והתקררו בצד, אך עשו זאת גם בימים סביב. קראו גם על ההיבט הבא:

16-17.9
השמש מתייצבת ממול נפטון. היא עושה זאת אמנם ממרחק של 4,498,252,900 ק"מ, אבל זה יורגש מאד קרוב. זה מעט היגיון, בין אם בגלל התאהבות עיוורת או הידלקות סוערת, ובין אם בגלל ההיפך הגמור (במרבית המקרים). חוסר ההבנה מעורר תחושת אומללות ורחמים עצמיים (או בגלל סיבות מעשיות טובות שיש). זה סוף-שבוע של המון רגש, לטוב או לרע, אבל בלי בקרה, ובעיקר בלי בקרת ההיגיון. לפעמים מתמכרים לאשליות, ולפעמים מגזימים בבילוי (היזהרו משתיית יתר וסמים, ומכל מה שממכר). סכנת הצפה רגשית ומכל סוג (גם של מכונת הכביסה). תחושת חוסר כוח, חוסר אונים, או ספקות. אנחנו מרגישים קצת חלשים (ולפעמים זו פשוט עייפות), אך זכרו שדווקא למילים יש כוח, והחיים והמוות בידם.

18-19.9
מרקורי הנסוג ממול יופיטר. זה אותו ההיבט מה-3.9, שמשפיע כמעט כל ספטמבר, רק שהפעם הדיוק שלו מתרחש בזמן נסיגת מרקורי. ישפיע במיוחד בלילה בין יום ראשון לשני. לכולם יש הרבה מה להגיד, אבל מעט נכונות גם להקשיב. המילים עלולות להיות משוחררות מדי, ואח"כ אולי נצטער. המחשבות רצות מדבר לדבר, אך מפספסות את הפרט הקטן. לא כל רעיון אפוי, וחלק מזה יהיה הצורך בסוף לשנות דעה. פיזור דעת עלול להוביל לטעויות בנהיגה ובכל מה שעושים, או ששוכחים את הסיר על האש, או התיק באיזשהו מקום. בישראל יהיו הרבה חדשות סביב יום זה, אבל גם הרבה קשקשת. אצלנו זה הרבה מחשבות ומילים, ולפעמים אירועים או תקריות. למדינה זה הרבה דרמות או התרחשויות לצד דיבורים בתקשורת. זה הסיפור שלנו בספטמבר, שחזק יותר בימים אלה. חזרו וקראו כל מה שנכתב ב-3.9. כשנזהרים אפשר גם לנצל לחיוב היבט זה!

שמש חיובית לפלוטו. כוח מניע וכושר התמודדות. לא מוותרים לבעיות, או מקדמים מטרות. רצון חזק, ומתעקשים על הדברים שרוצים. היזהרו שמא המטרה תקדש את האמצעים.

19.9 בשעה 19:00
פתיחת קורס (ערב) אסטרולוגיה בנושא טרנזיטים
(מעברי כוכבים). מתאים למי שיודע לנתח אישיות, ומכיר את נושא הזוויות. נלמד לערוך תחזיות, מוזמנים להגיע לשיעור ניסיון (השתתפות בזום או פרונטלי). לחצו לפרטים.

19-20.9
ונוס קורצת לאורנוס, ויחד הם משתובבים. רצון לשבור שגרה, לעשות משהו מעניין. מתאים מאד לבילוי בליל שני (כמאמר השיר: לא רוצים לישון, רוצים להשתגע). אך אם לא מוצאים דרך קלילה להתרגש ולהתבטא, אז מוצאים על מה לריב (שיהיה מעניין, ונוכל להראות מי אנחנו). ימים בהם מחפשים אקשן.

20.9 בשעה 10:00 בבוקר
פתיחת קורס (בוקר) אסטרולוגיה בנושא טרנזיטים (מעברי כוכבים). מתאים למי שיודע לנתח אישיות, ומכיר את נושא הזוויות. נלמד לערוך תחזיות, מוזמנים להגיע לשיעור ניסיון (בזום או פרונטלי). לחצו לפרטים.

בשעה 18:30
פתיחת קורס (ערב) אסטרולוגיה בנושא זוויות
(אספקטים). מתאים למי שיודע קצת אסטרולוגיה, ומכיר את הכוכבים בבתים והמזלות. נלמד על הקשרים בין הכוכבים, אפשר להגיע לשיעור ניסיון (בזום או פרונטלי). לחצו לפרטים.

20-21.9
ונוס מתקררת אצל סאטורן. אם אמש קצת הפרזנו, בליל שלישי נתמודד עם התוצאות. יורדים חזרה לקרקע, ורואים באופן אמיתי את מערכות היחסים שלנו. גישה רצינית ובוגרת יותר לכל עניין, אך לעתים זה כבד.

23.9
מרקורי הנסוג נצמד במסלולו לשמש, וזה חם אש! אל תשאירו את כל הסידורים לשישי הזה, ובטח על תעמיסו. לא הולך כמו שרוצים, תקלות ושיבושים. התקשורת מתרבה, אך לפעמים זה הרבה קשקשת או שיח חירשים. לפעמים תקלות תקשורת, או שהאפליקציות לא מתפקדות. נטייה לרכל, ללרלר, לפטפט, לבקר או לומר יותר מדי. גם מילים חָמות נאמרות, אבל לא הכל עם כוונה כנה. הרבה פייק והרבה תמימות, כי מנסים לייצר הרמוניה. הרומנטיקה נשפכת, אבל לא בהכרח מבוססת. הרצון הוא להתחבר חברתית, ולתקשורת בינאישית. היזהרו מאנשי מכירות ממולחים, ובכלל מעודף מילים. גם המחשבות רצות, והראש קצת באוויר. קראו גם על מחר, הוא מתקיים גם היום.

בשעה 4:03 לפנות בבוקר
השמש תעבור לאזור שמיימי מאזניים. תינוקות שייוולדו עד השעה 4:02 בבוקר, הם בני מזל בתולה, ואלו שייוולדו החל מ-4:03, הם בני מזל מאזניים. שימו-💖 שבכל שנה המזל מתחלף בזמן מעט אחר.

24.9
ונוס ממול נפטון. זה סופ"ש שרוך, אהבה ורומנטיקה נמצאים בו במוקד. נורא רוצים ולכן יש חיבורים, ולפעמים אנחנו קצת מכסים את העיניים שלא לראות את הפגמים. ואם אין רומנטיקה, או שאנחנו כבר עסוקים בפגמים, אז זה מאמלל אותנו במיוחד. באופן כללי יש לנו ציפיות לא ריאליות מהזולת, אבל גם גישה אמפטית. לכן רגישות גבוהה להתנהגות השני, אבל גם רגישות חמימה. הרבה שָנות-טובות מתקתקות יישלחו, ויש אווירה רכה לקראת החג. הסכנה: נטייה להתנהלות כלכלית לא מאוזנת או לא אחראית, או הוצאות מרובות לקראת החג, ולא תמיד על מה שצריך. במיוחד וודאו בקרה בנושא מתנות לחג, ורצוי מאד פתק החלפה.

25.9ערב ראש השנה תשפ"ג ! אווירת החג הכללית נעימה במדינה, אך זו כמובן לא תחזית אישית. היזהרו מהפתעות בכביש או בשולחן החג, יש קצת נטייה להתפרצויות. האווירה משוחררת לטוב ולרע. ממני קיבלתם את התחזית השנתית לפי תאריכי לידה. כמו בשנה שחלפה, התחזית תישאר פתוחה לקריאה באתר כל השנה 24/7/365. לקריאתה לחצו על התמונה. נאחל שנה טובה!

25-27.9
ונוס צועדת קדימה ומרקורי הולך אחורה. והם מתקרבים עד שהם מתאחדים במסלולם, ויחד יוצרים יחסים הרמוניים עם פלוטו. החג וסביב לו באווירה חיובית, הרצון לבלות ולהתפנק, ורגשות עשויים מאד להעמיק. כשזה לא עובד טוב, אז הרגש השלילי עוצמתי, והנטייה כפייתית. אבל לרוב זה שילוב טוב של חוויות טובות וריגושים, שמתבססות או יוצרות עומק רגשי רב. זו בנייה של מערכות יחסים מתוך התוכן הרב שיוצקים פנימה. כדאי לרכוש חוויות מרגשות, יש להן סיכוי להיות חזקות וזכורות. טוב למשפחות וחברים, לרומנטיקה ופינוקים. שימו-לב, לעתים המעורבות הרגשית הגבוהה מתבטאת בקנאה או רכושנות ושתלטנות, ואז נוצרות בעיות.

שמש ממול יופיטר. הכל בגדול (אבל לא בזהיר). אם כבר לבלות, אז עד הסוף! אם כבר לעשות משהו, אז בהתלהבות או הפרזה. לפעמים אי הליכה בשביל הביניים תסבך בשלב מאוחר יותר. ימים אופטימיים או של אמונה חזקה, אבל חסרה קצת בקרה או זהירות.

28.9
מארס ביחסים קורקטיים עם סאטורן. אם הגזמנו קודם, עכשיו אפשר לחזור למסלול. גישה בוגרת, רצינית, ואחראית לכל מה שקורה. משפיע לאורך מספר ימים, ומאפשר לנו לחזור לשגרה סבירה לאחר החג. לחזור לעבודה או לדיאטה וכדומה (אחרי שקצת השתוללנו). יכולת לקדם מטרות בלי להתפנק, ונכונות להשקיע. ריכוז וצעדים קטנים בשביל הביניים הריאלי.

נצלו את ההיבט הנ"ל לביצוע מעשי של עבודה וחובות. אל תנסו לפתח רעיונות חדשים, כי הדמיון מתחיל לעבוד בצורה קצת פחות מאוזנת. מרקורי הנסוג שנוטה לבלבל, מתקרב למולות לכוכב נפטון שמכניס מחשבות לא ריאליות. ההיבט ביניהם לא ייווצר, אך בשבוע שלפנינו הוא מספיק קרוב. לכן מכאן ומעט לתוך אוקטובר יתרבו הפספוסים, החרדות (למי שסובל מהן), השקרים והמניפולציות, השגיאות, אי-ההבנות ובעיות תקשורת.

נאחל חודש טוב ושנה טובה !

 

אזהרת ירח שחור/בטל :

אני לא מפרסם זמנים בהם הירח לא יוצר היבטים, או בכינויו האחרים: ירח שחור/ בטל/ Void, ואני מציע לכם לא להסתמך ולפעול על-פיו בעניינים חשובים. הסיבה היא שזה מידע חלקי ומעוות, נכון שלא מומלצות התחלות חדשות בזמן ירח שלא יוצר היבטים, אך גרוע פי כמה להתחיל דבר חדש בירח שיוצר היבטים קשים, לפעמים רק קשים. כל רגע הוא ייחודי, וצריך לנתח ברצינות ויסודיות את כל מצב השמיים כדי להכריע על זמן טוב. כשמדובר בדבר חשוב, כמו בחירת תאריך חתונה, ביצוע טיפול רפואי, או מועד פתיחת עסק, כדאי מאד לפנות לאסטרולוג שמתמחה באסטרולוגיה הוררית**, גלו עוד על בחירת תאריך טוב, או התקשרו 050-7881995 לפרטים.

 

שלח לחבר או שתף את המאמר:

חרבות ברזל

אולפן המלחמה

לחצו לקריאה

תחזית יוני 2024

לחצו לקריאה

תחזית שנתית תשפ"ד

לחצו לקריאה

והקשר לכל מזל

לחצו לקריאה

איך כל מזל במיטה

לחצו לקריאה

 

תחזית קורונה

לחצו לקריאה

ערב קסום שייזכר לתמיד

לחצו לפרטים

קורסים באסטרולוגיה

לימודי אסטרולוגיה

לחצו לפרטים


צ'אט
בוואטסאפ

שיתוף
בוואטסאפ

שיתוף
בפייסבוק

שיתוף
במייל