050-7881995

בחירות 2022 – תחזית אסטרולוגית

הערה לפני קריאת התחזית עצמה: הכוכבים משקפים תחושות ואווירה, מצב נפשי ואישי של דמויות המפתח, ואינם מדברים בשפה של מנדטים. כך, לפי מה שעובר נפשית על המועמדים, מידת ההצלחה שלהם לפי ההורוסקופ האישי שלהם ושל מפלגותיהם, ניתן להעריך מה תהיה התוצאה המעשית בשטח, אך לא מדובר במדע מדויק. חיזוי בחירות הוא אחת המשימות היותר סבוכות באסטרולוגיה, ויש לקחת את הנאמר בזהירות רבה.

עמי גוטמן – אסטרולוג

תחזית זו מתפרסמת בתאריך ה-10 באוקטובר 2022, שלושה שבועות ויומיים לפני הבחירות. מרגע זה לא יחולו בה שינויים. מומלץ לשמור ולעקוב.

מיד נצלול לכל המפלגות וביצועיהן, אבל נתחיל מהשורה התחתונה המעניינת: אף גורם לא יצליח להרכיב ממשלה, וככל הנראה ניאלץ להמשיך לעוד סבב בחירות. גם אם בכל-זאת תוקם איזושהי ממשלה, היא לא תחזיק זמן רב, ואף פחות מהממשלה הקודמת. אך ככל הנראה לא יעלה בידיו של איש להרכיב ממשלה, ובכל-זאת נראה מאמצים חסרי תקדים להקים ממשלה. מחד המצב יהיה מורכב יותר מהמצב הנוכחי, ומאידך נראה שנתניהו מאד קרוב לאופציה להקים ממשלה. הליכוד מאד מתחזק, גוש נתניהו מאד מתחזק, ותראו ערב של ניצחון במטה הליכוד. הגברת נתניהו תזרח חיוכים, ותקבל אהבה מיוחדת מהקהל. מר נתניהו יכריז על הישג אדיר. אבל איך מכל זה מרכיבים ממשלה, כשחסר הגרוש ללירה כמו שאומר הביטוי.

בתמונת הגושים נתניהו מגיע קרוב מאד ל-61, ואולי יישאר סימן שאלה בערב המדגמים האם הוא זוכה בו. הסוקרים יתקשו לקבוע בביטחון, כיוון שזה יהיה מאד קרוב. בהחלט אפשרי שהוא מגיע למספר 60, או משהו מאד קרוב לכך. במקביל מהצד השני גם יש עתיד מתחזקת, וכך גם המחנה הממלכתי של בני גנץ (באופן יחסי). לכן יהיו כאן שלושה שנלחמים, וכל אחד מנסה להקים ממשלה. נראה קרב מכוער, הרבה פייק-ניוז שמנסים לערער על הלגיטימציה של הצד השני, ואולי של תוצאות הבחירות. כישראלים אנחנו מאד אוהבים להעתיק מאמריקה הכל, ומי שזוכר איזה כאוס התרחש שם לאחר הבחירות שלפני שנתיים. כאוס עליו סיפרתי לכם 4 שבועות לפני הבחירות, וכמובן על ניצחון ביידן (לחצו וקראו). בצער נאמר שגם אצלנו יחגוג הכאוס, ואף יתכן שיהיו גורמי אויב שינסו ללבות אותו. דרך הרשתות החברתיות נראה הרבה האשמות שמתחילות מפרופילים מזויפים, בוטים, וגורמים לא תמימים שמייצרים סיפורי בדים ומשחקים על רגשות שליליים. נראה זאת גם לפני הבחירות, ומערכת הבחירות שנראית מנומנמת בשלב זה, צפויה מאד להסלים. אתם אל תיפלו לשנאה, ואל תאמינו לכל מה שאתם שומעים. הרבה שקרים יתרוצצו לפני ואחרי הבחירות.

אבל אחרי שייספרו את כל קלפיות האמת, אחרי שיספרו גם את קולות החיילים, יסיימו גם את כל הערעורים והטענות השונות, ו"קלפיות" יסיימו לריב כמו בתמונה לעיל, אין לגוש נתניהו (שמורכב מהליכוד, הציונות הדתית-עוצמה יהודית, ש"ס, ויהדות התורה) את ה-61 המיוחל, אבל יש מספר קרוב לכך. בשלב זה יפעילו לחץ עצום על גורמי הימין בגוש "רק לא נתניהו" להצטרף. אולי לא על ליברמן עצמו, אבל יחפשו גם עריקים שונים. בוודאי נראה לחץ עצום על גדעון סער, ואולי אף ממש קמפיין שקורא לו לעשות את "המעשה הנכון". יהיו הצעות מפתות גם ליחידים, למשל לפנינה תמנו-שטה שבדיוק חוגגת יום-הולדת בבחירות. אבל מתנות יומולדת ואחרות ככל הנראה לא יצליחו להביא להקמת ממשלה. בכל-זאת זה כן זורע כאוס ולחץ, ובצד השני של המפה הפוליטית צפויה דרמה. ולא רק, גם בתוך גוש נתניהו תהיה דרמה ואף מחלוקת. נרחיב:

 

ללמוד אסטרולוגיה
לחץ לפרטים


 

בגוש השינוי מנסים לייצר ממשלה. אבל אין קונסטלציה שמכניסה מפלגה מסוימת לגוש, באופן שלא מוציא חלק אחר מהגוש, ומייצר ממשלה. למשל יהיה לחץ על החרדים להצטרף, אבל זה לא הולך יחד על ליברמן בגוש. סער ואלקין לא ירצו ממשלה שנשענת על אצבעות הרשימה המשותפת, והם ינסו להביא חלקים מהליכוד בלי נתניהו. על גדעון סער יופעל לחץ כבד במיוחד. מימין ידרשו ממנו לחבור לנתניהו, ומשמאל לשבת עם הערבים. בני גנץ מנסה להקים ממשלה ועושה מהלכים שאינם מתאימים לסער. וגדעון סער מצדו פועל עצמאית באופן שלא מצליח לגייס את הרוב הדרוש. הוא אינו מביא את חבריו מהליכוד, ואינו משכנע את החרדים. גם השליחים של יאיר לפיד לא מצליחים לרָצות את החרדים עם ההצעות המפתות. אבל אצל החרדים נוצר כאוס.

ש"ס תלך כחומה בצורה מאחורי נתניהו, אבל יהדות התורה מפוצלת בתוכה. לא כל הכביסה תכובס בחוץ, אך המפלגה שבקושי הצליחה לרוץ מאוחדת לבחירות, תחת הסכם פנימי שנתניהו דחף אליו, תגלה לאחר הבחירות שההסכם הזה לא מספיק מחזיק אותם, והדבק יבש. יתכן כי ישנם חילוקי דעות האם ללכת עם גוש השינוי, ולא להתבצר באופוזיציה עם נתניהו. זה יוצר ביהדות התורה לחץ גדול, ומפצל אותם. אך בשורה התחתונה הם לא יוכלו להגיע למסקנות משותפות, והם לא יוכלו להביא מספיק ידיים להצבעה על ממשלה עם גוש השינוי. זה פאזל בו אחד נכנס ואחד יוצא. זה לא יושב עם זה, וכניסה של אחד גורעת אחר, ואין 61. אבל יהיו המון ניסיונות, והמדינה והעם בחוץ רוחשים וגועשים. המתח עושה רע, אין יציבות ואין שקט בעם, כשבינתיים בפועל ממשיכה ממשלת המעבר של יאיר לפיד. אולי רק ליברמן חש יחסית רגוע כמי שממשיך בתפקידו כשר אוצר, ויש לו רק מה להפסיד מהקמת ממשלה חדשה.

כאוס גם במפלגת העבודה, שביצועיה נמוכים. לו שאלה אותי מרב מיכאלי אם לרוץ בנפרד או להתאחד עם מרצ, הייתי מציע לה את האיחוד. הריצה הנפרדת לא משיגה תוצאה טובה, ולא מחזירה את מפלגת העבודה לעמדת מפלגת שלטון כפי שמיכאלי מנסה לנתב, או משהו שמתקרב לכך, להיפך, היא מאבדת מכוחה הנוכחי. לעומתה מרצ, עליה היה חשש שלא תעבור את אחוז החסימה, עומדת בהצלחה במשימה. מעמדה של גלאון, בניגוד למיכאלי, מתחזק. מי שלא עוברת את אחוז החסימה היא בל"ד, אם בכלל תרוץ עד הסוף. אבל זה לא מייצר חלק גדול יותר ב"עוגה" למפלגות הערביות האחרות, להיפך. הפיצול אצל הערבים מחליש מאד את כוחם. בגוש נתניהו הליכוד "שותה" את הציונות הדתית, ש"שותה" בתורה את החרדים בזכות תמיכת הציבור החרדי בבן-גביר. רק לחרדים לא נשאר את מי לשתות.

בשורה התחתונה אין לאף גורם ממשלה קלה. לא ממשלת "ימין מלא" נוחה לנתניהו, ומצד שני קושי רב לאחד ממשלת "רק לא ביבי" ההטרוגנית כל-כך. ככל הנראה לא תקום ממשלה, ואנחנו הולכים לסבב בחירות נוסף אחרי כמה וכמה ניסיונות עקרים להרכיב ממשלה. ומה עם איילת שקד? הדר מוכתר? ואיזו תוצאה תביא כל מפלגה? בחלק הבא אשתדל לצייר לכם את הכנסת לפי מפלגות:

 

הכנסת ה-25 – מפת התפלגות

נעבור על כלל הרשימות לפי הסדר מצד אחד לשני של המפה הפוליטית. שוב, אתם רוצים לשמוע במנדטים, ולכוכבים שפה שונה, הם מראים רק אנרגיה, את רוח הדברים, מידת הצלחה ולא מספרים.

הרשימה המשותפת

השיגה 6 מנדטים בחירות שעברו. צפויה מאד להיפגע עקב איבוד התמיכה ברחוב הערבי והפיצול מבל"ד. ככל הנראה תעבור את אחוז החסימה, אך לא הרבה מעבר לכך.

רע"מ

מפלגתו של מנסור עבאס קיבלה 4 מנדטים בכנסת היוצאת. ככל הנראה תוכל לשמור על כוחה, אך היא אינה מצליחה להתברג שוב לממשלה, ומאבדת את הכוח שלה כמפלגת לשון מאזניים.

בל"ד

התפצלה מהרשימה המשותפת, וחסרת סיכוי לעבור את אחוז החסימה.

מרצ

מחזיקה כיום ב-6 מנדטים, אך סקרים הראו שהיא מתנדנדת סביב אחוז החסימה. מרצ אינה בסכנה ליפול, ותצליח באופן יחסי. כלומר תעבור בבטחה את אחוז החסימה, ואולי אף תזכה במנדט החמישי.

העבודה

מיכאלי סרבה לרוץ באיחוד עם מרצ, מתוך תפיסה שמפלגת העבודה צריכה למקם את עצמה כמפלגת שלטון מובילה. כיום יש לעבודה 7 מנדטים, והיא צפויה לאבד מכוחה, ואולי באופן משמעותי. האיחוד עם מרצ היה יכול לסדר לגוש השינוי מנדט נוסף, והמנדט הזה מאד יחסר. הגישה של מיכאלי אינה מתקבלת טוב במפלגה, וההתלכדות סביב המנהיגה כפי שנראית עכשיו לא תחזיק. יתכן כי מיכאלי עוברת תקופה קשה מסיבות אישיות, אבל היא אינה מצליחה לקדם את המהלכים בהם היא רוצה. ככל הנראה היא נתקלת גם בבעיות כשרת התחבורה בממשלת המעבר.

 

מתלבט/ת בעניין ספציפי?
קבל/י פתרון נקודתי


 

 

יש עתיד

מחזיקה כיום ב-17 מושבים בכנסת, וצפויה להגדיל משמעותית את כוחה. יתכן שתגיע בחלק מהמדגמים לאזור ה-24 מנדטים, ובכל מקרה אינה מאד רחוקה ממספר זה. אך הסיפור אינו מנדט יותר או פחות, שקשה לראות בשמיים. הסיפור הוא שיאיר לפיד אמנם יכול להיות מרוצה מההישג האישי של המפלגה, אבל אין לו איך להרכיב ממשלה. בינתיים הוא נהנה מחוסר היכולת של נתניהו או גנץ להרכיב ממשלה, וממשיך לכהן כראש ממשלת המעבר. אך בהמשך במהלך 2023 היתרון הזמני נמחק, והדבר יביא להרבה שינויים ביש-עתיד. למשל יתכן שמספר 3 במפלגה, מאיר כהן, יפרוש מהחיים הפוליטיים באיזשהו שלב. אבל בשלב הזה המפלגה יציבה בשלטון.

המחנה הממלכתי

האיחוד של בני גנץ עם גדעון סער וזאב אלקין, והצירוף של גדי אייזנקוט, לא מוליד מפלגת שלטון גדולה (אבל גם לא קטנה). אך הוא גורם מרכזי שנתפס כמי שיכול לנסות להרכיב ממשלה. בכנסת היוצאת יש לכחול-לבן של גנץ 8 מנדטים, ולתקווה חדשה של סער 6 מנדטים. האיחוד על-פי כל סקר גורע מהם כוח. אבל בפועל אין ירידה משמעותית, אם בכלל. אבל מפלגה עם מספר דו-ספרתי של מנדטים, השלישית בגדולה בכנסת ככל הנראה, תתקשה לתרגם לקואליציה את התדמית המרכזית המייצבת שיש לה. גדעון סער פועל רבות בליכוד ואצל החרדים, אבל הוא לא מצליח לייצר מהלכים. לעומתו גדי אייזנקוט צובר תמיכה ואהדה, ובונה את כוחו באופן עצמאי יותר. אולי אייזנקוט כבר חושב על הבחירות הבאות אותן הוא מריח, אולי חושב למרחקים, ובכל מקרה יהפוך לדמות פוליטית חשובה במעלה הדרך.

ישראל ביתנו

ליברמן אינו משמר את כוחו הנוכחי. בכנסת ה-24 יש לו 7 מושבים, ומזה הוא יאבד בין מנדט לשניים בבחירות. אבל אם נתניהו מנסה לעשות לו חיסול, זה לא צפוי להצליח. במיוחד לאור העבודה שלא תוקם ממשלה ככל הנראה, והוא זוכה להמשיך בתפקידו כשר האוצר. במצב זה הוא אינו רגיש ללחצים, ו"יש לו זמן" כמו שאומרים. אין יותר טוב מבחינתו מממשלת המעבר ללא חרדים, ומבלי שניתן לאיים עליו.

 

ערב חוויה או מסיבה
עם עמי גוטמן


 

הליכוד

מגדיל את כוחו בבחירות. כיום יש לו 30 מושבים בכנסת, והמספר הזה צפוי לעלות. ככל הנראה לא פחות מ-32 מנדטים, אבל גם לא יותר מ-34. זה יותר מממוצע הסקרים כרגע, וזה בסה"כ הישג. הליכוד "ישתה" את המנדטים של הציונות הדתית, והם "ישלימו" אותם מהחרדים. ביחד זה כוח גדול, אבל הוא לא מספיק להרכבת ממשלה. גם אם נתניהו יגרד את ה-61, הוא נשאר יו"ר האופוזיציה. בליכוד מתחיל רחש-בחש, ויש גורמים שמאבדים סבלנות למצב. אבל מי שייצא נגד נתניהו ישלם מחיר. מי שכן בונה את מעמדו במפלגה, הוא מספר 2 שלה, יריב לוין. והוא הופך שחקן פוליטי חשוב במעלה הדרך.

הציונות הדתית

בצלאל סמוטריץ' ובן-גביר צפויים להגדיל את כוחם בצורה מאד משמעותית. מ-6 מנדטים בכנסת היוצאת, לסביב הכפול מכך בכנסת ה-25. אמנם נתניהו כמו תמיד "ישתה" אותם, אבל הם מצליחים להשלים כוח על חשבון אוכלוסיות חדשות שבן-גביר מביא. בין-היתר על חשבון החרדים. בכל זאת הם צפויים לתסכול עמוק כשהם אינם יכולים להגיע לשלטון, ואין ממשלה לימין.

ש"ס

קיבלה 9 מנדטים בכנסת היוצאת, וצפויה להיחלש במנדט-שניים. אמנם תומכי המפלגה נחשבים מאד נאמנים, והמפלגה גדלה לאורך השנים (יחד עם ריבוי טבעי במספר מצביעים שעוברים 18), אבל ככל הנראה בן-גביר מושך אליו קולות מש"ס. מאותה סיבה בש"ס ירצו להראות תמיכה מוחלטת בנתניהו, על-מנת שלא לאבד קולות נוספים בבחירות הבאות. בש"ס מבינים שהאוכלוסייה שלהם לא תסלח להם על הליכה עם גוש השינוי, והם אינם מצטרפים לממשלה כזאת.

יהדות התורה

בכל מערכות הבחירות האחרונות קיבלה 7 מנדטים באופן קונסיסטנטי. היא תשמור על כוחה או תיחלש מעט. המפלגה מסוכסכת בין הפלגים השונים בה. היא ריבוי חסידויות שרבות על הכוח הפוליטי. נתניהו הביא אותם להסכם על ריצה משותפת, אך הבעיות ישובו לצוץ לאחר הבחירות. לא מן הנמנע שאחת הסיבות היא חילוקי דעות האם להצטרף לממשלה שאינה של נתניהו. הדבר יוצר סכסוכים משמעותיים במפלגה, ועלול להשפיע על עתידה.

 

עמי גוטמן בפייסבוק
הרשם לבלוג


 

הבית היהודי

ככל הנראה איילת שקד תרוץ עד הסוף ולא תפרוש. אבל בכל מקרה היא אינה עוברת את אחוז החסימה. אם ראיתם אותה מתנצלת על ההליכה המשותפת לממשלת בנט-לפיד וגוש השינוי, אל תצפו לשמוע התנצלות אחרי הבחירות על זריקת קולות לפח. להיפך, היא תסביר למה המהלך היה נכון, וכמה היא נאמנה לדרך שלה. מי שהייתה שרת הפנים, מסיימת את דרכה בכנסת. שקד נמצאת בפני שינוי מהותי בחייה.

צעירים בוערים

יש הרבה מפלגות קטנות שלא עוברות את אחוז החסימה. כך הכלכלית של ירון זליכה, חופש כלכלי של אביר קארה, ועוד. אמנם צעירים בוערים של הדר מוכתר ככל הנראה גם לא עוברת את אחוז החסימה, אבל היא תופעה שלא ניתן להתעלם ממנה. לכן אני מזכיר אותה. בסקרים היא נעלמת לגמרי, אך יתכן שבקלפי תהיה תמיכה יותר משמעותית. גם אם זה לא בשביל להיכנס לכנסת, מוכתר יוצרת הד תקשורתי חזק. הבעיה הכי גדולה של הדר מוכתר היא גילה הצעיר. המפה שלה מראה שהיא עשוייה מהחומר ממנו עשויים פוליטיקאים, ובמיוחד בישראל. היא חולקת עם דוד בן-גוריון תאריך לידה (16 באוקטובר). באופן שכנראה אינו מקרי, האופק העולה מעל תל-אביב ברגע הכרזת המדינה היה במעלה 23 מאזניים. זהו בדיוק המיקום של השמש ברגע הלידה של בן-גוריון, וכך גם של מוכתר. אגב, יש לפחות שני חברי-כנסת שחולקים עם מדינת ישראל את תאריך לידתם (14 במאי). אולי יש עוד, אבל לא בדקתי מפות של כל ה-120. קורה הרבה שמפות פוליטיקאים ובכירים מתכתבות עם מפת מדינת ישראל. כך מחצית מראשי הממשלה של ישראל היו בני מזל מאזניים. המפה של מוכתר מראה על יכולתה לצבור אהדה בעם. יש לה גם את היכולת לנהוג בצורה פוליטית יותר זהירה ובוגרת. היא פשוט קפצה למים מוקדם מדי, כשהיא צעירה, חסרת ניסיון, ומקרינה ילדותיות. לכשתתבגר, יתכן שתוכל לשוב לפוליטיקה. אולי היא כבר שרפה את עצמה, אבל מאידך לציבור יש זיכרון קצר.

 

ממשלה בישראל

מדגמי הטלוויזיה יתקשו להכריע, וניאלץ לחכות לבוקר רק כדי להבין שלא הבנו כלום. המצב יהיה מסובך מאד פוליטית, ולכן קשה לראות איך יצליחו להרכיב ממנו ממשלה. נתניהו קרוב, עומד לפני ה"ארץ המובטחת", אבל לא נכנס בשעריה. גנץ שסיפר לנו שרק הוא יכול, לא יצליח גם הוא. זה משאיר אותנו עם ממשלה זמנית בראשות לפיד, וככל הנראה סבב בחירות נוסף. זה משאיר את העם מחולק ומקוטב מאי-פעם. זה משבר שלטוני ומשבר בעם. לא ניתן יהיה להעביר חוקים, תקציב, ולא ליצור שקט בעם. אולי מישהו מסדר לנו תיקו נצחי כדי להכריח אותנו ללכת יחד. אלוהים או היקום מרמזים לנו שלבד לא נצליח. משהו רוצה לגרום לנו להבין שאנחנו אותו העם, ועלינו לאהוב או לפחות לקבל זה את זה, אחרת לא נוכל להתמודד עם הבעיות שבפנים והאויבים שבחוץ.

 

חזרה אולפן הבחירות

שלכם,

עמי גוטמן – אסטרולוג

שלח לחבר או שתף את המאמר:

חרבות ברזל

אולפן המלחמה

לחצו לקריאה

תחזית יוני 2024

לחצו לקריאה

תחזית שנתית תשפ"ד

לחצו לקריאה

והקשר לכל מזל

לחצו לקריאה

איך כל מזל במיטה

לחצו לקריאה

 

תחזית קורונה

לחצו לקריאה

ערב קסום שייזכר לתמיד

לחצו לפרטים

קורסים באסטרולוגיה

לימודי אסטרולוגיה

לחצו לפרטים


צ'אט
בוואטסאפ

שיתוף
בוואטסאפ

שיתוף
בפייסבוק

שיתוף
במייל