050-7881995

מצב שמיים – היבטים עיקריים

גם בפייסבוק

אני מעדכן בבלוג בפייסבוק בכל כמה ימים מה אומרים הכוכבים לגבי מגוון נושאים. לחצו והירשמו ע"י סימון "עוקב/ת"עמי גוטמן בפייסבוק, שם אני כותב על אישים, על המדינה, העולם ועוד. ניתן גם לקרוא בדיעבד. אני מעולם לא מוחק מהפייסבוק, והפוסטים מופיעים עם תאריכם המקורי. בנוסף, קראו גם את מדור תחזיות.

מטרת חלק זה היא לספר לכם בכלליות על מצב הכוכבים כל החודש. בניגוד לפוסטים היומיים בפייסבוק, כאן באתר תמצאו הסבר מקצועי על מהלך שמיים שמפרט משמעויות, ומאפשר למי שרוצה, להבין קצת יותר אסטרולוגיה, וכן להתכונן לכל החודש.

שתפו

רוצים לשתף חבר ? ניתן לשלוח את התחזית החודשית למי שתרצו דרך הוואטספ, מייל, או לשתף דרך הפייסבוק. כך גם לגבי כל עמוד אחר באתר. איך שולחים ומשתפים? בתחתית כל עמוד יש כפתורים עם סמלי אפשרויות השליחה. בחרו את הדרך הנוחה לכם, לחצו ושלחו. נוח וקל.

 

ניתוח מצב השמיים – יולי 2022

 

אחרוג ואתחיל בהערה חשובה שרבים נוטים לפספס. אני מציין לכם את היום בו היבט השמיים מדויק, אך הוא לא חייב להיות היום בו חשים את ההשפעה (אם כי הסיכויים לכך יותר גדולים). בשמיים אין תאריכים, ולא קורה כלום בחצות הליל עת מתחלף אצלנו תאריך כאן על האדמה. לכוכבים טווח השפעה רחב, ועל-כן יש לקחת בחשבון גם את הימים הסמוכים. יש המרגישים את ההשפעה לפני התאריך, יש אחרי, ולרוב גם ביום עצמו (לא בהכרח). ההשפעה אינה אישית, אלא רק על מי שיש לו אלמנט במפת הלידה המתכתב עם היבט השמיים המוזכר. לכן זה מורגש כאווירה סביב, על מי בסביבתנו, אך לא בהכרח תמיד עלינו אישית. אך חלק מההיבטים בחודש ישפיעו עלינו בביטחון.

בחלק מהתיאורים מופיע תאריך כפול, כלומר שני ימים מצוינים לגבי אותו היבט. הסיבה היא שההיבט קורה סמוך לחצות הליל, ולכן מרכזו נמצא בין התאריכים. יש לו סיכוי גבוה יותר להיות מורגש בערב התאריך הראשון שהוזכר, אך כמובן שיכול להיות מורגש בכל הימים סביב.

יולי מתחיל חזק, אך הוא חודש בסה"כ "רגיל". כמובן שיש רבים שיחוו עניינים מעבר לרגיל, אך כאווירה כללית זה לא כך. כדי לדעת מה עובר על כל אחד אישית במדויק, יש לערוך תחזית אישית לפי מפת לידה אישית שלו. ב-6 ביוני התראיינתי בנושא מחירי הדיור, אני משאיר גם החודש את הסרטון בעניין. תמצאו אותו ב"קישורים חשובים".

 

קישורים חשובים : 

ראיון ברדיו גלי ישראל 6.6.2022

לפניכם הפירוט לימים, והוא מספר על מרכז האנרגיה, אך היא לא עניין של יום בודד. זכרו שההשפעה עשויה להיות גם בימים הסמוכים, ואף לא תמיד ההיבט מורגש ביום של הדיוק שלו, או לא רק בו:

1-2.7
מארס שלילי לפלוטו
. הרבה כוח מופעל, ולעתים זה פשוט כפייתיות. מחד אפשר להשיג ככה מטרות, ומאידך המטרה מקדשת את האמצעים. ההיבט שהחל להשפיע כבר בסוף יוני, ילווה בהשפעתו גם לכמה ימים נוספים. היזהרו מאנשים חזקים או מצבים מסוכנים, מהתקפי זעם או קנאה, ואלו הפועלים מאחורי הקלעים. כל מה שבין תחרותיות גבוהה לממש עבריינות ופשע. מגביר עוינות אישית, ומלחמות וטרור בעולם (אך גם פעולות לחיזוק ביטחון והגנה). אלו כוחות כבירים, ולכן רבים אישית יפגשו מצבים מהותיים, אך עשויים לגלות עמידות והתמודדות. אף צד אינו מרפה. נטייה למיניות, שתלטנות ורכושנות.

2.7
מרקורי ביחסים עם סאטורן ונפטון. אלו הרבה גוונים לחשיבה. שילוב של מעוף ומעשיות, דמיון ורציונליזם. לכן אפשר לחשוב בצורה יצירתית ואחראית. אבל לפעמים זה העיסוק המתסכל של מה שבין חלום למציאות, ויש אלמנט של אכזבה, או הבנה מה כבר לא יקרה. ההמלצה ביום זה להיצמד להיגיון, להיות פרגמטיים, ולהיזהר משקרים והונאות. אם כי הנטייה של שקרים והונאות בזמן זה היא לא להתגלות, כיוון שדואגים לסגור את כל הקצוות בסיפור.

3.7
הירח מפעיל את ההיבט של ה-1-2.7. שימו לב שהאנרגיה לא נעלמת גם בימים שאחרי האירוע המדויק בשמיים, ובוודאי היום. מדינת ישראל מושפעת מהיבט זה. מי שזה יושב על המפה שלו, חווה מתיחות אישית. כשזו מדינה שזה יושב על המפה שלה, זו עלולה להיות מתיחות ביטחונית. בנוסף, ההיבט של מחר משפיע כבר היום, קראו עליו.

4.7
מרקורי ביחסים עם פלוטו. נטייה לעומק מחשבתי, ולכן טוב לפתרון חכם של בעיות. צורך עז להבין, אבל לפעמים אלו מחשבות טורדניות או שחופרים למישהו. אם קמתם בבוקר והתעקשתם על משהו, נסו לשחרר אותו במהלך היום. החשוב להבחין מתי המחשבה שלא עוזבת מקדמת רעיון לפתרון, ומתי זו אובססיה ללא תכלית.

ארה"ב חוגגת עצמאות, אך היא בשנה לא טובה, וזה כלכלי, צבאי, פוליטי, פנימי ובמדיניות החוץ. הבורסה שם בנפילה חופשית, מקרי ירי המוניים התרבו, מחירי הדלק ויוקר המחייה היסטריים, וחוסר האונים מול פוטין שאט-אט משתלט על עוד חלקים מאוקראינה. שיעורי התמיכה בביידן נמוכים במיוחד לקראת בחירות האמצע הקרבות שם. קראו על ארה"ב בתחזית השנתית לעולם. חפשו את הפסקה תחת הכותרת: ארצות הברית.

5.7
אנרגיות מתחלפות. מרקורי עובר לסרטן, מארס עובר לשור, והם מיד מייצרים ביניהם היבט הרמוני. משהו משתנה, ואולי סוף-סוף מסתדר. המחשבה שהייתה פעילה לאחרונה, עדיין בספירה הגבוהה. אבל היא תופסת כיוון יציב יותר, ונכנס אלמנט שמתכנס פנימה, או בוגר ומאוזן יותר. יום טוב להפעיל את הראש, לגבש חשיבה, ואולי לשנות כיוון. יום טוב לשיחה ערה, לסיעור מוחות, ולגיבוש עמדה. לרוב זה טוב, אבל יש מי שעודף הפעילות או האנרגיה הזו גורמת לו לעצבנות, ועד כדי מרעה איתו. למשל מי שנולד סביב ה-20 בינואר, ה-22-23 בספטמבר, וה-22 בנובמבר. ואלו כמובן רק דוגמאות, עוד רבים שלא הוזכרו.

6.7
ונוס הרמונית לכירון. ריפוי או פתיחה של פצע ישן, אבל התעסקות בינאישית עמוקה. לעתים זו גישה ביקורתית או חסודה לזולת. נטייה לשרת כי ככה צריך, אבל הגישה פחות רכה רגשית.

8.7
שמש שלילית לכירון. אם היינו ביקורתיים קודם, עכשיו התוצאה קצת מורידה ופוגעת. לפעמים זה עיסוק בפצע ישן, ולפעמים סתם בחובות היומיום ההכרחיות. על המישור החיובי יש יכולת להתרכז במה שצריך, בעבודה או עבודות בית וכדומה.

9.7
מרקורי שלילי ליופיטר. גישה אופטימית וצימאון לידע (הרחבת אופקים או סתם סקרנות). לפעמים רעיונות טובים, אך סכנת אופטימיות יתר ולקיחת סיכונים לא מחושבים, או שמישהו חושב את עצמו הכי חכם (ודאו שזה לא אתם). שיחה פתוחה, אך לפעמים משהו נפלט בלי מספיק בקרה.

10.7
שמש הרמונית לאורנוס. יכולת להסתגל לשינויים או לקדם כאלה רצויים. אפשר להניע מהלכים, ויש יותר עצמאות וביטחון עצמי. לפעמים הרצון לעצמאות נתקל בקושי, ואז אנחנו עומדים על שלנו בעקשנות גדולה.

13.7
ונוס הרמונית לסאטורן. ראייה ריאליסטית של מצב בינאישי. גישה מעשית ליחסים ועסקים, ולכן יכולת לשתף-פעולה עם אנשים במסגרות שונות. גישה מפוכחת לענייני חומר וכסף. אבל ההיבט הבא כבר משפיע:

13-14.7
מרקורי הרמוני לאורנוס. חשיבה מקורית, מחוץ לקופסה, והדגשה של הצד האינדיבידואליסטי, לעתים עד כדי עיקשות. יכולת להבריק בפתרונות ומחשבות אינטואיטיביים.

14.7
ונוס שלילית לנפטון. למרות שהיינו רציונליים, משהו מאכזב ביחסים או בכספים. משהו לא מצליח, או שמתעוררת ציפייה גבוהה מדי. אולי שיתוף-פעולה טוב שקדם עורר אותה. אל תגזימו ואל תהיו רגשיים מדי, תנו לרציו לנצח. אבל לפעמים זו דווקא ההבנה הרציונלית של המצב הבינאישי או הכספי שגוררת הבנה מאכזבת.

15-16.7
ונוס ביחסים עם פלוטו. נטייה לנתח לעומק מערכות יחסים, ולא מבליגים על שום דבר. אבל לפעמים זה העמקת רגשות חיוביים. יודגש בעיקר בליל שישי, וחלקנו נלך לישון בתחושת כובד (אפשרי גם מסיבות אחרות). קנאה, שתלטנות, רכושנות, ומצד שני תיתכן אהבה חזקה ועוצמתית או מיניות. כל מה שעומק רגשי מביא. נתבו לחיובי, כי לעתים חוסר ביטחון עצמי גורר אותנו לשלילי (יתכן בעיקר בליל שישי).

16.7
שמש במפגש עם מרקורי ויחדיו הם ביחסים עם סאטורן. שבת רצינית, ובמקרים מסוימים כבדה ממש. המוח ער, והוא נוטה למחשבות פסימיות, או לביקורתיות שנוטה להשתלט. אפשריות חרדות, טענות, או עצבות. אנחנו טוענים כביכול בהיגיון, אבל לא מצליחים לתפוס מרחק ולשפוט דברים באובייקטיביות. זה כי הרגש גבוה, ואנחנו בפנים הדבר. אולי הטענות קטנוניות, אולי עודף הרצינות והעומק ביחסים הכבידו. יהיו גם מקרים חיוביים בהם הכובד מתבטא בלקיחת מערכת יחסים בצורה רצינית ומחויבת קדימה.

בסוף היום הירח מפעיל את היבט היום הבא (מארס-יופיטר):

17.7
מארס ויופיטר בהיבט מוחלש (semi-sextile) דוחפים לפעולה. זו יכולה להיות עשייה אקטיבית, או סתם התרת הלשון. סכנת נטילת סיכונים ושחרור יתר. אימפולסיביות לא תמיד מחושבת. אופטימיות וראייה רחבה, אך היזהרו מאופטימיות יתר ואגו או יהירות. יכולת להזיז מהלכים בביטחון והצלחה. כוח פיזי ואנרגיה חיונית.

השמש ומרקורי שעוד לא ממש התנתקו מההיבט לסאטורן, מייצרים עתה היבט לנפטון. יכולת להתגמש, לוותר אחרי שהיינו נוקשים, לסלוח או להרפות. ראייה רגישה יותר, וזה גם נותן יצירתיות ודמיון. לפעמים מניפולציות, טריקים ושטיקים.

18.7
מרקורי ממול פלוטו. חשיבה לעומק, וזה מאפשר לפצח דברים ולפתור מצבים. מעמיקים עד שמוצאים תשובות, אך לפעמים זה לחפור למישהו ולא לשחרר. טוב למחקר והבנת דברים, אך סכנת מחשבות טורדניות. נצלו לעבודה מנטלית, והימנעו משתלטנות רוחנית (כפיית עמדתכם על האחר). גם היום יתכנו מניפולציות, וטריקים ושטיקים.

20.7
שמש ממול פלוטו. אנרגיה רבה, שיכולה להיות בונה או הרסנית. הנטייה לא להתפשר, והמטרה מקדשת אמצעים. אם זו משימה, לעתים ניתן להתמיד בה, אך ביחסים זה מסוכן. יום מסוכן גם פיננסית, ובהחלט יתכנו אירועים שליליים מסוגים שונים. לרוב זה שלילי. סכנת עוינות, אלימות, עבריינות, וכדומה. ברמה היותר פשוטה אלו מאבקי כוח, ולעתים הם נסתרים.

21.7
ונוס ומרקורי על אותן המעלות במזלות עוקבים, ולכן עושים דרך משותפת. לכן משפיע גם בימים הסמוכים (לפני ואחרי). רצון לאינטראקציות חברתיות ומילוליות. שיחות על הא ודא, ועל מה שחשוב. רצון לכייף, לרכל, ולהתערות חברתית. אז החליפו מתכונים של אוכל, ואל תריבו על פוליטיקה.

22.7 בשעה 23:07
השמש תעבור לאזור שמיימי אריה. תינוקות שייוולדו עד השעה 23:06 בלילה, הם בני מזל סרטן, ואלו שייוולדו החל מ-23:07, הם בני מזל אריה. שימו-💖 שבכל שנה המזל מתחלף בזמן מעט אחר.

23.7
מרקורי הרמוני ליופיטר במזלות אש. שמחה, אופטימיות, גישה פתוחה, והרחבת אופקים. מחפשים חוויות חדשות וריגושים מחשבתיים. לפעמים מגיעות חדשות טובות. נטייה לומר דברים בחופשיות, היזהרו שלא מדי. כושר לימוד, כושר שכנוע, ופרספקטיבה רחבה.

25.7
ונוס שלילית ליופיטר. מעט חשק לצאת לעבוד, והרבה חשק לעשות פאן. מי שיכול להרשות לעצמו, כדאי לבלות היום, או לפחות לשלב משהו נחמד ביום. קצת חסרה משמעת עצמית, ויש רצון חברתי ונהנתני.

26.7
ירח מפגש ונוס בסרטן. בעיקר בשעות הערב נתמלא רגש (חיובי או שלילי). זמן טוב לבילוי שקט עם המשפחה, לארוחה משפחתית ביתית, ולהבעה רגשית מכל סוג. מי שרגשותיו קשים, בזמן זה חש בהם במיוחד, ומומלץ למצוא אוזן קשבת או לצלול בהאזנה למוזיקה וכדומה. הצרה היא שרגש שלילי עלול להוביל להיפך המוחלט משקט, במיוחד נוכח ההיבט הבא:

מרקורי שלילי למארס. הידברות סוערת, ולעתים מתפוצצת. נטייה לא להקשיב, וצורך עז להתבטא. עצבנות מחשבתית, סכנת תאונות, וחוסר סבלנות כללי. יתכן שהערב התחיל רגשי מופנם (אפילו אם חיובי, ובטח אם שלילי), אך ידרדר ללילה של ויכוחים ומריבות (אולי על רקע ציפיות רגשיות גבוהות מדי). לפעמים סתם מחשבות עצבניות שיפריעו לישון בלילה. ביום הזה מילת המפתח היא פרופורציות.

28.7
מרקורי שלילי לאורנוס. מתח ועצבנות, ושוב יתכן קושי לישון בלילה. המחשבה חדה, אך לא מאורגנת. רעיונות באים אינטואיטיבית, ויכולים להיות מבריקים. אבל לא תמיד הם אפויים מספיק, והראש קופץ בחוסר סדר. לכן יש להיזהר מחוסר טקט, ומילים שנאמרות ללא כוונה (או חוסר הבנה). נטייה לרוץ למסקנות, לא תמיד מבוססות. מתאים לפעילות מוחית אינטואיטיבית, ומציאת ריגושים לראש. לכן מומלץ סרט מתח או ערב סטנד-אפ וכדומה.

מולד ירח באריה בשעה 20:55. זהו "לילה בלי כוכב" (או ליתר דיוק בלי ירח). אחרי שעה זו כדאי לעשות דברים חדשים (ולא דקה לפני!). אפילו לפתוח אפליקציית היכרויות או לצאת החוצה לבלות. זה לא מבטיח קשר רציני, אבל לדברים (אפשרי מכל סוג) יש יותר סיכוי, ויתכן לפחות לאיזה פרק זמן נחמד (גם אם קצר).

29.7
בליל שישי הירח מפעיל היבטים רבים, ומאפשר ערב תוסס. הרבה ערנות שאפשרית עד השעות הקטנות, רק היזהרו מנהיגה וסכנות אחרות. התוסס עלול להיות תסיסה שלילית. הכל חופשי יותר, גם ההתפרצויות. נטייה אימפולסיבית ופזיזות, ומעט שליטה עצמית לטוב ולרע (לרוב זה לרע). זהו "לילה לא שקט".

31.7
זהו יום חצוי. יש מי שמאד טוב לו, ויש מי שרע. יתכן שהטוב של אחד בא על-חשבון השני, ועושה לו רע. הטוב מתקיים למי שיש לו כוכב או אלמנט במפה האישית סביב מעלה 8 במזל כלשהו. הרע למי שאצלו זה במעלה 23 :

שמש הרמונית ליופיטר במזלות אש (במעלה 8). מצביע על שמחה ואופטימיות, ולרוב עם סיבה. מצליח לנו, או שיש תקווה. זה מעורר לעשייה, ויש דרייב, אמונה ורצון. נותן חיוניות ופתיחות, וגישה מוסרית וערכית. מתחילים לפתח ביטחון ואומץ, רק וודאו שאינם מופרזים. לעתים זה יוביל לפעילות חדה או מפתיעה, ולעתים תתרגש עלינו הפתעה.

מרקורי ממול סאטורן (במעלה 23). חשיבה פסימית ורצינית. נטייה לביקורתיות וראייה מצומצמת. הימנעו מקטנוניות. מצד שני חשיבה מסודרת וריאלית, ויש אחריות וראיית פרטים. באיזה צד אתם היום? החיובי בפסקה לעיל או הכבד בפסקה הזו? כולנו מסתכלים על אותה הכוס, נסו לזהות אם בחרתם לראות את החצי המלא או החצי הריק, אבל מעטים ייראו היום גם וגם.

נאחל חודש טוב !

 

אזהרת ירח שחור/בטל :

אני לא מפרסם זמנים בהם הירח לא יוצר היבטים, או בכינויו האחרים: ירח שחור/ בטל/ Void, ואני מציע לכם לא להסתמך ולפעול על-פיו בעניינים חשובים. הסיבה היא שזה מידע חלקי ומעוות, נכון שלא מומלצות התחלות חדשות בזמן ירח שלא יוצר היבטים, אך גרוע פי כמה להתחיל דבר חדש בירח שיוצר היבטים קשים, לפעמים רק קשים. כל רגע הוא ייחודי, וצריך לנתח ברצינות ויסודיות את כל מצב השמיים כדי להכריע על זמן טוב. כשמדובר בדבר חשוב, כמו בחירת תאריך חתונה, ביצוע טיפול רפואי, או מועד פתיחת עסק, כדאי מאד לפנות לאסטרולוג שמתמחה באסטרולוגיה הוררית**, גלו עוד על בחירת תאריך טוב, או התקשרו 050-7881995 לפרטים.

 

שלח לחבר או שתף את המאמר:

חרבות ברזל

אולפן המלחמה

לחצו לקריאה

תחזית יוני 2024

לחצו לקריאה

תחזית שנתית תשפ"ד

לחצו לקריאה

והקשר לכל מזל

לחצו לקריאה

איך כל מזל במיטה

לחצו לקריאה

 

תחזית קורונה

לחצו לקריאה

ערב קסום שייזכר לתמיד

לחצו לפרטים

קורסים באסטרולוגיה

לימודי אסטרולוגיה

לחצו לפרטים


צ'אט
בוואטסאפ

שיתוף
בוואטסאפ

שיתוף
בפייסבוק

שיתוף
במייל