050-7881995

מצב שמיים – היבטים עיקריים

אני מעדכן בבלוג בפייסבוק בכל כמה ימים מה אומרים הכוכבים לגבי מגוון נושאים (לחצו והירשמו ע"י סימון "עוקב"). כותב על אישים, על המדינה, העולם ועוד. ניתן גם לקרוא בדיעבד. אני מעולם לא מוחק מהפייסבוק, והפוסטים מופיעים עם תאריכם המקורי. בנוסף, קראו גם את מדור תחזיות.

מטרת חלק זה היא לספר לכם בכלליות על מצב הכוכבים כל החודש ! בניגוד לפוסטים היומיים, כאן תמצאו הסבר מקצועי על מהלך שמיים שמפרט משמעויות, ומאפשר למי שרוצה, להבין קצת יותר אסטרולוגיה.

 

סינסטרי
ללמוד התאמת מפות

לחצו כאן לפרטים נוספים אודות לימודים והרשמה

 

רוצים לשתף חבר ? ניתן לשלוח את התחזית החודשית למי שתרצו דרך הוואטספ, מייל, או לשתף דרך הפייסבוק. כך גם לגבי כל עמוד אחר באתר. איך שולחים ומשתפים? בתחתית כל עמוד יש כפתורים עם סמלי אפשרויות השליחה. בחרו את הדרך הנוחה לכם, לחצו ושלחו. נוח וקל.

 

ניתוח מצב השמיים – אפריל 2021

 

אירוע נדיר ביותר יתרחש באפריל: כוכב אורנוס והאסטרואיד כירון לא רק שינועו בקצב זהה לחלוטין, הם יעשו זאת בדיוק על אותה המעלה של שני מזלות שכנים. אורנוס מתחיל את אפריל במעלה '9°01 במזל שור, וכירון מתחיל במעלה '9°01 במזל טלה. שניהם ינועו באיטיות רבה עד שיסיימו את החודש שניהם במעלה '10°39 במזלות שור וטלה (בהתאמה). זאת כאשר בכל יום הם נמצאים בדיוק על אותה חלקי מעלה בדיוק מושלם. נסביר כי כל מעלה בודדת מתחלקת לעוד 60 חלקים, והדיוק יהיה גם בחלק השישים (בדומה לשניות בתוך דקה). מי שיש לו אלמנט במפה סביב מעלות אלו, וודאי ירגיש בהשפעה.

הדבר יכול לעורר פצע ישן, להעיר מתרדמת דברים שכבר עברו, או שלא היינו מודעים אליהם. אולי לעורר את הצורך לפתור כאבים עמוקים. לכן לפעמים יהיה טיפול בפצע, לרוב ע"י עריכת שינוי. לפעמים השינוי הוא פעולה שנוקטים, ולפעמים זה ברמת הפנימית, או שהחלטנו ללכת לטיפול פסיכולוגי וכדומה. אפשר ששינוי שלא ביוזמתנו קורה, והוא מעורר פצע. אופציה נוספת היא שמשתנה ההתייחסות לדרך בה אנו משרתים את הסביבה, או היא אותנו. זהו שינוי ביחסי הגומלין השונים ברמה הפרטית, וברמה הגלובלית. מושפע מי שיש לו כוכב או אלמנט במפה סביב מעלות 9 או 10. לחצו לקריאה בהרחבה.

תופעה נוספת החודש היא יחסים מתמשכים בין פלוטו ליופיטר. קראו את ההסבר בתאריך 20-21.4. באופן כללי זכרו שמצוין לכם תמיד התאריך בו היבטי השמיים מדויקים. אך אין זה אומר שההשפעה רק בהם, או במיוחד בהם. קחו תמיד בחשבון שהכוכבים נעים בתהליך איטי, ומשפיעים לאורך ימים, ולא תמיד מורגשים דווקא ביום של הדיוק (אם כי במקרים רבים זה כך). שימו-לב לתאריכים המסומנים אדום, הם בעלי משמעות גבוהה לגבי אפיון החודש כולו.

קישורים ח ש ו ב י ם :

  1. "ערעור מסגרות ועל מסגרות" -הסיפור של 2021
  2. "העבר מתעורר" -בכל 2021, ובמיוחד עכשיו !
  3. "סינסטרי" -מתחילה קבוצת לימוד בימי שישי של השוואת מפות

לפניכם הפירוט לימים, אך זכרו שההשפעה עשויה להיות בימים הסמוכים. לא תמיד ההיבט מורגש ביום של הדיוק שלו, או לא רק בו:

1.4
שמש הרמונית לסאטורן (וונוס מעורבת). רציונליזציה של כל מה שקרה לאחרונה. לפעמים יכולת לבצע מעשית, להביא לתרגום פרקטי ופרגמטי של שאיפות או רגשות. לפעמים הכרה שדרך חסומה, או יחסים הם מה שהם, ולא צריך לצפות ליותר. בכל מקרה זו המציאות כפי שהיא, לטוב ולרע. אך איננו שוגים באשליות.

2.4
ירח מול מארס. בעיקר בשעות הצהריים תיתכן עצבנות או רגשיות יתר. לכן סכנת חוסר שליטה עצמית וכל מה שאימפולסיביות מביאה.

מרקורי ביחסים הרמוניים עם פלוטו. צורך לברר עניינים, לחשוף או להבין. חיפוש שורש, חשיפת הנסתר, או פתרון חידה. מצוין בתהליכי חשיבה ולמידה, העמקה ומחקר. אך סכנת חפירת יתר, ואז אנחנו עלולים לא לשחרר קונפליקט מול מישהו, לרדת לחייו, או סתם לשקוע במחשבות טורדניות. הימנעו מכפייתיות מחשבתית. זה יכול להיות מורגש גם יום קודם, אך כאמור בצהרי היום תיתכן עצבנות, והדברים עלולים להיות קשורים.

5-7.4
ונוס בריקוד הרמוני עם מארס. בימים אלה מדויק, אך מתקיים גם בימים סביב. הצד החברתי בולט, מה שמגביר מעורבות חברתית, צורך להתערות (וכדאי), ויכול להגביר גם יחסים שבינו לבינה. כשזה עובד טוב יש הרבה עניין משותף, ויכולת להשלים לשלם הגדול מסך חלקיו. כדאי לבלות, לפגוש אנשים, למלא את הצרכים הגשמיים, לצאת למסעדה או להיכנס למיטה. אך כשאין שביעות-רצון ממערכות היחסים השונות שלנו, יתגברו הקונפליקטים.

7-8.4
ונוס על הקו של נפטון. זמן אהבהבים, או נהנתנות, או חלומות בהקיץ. זמן טוב ליצירה ואומנות, ולזוגות הרומנטיים. בזמן זה יש ציפיות אגדתיות, שלא תמיד ניתן לקרב למציאות הריאלית. לכן במקרים של בעיות, יתעוררו מתחים גדולים ועד תחושות אכזבה ואומללות. תיתכן חוסר יציבות רגשית. אם זה המקרה שלכם, אז הכי טוב לשקוע בסרט מרגש עם גביע גלידה על-יד. ממילא אלו לא ימים שמחזיקים בהם דיאטה.

9.4
הירח נפגש עם נפטון בדגים. מגביר רגישות, וכל מה שתואר ביום הקודם. מקצין אהבה, חלומות, וגם את התחושות הקשות כשאלו אינם מתגשמים. אלו ימים של מעט פרופורציה רגשית לכאן או לכאן. מדגיש גם את ההיבט הבא:

מארס שלילי לנפטון. מתקיים בין ה-4 ל-14 באפריל. חולשה (פיזית ממש או רגשית). רגישויות למחלות, אלרגיות, תרופות, אלכוהול, סמים, התמכרויות, ומה שאנשים אומרים. כל דבר עלול להחליש אותנו, וצריך להיזהר גם במה שאנחנו מכניסים לגוף. אלו לא ימים שמתאימים לקידום מעשי של תוכנית מסובכת, פרטנית, או שיטתית מדי. קשה להצליח בדברים הדורשים תשומת-לב לדיוק או משמעת עצמית. מצד שני יש יותר יכולת להתחכם, לפעול בערמומיות (היזהרו מאחרים), אך יש גם יותר נטייה להיתפס (היזהרו משטיקים וטריקים). מה שבא בקלות באותה הקלות יעלם. אלו כן ימים טובים ליצירה, אומנות, רוחניות, ואהבה. אנחנו קצת פחות אמביציוזיים, או שאגו קצת נרגע, וזה בהחלט מומלץ לימים אלה (אחרת סובלים).

מרקורי במפגש עם כירון. מייצר תודעה לפצע העמוק שתואר לכם בפסקת הפתיחה של התחזית (קראו לעיל). לפעמים דברים הוחבאו היטב, והצפתם כואבת, גם אם נדרשת.

10.4
מרקורי חיובי לסאטורן. ריאליזם, מחשבה מסודרת וחזרה לקרקע המציאות. יכולת לתכנן או לראות פרטים (אם כי תחת ההיבט של יום קודם, צריך להיזהר מאד מביצוע תוכניות הלכה למעשה. הסתפקו כרגע רק בתכנון. ההיבט קצר ונקודתי יותר). מאפשר חשיבה אחראית ויציבה, אך לא בהכרח תמיד שמחה. לפעמים זה להבין שנתקלנו בבעיה או מעצור, או שסתם צריך להרגיע את הפנטזיות.

ונוס חיובית ליופיטר. בצד הרגשי תיתכן שמחה. לפעמים זה עקב שיפור מצב חומרי, אך לרוב זה פשוט ביחסי אנוש, ונטייה ליהנות או לבלות יותר. אפשר לעשות משהו נחמד יחד, קצת להזיז הצידה בעיות בינאישיות אם היו. אולי החשיבה ההגיונית שתוארה לעיל עוזרת לנו לשים את המחלוקות בפרופורציה, ולמצוא מכנה משותף חיובי. אולי מקדמים חלום פנטסטי תוך מחשבה מעשית ורציונלית.

11.4
הירח נצמד למרקורי, ומדגיש את ההיבט שלו לעיל לסאטורן. מעורר מחשבה רציונלית, אחראית, ומסודרת. מגיש לנו את המציאות, רק שימו לב שאינכם נתקעים בנוקשות להגיש לאחרים את המציאות הבלתי מתפשרת כפי שאתם תופסים אותה.

השמש על הקו של נפטון. מחזק ומחזיר את כל מה שנכתב ב-9.4.

12-14.4
השמש הרמונית למארס. בימים אלה מדויק, אך מתקיים מה-6 עד ה-21 באפריל. היבט ארוך ולכן חשוב. הנעה לפעולה. או שאנחנו פעילים ודוחפים, או שהדברים קורים מעצמם, ואז לא בהכרח שהם רצויים. זו המון אנרגיה, ולעתים היא שלילית, כזו שמונעת נגדנו (ע"י היקום או מישהו). שימו-לב שאינכם דורסניים, ושבו בצד בשקט אם אתם נדרסים. זה לא יהיה נכון לעמוד "בגבורה" באמצע הכביש מול משאית שדוהרת אליכם. ההיבט ממשיך או מתחבר עדיין להיבט של ה-9.4 "מארס שלילי לנפטון" (קראו שם). לכן לפעמים זה כוח מולנו שלוקח לנו את הכוח, ולפעמים אלו מניפולציות, הונאות, או עורמה (שלנו או כלפינו). אך בהחלט יתכן שמה שמתחיל בצורה כזו, מעורר אותנו להגיב ולפעול, יש כאן הנעה לפעולה, רק וודאו שהיא יציבה, אחראית, ואינה מוגזמת.

ב-13.4 הירח חולף לצד אורנוס, ומעורר את ההיבט לכירון שתואר בהרחבה בפסקת הפתיחה. אולי הנקודה הכואבת מתעוררת (לפעמים בהפתעה), ואולי התעוררותה דוחפת אותנו לפעולה (ויתכן שאנחנו מפתיעים מישהו אחר).

15-17.4
יחסים בין 6 פלנטות! מתקיים גם בימים סביב. שמש, ירח, מרקורי, מארס, יופיטר, ופלוטו נמצאים סביב מעלה 26 במזלות שונים, ויוצרים יחסים מורכבים. מי שיש לו כוכב או אלמנט אחר במפה סביב מעלה 26, יחוש בהשפעה. בין היתר אלו רוב ילידי ה-16 או ה-17 לחודשים ינואר עד יוני, וילידי ה-18 או ה-19 לחודשים יולי עד דצמבר (אבל זה רק כלל אצבע, צריך לבדוק מפה ספציפית, ובשנות-לידה מסוימות זה נופל דווקא על תאריך על-יד). בנוסף כמובן שלעוד רבים רבים שלא נולדו בתאריכים אלו, יש אלמנטים במפה סביב מעלה 26. מי שמכיר את המפה שלו, שיבדוק.

ומה ההשפעה? זה הרבה שקורה, כלום לא עומד במקום. אפשר שקורה לנו מבלי שעשינו דבר, ואז לעתים זה לא נוח. ובמקרים רבים אלו אנו שפעילים. לפעמים מקדמים תוכניות ומטרות, ויתכן שבהצלחה מרובה. ולפעמים דוחפים בצורה קצת אגרסיבית מדי, ואז זה מעורר התנגדות או בעיות. יש אופטימיות, יש אומץ, יש תעוזה, ויש הנעה לפעולה. לפעמים עד כדי כפייתיות שנכנסת, וצריך לוודא שאנחנו לא מגזימים. אך בהחלט תיתכן התמדה לצד חדוות עשייה. לפעמים מה שקורה מתרכז בצד של המחשבה (כלומר קורה בראש), ואנחנו מפתחים רעיונות ושופעים מחשבות מתקדמות. יש אלמנט של העמקה, לצד אלמנט של מעוף. זה טוב ללימודים או מחקר (גם סתם קטן שלנו, למשל להבין מה קורה מאחורי הקלעים בעבודה וכדומה), אך לא פעם זה מניע ממש למעשה. כדאי לנצל ימים אלה לקידום עצמי או מטרות. צריך להיזהר מדברים גדולים שאינם בשליטתנו שגם עלולים להתרחש, ולוודא שהם אינם פוגעים בנו. ככל שאפשר, כדאי לקחת שליטה.

שתיים מהפלנטות לעיל איטיות מאד: פלוטו ויופיטר. לכן היחסים ביניהן מתקיימים כל החודש (ומעבר לכך). קראו על כך בתאריך 20-21.4 שבו ההיבט ביניהן מדויק. ההשפעה הרשומה שם גוברת גם בימים אלו, שהכוכבים הנוספים מצטרפים.

18-19.4
שמש ומרקורי במפגש פטפטני. אולי ההרבה שקורה בימים אלו גורם לנו ליותר מחשבות וליותר ביטוי של מחשבות. הראש רץ, ולפעמים גם הפה. שניהם בתהליך עוברים במהלך ה-19.4 לשור, ואפשר יהיה להרגיע מעט את הקצב להמשך השבוע, ולהתרכז בתכלס.

19.4 בשעה 23:33
השמש תעבור לאזור שמיימי שור. תינוקות שייוולדו עד השעה 23:32, הם בני מזל טלה, ואלו שייוולדו החל מ-23:33, הם בני מזל שור. שימו-💖 שבכל שנה המזל מתחלף בזמן מעט אחר.

20-21.4
בין התאריכים יופיטר ופלוטו יגיעו לדיוק מושלם ביחסים ביניהם. אך אלו כוכבים כה איטיים, שההיבט למעשה לא ניתק כל החודש, ומעבר אליו. פלוטו לא מוותר, ויופיטר נותן הצלחה, אומץ, ומגדיל. זה מצוין לדברים שצריך לקדם, אך פחות אם זו כפייתיות במערכות יחסים, או בפעילות מסוכנת, שלוחת-רסן, חסרת פרופורציות, או דורסנית. לפעמים אלו כוחות אימתניים נגדנו. אבל במקרים רבים זה שילוב של מעוף עם העמקה. שמרו על ראש פתוח, כי לפעמים זה גורם לנו להינעל בפנאטיות על גישה, מטרה או מחשבה. סכנת עליונות מוסרית, יהירות, או שתלטנות רוחנית. צירוף הפלנטות יכול לתת חוכמה רבה, נתבו אותה נכון. זמן לתובנות ו"להוצאת העגלה מבוץ". ההיבט יודגש במיוחד בין ה-17 ל-19 באפריל בזכות "עזרה" מכוכבים נוספים. אך כאמור מתקיים כל החודש ומעבר אליו.

22-23.4
ונוס מפגש אורנוס (מפעיל גם את כירון). תקריות במערכות יחסים. במקרים חריגים יהיו גם פרידות, אך ניתן לנתב לחיובי אם שומרים על הקליל. זמן מומלץ לבידור והנאות, אנחנו מחפשים ריגושים. אבל לפעמים "כשמשעמם" לנו, אנחנו מוצאים על מה לריב. זה לא תמיד עם תכנון, וכדאי להיזהר. כי לפעמים זה עלול להתדרדר בלי שליטה. לעתים קורה משהו לא צפוי במצב החומרי שלנו.

24.4
מרקורי מפגש אורנוס (מפעיל גם את כירון). תקריות שונות, או שאחרי תקריות במערכות יחסים, הראש עתה מלא מחשבות ועצבני. לעתים אומרים מה שלא מתכוונים, לעתים פותחים כאבים ישנים. מתעוררת תודעה, עיסוק ב"מוגלה", תזזיתיות של הראש או האירועים. קושי להירדם בלילה. סכנת תקלות ועד תאונות. חדשות מפתיעות. ברקע ההיבט של היום הבא (25.4) יתכן שכבר מאד מורגש.

25.4
ונוס ומרקורי במפגש, ובהיבט שלילי לסאטורן. תיתכן תוצאה שלילית או מגבילה לאירועי הימים האחרונים. התמודדות לא נוחה עם המציאות, בעיה חומרית או במערכות יחסים. הצורך הוא לפתור את זה, לדבר ולתָקשר. אך קיים קושי לעשות-כן. לפעמים מוצאים מפלט בשיחה עם אדם שלישי שאינו מעורב.

27.4
הירח בעקרב מייצר היבט טי (T) לסאטורן בדלי ולמקבץ הכוכבים בשור. יום לא נוח או כבד. לא מומלץ להתחלת פעילות חדשה.

30.4
מרקורי הרמוני לנפטון. דמיון, השראה ויצירתיות. לפעמים בריחה לחלומות בהקיץ. לפעמים מחשבות רגשיות (טובות או רעות). מחשבה רכה, ולפעמים קצת טריקית. שימוש במניפולציות אפשרי.

שמש מפגש אורנוס (וכירון מעורב). הפתעות טובות או רעות, אך פחות מתוכננות. לפעמים רק תקריות קטנות במהלך היום, אך אפשריים אירועים מכוננים או גורליים במקרים הקיצוניים. לפעמים אלו דברים שדגרו הרבה זמן, אפילו שנים, ופתאום מתפרצים. כמו לוחות טקטוניים שנלחצים מתחת לפני האדמה, פורצים, ויוצרים רעידת-אדמה מפתיעה (מטאפורית, אך יתכן שגם ממש פיזית). יום בו ניתן לשנות כיוון. דרמה כלשהי תיתכן.

ללמוד התאמת מפות: יודעים לקרוא מפה, ורוצים ללמוד השוואת מפות? מוזמנים להצטרף לקבוצה (נפתחת היום ה-30.4) שתילמד לערוך התאמה בשיטת סינסטרי. לפרטים נוספים לחצו כאן.

רוצים לשתף חבר ? ניתן לשלוח את התחזית החודשית למי שתרצו דרך הוואטספ, מייל, או לשתף דרך הפייסבוק. כך גם לגבי כל עמוד אחר באתר. איך שולחים ומשתפים? בתחתית כל עמוד יש כפתורים עם סמלי אפשרויות השליחה. בחרו את הדרך הנוחה לכם, לחצו ושלחו. נוח וקל.

אאחל לכם חודש טוב !

אזהרת ירח שחור/בטל :

אני לא מפרסם זמנים בהם הירח לא יוצר היבטים, או בכינויו האחרים: ירח שחור/ בטל/ Void, ואני מציע לכם לא להסתמך ולפעול על-פיו בעניינים חשובים. הסיבה היא שזה מידע חלקי ומעוות, נכון שלא מומלצות התחלות חדשות בזמן ירח שלא יוצר היבטים, אך גרוע פי כמה להתחיל דבר חדש בירח שיוצר היבטים קשים, לפעמים רק קשים. כל רגע הוא ייחודי, וצריך לנתח ברצינות ויסודיות את כל מצב השמיים כדי להכריע על זמן טוב. כשמדובר בדבר חשוב, כמו בחירת תאריך חתונה, ביצוע טיפול רפואי, או מועד פתיחת עסק, כדאי מאד לפנות לאסטרולוג שמתמחה באסטרולוגיה הוררית**, גלו עוד על בחירת תאריך טוב, או התקשרו 050-7881995 לפרטים.

 

שלח לחבר או שתף את המאמר:

חרבות ברזל

אולפן המלחמה

לחצו לקריאה

תחזית יוני 2024

לחצו לקריאה

תחזית שנתית תשפ"ד

לחצו לקריאה

והקשר לכל מזל

לחצו לקריאה

איך כל מזל במיטה

לחצו לקריאה

 

תחזית קורונה

לחצו לקריאה

ערב קסום שייזכר לתמיד

לחצו לפרטים

קורסים באסטרולוגיה

לימודי אסטרולוגיה

לחצו לפרטים


צ'אט
בוואטסאפ

שיתוף
בוואטסאפ

שיתוף
בפייסבוק

שיתוף
במייל