050-7881995

מוקדש לזכרו של סגן גיל אייזן מפלחה”ן נח"ל שנפל באסון המסוקים

20 שנה לאסון המסוקים

73 לוחמים איבדנו באסון המסוקים, זו הייתה תאונת המסוקים הקטלנית ביותר בתולדות התעופה העולמית עד שנת 2002 (אז הופל מסוק צבאי רוסי מעל צ'צ'ניה, אירוע בו נספו 127 איש). שני היסעורים התנגשו זה בזה, וכל 73 לוחמינו שהיו עליהם נספו. מה ראו במפת שמיים באותו היום? האם ניתן היה לצפות אסון מראש? לרגע ההמראה של המסוקים אני מציב מפת אירוע, זוהי טכניקה של אסטרולוגיה הוררית שכמעט ואינה מוכרת לציבור, בה אני עובד בשיטה לגמרי שונה מניתוח מפת לידה, ויש גם מעט מאד אסטרולוגים שמתעסקים בה. בשיטה זו ניתן לנבא כיצד יתפתח כל אירוע שיש לו רגע התחלה ידוע. הרגע בו התחלנו עבודה חדשה, רגע בו היינו בראיון עבודה ראשון, רגע היכרות –בליינד דייט, רגע בו ראינו לראשונה דירה או רכב לקניה (והמפה נותנת לנו יותר מידע ממכון בדיקה כמו דינמומטר, כי לא רק שהיא מספרת לנו את מצב הרכב הנוכחי, עברו, היא גם מספרת לנו את עתידו). כך גם לאירועים עולמיים, למשל רגע השבעת טראמפ מספר איך יתנהל ממשלו. בטכניקה הזו השתמשתי רבות בעבר כשכתבתי לכם פוסטים. למשל כשהכריזו על המבצע לשחרור מוסול מידי דאע"ש בעירק, הצבתי מפה לרגע ההכרזה במסיבת העיתונאים, וידעתי לספר לכם על ההסתבכות ועל דאע"ש שמחזיק מעמד יותר זמן בניגוד לציפיות.

המסוקים המריאו לאוויר ב4.2.97 בשעה 18:48. מה רואים?

אז צריך לומר שלא רואים מה בדיוק מדויק קורה, ולא ניתן היה להחליט מראש שיקרה דווקא כזה אסון גדול. ועדיין, כן ניתן לראות שהמפה לא טובה. כוכב מרקורי במקרה זה מייצג את המסוקים, בטכניקה של מפת אירוע אנו מחשבים רק את המהלכים העתידיים של מרקורי, והדבר העתידי היחידי שהיה צפוי לו זה מפגש עם כוכב נפטון. בטכניקה הזו נפטון מסמל את שטחי המעבר של המסוק, אבל לנפטון אופי שפוגע באנרגיה, ממסמס ומאדה דברים, והוא מייצג גם ערפל וליקוי-ראייה. מפגש כזה עם נפטון יכול היה לומר שלא מצליח, שהמטרה אינה מושגת, יכל להצביע על בעיה בשטחי המעבר, ויכל גם להגיד שתהיה תקלה במסוק שתשבית אותו, או מזג-אוויר (כמו ערפל וכדומה) שיכריח את המסוק לנחות בחזרה במקרים הטובים, ובמקרה הרע יכול היה להצביע על אסון. מפה כזו הייתה אומרת לי שלא כדאי לצאת למבצע, אבל עד כמה רע יהיה מה שהכוכבים מבטאים, בדיוק ממש, איננו יודעים. בכל-זאת רמז נוסף במפה לאסון שכולל מוות, הוא במפגש של כוכב שבתאי המסמל קושי עם זנב הדרקון המסמל נסיבות חיצוניות קשות, ואלו ממוקמים במפה בכניסה לבית 8 האסטרולוגי, המייצג, בין היתר, גם מוות. בנוסף הירח, המייצג במפת אירוע את מהלך העניינים, הולך מיד לעשות היבט קשה בשמיים למארס האלים, שהוא במקרה זה גם שליט על בית 8 (המייצג חורבן או מוות).

הסתכלות נוספת מעניינת היא על מפת המדינה, המחושבת לפי רגע הכרזת העצמאות, וזה כבר כמו מפת לידה. כוכב מארס (האלים) בשמיים היה ממול כוכב שבתאי (המייצג קשיים), והירח במאונך אליהם ויוצרT (טי) כפי שניתן לראות בתצלום. שלושתם יוצרים צלב עם כוכב ונוס במפת הלידה של מדינת ישראל (שנמצא ב-4 מעלות בסרטן, זהו למעשה המיקום של ונוס בשמיים ברגע שישראל הוכרזה, ולא בזמן האסון). ונוס היא השליטה (הכפולה) של המדינה, ולכן כוכב חשוב ביותר. הטכניקה הזו מצליבה בין הנעשה במפת שמיים בזמן האסון, לנעשה במפת הלידה של המדינה, מהזווית הזו ניתן לצפות לקשיים גדולים עד אירוע אסון במדינה. מכך כמובן לא ניתן להצביע ספציפית על המסוקים, אלא על קשיים כלשהם באופן כללי, אך כשיודעים גם את מפת האירוע של המראת המסוקים, ניתן כבר לחבר בין הדברים.

קשה לאתר אסונות ספציפיים מראש, אך ניתן בגדול להצביע על תקופות מועדות לכך ולהזהיר. כשמתכננים אירוע מראש שניתן לבחור לו תאריך, כמו פתיחת עסק, או חתונה, או ניתוח פרטי וכדומה, כדאי לבחור זמן בו השמיים יפים.

 

סגן גיל אייזן ז"ל פיקד על צוות פלחה"ן 912, "צוות אייזן" בפי פקודיו, שסיפרו שידע לתת לכל אחד ואחד מהם את ההרגשה שהוא "בן יחיד" עבורו. בליל 4.2.1997 אירע אסון המסוקים, כששני מסוקי יסעור התנגשו מעל מושב שאר ישוב. שבעים ושלושה הלוחמים, וביניהם גיל, נהרגו בדרכם לפעילות מבצעית בלבנון. בחייו ובמותו נגע גיל באנשים רבים, עמוד יחיד זה מוקדש לזכרו, "בן יחיד" בין הבנים הרבים.

 

 

חזרו לרשימת המאמרים המלאה – מה אומר המזל שלי.

צרו קשר או צלצלו: 050-7881995

שלח לחבר או שתף את המאמר:

ערב קסום שייזכר לתמיד

לחצו לפרטים

תחזית מאי 2022

לחצו לקריאה

תחזית שנתית תשפ"ב

לחצו לקריאה

תחזית קורונה

לחצו לקריאה

והקשר לכל מזל

לחצו לקריאה

איך כל מזל במיטה

לחצו לקריאה