050-7881995

הקורונה חוזרת ?

21.6.2021

הוואריינט ההודי מדבק יותר, עמיד יותר, ונפוץ יותר. הקוביד-19 קטל כבר מעל 4 מיליון אנשים בעולם. יש פחות חצי מיליון ברזילאים, פחות חצי מיליון אמריקאים, ופחות 6,000 ישראלים. יש הבדלים גדולים בין מדינות שמכחישות קורונה, כמו ברזיל וארה"ב (לפני ביידן), למדינות שהנהיגו מדיניות זהירה ורצינית, ופחות משנה באיזו מתודה ספציפית בחרו. בעקבות התפרצות המוטציה ההודית בישראל, האם נחזור להגבלות ולמסכות? אנסה להשיב:

ההגבלות שרק עתה הוסרו, הוסרו בנסיגת מרקורי, ויש כבר מי שמצטער שהחליט לבטלן. צריך לומר שהזמן הקרוב אכן עלול להיות קצת יותר מלחיץ, אבל לא נחזור לרמות שהיינו בהן, לא אפילו קרוב לכך. מדובר בהתפרצות מקומית, ומשך העניין יגיע מקסימום לכמה שבועות. יתכן שהממשלה תחליט על הגבלות מסוימות, כצעדי מנע. אבל לא נראה תחלואה גבוהה. ושוב, גם אם יהיו טיפה יותר הגבלות, זה לא מה שהיה, ולא לזמן ממושך. בכל-זאת, בשבועות הקרובים בעיקר לטסים לחו"ל כדאי לקחת בחשבון שינויים בהוראות. בפסח 2020 סיפרתי שנחזור לסגר בראש השנה, וביקשתי מכם לא לעשות תכנונים לחגי תשרי. עתה אני רוצה להעריך בזהירות שלא צפויות בעיות מיוחדות בחגי תשרי 2021. כאמור השבועות הקרובים מעט יותר נפיצים, אבל קחו בפרופורציות גם את זה.

הקורונה הכלכלית

נדמה שהיא מאחורינו, אבל זה לא באמת המצב. לאט לאט נגלה זאת. יש יותר מובטלים, ולא לכולם תהיה מחר עבודה (אפילו אם נדמה שהמשק חוזר לתפוקה מלאה). ויש גירעון אדיר בקופת המדינה, שגם אם גביית כספי מיסים תהיה יחסית סבירה, אין שום דרך לכסות את הבורות שנוצרו. יוקר המחייה צפוי להמשיך ולעלות, וזה מעיב הן על מעמד הביניים, והן על הנמוך. נראה אצל יותר אנשים איך משבר הדיור פוגש את המשבר הכלכלי, והם אינם מצליחים להחזיק את הדירות שרכשו. ההמלצה היא לא להיות אמיצים מדי בצעדים כלכליים ותעסוקתיים, ולקחת בחשבון קשיים אם מצבכם אינו יציב.

חזרה לאולפן הקורונה

עמי גוטמן – אסטרולוג

שלח לחבר או שתף את המאמר:

חרבות ברזל

אולפן המלחמה

לחצו לקריאה

תחזית יוני 2024

לחצו לקריאה

תחזית שנתית תשפ"ד

לחצו לקריאה

והקשר לכל מזל

לחצו לקריאה

איך כל מזל במיטה

לחצו לקריאה

 

תחזית קורונה

לחצו לקריאה

ערב קסום שייזכר לתמיד

לחצו לפרטים

קורסים באסטרולוגיה

לימודי אסטרולוגיה

לחצו לפרטים


צ'אט
בוואטסאפ

שיתוף
בוואטסאפ

שיתוף
בפייסבוק

שיתוף
במייל