050-7881995

מצב שמיים – היבטים עיקריים

לימודי אסטרולוגיה למתקדמים ומתחילים

לחצו כאן לפרטים נוספים אודות הקורסים ולהרשמה

גם בפייסבוק

אני מעדכן בבלוג בפייסבוק בכל כמה ימים מה אומרים הכוכבים לגבי מגוון נושאים. לחצו והירשמו ע"י סימון "עוקב/ת"עמי גוטמן בפייסבוק, שם אני כותב על אישים, על המדינה, העולם ועוד. ניתן גם לקרוא בדיעבד. אני מעולם לא מוחק מהפייסבוק, והפוסטים מופיעים עם תאריכם המקורי. בנוסף, קראו גם את מדור תחזיות.

מטרת חלק זה היא לספר לכם בכלליות על מצב הכוכבים כל החודש. בניגוד לפוסטים היומיים בפייסבוק, כאן באתר תמצאו הסבר מקצועי על מהלך שמיים שמפרט משמעויות, ומאפשר למי שרוצה, להבין קצת יותר אסטרולוגיה, וכן להתכונן לכל החודש.

שתפו

רוצים לשתף חבר ? ניתן לשלוח את התחזית החודשית למי שתרצו דרך הוואטספ, מייל, או לשתף דרך הפייסבוק. כך גם לגבי כל עמוד אחר באתר. איך שולחים ומשתפים? בתחתית כל עמוד יש כפתורים עם סמלי אפשרויות השליחה. בחרו את הדרך הנוחה לכם, לחצו ושלחו. נוח וקל.

 

ניתוח מצב השמיים – אפריל 2022

 

את אפריל כולנו נזכור, ולכן כדאי מראש, לפני שנכנסים אליו, להתכונן. ההמלצה הכי טובה בחודש הזה, היא פשוט לקחת הכל בפרופורציה. יהיו דברים שלא בשליטתנו שיוצאים מפרופורציה, אך זה בידנו איך להגיב לכך. יש להימנע מבניית מגדלים באוויר, מפנטזיות וחלומות שווא, ועד כדי איבוד קשר למציאות. לפעמים נבחין במציאות, והפער בינה לבין התקוות עלול לעורר אכזבות, אומללות, קורבנות, חוסר סיפוק או חוסר אונים. מי שיצליח לאזן בין התחשבות במציאות, פרגמטיזם וריאליזם, לבין השאיפות והחלומות, יוכל להגשים חזון מעשי פנטסטי. אלו יהיו מעטים. לרובנו זו ההתמודדות עם הקונפליקט שבין מציאות לאשליה, ועד התמודדות עם בעיות גדולות שניחתות, ולא נראה מהם מוצא. מילת המפתח להתמודדות טובה תהיה מתינות. הנטייה באפריל היא להתפשטות והרחבה של כל דבר. החוכמה היא לא להוסיף שמן למדורה כשזו אש, ובעיקר לשמור על סכרים לביטחון כשזה מים, שלא תהיה הצפה. אפריל הוא פשוט הרבה מהכל, ולפעמים זה יותר מדי. לכן, בדקו את המינון של התרופה, שימו לב שימו לב שלא נטלתם יותר מדי ואם יש תופעות לוואי, ואולי היא אינה מתאימה וצריך להפסיק. כך גם סמים ואלכוהול, זיהומים ורעלים, והגזמות מכל סוג עולים על גדותיהם. לפעמים הגזמה נראית לנו חיובית, אבל מיד מגלים שהיא יצרה בעיה.

מי שעובד בעבודות מדויקות, צריך להיזהר מאד מטעויות. הנטייה החודש לפספס פרטים, לראות או להרגיש מעורפל, וכדאי לבדוק היטב את החוזה, את המספרים הקטנים, ושלא שכחתם את הסיר על הגז. מצד שני, מי שעובד  בעבודות שדורשות השראה, דמיון, נתינה והקרבה, ומי שמתעסק באומנות, רוח, או התנדבות, עשוי להגיע לגבהים חדשים. אפריל פותח את הצ'אקרות.

אנחנו בתקופה (סביב מרץ ואפריל) של שינוי הרוטינה, שינוי מדיניות ונהלים, בחיינו, במסגרות שמעלינו, ובעולם. היא מבקשת מאיתנו לנטוש דרך קונבנציונלית שגרתית קודמת, ולנהל מחדש את היום, לפָתֵח חדש, ולפרוץ דרך. זה אפילו שינוי בדבר הקטן שאנחנו עושים בבוקר, או בדרך בה אנחנו חוזרים מהעבודה, או עושים משהו בה. ברמה הגלובלית משתנים היחסים בין המערב לרוסיה, ובמדיניות הטיפול בקורונה, אבל אפשר שנראה גם פריצות דרך מדעיות, או שינוי נהלים עירוניים, ממסדיים, וכן הלאה. בישראל נראה שינוי נהלים במשטרה והצבא מתוך צורכי הביטחון החדשים.

אפריל יהיה חודש בעייתי ביותר בישראל. וזה בהתאם למפה האישית של המדינה לפי רגע הקמתה. פיגועים כבר החלו, וככל הנראה יתעצמו, ויתרחבו לבעיות נוספות. אבל אם אמרנו לשמור החודש על פרופורציות, אז אל תחשבו במושגים של סוף המדינה או השמדה. גם לא מלחמה נוסח יום כיפור או אוקראינה. מתיחות ביטחונית תהיה, והיא עלולה להיות משמעותית. על כך יש לכם בתחזית לישראל ועוד נרחיב בפייסבוק. כאן נתמקד במצב שמיים כללי שמשפיע על רבים אישית.

החודש היזהרו מספקולציות, הונאות, התמכרויות, שקרים ומניפולציות, ואיבוד פרופורציות או היגיון. הנטייה לטעויות ועיוורון, להפסדים בקנה מידה גדול (מכל סוג). סכנת אובדן מכל סוג, מהטלפון ששכחנו איפשהו, כסף, יחסים, איבוד עצמי או דרך, וכל מה שמתמסמס לנו. החודש צריך לזכור שעדיף ציפור אחת ביד משתיים על העץ. הדברים שמופיעים ב-1.4 וב-12.4 חשובים במיוחד, וישפיעו כל החודש!

במרץ כבר נפתחו קורסים ללימודי אסטרולוגיה. ב-4 באפריל נפתחים שני קורסים (בוקר/ערב) ללימודי אסטרולוגיה למתקדמים. ואחרי פסח נפתחים קורסים למתחילים. לאחר מכן לא ייפתחו קורסים נוספים זמן רב. מי שחושב ללמוד מוזמן להירשם לשיעור ניסון. לחצו פרטים נוספים.

 

 

קישורים חשובים : 

 

לפניכם הפירוט לימים, והוא מספר על מרכז האנרגיה, אך היא לא עניין של יום בודד. זכרו שההשפעה עשויה להיות גם בימים הסמוכים, ואף לא תמיד ההיבט מורגש ביום של הדיוק שלו, או לא רק בו:

1.4
היום הראשון של החודש, הוא גם מולד ירח בטלה, במפגש עם האסטרואיד כירון, ויחסים עם אורנוס. מדגיש לנו את יחסי כירון-אורנוס שמלווים בכל מרץ-אפריל. זה יכול לעורר את העבר, אולי פצע ישן, ולגרום לנו להתעסק במה שהיה, או שאנחנו מגיבים באופן חד למה שקורה עכשיו, אבל בעצם בתת-ההכרה שמור לנו זיכרון פצוע שמשפיע על התגובה היום. על מישור אחר, זה שינוי בנהלים והתנהלות השגרה שלנו. החיים משתנים, ואנחנו מפתחים גישה חדשה, או שהמציאות מחייבת שינויים ביומיום. התלם המוכר מתחלף בגישה חדשה, מתקדמת, שונה, שיוצרת מציאות אחרת. לפעמים זה תוך ערעור התלם המוכר בצורה לא נוחה, ולפעמים מתוך שינוי רצוי. ברמה הגלובלית אנחנו בתקופה של שינוי גישה בעולם. זה שינוי ביחסי רוסיה והמערב, שינוי בהתייחסות לקורונה וההנחיות לגביה, וכן הלאה. בעצם כל השינוי נובע ויושב על מקום פצוע.

בנוסף, היזהרו היום (וקצת סביב) מעודף ביקורת, אנחנו (או זולתנו) לא חוסכים אותה, והנטייה קטנונית ומתחשבנת.

2.4
מרקורי נצמד לכירון ולשמש. מדגיש את ההיבט של אתמול, נותן לו ביטוי, ואולי מדברים על זה. לא תמיד זוכרים להקשיב. יש המון מודעות, אבל חוסר סדר בראש. היזהרו בלשונכם, לפעמים מצטערים על דברים שנאמרו בעידנא דריתחא או סתם בחוסר טקט. נטייה לביקורת, לפעמים על דבר שכבר מזמן עבר, או נטייה לקפוץ למסקנות, לקפוץ לכביש (שימו לב בדרכים), לאירועים בלתי נשלטים, אימפולסיביות והפתעות (לרוב לא טובות). קראו היטב שוב את ה-1.4.

3.4
בשעות הערב הירח ייצמד לאורנוס. בזמן זה ובכל הימים האלה מתקיים מה שנרשם ב-1.4 ו-2.4.

4.4
ונוס ופלוטו ביחסים מוחלשים. עומס ועומק רגשי. כל מה שבין אהבה טוטלית רומנטית לקנאה ושתלטנות. אינטנסיביות רגשית בכל מישור. מגביר יצירתיות, אך היזהרו מתגובות אגרסיביות יצריות.

5.4
מארס במפגש עם סאטורן
, וגם יופיטר ונפטון מעורבים. רצון חזק, קשיח ונוקשה, ובלתי מתפשר. זו אנרגיה של מאבק, והכל הולך קשה. יתכן חלום גבוה, אמביציוזי, אבל קשיים במציאות להשגתו. במקרים מסוימים רוצים לעשות מה שבא לנו, אבל הדחפים, היצרים והמטרות שלנו נתקלים במגבלות. יש שלא יתחשבו במגבלות ויפעלו נגד ההיגיון או החוק. ויש שירגישו פשוט מאד תקועים. ואז או שמתאפקים ומוציאים על מישהו לא קשור, או שנלחמים בכל מחיר. לעתים חסר רוך, והרגישות היא בעיקר כלפי עצמנו, לכן יתכנו אכזבות או אומללות, ומתחים חברתיים. אל תהיו קשים עם אחרים או החיים. לפעמים אירועים חיצוניים משמעותיים יוצרים בעיה בחיינו.

6-7.4
מארס ביחסים מוחלשים עם נפטון. מחליש או מגמיש את האנרגיה, בעיקר הישירה, ולפעמים קורץ לדרך עקיפה (אם כי ההיבט של אתמול עדיין מתקיים, ואולי בגללו נוצר הצורך לעקוף). שימו לב למניפולציות, שקרים והונאות. לפעמים דמיון עד כדי חרדות לא הגיוניות. מצד שני מצוין ליצירה, ומציאת דרכים מתוחכמות או ערמומיות לפעולה. שימו רק לב ששמרתם אתיקה וחוק, הנטייה חסרת פרופורציה ומסוכנת.

יופיטר ביחסים מוחלשים עם סאטורן. משפיע לאורך זמן. זו תקופה רחבה של קונפליקט בין הרצוי למצוי, בין החופש למגבלות, בין הסתערות מהירה לארגון מסודר. מעטים ידעו למצוא את האיזון, אך אלו יהיו אלו שירוויחו בענק. האחרים יפעלו באימפולסיביות, חיפזון, יפרקו-עול או יגבילו אחרים ויתקבעו בעצמם.

8.4
מרקורי הרמוני למארס. הראש עובד, חושב וערני. לפעמים זה נותן רעיונות או שיחה גלויה, ולפעמים זה מעורר קונפליקט מוחצן. קצב גבוה והכל בחוץ.

10.4
מרקורי שלילי לפלוטו. גם היום הראש מאד חושב, אבל זה יותר פנימי ופחות גלוי. סכנת מניפולציות וערמומיות. לפעמים שתלטנות רוחנית כשמישהו מנסה להכתיב לשני מה לעשות או לחשוב. החיובי הוא חשיבה מעמיקה, ולפעמים אפשר לפתור תעלומות או בעיות. טוב ללימודים, לחקר ומחקר מכל סוג. סכנת אובססיות ומחשבות טורדניות. נטייה להציק גם לשני ולא לשחרר.

12.4
יופיטר ונפטון נצמדים בדגים
. הגדלה והרחבה של כל דבר טוב ורע. יש מי שיצליח בגדול, יתאהב בענק, ירוויח או יגשים חלום. אבל לרובנו, ובעיקר למדינת ישראל, זו הרחבה והגדלה של הבעיות. זו אנרגיה שיוצאת משליטה, ויש בה מעט היגיון. היזהרו ממחשבות מופרעות או מגזימות. חלומות ורודים מדי נתקלים או עלולים להיתקל בחסמים. שימו לב שאתם על הפסים. מאבדים אחיזה במציאות או פרופורציה, או שקורים דברים גדולים. כל דבר מתפשט במהירות, זו הפריחה בגוף, אלרגיה, או שמועה שפורסת כנפיים במהירות. זו מכונת הכביסה שהציפה, או מזג אוויר שהשתגע, או רגש שעלה על גדותיו. היזהרו מפייק-ניוז, התמכרויות, סמים ותרופות, רעלים ואלכוהול. היזהרו גם מטוב לכאורה שמתפשט, כי הסכנה היא שהדברים מתפשטים במרחב עד שהם מאבדים צורתם לחלוטין ונעלמים. אבל אם הרעיון "אפוי" או הדבר הגיוני, תיתכן מכת מזל (שוב, לרוב הפוך). היזהרו מאנשים דו-פרצופיים, כאלה שמחייכים ומאחורי הגב מרכלים, ועד סכנת הונאות. כל התקופה יוצרת תהפוכות פיננסיות, ויש חברות שיטוסו, ואחרות שיפשטו רגל. ביום זה ההיבט מדויק, אך הוא קורה בכל אפריל.

הירח ביחסי מתח עם מארס ופלוטו, לכן יום זה בעל נטייה אלימה, מלחמתית, בלתי מתפשרת, שתלטנית, וקיצונית. סכנת עבריינות וטרור. במקום הכנות בחוץ לפסח, הישארו ביום זה לניקיונות בבית (אבל בזהירות, כי תאונות קורות גם בבית, ואל תריבו עם המשפחה או בעבודה).

12-13.4
שמש הרמונית לסאטורן. היבט שנותן היגיון ומעשיות. מי שינצל אותו, יוכל לייצר הצלחה גדולה. זה להתחשב באפשרי, במציאות, וליצור תוכניות מסודרות. זה להחזיק את עצמנו בשליטה עצמית. אבל נוכח ההיבט של ה-12.4, לרבים זה פשוט הבנה כואבת של המציאות הנגלית מתוך ההגזמות או איבוד השליטה לעיל. לרבים זה זמן שמראה מה אי-אפשר, או חושף בעיות על רקע תקוות גבוהות מדי.

14.4
הירח ממול הצמידות של יופיטר-נפטון, והשמש יוצרת לשם היבט מוחלש. מדגיש את כל מה שנאמר ב-12.4. יום של בעיות, כישלונות, עצבים, כעסים, אכזבות, קורבנות, או גישה חסרת יסוד וקשר למציאות. אל תשאירו לרגע האחרון הכנות לחג.

15.4
ערב פסח
. ההחלטה הכי טובה שתקבלו, תהיה לא לתת לדברים להוציא אתכם משלוותכם. כך תימנעו ממריבות משפחתיות בתקופה לא פשוטה זו. אבל נקודה כואבת וזיכרון ילדות או עבר, עלולים להציף. הימנעו מהטחת ביקורת והתחשבנות, וותרו למי שלא עומד בכללים (גם אם קשה). אם תיזהרו, יש סיכוי טוב לעבור את החג בחיוב. חג שמח!

16.4
אחר-הצהריים-ערב הירח מפעיל את ההיבט של ה-12.4. זהו ירח מלא, וסביב ימים אלו הוא נוטה להציף רגשות. לחיוב ולשלילה אלו יכולים (ובעיקר עלולים) לצאת מפרופורציה. גלו רגישות, אהבה, או התרגשו משיר יפה, אך נסו להימנע מאמוציונליות שלילית.

17-18.4
מרקורי ואורנוס נפגשים, וזוכים להיבט הרמוני מוונוס שמחייכת אליהם. זו החלט אפשרות לעשות משהו כייפי, ליהנות, ולשבור שגרה. ימים תוססים, ורבליים, ומומלצת שיחה כנה, חופשית (אך השתדלו שתהיה קלילה) אם היו קודם בעיות. בכל זאת על רקע דרמות ימים אלה, יש כאלה שזה רק ימשיך אצלם את התקריות "החופשיות" ואנרגיה שיוצאת משליטה. היזהרו מסכנות מכל סוג, ובחרו בריגוש משמח ובטוח. היזהרו גם לא להישאב לחשבונות עבר וחשבונות בכלל (כי כירון מעורב).

שמש שלילית לפלוטו. כוח חזק שמָכֵּה. לפעמים אלו אנחנו שחזקים, רק שימו לב שלא חזקים מדי, ובאופן בלתי מתחשב. נטייה לשתלטנות וכוחניות, לאובססיביות וחוסר ויתור. לעתים זה טוב כשיש משימה שצריך להתמיד בה, אך היזהרו ביחסים. לעתים כוח חיצוני הוא שחזק, ומשהו נופל עלינו.

20.4 בשעה 05:24
השמש תעבור לאזור שמיימי שור. תינוקות שייוולדו עד השעה 05:23 בבןקר, הם בני מזל טלה, ואלו שייוולדו החל מ-05:24, הם בני מזל שור. שימו-💖 שבכל שנה המזל מתחלף בזמן מעט אחר.

24.4
מרקורי שלילי לסאטורן. מחשבות רציניות, כבדות, עם נטייה לפסימיות והתבוססות בפרטים מצומצמים. לכן לעתים מפספסים את השלם, התמונה הרחבה, וכדאי להימנע מהחלטות. התרכזות בחצי הכוס הריקה ובביקורת. היבט של מחר עלול להיות מורגש גם היום.

25.4
מרקורי בהיבט הרמוני לנפטון. על רקע ההיבט של אתמול (שעדיין מתקיים), ההכרה במציאות השלילית (אפילו אם היא מוגזמת בראשנו), מביאה לתחושת אכזבה, אומללות, קורבנות, או חוסר אונים. לפעמים מתוך מקום מריר ורגשי נחיתות (או אכלו לי שתו לי), אנו (או מישהו) רוקמים מזימה או פועלים בגישה לא ישרה. היזהרו מהצדקות שכאלו, ומהיגררות לחוסר מוסריות. אם נצליח להימנע מהשלילי, נוכל להכניס רגישות, רכות, דמיון והיצירתיות לחשיבה.

27.4
ונוס במפגש עם נפטון בדגים, וסאטורן מעורב. מחד זו הרבה אמונה, יצירה, השראה, הנאות רוחניות וגשמיות, רומנטיקה, פנטזיות וחלומות גבוהים. ומאידך סאטורן מקלקל את החגיגה, ומזכיר לנו שהמציאות פחות ורודה. ואולי דווקא צריך אותו. במקרים מסוימים זה יכניס היגיון בריא, ואז גם התאהבויות גדולות שומרות על מעשיות והיגיון, ויכולות להחזיק. זה מאפשר לחלום, אבל להתאים למציאות בכל מישור. הבעיה שלא תמיד אפשר להתאים למציאות (היזהרו במיוחד בנושאים פיננסיים או מעשיים אחרים), ואז על רקע הפער בין החלום הגבוה למציאות, תיתכן תחושת הפסד, מגבלה, חוסר אונים או אכזבה. זה מוביל לתחושות נמוכות ועד קורבנות. היבט מצוין להיכרויות רומנטיות חדשות, לאומנים ויצירה (שזוכים להשראה לצד שימוש בטכניקה מסודרת), ולכל חזון שיש בו פרגמטיזם. אך הוא יקלקל גישות לא מציאותיות, כרגע או מעט בהמשך.

מרקורי הרמוני ליופיטר. על-פניו זהו היבט נפלא, אופטימי, שמח, ומעודד חשיבה חכמה ויוצרת, עם אלמנט של פתיחות והבנה. מתאים ללימודים והרחבת דעת ואופקים, ויצירת פתרונות. רק שבימים אלו צריך להיזהר מאופטימיות יתר, או מהגזמות. כלומר יהיו כאלו שיגזימו גם במלחמות או בסכנות שהם מעורבים בהם. לפעמים זו אנרגיה אימפולסיבית לא זהירה, או שדברים חיצוניים יוצאים משליטה. במיוחד בגלל ההיבט הבא:

ירח בדגים נצמד למפגש ונוס, נפטון ויופיטר. מפעיל בעוצמה רבה את ההיבט של ה-12.4 שמלווה אותנו כל החודש! קראו שם.

28.4
מרקורי הרמוני לפלוטו. זה הזמן לנתח את כל מה שהיה, יכולת לחשוב לעומק ולהבין, למצוא שורש, לחקור, ולייצר פתרונות. אנחנו מבינים שלא נכון להיות עם הראש בקיר, או לא נכון לפנטז, ואולי טעינו קודם לגבי משהו. האמת חשובה לנו, ואנחנו דורשים תשובות מעצמנו ואחרים. לעתים הצורך לדעת אובססיבי, והמחשבות טורדניות או מציקות לאחר. זמן מצוין ללימודים, הרחבת דעת ואופקים, ומחקר ופיצוח מכל סוג.

30.4 בשעה 23:28
ליקוי חמה חלקי ומולד ירח בשור, בהיבט הרמוני מתהווה למארס (עתידי). רצון לפעול, לקדם, לזרז, וכוח ביצוע. נותן את האפשרות לשנות ולהזיז דברים. במקביל ונוס נצמדת לריקוד סוחף עם יופיטר הממוזל. מאפשר לנו ליהנות, לאהוב, להיפתח, להתלהב, ולבלות. כי "זה לא מעט, שצדק (יופיטר) וונוס לבד, יוצאים לבלות יד ביד, בשמיים". עשו משהו נחמד במוצ"ש, ונאחל שלפחות באווירה הכללית, זהו פתחו של חודש יותר טוב. ביי ביי לאפריל המגעיל.

נאחל חודש טוב !

 

אזהרת ירח שחור/בטל :

אני לא מפרסם זמנים בהם הירח לא יוצר היבטים, או בכינויו האחרים: ירח שחור/ בטל/ Void, ואני מציע לכם לא להסתמך ולפעול על-פיו בעניינים חשובים. הסיבה היא שזה מידע חלקי ומעוות, נכון שלא מומלצות התחלות חדשות בזמן ירח שלא יוצר היבטים, אך גרוע פי כמה להתחיל דבר חדש בירח שיוצר היבטים קשים, לפעמים רק קשים. כל רגע הוא ייחודי, וצריך לנתח ברצינות ויסודיות את כל מצב השמיים כדי להכריע על זמן טוב. כשמדובר בדבר חשוב, כמו בחירת תאריך חתונה, ביצוע טיפול רפואי, או מועד פתיחת עסק, כדאי מאד לפנות לאסטרולוג שמתמחה באסטרולוגיה הוררית**, גלו עוד על בחירת תאריך טוב, או התקשרו 050-7881995 לפרטים.

 

שלח לחבר או שתף את המאמר:

חרבות ברזל

אולפן המלחמה

לחצו לקריאה

תחזית יוני 2024

לחצו לקריאה

תחזית שנתית תשפ"ד

לחצו לקריאה

והקשר לכל מזל

לחצו לקריאה

איך כל מזל במיטה

לחצו לקריאה

 

תחזית קורונה

לחצו לקריאה

ערב קסום שייזכר לתמיד

לחצו לפרטים

קורסים באסטרולוגיה

לימודי אסטרולוגיה

לחצו לפרטים


צ'אט
בוואטסאפ

שיתוף
בוואטסאפ

שיתוף
בפייסבוק

שיתוף
במייל