050-7881995

תבורי'ס

*הערה: המאמר פורסם בפייסבוק (ניתן למוצאו עדיין שם) ביום הוא הודיעו שבן-אל מחק תמונות זוגתו מהחשבון שלו, ופרסם הצהרה שגרמה לדיווחים על פרידתם.

בן-אל ואורטל עמר נפרדו, תיכף אתייחס, אבל גם עם אביו יש לבן-אל סכסוך קשה, וזה אחד הסכסוכים הקשים, דווקא בגלל שמדובר באב ובנו. האם ישלימו שימי ובן-אל? כדי להבין מהן הבעיות התת-הכרתיות, אלו האמיתיות, שפוגעות בקשר, איך כל צד חושב, מה מרגיש וממה מופעל? ואיך נכון לגשת זה לזה, לגשר ולפשר, לחיות בהבנה והתחשבות, אני מציב "מפת התאמה" בין שני אנשים, שמשווה בין שתי מפות לידה אישיות, ונותנת תשובות. ניתן לערוך השוואה בין בני-זוג, הורים-ילדים, שותפים, עם הבוס/עובד וכו'. מפת התאמה נותנת כלים להתמודדות ביחסים, ולפעמים עוזרת להכריע אם בכלל כדאי להמשיך אותם. אז מה יהיה עם אורטל? ומה רואים אצל התבורי'ס? ראשית נאפיין אותם בקצרה:

שימי תבורי

אינדיבידואליסט שלא מסתדר במסגרות. הוא גם לא טיפוס שבנוי לזוגיות לוחצת, ולא מאד משפחתי. למעשה אין לו צורך רגשי גדול מדי במשפחתיות ונישואין חמימים וקרובים מדי, ואת אלו הוא מחפש יותר מתוך ערך, אידיאולוגית הוא תומך במוסד הנישואין והמשפחה, ומרגיש מחויב לכך מהראש יותר משמהלב. שימי צריך חופש, לעשות מה שבא לו, ובא לו. הוא מחפש ריגושים, אקשן, והוא פעיל מאד ומחליף בנות-זוג כדי לא להשתעמם. יש בו טוב לב אבירי למוחלשים ממנו, אפילו כאלה שאינו מכיר, אך בסה"כ הוא די מרוכז בעצמו, ואז לרוב לא רואה את מצוקת האחר. שימי ילך בדרך שלו בשתלטנות ועקשנות של פרד, דווקאיזם אובססיבי, ויתקבע לנצח בעמדתו גם כשאינה מקובלת.

בן-אל תבורי

למעשה נולד ביום בו התחלף מזל קשת לגדי, ולכן אין לדעת איזה מזל הוא ללא שעת-לידה. אך בכל מקרה מדובר בבחור מאד רגשי, הרגש אצלו הרבה יותר עמוק ומחויב משאצל אביו. אצל בן-אל קשר זה קשר, ולא מפרקים, ולא מוותרים (כפי שאביו עשה לא פעם). לכן הניתוק מאביו וודאי קשה לו מאד אף שיזם אותו. ואפשר גם להניח שהקושי עצום בפרידה הטריה מאורטל כרגע. בן-אל לא יוותר בנקל על בת-זוגו גם כשההצלחה מסביב מעמידה לו פיתויים. זה לא הסיפור, גם אל תתפלאו אם נראה קאמבק ועליית מדרגה ביחסים, אבל תלוי מה קרה, כי כשבן-אל נפגע, זה קטלני, ואם הוא מחליט לסובב את הגב, זה כבר לתמיד. אבל הוא לא ממהר לקבל כזאת החלטה, ונאחז בקשר גם כשקשה. ההחלטה לניתוק מהאבא לא הייתה פשוטה לו, אך הוא מסוגל לעמוד בה לאורך זמן, ולא ישנה אותה בלי שיתרחש שינוי מהותי. בן-אל זקוק מאד למשפחתיות, ויהיה מעורב מאד בחיי המשפחה שיקים, וזאת על-אף שהוא זקוק גם להמון חופש. בן-אל בחור טוב, ולמי שהוא אוהב הוא פשוט נותן בלי הכרה, ומצד שני מדובר בבחור פגיע מאד, ומי שעשה לו רע, שיצפה לפגיעה אנושה. אין לי את מפת הלידה של אורטל, ולכן אינני יודע מה שם, ולא יכול לערוך השוואה ביניהם, אבל עם האבא, קבלו:

שימי ובן-אל – השוואת מפות

אין התאמה טבעית וזורמת בין השניים. מדובר בטיפוסים מאד שונים. נראה שבן-אל חיפש בכוח את השייכות לאבא, את הדמיון אליו שלא באמת היה. התקשורת הרגשית לא יוצרת חיבור, השפה שונה כי הוויה שונה. יש שם גם הרבה אגו, שניהם בעלי אגו גבוה (במיוחד שימי), וזה יוצר מלחמות ומאבקי אגו. בן-אל חש שאביו חונק אותו, ושימי באמת שתלטן. הם מרגיזים זה את זה, מעצבנים ומוציאים מהכלים, וזה יכול להגיע לטונים צורמים מאד. העניין הוא שיש חוסר הבנה של התנהגות השני, וצריך לומר שבמיוחד לבן-אל היה חסר שאביו יבין אותו, יזהה מה עובר אליו, יהיה אבהי במובן הרגשי ומסוכך של המילה. אבל אין שם רגישות כזאת, זה לא בבילד-אין של שימי, ולא יהיה נכון מצד בן-אל לחפש זאת, על-אף שנראה שניסה לקבל אמפתיה והזדהות מאביו בכל דרך. אבל שימי בכלל לא קלט את זה. החיבור צריך להיות שכלי על-אף שהם מאד שונים. בן-אל צריך להבין ששימי הוא לא האבא שהוא חולם עליו, שהחיבור פחות חזק ועוצמתי ממה שהוא צריך, ולקבל אותו כפי שהוא, כי לעולם לא יקבל יותר. בסה"כ יש שם רגש מחויבות הדדי, ויש שם יכולת לשתף-פעולה יחד, לעשות כייף ולהרים פרויקטים חשובים יחד. לקבל עזרה מעשית, זה התכל'ס שיכול לעבוד יותר ממימוש הציפייה הרגשית. ושני הצדדים ירוויחו. כשהם עושים דברים יחד, הם 1+1>2. ואז הפעילות יחד מביאה להם שמחה ואושר.

שלח לחבר או שתף את המאמר:

חרבות ברזל

אולפן המלחמה

לחצו לקריאה

תחזית יוני 2024

לחצו לקריאה

תחזית שנתית תשפ"ד

לחצו לקריאה

והקשר לכל מזל

לחצו לקריאה

איך כל מזל במיטה

לחצו לקריאה

 

תחזית קורונה

לחצו לקריאה

ערב קסום שייזכר לתמיד

לחצו לפרטים

קורסים באסטרולוגיה

לימודי אסטרולוגיה

לחצו לפרטים


צ'אט
בוואטסאפ

שיתוף
בוואטסאפ

שיתוף
בפייסבוק

שיתוף
במייל