050-7881995

פֶגֶר או סֶגֶר

12.8.2021

אז? הולכים לסגר? איך יעברו החגים? כמה מתים צפויים? שרת הפנים איילת שקד ניסחה בחוסר טקט ישיר ואותנטי את מדיניות הממשלה: "החלטנו להכיל מתים. אין מה לעשות, אנחנו במגפה ובמגפה מתים אנשים". ראש הממשלה בנט דורש ממנהלי בתי החולים להצהיר שיעמדו בעומס של אלפי חולים במחלקות הקורונה, תוך שהוא מחלק תקציבים לתקנים נוספים של אנשי רפואה. הממשלה משדרת שהיא מעדיפה פֶגֶר על סֶגֶר, והיא גם רוצה שהאחריות לכך תהיה על בתי החולים. האם זה מה שיקרה? האם הממשלה תעמוד בלחץ? האם נגיע למספרים כאלה דרמטיים? ומה כדאי לכל אחד מאיתנו לעשות? זה פותח הרבה שאלות, נעשה סדר:

מספרי חולים ומתים

יש הרבה בלבול כרגע אם החיסון עובד, האם הנדבקים והחולים הם מחוסנים או לא. אני עדיין עומד בתוקף על מה שאמרתי לכם מרגע שהחיסון יצא לראשונה באנגליה בפעם הראשונה: החיסון עובד! העניין הוא שיעילותו פוחתת עם הזמן. האוכלוסייה המבוגרת שרגישה יותר לקורונה, קיבלה אותו ראשונה בזמנו, ולכן זו הקבוצה שהכי התרחקה מזמן החיסון. הקבוצה הזו לאחרונה פחות מוגנת, כיוון שתוקף החיסון לגביה פג, או לפחות ירד משמעותית. האוכלוסייה הזו נענית ברובה המכריע לקבלת החיסון השלישי, והוא יגן עליה. כמו שחיסון שפעת לוקחים כל חורף, גם חידוש חיסון קורונה נדרש, ויעשה את העבודה.

על-כן בקרוב נגלה שהמספרים משתנים. יהיו פחות חולים מבוגרים מחוסנים בבתי החולים, ויותר חולים בלתי מחוסנים. אבל נזכור שהחיסון מגן רק ב-95% גם כשהוא בתוקף. כלומר עדיין יהיו מעטים שחוסנו במנה שלישית ויחלו. אבל המספרים הכלליים לא יכפילו את עצמם בכל 10 ימים שוב ושוב. כלומר בוודאי שנראה עוד עלייה, אבל היא לא תהיה אקספוננציאלית (מעריכית) כמו שכרגע מצפים, ומראים לנו בגרפים מלומדים. ובכל מקרה בתי החולים יעמדו במספרים. ועדיין מי שאינו מחוסן כלל, ובוודאי מי שהוא בקבוצת סיכון, ומבוגרים שלא קיבלו מנה שלישית, צריכים לשמור על עצמם מאד. אותם צריך לעניין פחות הגרפים והמספרים הכלליים, כי עבורם הסיכון בכל מקרה גדול. הממשלה הזו מוכנה להכיל תמותה נרחבת מקבוצה זו, אבל הממשלה הזו גם הצליחה להקדים משלוחי חיסונים לישראל. מזכיר לכם שכלל לא היו אמורים להיות חיסונים באוגוסט בארץ. זו זכות לא טריוויאלית שאנחנו יכולים להתחסן. החיסון משרת אותנו, והוא במימון מלא של המדינה. זו פריבילגיה של העולם העשיר. במדינות עולם שלישי מתקשים להגיע לחיסון הראשון. זה נכון שקורה שיש כאלה שמגיבים לא הכי טוב לחיסון, אבל אף-אחד לא מת ממנו. מקורונה כן! בזמנו מפת האירוע של תחילת החיסונים הראתה שהוא עובד, יעיל, ובטוח. לכו להתחסן.

ראש שנה

נחגוג אותו ללא סגר, אך כדאי לזכור שיתכן ותשבו בשולחן ליד אדם מהמשפחה המורחבת שאינו יודע שהוא חולה ומדביק אתכם. כלומר תחלואה עוד תהיה בישראל, ואנחנו כבר יודעים שהרוב נדבקים בבית. שכל אחד יעשה את שיקוליו, ואתן תיכף שתי דוגמאות של אנשים שצריכים להיות זהירים יותר לפי תאריך לידתם. אבל אלו רק דוגמאות, ולמעשה כל מי שלא חוסן בחצי שנה האחרונה נמצא בסיכון מסוים לחלות. מי שחוסן בחודשים האחרונים הרבה יותר בטוח. המספרים בבתי החולים והקברות עוד יוכיחו זאת. גם המספרים באנגליה מוכיחים את מה שאני אומר לכם כל הזמן, רק החיסון הוא הפתרון, ואין אחר. שם פתחו הכל ללא הגבלות, והאוכלוסייה ברובה התחסנה בחודשים האחרונים. איך זה עובד, ומה זה אומר עלינו? לחצו וקראו על ההימור של ג'ונסון.

מי שנולד ב-14 באפריל או ב-15 ביוני, ולא משנה באיזו שנת לידה, צריך להיות זהיר יותר בערב החג והימים סביבו. בחלק מהמקרים, זה עלול להיות נכון גם עבור מי שנולד בתאריך סמוך לאלו שצוינו. כמובן שלא כל מי שנולד בימים אלו יחלה בקורונה חלילה, אך עבורם ככלל זהו זמן פחות נוח בשמיים, ולכן גדלות סכנות מכל סוג. ברוב המקרים זו סתם יותר עצבנות או לחץ. להם למשל עדיף לא לארח בחג, ולא להעמיס מחויבויות. עליהם בעיקר לזכור להימנע התנהגות כפייתית או אגרסיבית בכל הימים סביב ערב החג, ולשים לב יותר בכביש וכדומה. מכירים מישהו שנולד בתאריכים אלו, הזהירו אותו, אבל אל תחשבו שכל השאר מוגנים. ממש לא.

ובכל זאת, למיטב הערכתי, ראש השנה יהיה שמח במדינה, ולא נשב בסגר. בצניעות צריך לומר שזו הערכתי, וכמובן שגם אני כמו כל אדם יכול לטעות. אני תמיד מספר לכם את מה שאני רואה באופן מלא וישיר בלי לערפל כלום, ואשמח במיוחד הפעם אם התחזית תתגשם. עד היום סיפרתי לכם תמיד מראש מתי כן יהיה סגר, והתעצבתי כשהתחזיות התגשמו. בפסח 2020 סיפרתי על סגר בראש השנה 2020. אבל כבר אז הבטחתי לכם שאת ראש השנה 2021 נחגוג עם המשפחה בלי סגר. צריך לומר שהקורונה עוד לא מאחורינו, אבל החיסונים הם כרגע הפתרון. במרכז החורף רואים שוב תקופה לחוצה במדינה, ויתכן שזה קשור לקורונה, אך בוודאי לא בהכרח. עוד חזון למועד, ואני עוד אכתוב. אתם תמיד מוזמנים להיכנס יזום לאתר שלי ולהתעדכן. אני כאן אתכם באולפן הקורונה, בתחזיות החודשיות, ועוד. האתר פתוח לקריאה מתי שנוח, 24/7. כבר מעתה מאחל לכם:

חג שמח וחתימה טובה!

חזרה לאולפן הקורונה

עמי גוטמן – אסטרולוג

שלח לחבר או שתף את המאמר:

ערב קסום שייזכר לתמיד

לחצו לפרטים

תחזית אוגוסט 2022

לחצו לקריאה

תחזית שנתית תשפ"ב

לחצו לקריאה

תחזית קורונה

לחצו לקריאה

והקשר לכל מזל

לחצו לקריאה

איך כל מזל במיטה

לחצו לקריאה