050-7881995

אביגדור ליברמן

מטרת המאמר אינה פוליטית. אלא להאיר את דמותו של שר הביטחון לשעבר, ולעזור לכם להכיר את אופיו. גם לספר על הצפוי לו. תפקידי אינו להחניף או לבקר, ובטח לא להחליט מי האדם המתאים ביותר לנהל את המדינה. אלא לספר לכם מה רואים בכוכבים לגבי הדמות, לתת לכם זווית מנקודה אחרת, שאולי תעזור לכם לגבש עמדתם בעצמכם.

אישיות

איש עשייה, ביצועיסט ממדרגה ראשונה. לליברמן יש המון כוח ועוצמה מתפרצת להוביל מהלכים בחוזקה, אך עדיין בצורה הגיונית ומעשית. הוא בודק מה יתכן, מה אפשרי, מה ניתן ליישם בשטח. ואת מה שנראה לו שניתן, הוא דוחף חזק. ועדיין רוצה שהדברים ייעשו בצורה מסודרת ומבוקרת. אבל המטרה שלו אינה כזו. ליברמן מאמין שאפשר וצריך לשאוף לביצוע גרנדיוזי, ויעדים גבוהים. מבחינתו, זה להכריע את חמאס ולמוטט את שלטונם. אבל מצד שני, בלי לסבך יותר מדי את צה"ל, לא לסכן חיי רבים (חיילים ועורף). כך הוא שואף ליעד גבוה, אך מטיל על עצמו מגבלות היגיון. מעל הכל, ליברמן חושש מתוצאה שלילית קשה, וזה הדבר שבסוף הכי ממתן אותו. לכן הוא פותח פה, ומאיים "באומץ" על אויביו מבית ומחוץ. כך להנייה הוא נותן 48 שעות, ומול ביבי הוא מפגין קשיחות במו"מ הקואליציוני. ליברמן מאמין שנשק ההפחדה הוא הכי יעיל, כיוון שהוא מפחד ממנו בעצמו. והוא תמיד מתפלא מחדש כשזה לא עובד. בפועל חמאס לא מתרגש מאיומיו, וביבי משחרר אותו לדרכו. הוא מצפה מהם שינהגו בהיגיון, וייסוגו. ואז הוא מגלה שטיפס על עץ גבוה שרק סיבך אותו עצמו.

אביגדור ליברמן הוא אדם שמתחיל מהלך עם אומץ, בציפייה שזה ישיג מהר את התוצאה מבלי שבאמת יהיה צורך לממש את האיומים או להפעיל את ה"תותחים הכבדים". אך נבהל כשזה מסתבך או מתארך. בין אם זה איום שכשל, או תוכנית שהתחרבשה, הוא נותר ללא תוכנית ב', ללא חלופה או רזרבה, נעצר ונתקע. וזה כי צורת החשיבה שלו לא לוקחת בחשבון את הקשיים. הוא רץ קדימה ומשאיר חורים, מפספס את הפרטים. כך רץ להתפטר בביטחון שזה יפיל את הממשלה, והשתתק כשזה לא מיד קרה.

בסוף עם קצת עזרה מלפיד, שלא הצביע בעד חוק הגיוס, אחרי שנתניהו לא נתן התחייבות ליישומו המלא, מבלי לפצות את החרדים בדרך עקיפה, הממשלה באמת נפלה. אבל גם כאן ליברמן לא חשב עד הסוף. מי שהיה שר הביטחון, הוביל לבחירות שלא באמת יטיבו עמו. לא רק שלא יזכה לכוח שהוא דורש, הוא יאבד מכוחו.

ומה בעתידו?

לפני 4 שנים, כחודש לפני הבחירות (19.2.2015), סיפרתי לכם על כישלונו היחסי בבחירות. בזמנו תוצאה של 6 מנדטים הייתה כישלון מבחינתו, אחרי שכבר היה ב-15. והוא איבד מנדט נוסף כשאורלי לוי אבקסיס עזבה אותו. כתבתי לכם שלמרות שביבי ינצח ב-2015, ליברמן לא ייכנס לממשלה. להזכירכם ליברמן טיפס על עץ דרישותיו בזמן הרכבת הממשלה, וביבי השאיר אותו זמן רב בחוץ. רק לאחר מגעים עם בוז'י הרצוג שכמעט נכנס לממשלה, ליברמן נאות להיכנס לקואליציה. ניתוח להארכת הפתיל הוא קרא לזה. אגלה לכם שהניתוח לא הצליח. הפתיל של ליברמן קצר באופיו, כפי שרואים במפת לידתו. והוא ירסק אותו עוד יותר. כישלונותיו מרעים את מצבו לאורך שנים רבות.

עמי גוטמן – אסטרולוג

חזרה לעמוד בחירות 2019 (לחץ)

שלח לחבר או שתף את המאמר:

קורסים באסטרולוגיה

לימודי אסטרולוגיה

לחצו לפרטים

חרבות ברזל

אולפן המלחמה

לחצו לקריאה

תחזית יולי 2024

לחצו לקריאה

תחזית שנתית תשפ"ד

לחצו לקריאה

והקשר לכל מזל

לחצו לקריאה

איך כל מזל במיטה

לחצו לקריאה

 

תחזית קורונה

לחצו לקריאה

ערב קסום שייזכר לתמיד

לחצו לפרטים


צ'אט
בוואטסאפ

שיתוף
בוואטסאפ

שיתוף
בפייסבוק

שיתוף
במייל