050-7881995

מצב שמיים – היבטים עיקריים

לימודי אסטרולוגיה למתקדמים ומתחילים

לחצו כאן לפרטים נוספים אודות הקורסים ולהרשמה

גם בפייסבוק

אני מעדכן בבלוג בפייסבוק בכל כמה ימים מה אומרים הכוכבים לגבי מגוון נושאים. לחצו והירשמו ע"י סימון "עוקב/ת"עמי גוטמן בפייסבוק, שם אני כותב על אישים, על המדינה, העולם ועוד. ניתן גם לקרוא בדיעבד. אני מעולם לא מוחק מהפייסבוק, והפוסטים מופיעים עם תאריכם המקורי. בנוסף, קראו גם את מדור תחזיות.

מטרת חלק זה היא לספר לכם בכלליות על מצב הכוכבים כל החודש. בניגוד לפוסטים היומיים בפייסבוק, כאן באתר תמצאו הסבר מקצועי על מהלך שמיים שמפרט משמעויות, ומאפשר למי שרוצה, להבין קצת יותר אסטרולוגיה, וכן להתכונן לכל החודש.

שתפו

רוצים לשתף חבר ? ניתן לשלוח את התחזית החודשית למי שתרצו דרך הוואטספ, מייל, או לשתף דרך הפייסבוק. כך גם לגבי כל עמוד אחר באתר. איך שולחים ומשתפים? בתחתית כל עמוד יש כפתורים עם סמלי אפשרויות השליחה. בחרו את הדרך הנוחה לכם, לחצו ושלחו. נוח וקל.

 

ניתוח מצב השמיים – מרץ 2022

 

הדבר החשוב ביותר שקורה החודש לא נמצא כלל בפירוט לימים. הסיבה היא כי הוא אינו קורה ביום ספציפי. למעשה הוא לא ממש קורה, ורק כמעט וקורה. מדובר על יחסים (לא מלאים) בין כוכב אורנוס לאסטרואיד כירון שנמצא לא הרחק ממנו במערכת השמש. שני אלו יפעילו זה את זה לאורך כל האביב! ובוודאי כל מרץ. מסגרות חיינו, התלם המוכר, והנהלים הוותיקים, מתחלפים בגישה חדשה, מתקדמת, שונה, שיוצרת מציאות אחרת. לפעמים זה תוך ערעור התלם המוכר בצורה לא נוחה, ולפעמים מתוך שינוי רצוי. ברמה הגלובלית זה ביטול מצב החירום של המגפה העולמית. כבר לפני שנה הבטחתי לכם שלא יהיו עוד סגרים, אבל עתה אנחנו הולכים לביטול רוב ועד כל ההנחיות. חודש אפריל יהיה חודש מפנה בקורונה (ועוד מוקדם לומר מה הכיוון), אבל בוודאות ניתן לומר שהשיטה הקודמת פסה מן העולם. לא עוד סגרים, לא עוד בידודים נרחבים, לא עוד בדיקות אינסופיות. גם יחסי מזרח-מערב (רוסיה-ארה"ב) עומדים להשתנות מן היסוד, ויותר ממה שמצפים.

ברמה האישית מרץ ממשיך את התקופה שמזיזה קדימה תהליכים בחיינו. זה אפיין את פברואר, ויתכן שכתוצאה מזה סדרי חיים משתנים במרץ או מהלך האביב. זה יכול להיות ברמה הקלילה כמו שינוי של איך אנחנו פותחים את הבוקר (מבחינת השעה, השייק שהחלטנו לשתות, או כל הרגל אחר שמשתנה), וזה יכול להיות שינוי קונספציה רחב. יש דברים שנעשה טוב יותר, יעיל יותר, וטכנולוגי יותר. אצל אחרים העבר מתעורר, ויש צורך להסתכל עליו כדי להסתכל אחרת על העתיד. לפעמים שינוי התלם אינו טוב או רע, הוא פשוט שינוי, אך במקרים רבים יש צורך לשנות דרך ותיקה שהפסיקה להיות יעילה בחיינו (גם אם בממדים קטנים).

עוד צמד שמלווה אותנו מפברואר וממשיך למרץ, הוא ונוס-מארס. והוא מדגיש מערכות יחסים בכלל, ורומנטיות בפרט. דברים יוצאים החוצה, אלו המריבות, אך גם האהבות. לכן יותר זוגות יכירו, ויש שיתאהבו חזק. הכל מועצם וטוטלי מדי, ויש סכנה של קנאה, רכושנות ושתלטנות מוגברות החודש. היזהרו ממצבים אלימים (או סתם קולניים), אך חפשו אהבה והעמיקו תשוקה.

 

 

קישורים חשובים : 

 

לפניכם הפירוט לימים, והוא מספר על מרכז האנרגיה, אך היא לא עניין של יום בודד. זכרו שההשפעה עשויה להיות גם בימים הסמוכים, ואף לא תמיד ההיבט מורגש ביום של הדיוק שלו, או לא רק בו:

 

1.3
הירח מפעיל את ונוס-מארס-פלוטו שצמודים בימים הקרובים (קראו ב-3.3)

2.3
מרקורי צמוד לסאטורן. הכל נלקח ברצינות, והמחשבות הן על מה שרציני. אחריות ובגרות מעשית בחשיבה, וזה נותן זהירות וגישה מציאותית (אם כי פסימית). מצד שני תיתכן נוקשות מחשבתית חסרת חמלה או פשרה, ונטייה לראות מצומצם או לייחס חשיבות יתרה לפרט הקטן. שימו לב שמרוב עצים לא רואים תמיד את היער. לפעמים פחדים או חרדות, ועל רקע הזה קשיחות.

שמש הרמונית עם אורנוס. אם ההיבט לעיל עובד רע, אז התחפרות עקשנית בשלנו, או שברקע קרו דברים מעצבנים או לא צפויים. חוסר סבלנות וסובלנות, ולעתים זה מוביל למרדנות. אם ההיבט לעיל עובד טוב, אז יכולת להזיז דברים וליצור שינוי שהוא בונה ומקדם, מבלי לוותר על האחריות הנדרשת.

3.3
בלילה הירח מפעיל את ונוס-מארס-פלוטו שצמודים בימים אלה. השלישיה צמודה בכל השבוע הראשון של מרץ. ביום זה ונוס ומארס כל אחד בנפרד "עולה" על פלוטו, אך המפגש בין ונוס ומארס יקרה רק ב-6.6. בכל-זאת הקרבה שלהם (ונוס ומארס) מתקיימת מרבית פברואר ומרץ. זה ממפגש בין הנקבי לזכרי, בינו לבינה בעוצמה גבוהה (לטוב ולרע). סביב ימים אלה, פלוטו שהצטרף מעצים את הכל, ונותן לזה ממד לא הגיוני. התקפי קנאה ורכושנות, שתלטנות ועד כדי אלימות מצד אחד. ומצד שני אהבה טוטלית מטורפת אינסופית, עומק רגשי רב, שאם הוא חיובי זה עשוי להיות נפלא, אך כל דבר קיצוני עלול להיות הרי בעייתי. ימים של תשוקה, סקס-אפיל, והרבה היכרויות חדשות שנראות מבטיחות. אהבה ממבט ראשון, ויש סיכוי. אם כי קשה לדעת מה יקרה כשהכפייתיות העיוורת תתפוגג. בכל מישור, סוג יחסים, או עשייה ומטרות, שימו לב שהרגש עלול לשלוט בשכל. נסו להיות שקולים, הימנעו מדורסנות או קיצוניות.

על מישור אחר יתכנו הרבה אירועים דרמטיים, בין אם הם מעשיים או פסיכולוגיים. החלטות גורליות או צעדים של ממש. ימים בהם יתכנו עסקאות גדולות שיוצאות אל הדרך, ולחילופין פשיטות-רגל. תהליך או פרויקט שמתקדם, ואחר שנגמר. אירועי אלימות ופשע יתגברו, ומסוכן יותר באזורי לחימה. התרחקו מקטטות פיזיות ומילוליות. מצד שני נכונות לתת את הכל למען היקרים לנו, אך שימו-לב שלא התערבתם מדי בענייניהם. הנטייה היא למעורבות שלא מכבדת מרחב-מחייה, ולכן שתלטנות (או שאנו קורבן לזה). על מישור אחר יתכנו בעיות על רקע כלכלי גלובלי.

גם ארה"ב (ובמידה ישראל) מושפעות מהיבט זה.

5.3
צמידות שמש ויופיטר. הכל בגדול, ולפעמים זה מעט מעצורים (לטוב ולרע). לכן אפשר לקדם דברים, אך כל מיני תכונות אופי עלולות להקצין ולצאת החוצה חופשי, אולי חופשי מדי. סכנת יהירות, שחצנות, אגו גבוה עד נפוח, צדקנות ועליונות מוסרית. מצד שני אומץ, מוסריות ואתיות, ונכונות לקחת סיכון מחושב. הבעיה היא לוודא שהוא אכן מחושב, כי אנחנו יותר מרשים לעצמנו. שימו לב למילים שנאמרות, למהירות בה אתם פועלים. תיתכן דרמה, ולרבים היא חיובית. יש אופטימיות, אך צריך לבדוק אם היא במקומה. יום נהדר לטיול ובילוי. נצלו את השבת. התלהבות לטוב ולרע. תיתכן הרחבה של כל מיני דברים, ולכן מצוין לסקרנים. הרחבת דעת, אופקים, מטרות ופעולות.

6.3

ונוס ומארס עוברים למזל דלי יחדיו ונצמדים! שני אלו רוקדים טנגו כבר מה-6 בפברואר וימשיכו עד ל-20 במרץ! ביום זה הצמידות שלהם שוב מקסימלית. לכן ניתן לצפות למימוש בכל מיני רבדים (היום ובכלל במהלך התקופה). דברים קורים, משתנים ומתקדמים, וזה זמן מצוין במיוחד להיכרויות רומנטיות ובכלל ליחסים. אם כי יגמור סופית יחסים רעועים. תהליכים שונים שהתבשלו, בכל מישור, אך בעיקר בינאישי חומרי ועסקי, מגיעים לידי ביטוי מעשי מתקדם לטוב ולרע. המון התחלות חדשות יתכנו (לצד סופים מוחלטים). יתכנו מריבות קולניות, ולחילופין תשוקה סוערת. הרגש עז, ולעתים זה מעט פרופורציות.

8.3
יחסי ירח-מרקורי-פלוטו מעוררים תהליכי מחשבה עמוקים. הראש עובד ויש רצון ויכולת להבין או למצוא סיבות או תובנות. מחקר או חפירות, הימנעו ממחשבות טורדניות.

10.3
יחסי ירח-שמש-סאטורן מסמנים לנו יום כבד או לפחות רציני. זמן לטפל באחריות במה שחשוב. אך לעתים נתפסים לקטנות והגישה מצומצמת או נוקשה. יתכנו מכשולים, אך ההתמודדות איתם בוגרת או מעשית. לעתים מוטלת עלינו איזו אחריות או חובה.

13.3
מפגש מסלולים בין השמש לנפטון בדגים. יום של ר ג ש. הוא מתאים יותר לחלומות בהקיץ או שריפת זמן, מאשר לעיסוק מחייב מדי. קשה יהיה לפתוח את השבוע בדרישות היומיום הצפופות. מצוין לאומנים, גרוע לעושי דיאטה. עבור חלק אלו ימים רומנטיים מאד, ואחרים חשים אומללות על הרקע הצורך הגבוה ברומנטיקה שחסרה (או חלום רחוק אחר). לעתים אלו דרישות לא ריאליות מהזולת, ולא רק במישור הרומנטי. יכולת להיות רכים ואמפטיים, אך דרישה גם להתפנק. לעתים בלבול או חולשה. יום שכדאי בו יותר לנוח.

13-14.3
מרקורי מייצר היבט לצמידות ונוס-מארס, וביום שני הירח מפעיל אותם. מחצין ומעורר שיחה ערה על כל הנושאים שעל הפרק. על היחסים ועל הפרויקטים, וגם הרבה תהליכי חשיבה מואצים. ודאו שהקצב בראש לא מכתיב התנהלות או החלטות אימפולסיביות מדי או שיחה קולנית מדי. אך ניתן לנצל לשיחה כנה או מקדמת, ולמחשבות עצמיות חדשות.

15.3
ירח ממול סאטורן, בעיקר בשעות הצהריים. פחות מתאים לבילוי צהריים, ויותר לסגירת קצוות ועיסוק במשימות עבודה. לא בטוח שהולך קל, אך יש אחריות ומעשיות. טפלו רק במה שמתחייב, והימנעו ממה שהצלחתו מוטלת בספק.

17.3
מרקורי הרמוני לאורנוס. חשיבה מקורית, יצירתית ומבריקה. נכונות לשמור על ראש פתוח, אך עקשנות על מה שנראה לנו עקרוני או מייצג אותנו. לא נוותר על ה"אני מאמין" או אינדיבידואליזם שלנו, ולא כדאי לנסות להכריח מישהו אחר. מצד שני ניתן לפתוח דיון בפרספקטיבה רחבה. רעיונות טובים לפתור מצבים, לצד תקריות והפתעות שמשנות מצבים, ולא פעם לטובה (אך יתכן שלרעה).

18.3
שמש הרמונית לפלוטו. נחישות והתמדה, ובעקבות כך הצלחה. לפעמים ההתנהלות קצת מניפולטיבית, אך זו יכולה להיות חוכמה. הקדישו מחשבה מה לגיטימי ומה פחות, וקדמו מהלכים בעוצמה שקטה שנמצאת ברשותנו. ביום זה אפשר, ומנגד עמידה ישירה עיקשת מדי תיצור מאבק שיוצא מפרופורציה. לפעמים עוצמה גדולה שניצבת מולנו, של אדם או אירוע.

19.3
ונוס שלילית לאורנוס. אם תחת ההיבט של אתמול היינו מלחמתיים בהתמדה, אז היום היציבות נעלמת וצפוי לנו פיצוץ (כמובן שמשפיע עוד ביום קודם). בזמן זה אין חשק לעשות פשרות, והתגובה מאד תזזיתית ונרגנת. מצד שני ניתן לנתב למציאת ריגושים חיוביים, ואז בילוי מיוחד יכול להיות פיצוץ. כדאי לשבור שגרה ולא את הכלים.

20.3 בשעה 17:33
השמש תעבור לאזור שמיימי טלה. ובכך מתחיל גלגל מזלות חדש! זהו ראש השנה האסטרולוגי שמתרחש סביב נקודת השוויון האביבית. תינוקות שייוולדו עד השעה 17:32, הם בני מזל דגים, ואלו שייוולדו החל מ-17:33, הם בני מזל טלה. שימו-💖 שבכל שנה המזל מתחלף בזמן מעט אחר.

21.3
מרקורי נצמד ליופיטר ומפיח בנו תקווה חדשה ואופטימיות לכבוד השנה האסטרולוגית החדשה. האביב נפתח רשמית, וזה הזמן בו אנחנו מרשים לעצמנו לחלום על העתיד הוורוד. לפחות אנחנו מצליחים לחלום, ולא שוקעים בציניות. מאפשר רעיונות יצירתיים ומקוריים, חשיבה פתוחה ופרספקטיבה מתרחבת.

22.3
מרקורי ביחסים עם סאטורן, ולכן קצת יורדים לקרקע. אבל זה עשוי להיות באופן בונה, ואנו חושבים כיצד ליישם תוכניותינו. לפעמים גישה פסימית או מעצורים בהם נתקלים, אך לרוב זו גישה מציאותית בריאה.

22-23.3
מארס שלילי לאורנוס. היבט ארוך שמשפיע בכל הימים סביב. חוסר סבלנות ונטייה לאימפולסיביות. מנסים להוכיח את האגו שלנו בכל מחיר, ויש הרבה צד עצמאי אינדיבידואליסטי להציג. לפעמים עקשנות ללא צורך או ראש בקיר. מומלץ לא להילחם באף אחד חזיתית, כי הצדדים מוכנים להתאבד זה על זה. לעתים אירועים חיצוניים מפתיעים (לרוב לא לטובה), שמרו בכביש או על הבריאות. דברים קורים פתאום. היזהרו מאיבוד עשתונות או שליטה על מצבים.

23.3
מרקורי נצמד לנפטון, ואנו מאבדים את כל הקומן-סנס וההיגיון שהיה לנו אתמול. אולי על רקע שלא הצליח בדרך ההגיונית, בורחים לדמיון או מפסיקים לרצות לפתור. יום לשקוע במחשבות עצמיות, ומסוכן לטיפול במה שדורש פרטים או אחריות. נטייה לפספס פרטים, וקושי להסביר את עצמנו בצורה ברורה. מצד שני דמיון מפותח נותן יצירתיות והשראה, טוב לאומנות ותרבות, או סתם בילוי. תיתכן תחושת בלבול (מכל סוג), ושימו לב שלא שכחתם את הטלפון או התיק וכדומה. המחשבה מטיילת במחוזות מעניינים, אך לא מפוקסים. לעתים חרדות לא הגיוניות.

26.3
מרקורי הרמוני לפלוטו. נדנדת המחשבות והאירועים של הימים האחרונים מביאים אותנו לחשוב ולהעמיק במה שהיה. מחפשים את האמת האינטלקטואלית, ולכן שואלים את עצמנו או אחרים הרבה שאלות. מצוין למחקר ופיצוח, ללימודים וקידום הבנה מכל סוג.

27.3
ונוס ביחסים עם יופיטר. נחמד ליחסים ובילויים, וניתן ליהנות או לשפר אווירה.

28.3
הירח נצמד לוונוס ומפעיל את היבט יום האתמול, ואף את ההיבט של ה-30.3.

30.3
ונוס ביחסים עם נפטון. רוך ויופי, רגש ורומנטיקה. מתאים לשיחה מלב אל לב, להבעת אהבה. אם כי חסרונה או קושי רגשי עלול לאמלל במיוחד עתה. טוב לצריכת תרבות אומנות, לבילוי או סתם להתמרח על הספה. רע לביצוע משימות סיזיפיות או לדיאטה.

נאחל חודש טוב !

 

אזהרת ירח שחור/בטל :

אני לא מפרסם זמנים בהם הירח לא יוצר היבטים, או בכינויו האחרים: ירח שחור/ בטל/ Void, ואני מציע לכם לא להסתמך ולפעול על-פיו בעניינים חשובים. הסיבה היא שזה מידע חלקי ומעוות, נכון שלא מומלצות התחלות חדשות בזמן ירח שלא יוצר היבטים, אך גרוע פי כמה להתחיל דבר חדש בירח שיוצר היבטים קשים, לפעמים רק קשים. כל רגע הוא ייחודי, וצריך לנתח ברצינות ויסודיות את כל מצב השמיים כדי להכריע על זמן טוב. כשמדובר בדבר חשוב, כמו בחירת תאריך חתונה, ביצוע טיפול רפואי, או מועד פתיחת עסק, כדאי מאד לפנות לאסטרולוג שמתמחה באסטרולוגיה הוררית**, גלו עוד על בחירת תאריך טוב, או התקשרו 050-7881995 לפרטים.

 

שלח לחבר או שתף את המאמר:

חרבות ברזל

אולפן המלחמה

לחצו לקריאה

תחזית יוני 2024

לחצו לקריאה

תחזית שנתית תשפ"ד

לחצו לקריאה

והקשר לכל מזל

לחצו לקריאה

איך כל מזל במיטה

לחצו לקריאה

 

תחזית קורונה

לחצו לקריאה

ערב קסום שייזכר לתמיד

לחצו לפרטים

קורסים באסטרולוגיה

לימודי אסטרולוגיה

לחצו לפרטים


צ'אט
בוואטסאפ

שיתוף
בוואטסאפ

שיתוף
בפייסבוק

שיתוף
במייל