050-7881995

מצב שמיים

 

לימודי אסטרולוגיה

למתחילים ומתקדמים

 

שני קורסים עומדים להיפתח:

  • בספטמבר ייפתח קורס לבעלי רקע
  • ואחרי החגים קורס למתחילים ללא רקע.

לחצו לפרטים.

 

 AUGUST 2023

גם בפייסבוק

אני מעדכן בבלוג בפייסבוק בכל כמה ימים מה אומרים הכוכבים לגבי מגוון נושאים. לחצו והירשמו ע"י סימון "עוקב/ת"עמי גוטמן בפייסבוק, שם אני כותב על אישים, על המדינה, העולם ועוד. ניתן גם לקרוא בדיעבד. אני מעולם לא מוחק מהפייסבוק, והפוסטים מופיעים עם תאריכם המקורי. בנוסף, קראו גם את מדור תחזיות.

מטרת חלק זה היא לספר לכם בכלליות על מצב הכוכבים כל החודש. בניגוד לפוסטים היומיים בפייסבוק, כאן באתר תמצאו הסבר מקצועי על מהלך שמיים שמפרט משמעויות, ומאפשר למי שרוצה, להבין קצת יותר אסטרולוגיה, וכן להתכונן לכל החודש.

שתפו

רוצים לשתף חבר ? ניתן לשלוח את התחזית החודשית למי שתרצו דרך הוואטספ, מייל, או לשתף דרך הפייסבוק. כך גם לגבי כל עמוד אחר באתר. איך שולחים ומשתפים? בתחתית כל עמוד יש כפתורים עם סמלי אפשרויות השליחה. בחרו את הדרך הנוחה לכם, לחצו ושלחו. נוח וקל.

 

ניתוח מצב השמיים – אוגוסט 2023

 

הסיפור העיקרי של החודש הוא יחסים. לרוב זה נובע משני צדדים המבקשים להגדיר מהי מידת המחויבות או המעורבות, והנטייה ללכת יותר ויותר לקיצון. צד אחד קצת עושה מה שבא לו, ואז הצד השני יוצא עליו. או שצד אחד בא בדרישות ותביעות רבות, ואז הצד השני מתמרד. כל צד מקצין, ואז הנטייה מחד לקטנוניות, לנוקשות, לנודניקיות, והיתפסות על כל פרט. ומאידך נטייה להשתחרר, ועד לנתק. לכן יהיו הרבה שנפרדים, ויהיו גם הרבה שנפרדים, ורבים על איך עושים את זה (חפשו את המערכון "קרקר נגד קרקר" של הגשש החיוור, הוא הסיפור של רבים החודש).אחרים רבים על דברים אחרים, אבל נטייה היא לנפח הכל (גם את כמה אוהבים, כשזה כביכול לחיוב). זה משפיע על כל סוגי היחסים, אך בעיקר הרומנטיים.

אנחנו מתחילים את החודש בציפיות לא הגיוניות, בגישה רגשית מאד, שמקורה עוד בכל יולי. זו גישה שלא עומדת במבחן הסבירות, אבל זה לא הפריע לנו לבטל את העילה הזו בחיינו האישיים והרגשיים. כלומר נתנו לרגש להשתלט על ההיגיון, ואז מנפחים מעבר לכל פרופורציה כל דבר שקורה, חיובי או שלילי. זו התאהבות חסרת בסיס, ואומללות ומה שמכעיס. אהבות ואכזבות, ורבים בורחים לאכילה מפצה רגשית. קשה לעמוד בדיאטה או בחובות האחרות, נטייה לבזבזנות וחוסר איפוק. החיובי הוא שניתן מאד ליהנות מעשיית פאן, בילויים וטיולים באוגוסט. כוונו לקליל בלבד.

רק אל תגזימו, כי באוגוסט מאבדים את הראש. פיצוצים יתרחשו בעבודה, בבנק, ביחסים קיימים או חדשים שהחלו לא מזמן. גם מדינת ישראל תתפוצץ, וזה חודש מאד לא יציב לה. פירוט על כך תמצאו בתוך הפירוט לימים בתחזית. אך נאמר שבמסגרת ההפתעות שהשמיים מרמזים עליהן, קשה לנחש בדיוק את הכיוון. ככל הנראה הדברים קשורים למהפכה המשפטית, הקואליציה, המצב הכלכלי התנודתי, ובוודאי זה הביטחוני. אבל יתכנו גם אירועים בכיוונים שלא בהכרח חושבים עליהם. אפילו הרי שלום היה יוצר כאן מחלוקת דרמטית לא פחות ממלחמה. אבל בהחלט אין לצפות לשקט ביטחוני, לא באוגוסט ולא לאורך חודשים קדימה. אני לא יודע לדייק באיזו עוצמה, אבל המצב נפיץ. ובאותה נשימה חשוב לומר שישראל מתמודדת בהצלחה עם כל מה שקורה, ובטח אסור לחשוב במושגים קיצוניים מדי. בביטחון ולחלוטין נחזיק מעמד.

אוגוסט מייצר רעידת-אדמה. היא מטאפורית, והיא עלולה להיות ממש פיזית. באוגוסט נשמרים, וחשוב שיהיו לכם נעליים טובות כשהקרקע מתחת מזדעזעת. כל מסגרת חיים עלולה להזדעזע. במקרים רבים אלו יחסים או עניינים פיננסיים, אך גם עבודה, בריאות, ועוד. ונוס בנסיגה, ונזכיר שבנוסף היא מציעה לנו להימנע מתהליכים אסתטיים, כמו עיצוב הבית או הפנים וכדומה. בהמשך יצטרף אליה גם מרקורי שייסוג, ונאמר שגם מכשירים וחפצים עלולים לשבוק או להינזק החודש. זכרו, לא נשלוט על כל מה שקורה, אבל נוכל לשלוט על התגובות שלנו. בנפילה מטה, אפשר היה להכין מראש, ולשים קודם כרית עליה ננחת. ובתוך הנפילה, אם תצעקו בהיסטריה, לא תראו אם יש בדרך משהו בו ניתן להיאחז, ואולי קצת להאט אותה. מרוב לחץ, אפילו את המנצח שמחובר לנו לגב לא נצליח או נשכח לפתוח. ביטוי המפתח החודש הוא שליטה עצמית. לא נשלוט בכל מה שקורה, אך האם נשלוט בתגובות שלנו לכך?

ביולי קיבלתם פוסט מפורט שמחלק לתקופות את נסיגת ונוס, ומספר על הצפוי עד אחרי החגים. ודאו שאתם זוכרים, ומדי פעם עוקבים. לחצו על התמונה לקריאה:

בספטמבר נחזור ללימודים, וזו הזדמנות גם לנו ההורים להעשיר קצת ידע. מי שרוצה בשביל סתם פאן, או להרחיב קצת אופקים, ומי שרוצה להתמקצע ממש. שני קורסים נפתחים בקרוב, אסטרולוגיה למתחלים, ולימודי אסטרולוגיה לבעלי רקע. הקדישו שעתיים בשבוע (בזום או פרונטלי). קורס זוויות המתאים למי שמכיר קצת את הכוכבים במזלות ובבתים, ייפתח ב-4.9. קורס למתחילים ללא רקע ייפתח אחרי החגים: לחצו לפרטים.

 

קישורים חשובים : 

לפניכם פירוט רב מאד לפי ימים, אל תדלגו (כל יום חשוב, וקראו לגביו בזמן המתאים). אל תקראו רק את הימים האדומים, ואל תחכו שאעלה תזכורת בפייסבוק. עשו לכם הרגל להיכנס יזום, ולקרוא בכל פעם על הכמה ימים הבאים. זכרו שההשפעה אינה בהכרח ביום הנרשם, ועשויה להיות רחבה יותר. אני מסמן לכם את היום בו קיים הדיוק של ההיבט בשמיים, אך לשמיים אין יומן, ולא קורה כלום בחצות הליל. לכן ההשפעה היא גם בימים סביב, ולעתים בהם יותר אפילו מיום הדיוק עצמו:

1-2.8
עוד מורגש מאד חזק ההיבט בין ונוס הנסוגה לנפטון: יש מעט היגיון וים רגש, וזה יכול להביא אהבות מטורפות, ענקיות, ובלתי הגיוניות. וזה יכול לחבל במערכות יחסים ובתקשורת הבינאישית. ההרבה רגש הוא אמפטיה ואהבה, אבל גם אומללות, אכזבות, ונטייה לנפח מעבר לכל פרופורציה. הלב שלנו נמס, או שהוא מטפטף דרך העיניים. לא תמיד נבחין מה הוא מה, והמראה דומה. זה ט"ו באב קיצוני לכאן או לכאן, וחסר האמצע הסביר. היזהרו גם מאהבה ללא גבול שעלולה לאכזב בהמשך. יש להיזהר בכל סוגי שיתופי-הפעולה, ולא רק במישור הרומנטי. זו תקופה של חוסר איפוק וחוסר משמעת עצמית, נכון בדיאטה, בבזבזנות, וברגש הלא נשלט, או כל עניין. ההיבט הזה שליווה רוב יולי, יימשך לעוד כמה ימים. אבל היום קורים עוד שני דברים בשמיים, ויש להם השפעה הפוכה. לכן, נראה שוני גדול מאד בין אנשים. כשחלק מושפעים מהיבט אחד, וחלק מהשני:

מארס חיובי ליופיטר. מי שהנמצא תחת ההשפעה הזו, עשוי מאד לקדם דברים. תחושה של חופש-פעולה, או אומץ לבצע. לפעמים הזדמנויות שונות, והן יכולות להיות מעשיות. אופטימיות ואנרגיה, וכל זה בלי לאבד את המעשיות והרציונל. היבט ארוך שיימשך בכל הימים סביב. אך מאידך:

מרקורי מולות סאטורן. ומי שנמצא תחת השפעת האופוזיציה בין שני הכוכבים האלה, חש דווקא פסימיות גדולה. יתכנו מחשבות שליליות או נטייה לביקורת רבה. לפעמים מגיעות חדשות לא טובות. נטייה להתקטנן ותקשורת גרועה.

יתכן שהדבר החיובי שקורה לאחד, הוא השלילי שמשפיע על האחר. ויש כאלה שנמצאים תחת שני ההיבטים המנוגדים לעיל. לכן יהיו כאלה שמקדמים בפועל משהו חיובי, אך חשים איזה לחץ לגביו (סְטְרֶס‎). השילוב יכול לתרום להם רצינות ואחריות בביצוע הדברים עם תוצאה טובה. יש גישה זהירה ובוגרת, ולכן תכנון מסודר וביצוע שמצליח. לפעמים הלחץ הוא דווקא כי יש משהו חיובי שמתקדם, אך מפחיד.

3.8
ירח מפגש סאטורן. מתרחש במדויק בשעות אחר הצהריים, ולכן סביב שעות אלה בעיקר, מחזיר את האנרגיה של "מרקורי מולות סאטורן" שתוארה לעיל (1-2.8).

6-7.8
שמש שלילית יופיטר. נטייה להגזמות, להוצאה מפרופורציה, ולחוסר זהירות. לפעמים זה עוזר לעשות איזה צעד מתבקש, נותן את הדרייב. אבל לפעמים זו סכנה שנתפרץ, ניקח בלי להתחשב ולהיזהר, או סכנה ספקולטיבית. לפעמים יהירות, אגו נפוח, או עליונות מוסרית, ונטייה לחשוב את עצמנו הכי צודקים. עושים מהלכים, לוקחים החלטות, אבל לא לוקחים בחשבון את ההשלכות.

8.8
הירח יחלוף מעל-פני יופיטר לקראת חצות היום. מדגיש את היבטי יופיטר לעיל (6-7.8) והבא (9-10.8).

9-10.8
מרקורי הרמוני ליופיטר. היבט ארוך יחסית בגלל האטה של מרקורי לקראת נסיגתו. מתקיים בין ה-7 ל-13 באוגוסט. חשיבה פוזיטיבית ופתוחה. נכונות לשמוע, ללמוד, להחכים. לפעמים חדשות טובות או רעיונות טובים. שחרור ותעוזה. אבל מי שמושפע מההיבט הבא (ונוס-אורנוס), עלול לקבל יותר מדי אומץ להתפוצץ, מבלי שיחשוש מההשלכות, שעלולות להיות שליליות. אם נטרלתם עניין זה, רגע לפני שמרקורי בנסיגה, זה הזמן לקבל החלטות שחייבים לתקופה הקרובה.

ונוס שלילית לאורנוס. היבט ארוך שיימשך בין ה-6 ועד ה-17 באוגוסט. אם-כי ספציפית לרבים הלילה שבין שלישי לרביעי עלול להיות חסר שקט (ולפעמים סתם לא נרדמים). משם ההיבט הופך מדויק בימים רביעי-חמישי, ואולי אנחנו סוחבים עייפות ועצבנות. אבל רבים יחושו בהיבט דווקא בימים אחרים מתישהו במהלך תקופה שבין 6-17.8.

והמשמעות? קוצר רוח וחוסר סבלנות, ולכן כדאי שלא להשתעמם. מתחים נוטים להתפרץ, ולכן יתכנו פיצוצים במערכות יחסים מכל סוג. בישראל זה משפיע על הממשלה וכל המדינה. יתכנו ריבים וויכוחים, ועד לצעדים או אירועים לא צפויים. אצלנו אישית אמליץ לכם להיזהר מאימפולסיביות מכל סוג, כי דברים קורים ברגע. כמו-כן אי-יציבות בנושאים פיננסיים וחומריים. יהיו אפילו התאהבויות גדולות (או סתם בילויים סוערים), אבל גם סערות ביחסים קיימים. והחדשים שיחלו, -אינם יציבים. מתאים לעשיית פאן ומציאת ריגושים, ופחות לניסיונות לייצב מה שרציני. חוסר החשק לתלם ולחובות, עלול לעורר תרעומת וביקורת ממישהו אחר (במיוחד על רקע ההיבט של ה-11.8). כמו-כן, קראו בהרחבה את החלק המדבר על התקופה, בפוסט על נסיגת ונוס: לחצו לקריאה.

11.8
מארס ביחסים עם כירון. נטייה לביקורת או בקרה. בצורה הטובה זו דייקנות, עשייה מדודה ולפי הסדר וההיגיון. יכולת הבחנה ושמירה על הבריאות, ניקיון, והתייחסות מעשית ואחראית לחובות שלנו. בצורה השלילית זו ביקורתיות יתר, ועד כדי התחשבנות או התקטננות. לפעמים הביקורת אגרסיבית, או שהטון מחנך. זהירות כי מישהו מצד שני "נפצע". תחושת התמודדות עם "פצע", ולפעמים הוא פיזי או עניין בריאותי אחר. על רקע ההיבט של אתמול (9-10.8), יתכן שצד אחד ביקורתי ומנסה להכניס מישהו לתלם והמסגרת, וצד שני מתמרד ורוצה חופש, או לא עומד בציפייה לשלמות, ומעורר את הביקורת. לחצו על התמונה לקריאה בהרחבה:

12.8
השמש הרמונית לכירון. והיא מאפשרת לטפל ב"פצע" לעיל. אם-כי לעתים היא רק חושפת אותו ונותנת לו במה. אולי זה מתבקש כדי שניתן יהיה אח"כ לטפל. כמו-כן יכולת לדייק ולעמוד בחובות. יכולת לעבוד מסודר ושיטתי. יכולת לשרת ולעזור. אך להיזהר מנטייה ביקורתית וקטנונית, כי יהיו הרבה חיכוכים בין צדדים שונים, כשהאחד מבקש להשתחרר, והשני מנסה ליישב אותו ובא בדרישות. ואחרי שאמרנו את זה, נאמר כי מתקיים כבר ההיבט הבא (13.8), ובמיוחד במוצ"ש רצוי לבלות, למצוא פאן או אקשן, או פאן שהוא אקשן.

13.8
שמש וונוס הנסוגה במפגש מסלולים בשמיים, ומארס "תומך" מהצד. אם אפשר, אז תתחילו שבוע חדש בכייף, בפינוק, טיול, וכל מה שיתרום לאווירה טובה ושמחה. ביום זה הדבר אפשרי, בתנאי שמתרכזים במה שמהנה וקליל. כי אם צד אחד חסר משמעת עצמית וחשק לדרישות, וצד שני בא בטענות, יתכן עימות אגרסיבי. יש אנרגיה לאקשן, וגם המיניות מרימה ראש (נצלו את מוצ"ש). אבל זה פחות מתאים לעבודה סיזיפית וחובות, או לפתרון בעיות חומריות ויחסים. למרות שהמפגש כאילו נחמד, חוסר סיפוק של הצרכים הרגשיים, האגואיסטיים והנהנתניים שלנו, עלול דווקא לעורר אגרסיות (במיוחד בגלל מארס שגם מעורב). לכן יתכנו מריבות, דרישות מעשיות ורגשיות תובעניות, והתחשבנויות. בכלל יודגשו כל ענייני ונוס בנסיגה (קראו כאן בקישור מטה –חשוב!), ופיצוצי ונוס-אורנוס (קראו ב-9-10.8).

14.8
ונוס הנסוגה הרמונית לכירון. אולי על רקע נטייה קצת אגואיסטית שקדמה, עכשיו אנחנו מוכנים קצת יותר לעשות בשביל האחר. ואולי אנחנו רק מבקרים את מי שלא עמד בציפייה, ונטה לאגואיזם. אבל עכשיו אפשר לנסות קצת להשלים, לגשר מעט על הפערים, ובעיקר לעשות משהו בשביל מישהו אחר. לפעמים הרקע הוא בעיות אובייקטיביות של יקירינו, ואז אנחנו נמצאים בעמדת "המטפל" (אפשרי מכל בחינה, מעשית, רגשית, או שנזקקים אנו, ויש מי שמטפל בנו). ההיבט ארוך ומתקיים מה-9 ועד ה-19 באוגוסט, ומכאן חשיבותו.

15-16.8
שמש ומארס ביחסים עם אורנוס
. מסביבנו האדמה רועדת, ודאו שאתם נשארים יציבים. דרמות, תקריות לא צפויות, אימפולסיביות בתגובות, צורך ודרישה לעצמאות. גובר האינדיבידואליזם, ולכן ההתנגדות ועד כדי מרדנות. אם-כי לעתים זה נותן את היכולת לפעול בדרכנו, באופן שלא מעורר קושי. אבל יהיו מקרים שזה מייצר פיצוצים, ולמדינת ישראל ומנהיגיה אלו ימים דרמטיים. ישראל מאד מושפעת, ודברים עלולים לצאת משליטה (אישית ולאומית). לא בהכרח שהכיוון ניתן לצפייה מראש, כי דברים קורים גם בהפתעה. זה יכול להיות מענייני קואליציה, מצב ביטחוני, מחאות, ואולי אירועים אפיזודיים שבאים ללא רקע קודם (נכון גם בחיינו אישית). מחד הנטייה לעשות את שלנו, ולעתים זה זמן שעושים בו שינויים שמזמן רצינו. כי עכשיו יש אומץ, או כי מישהו או המצב הגדיש את הַסֵאָה. יש מקרים שמקדמים מהלכים, ויש חופש-פעולה. אך מאידך במקרים רבים החופש הזה מתנגש עם הכיוון או הביקורת של אדם אחר, ויש דרמה. יהיו גם דרמות אובייקטיביות, ולחלקנו זו ממש רעידת-אדמה. בהחלט תיתכן גם רעידת-אדמה פיזית (ותופעות טבע או מזג-אוויר מרעות אחרות), אבל בוודאי מטאפורית לרבים. לא נשלוט בכל מה שקורה, אבל שימו לב להתנהגות ולתגובות שלכם. הישארו אתם יציבים עם שתי רגליים על הקרקע, במקום בו האדמה תרעד. שימו-לב גם להיבט הבא, הוא שייך לכל התקופה:

16.8 בשעה 12:38
מולד ירח באריה
. הוא דרמטי במיוחד כי הוא מתרחש ביחסים דיס-הרמוניים עם כוכב אורנוס, ויוצר דרמה גדולה. זה המפתח לאירועי כל החודש העברי הקרוב (עד ראש השנה), ומרמז על חודש מתוח, עצבני, ולא יציב. עם אפשרות לשינויים גדולים בחיים, במדינה, בעולם, והפתעות לא צפויות. הימים סביב מולד הירח במיוחד לא שקטים, ומייצרים רעידות אדמה מכל מיני סוגים: ביחסים, בחומר והמצב הפיננסי, ופיזית. אלו גם חפצים שנשברים, מתקלקלים, ונזקים פיזיים. שמרו על הוראות בטיחות, והימנעו משימוש פזיז במכשירי חשמל וכדומה. אל תשאירו את מכונת הכביסה פועלת כשאתם לא בבית (וכדומה). סכנת שריפות, התלקחויות (פיזיות ומטאפוריות), תקלות חשמל ואירועי סייבר. שמרו על המחשב, ואל תטעינו את סוללת האופניים כל הלילה ללא השגחה. שמרו על הבריאות ועל הלב, הלב הפיזי וזה הרגשי. שמרו מסכנות, ויתרבו תאונות הדרכים ואחרות. שמרו בעיקר על התגובות שלכם, שלא תצטערו אח"כ, וכבר לא ניתן יהיה לתקן. כל הימים סביב מולד הירח בעלי פוטנציאל נפיץ מאד.

16-17.8
מרקורי ביחסים עם כירון. נטייה לביקורת, לחשבונאות, ועד לקטנוניות. עיסוק בפרטים הקטנים, ולפעמים נתפסים על משהו שולי, ולא עוזבים. למשל זוגות שנפרדים יריבו על מי לוקח את הכבל מאריך (או שטות אחרת).  נטייה לטון מחנך, להצקות של הבוס או הלקוחות, וכן הלאה. מצד שני זו יכולת הבחנה ודיוק, לא מפספסים את האותיות הקטנות, וחושבים בצורה לוגית, שיטתית ואנליטית. בגלל הנסיגה הקרבה של מרקורי, מרקורי איטי יותר בשמיים, וההיבט ארוך ויחזור על עקבותיו. לכן ילווה עד ה-2 בספטמבר. אך הוא דומיננטי יותר בין ה-14-19 באוגוסט.

מעבר הירח ממול סאטורן ביום חמישי (17.8) במהלך שעות היום, מדגיש את הנטייה לעיל, בעיקר בנושאי עבודה. אווירה רצינית או פסימית, אחראית או נוקשה. שימו לב שהגבול בין הדברים הוא דק. קראו בהרחבה:

18.8
יום שישי שמדגיש נושאי יחסים וחומר. יכול הבליט את הבעיות בהם, אך מתאים לבילוי וכל מה שיכול להקליל את האווירה. ניתן להשתחרר קצת ממועקת השבוע שחלף. מתאים לשיחות ותקשורת, והצורך לפרוק, לדבר, להשמיע, או להתווכח. לא בהכרח שנסכים על הכל, ורצוי להישאר בנושאים קלילים, או להיות מוכנים גם לשמוע ולהכיל. צאו קצת לבלות או להתאוורר בעיקר במהלך היום (אך אפשרי גם בערב), זה שישי שמבקש זאת, ויכול גם להצליח בתנאי ששומרים להיות קלילים.

20.8
השמש ביחסים עם נפטון. חולשה, אכזבה, חוסר אונים או כוח. לפעמים פועלים בצורה לא ישירה או ישרה, ועד כדי מניפולציה או רמייה.

21.8
השמש ביחסים עם פלוטו. נטייה כפייתית, תחרותית, שתלטנית, רכושנית, ומלחמתית. אם זה חיובי, זה מאפשר לנו להתמיד במשימה, ונותן כוח לפעול. זו יכולת להסתדר ולעמוד על שלנו (ישירות או בצורה חכמה). אבל זו יכולה להיות גם התנגשות (אפילו אלימה), ואיך הכוח שיש יתבטא, זה תלוי במפת הלידה. לצערי למדינת ישראל זו התנגשות. בין אם זו המהפכה המשפטית או המצב הביטחוני, אלו ימים מאד דרמטיים במדינה. זה לא שההיבט הספציפי הנ"ל מצדיק את הצבע האדום שקיבל. אבל צריך להבין שמצב כוכבים כללי בשמיים, לא מספר את הסיפור של המפה האישית. ובמקרה הזה ההיבט בשמיים מאד משפיע על המפה האישית של מדינת ישראל, לפי רגע לידתה (הכרזת העצמאות). לישראל ספציפית זה כן זמן אדום, וכללית לא חסר אדום בהיבטים של הימים סביב. ככה שלכולנו יתכנו דרמות, וכל אחד יכיר מישהו שעובר אותן בזמן זה. לגבי המדינה, זה יהיה מאד ברור. פגרת הכנסת לא מביאה פגרת הדרמות, מסיבה זו או אחרת.

22.8
ונוס הנסוגה שלילית ליופיטר
. היבט מאד ארוך בגלל נסיגת הכוכבים, ומתקיים בין ה-17 באוגוסט ועד ה-22 בספטמבר. הגזמות והיסחפויות, בין אם זה לחיוב או לשלילה. בזבזנות וחוסר איפוק, ורצון לפרוק-עול או קצת להשתולל. יש מי שישתולל באכילה או שתייה, אחר בבילוי או באהבה. היזהרו מאד מלקיחת סיכונים, הימורים וספקולציות (מכל סוג). מתאים מאד לטיולים, הנאות, וחוויות גדולות ומרגשות. הכל בחוץ והכל בגדול, אבל נטייה גם למה שרע לגדול. כך זה משפיע בישראל לפי מפת לידתה, וזו תקופה כבדה מאד ועם אווירה לא נעימה במדינה. קראו בהרחבה את הפסקה הרלוונטית לתקופה בפוסט החשוב (כולו) של ונוס בנסיגה:

22-23.8
מארס ונפטון במולות (באופוזיציה בשמיים). משפיע לאורך ימים רבים סביב. זמן זה דורש המון זהירות. ראשית כי לפעמים צריך פשוט לנוח, להוריד קצב, ולא לאמץ את הגוף או הנפש. אם מגזימים, אז לפעמים פשוט חולים או נשחקים. ושנית כי יתכן שמישהו פועל לא ישר. יתרבו ההונאות, השקרים, והמניפולציות. היזהרו מאנשי מכירות ממולחים. דברים לא הולכים, או שדברים שהיו מאבדים מאפקטיביות שלהם. שחיקה של החומר או הנפש, וגם חפצים מתקלקלים או מתיישנים. כישלונות, עייפות, וחוסר רצון או יכולת להתמודד. אם אתם מושפעים מההיבט הזה וחשים כך, הפחיתו קצב סביב ימים אלה, ותהיה לרובכם קצת יותר יכולת התמודדות לקראת סוף-השבוע או במהלכו. מי שלא יקשיב לגוף והנפש ולא יפחית, עלול להגיע לקריסה לקראת סוף-השבוע.

23.8
מרקורי בנסיגה. רשמית הוא נכנס לנסיגה רק בשעה 23:00, אבל כל היום ירגיש כזה ביתר-שאת, וההשפעה מתחילה במידה עד כחמישה ימים קודם לכן. הנסיגה תלווה עד ראש השנה, ויש לכם לגביה בפוסט של ונוס בנסיגה. ספציפית היום רווחו לו"ז במיוחד, ועשו רק מה שחייבים. זה יום שלא הולך בו. בתקופת הנסיגה רבים יתחילו לחשוב מחדש על דברים, ואולי גם יתפתחו רעיונות חדשים טובים או יצירתיים. אך לא מומלץ לקבל החלטות חשובות, וגם לא להתחיל מיזמים חדשים בתקופת הנסיגה. גבשו תוכניות, אך פעלו רק החל מה-16 בספטמבר. סביב ימים אלה יתרבו התקלות, שיבושי לו"ז, בעיות תקשורת וחוסר הבנה, שיבושי טלפון מחשב ואינטרנט, ואולי שביתות או איומי השבתה. פוסט נרחב פורסם בפייסבוק לחצ/י לקריאה.

בשעה 12:01 בצהריים השמש תעבור לאזור שמיימי בתולה. תינוקות שייוולדו עד השעה 12:00, הם בני מזל אריה, ואלו שייוולדו החל מ-12:01, הם בני מזל בתולה. שימו-💖 שבכל שנה המזל מתחלף בזמן מעט אחר.

24.8
עוד יום לא מוצלח כל-כך בגלל היבטי הירח. רבים ירגישו כבדות בעיקר בשעות הערב. יתכן עקב צפייה במהדורת החדשות.

24.25.8
מארס הרמוני לפלוטו. כושר עמידה והתמודדות עם הדברים. לכן טוב לטיפול בבעיות, או לקידום מטרות חיוביות. משפיע לאורך ימים רבים סביב. אנרגיה רבה, אך לעתים היא חריפה, כפייתית מעט, ועד פוגעת במישהו אחר.

27.8
השמש ביחסים מתוחים עם סאטורן. וזה אומר שגם כאן על האדמה רבים ירגישו מתוחים, לחוצים, או פסימיים. אם זה עובד חיובי, זה נותן כושר עמידה ובגרות. לוקחים ברצינות מה שעושים, ומגלים אחריות בעבודה וכן הלאה. אבל לא פעם הרצינות היא בגלל קשיים, עיכובים, מגבלות, ובעיות מעשיות. אצל חלק זו נטייה לנוקשות או ביקורת. לישראל כאמור אלו לא ימים שמחים (בלשון המעטה), אבל דווקא יש כאן אפשרות להתנהלות והתמודדות אחראית. אפשר לאסוף את עצמנו.

28.8
הירח חולף מעל-פני פלוטו. מדגיש את כל מה שקיצוני. כפייתיות, תחרותיות, קנאה, רכושנות ושתלטנות, ושימוש בכוח. אך לפעמים זה כוח שלנו להתמודד. מחזיר את ההיבט למארס (קראו ב-24.25.8). יום מתוח ומסוכן בישראל.

30-31.8
מרקורי הנסוג ביחסים מתוחים עם כירון. היבט ארוך שמתחיל ב-14 באוגוסט ועד ה-2 בספטמבר. אך מודגש סביב ימים אלה. תקלות קטנות, עצבנות על כל דבר קטן, וביקורת על כל דבר קטן. לפעמים בעיות בריאות, אבל עושים מכל דבר בעיה. נטייה קטנונית, מתחשבנת, או שזו רק קצת נודניקיות. מרקורי כבר יצר היבט מדויק לכירון כשחלף שם בתנועה קדימה. עכשיו הוא מייצר היבט בנסיגתו, ומחזיר את ההיבט של ה-16-17.8 (כדאי לחזור לשם ולקרוא, חשוב!). חזרו גם לפסקת הפתיחה, זה המתח בין הצד שרוצה להשתחרר מאחריות או לפיתת הזולת, לצד שמבקר ובא בדרישות, "קרקר נגד קרקר" זוכרים?

מעבר הירח בליל רביעי מדגיש את הנטייה לעיל. אווירה כבדה בשעות הערב, ואפשר שכך נלך לישון. חשיבה פסימית או נוקשה, ובכל מקרה רצינית וריאליסטית (אך הנטייה להתרכז בחצי הכוס הריקה, או לחשוש מדי). כל זה מעורר רגש רב, ועד כדי תחושות קשות. למרות הריאליזם, זה פסימיזם, וזכרו שהפרופורציה חסרה. לפעמים זה מייצר הגזמה בתפיסה שמובילה לרעידת-אדמה (בטח מטאפורית, אך יש גם אופציה לכזו פיזית איפשהו).לחצו לקריאה בהרחבה על השפעות כירון שתוארו:

 

נאחל חודש טוב

אזהרת ירח שחור/בטל :

אני לא מפרסם זמנים בהם הירח לא יוצר היבטים, או בכינויו האחרים: ירח שחור/ בטל/ Void, ואני מציע לכם לא להסתמך ולפעול על-פיו בעניינים חשובים. הסיבה היא שזה מידע חלקי ומעוות, נכון שלא מומלצות התחלות חדשות בזמן ירח שלא יוצר היבטים, אך גרוע פי כמה להתחיל דבר חדש בירח שיוצר היבטים קשים, לפעמים רק קשים. כל רגע הוא ייחודי, וצריך לנתח ברצינות ויסודיות את כל מצב השמיים כדי להכריע על זמן טוב. כשמדובר בדבר חשוב, כמו בחירת תאריך חתונה, ביצוע טיפול רפואי, או מועד פתיחת עסק, כדאי מאד לפנות לאסטרולוג שמתמחה באסטרולוגיה הוררית**, גלו עוד על בחירת תאריך טוב, או התקשרו 050-7881995 לפרטים.

 

 

 

 

 

שלח לחבר או שתף את המאמר:

חרבות ברזל

אולפן המלחמה

לחצו לקריאה

תחזית יוני 2024

לחצו לקריאה

תחזית שנתית תשפ"ד

לחצו לקריאה

והקשר לכל מזל

לחצו לקריאה

איך כל מזל במיטה

לחצו לקריאה

 

תחזית קורונה

לחצו לקריאה

ערב קסום שייזכר לתמיד

לחצו לפרטים

קורסים באסטרולוגיה

לימודי אסטרולוגיה

לחצו לפרטים


צ'אט
בוואטסאפ

שיתוף
בוואטסאפ

שיתוף
בפייסבוק

שיתוף
במייל