050-7881995

מצב שמיים – היבטים עיקריים

גם בפייסבוק

אני מעדכן בבלוג בפייסבוק בכל כמה ימים מה אומרים הכוכבים לגבי מגוון נושאים. לחצו והירשמו ע"י סימון "עוקב/ת"עמי גוטמן בפייסבוק, שם אני כותב על אישים, על המדינה, העולם ועוד. ניתן גם לקרוא בדיעבד. אני מעולם לא מוחק מהפייסבוק, והפוסטים מופיעים עם תאריכם המקורי. בנוסף, קראו גם את מדור תחזיות.

מטרת חלק זה היא לספר לכם בכלליות על מצב הכוכבים כל החודש. בניגוד לפוסטים היומיים בפייסבוק, כאן באתר תמצאו הסבר מקצועי על מהלך שמיים שמפרט משמעויות, ומאפשר למי שרוצה, להבין קצת יותר אסטרולוגיה, וכן להתכונן לכל החודש.

שתפו

רוצים לשתף חבר ? ניתן לשלוח את התחזית החודשית למי שתרצו דרך הוואטספ, מייל, או לשתף דרך הפייסבוק. כך גם לגבי כל עמוד אחר באתר. איך שולחים ומשתפים? בתחתית כל עמוד יש כפתורים עם סמלי אפשרויות השליחה. בחרו את הדרך הנוחה לכם, לחצו ושלחו. נוח וקל.

 

ניתוח מצב השמיים – יוני 2022

 

אחרי אפריל המגעיל, מאי שאמר "די!", יוני יחסית חמודי 🙂 טוב, אל תצפו לגן עדן עלי אדמות, אבל הוא ולפחות חודש די רגיל, ובהשוואה לקודמים זה חיובי. כמובן שתלוי למי, והכל לפי מפה אישית. מי שיחווה תקופה משמעותית החודש, יתכן ויש לו כוכב סביב מעלה 25 במפה (במזל כשלהו). זהו הדבר החשוב ביותר החודש, והוא אינו מופיע בפירוט לימים. בעצם שתי פלנטות ענק, סאטורן (שבתאי) ונפטון (רהב), נמצאות בדיוק על אותו הקו במזלות עוקבים. הן נעות באיטיות רבה ודוחפות אותנו כל החודש לעיסוק שבין מציאות לאידאל, בין אפשרי לחלום, בין הרצוי למצוי. לכן רבים מתעוררים מתרדמת החורף הארוכה, ומתחילים להכיר במציאות.

זה יכול להיות מתסכל ומאכזב, אבל זו נחיתה לקרקע המציאות המתבקשת. וזה יכול להיות חיובי, כשאנו פועלים למימוש חזון באופן מעשי. כשזה חיובי, זו היכולת להכיל קשיים כדי להגיע למטרות-העל. זה נותן סבלנות, ויש חוכמה לחשוב בצורה יצירתית שפותרת בעיות. זה נותן גמישות מתוך מעשיות, ואנחנו פרגמטיים יותר. אבל לפעמים זה להבין מה כבר לא יהיה, וצריך לרדת מחלום (או העץ). בחודש זה ניתן לעשות זאת בצורה נכונה, או להתמודד עם הבעיות והאתגרים בחיינו נכון. יש מי שסובלים מבעיות, אבל זוכים לתמיכה רגשית רבה. ויש מי שסובלים רגשית קשות, אבל מגלים המון עמידות איתנה.

תהליך נוסף שקורה הוא היחסים בין מרקורי לפלוטו. מאמר נרחב על כך פורסם ב"מעריב", שם יתפרסמו מאמרים נוספים שלי בהמשך. קישורים יעלו לפייסבוק (תוכלו למצוא את האחרון ב-27 במאי). מדובר בתהליך של העמקת אופן החשיבה, באופן שמאפשר לנו לעשות או להבין דברים אחרת. מהרמה הפשוטה של הדברים, כמו הדרך בה מבשלים, מנקים, או מטפחים עצמנו אסתטית, דרך רעיונות יעילים איך לשפר תהליכי עבודה ומטרות, ועד תובנות עמוקות על החיים, היחסים שלנו, העבר והעתיד שלנו. לעתים מחשבים מסלול מחדש. ההשפעה הזו מתקיימת בכל החצי הראשון של יוני. קראו גם את החלק האחרון בפוסט על נסיגת מרקורי שמדבר על כך (לחצו).

 

 

קישורים חשובים : 

ראיון ברדיו גלי ישראל 6.6.2022

לפניכם הפירוט לימים, והוא מספר על מרכז האנרגיה, אך היא לא עניין של יום בודד. זכרו שההשפעה עשויה להיות גם בימים הסמוכים, ואף לא תמיד ההיבט מורגש ביום של הדיוק שלו, או לא רק בו:

1.6
הירח מפעיל את ההיבט של ה-29.5 (מארס מפגש יופיטר). לכן יום של פעילות רבה, לעתים אופטימית או מתלהבת. יש יוזמה, ולעתים ממש אומץ. לכן גם כעסים עלולים לצאת ב"אומץ". אבל לרוב זו אנרגיה נעימה, שטובה גם לבילוי והנאות, ופעילות חברתית בכלל. אם כי על מיני דברים עלולים להיות משוחררי רסן.

3.6 בשעה 11:01
מרקורי מסיים את נסיגתו. מרגע זה ניתן להתחיל דברים חדשים, אך תקלות ושיבושים יימשכו עוד כמה ימים. השפעה נוספת תהיה עד אמצע יוני! מהי? היזכרו בפוסט הנסיגה שמפרט (לחצו).

סביב ימים אלה מרקורי נמצא בנקודה הכי קרובה ליחסים עם נפטון. הוא אינו יוצר אותם באופן מלא, אבל בהחלט יש השפעה. נותן דמיון ורכות מחשבה. השראה ופתיחות מחשבתית, ויכולת הכלה של נקודת ראות אחרת. מאידך הוא גם כמעט יוצר יחסים עם סאטורן, ולכן מכניס אלמנט פסימי ונמוך למחשבה. יתכן שאלו בעיות אובייקטיביות שיש, ואנחנו רואים יותר את חצי הכוס הריקה. במקרה של בעיות, לרשותנו אינטליגנציה רגשית שתעזור להתמודד.

3-4.6
ונוס בקריצה למארס. מתקיים במידה כל השבוע הראשון של החודש. ענייני יחסים במוקד, ועל רקע התיישרות מרקורי מנסיגתו, אפשר גם לצאת לדייטים או להכיר באפליקציה או בבר. זה זמן חיבורים לטוב ולרע, רוצים להיות בחברת אנשים, "שמים" עליהם, סוציאליים יותר, ולכן גם נפגעים או מתרגזים מהם יותר בקלות. יותר מיניות, יותר קשרים בינאישיים, יותר ויכוחים, ויותר אינטראקציות חיוביות. כוונו לטוב ועשו משהו מהנה בסופ"ש, יש רצון, ויש אקשן.

6.6
שמש חיובית לכירון, ואורנוס מעורב. בימים אלה ניתן לעשות עבודה טובה, מקצועית, אחראית ורצינית, אך לא מקובעת מדי. יש רעיונות ופעילות מקורית, ויכולת לשנות ולהזיז דברים. תיתכן נטייה לביקורתיות שיוצאת בקלות.

10-11.6
מרקורי חיובי לפלוטו. משפיע לאורך השליש האחרון של מאי ועד אמצע יוני! עומק מחשבה, יכולת הבנה וצורך למצוא שורש או סיבה. אפשר לחשב מסלול מחדש, או לפצח מה שקודם לא הבנו. לפעמים זה לחפור למישהו או על משהו. שחררו מחשבות טורדניות, אך חפשו תשובות לשאלות היותר גדולות (עכשיו ניתן למצוא). שיחת עומק ומחקר או חקירה. תקופה של תגליות (מדעיות ואחרות) ותחקירים (עיתונאיים ואחרים(. היזכרו שוב בחלק השני של תקופת נסיגת מרקורי (לחצו לקריאה).

ונוס מפגש אורנוס, וכירון מעורב. זה סופ"ש שמתאים לבילוי תוסס ומיוחד, לשבירת שגרה (תעשו כי נורא רוצים). אם לא שוברים שגרה, אז שוברים את הכלים. לעתים הבנה עמוקה שקדמה, גוררת עתה תגובה חדה וקיצונית. ולעתים הפוך, מישהו הגיב בצורה משוחררת (בבחינת "יצא המרצע מן השק", או סתם חוסר סבלנות), ולנו נופלים אסימונים (מתחילים להבין אחרת את המציאות). יתכן אלמנט ביקורתי ביחסים (ועד כדי סיומם במקרי קיצון). אבל ברוב המקרים, או כשאין בעיות ביחסים, זה לעשות הרבה כייף, לצד להיות לעזר זה לזה.

12.6
הירח מפעיל את ההיבט של ונוס מפגש אורנוס (קראו על כך ב-10-11.6). יש מי שיבלו במוצ"ש עד השעות הקטנות של הלילה (או בוקר ראשון יותר נכון). היזהרו בכבישים ומכל התנהגות לא אחראית.

14.6
ירח מלא מציף אותנו רגשית, אך לרוב הנטייה היא פחות להתכנס בתוכנו, ויותר לדבר על זה. שימו-לב רק שרגשות עלולים לצאת בצורה אגרסיבית. זה יכול להיות יום של הרבה שיחות, הבעת רגשות, או סתם מלל. הציר הוא תאומים-קשת, וגם המרקורי זה עתה נכנס לתאומים, ומעורר התרחשויות ודיבורים.

15.6
מארס נצמד לכירון. משפיע לאורך ימים רבים סביב. מעורר ביקורת אגרסיבית תוקפנית. בקלות מגיבים בעוצמה למי שדורך לנו על הזנב, או שאינו מספיק אחראי בעינינו. אבל לפעמים מה שמתעורר הוא פצע עמוק. על המישור החיובי זו יכולת להשקיע מאמץ בעבודה וחובות שדורשות משמעת, מקצועיות ודיוק. קראו גם על ההיבט הבא:

17.6
מארס שטרם התרחק מכירון (ראו לעיל ה-15.6), יוצר יחסים עם אורנוס. משפיע לאורך ימים רבים סביב. חוסר סבלנות ונטייה לפעול בצורה קיצונית או אינדיבידואליסטית. לעתים מרדנות, ובוודאי ביקורת על האחר שאינו עומד בדרישה המושלמת והמדויקת, או מנסה לקבוע משהו לנו. נמהרות ועצבנות, ולכן סכנת תאונות.

18.6
ונוס שלילית לסאטורן. שבת לא נחמדה, בטח לא קלילה, ואל תחפשו לעשות משהו כזה בכוח. האווירה כבדה (בעיקר בשעות אחר-הצהריים והערב), וזה יתכן גם ביום ראשון (אולי כי לא יהיה כוח לקום בבוקר לשבוע חדש). יתכנו מתחים בינאישיים, ביקורת או קרירות. לפעמים מתח רגשי עקב בעיה חומרית, או שרבים על כסף. המפתח להתגברות הוא הכלה ואינטליגנציה רגשית, בלעדיהם זו תחושת אומללות. קראו גם על מחר, שהרי מתחיל להשפיע כבר היום.

19.6
ונוס חיובית לנפטון. אפשר להשלים אחרי שרבתם, או להתחמם רגשית אחרי שהתקררתם. או סתם למצוא נחמה אצל חבר אחר. הלב קצת נפתח, אבל מי שלא פותר את הבעיות, דווקא בגלל הלב הפתוח חש אומללות, אכזבות, וכאב יותר מהרגיל. לפעמים בעיה אובייקטיבית קיימת, אך יש תמיכה רגשית ממישהו. חפשו עם מי לדבר. יום זה מגביר דמיון ויצירתיות, ומצוין לאומנים וצרכי התרבות.

שמש שלילית לפלוטו. הרבה גועש מתחת לפני השטח, בין אם זה צף ומביא לתוצאה קיצונית, ובין אם זה נשאר פנימי ומרגיש קיצוני. זה הרבה כוח, ויש מי שיגייס את עצמו לפעילות מתמידה חשובה ויעילה.

20.6
מרקורי חיובי ליופיטר. יום אופטימי, או שיש רעיון טוב איך לצאת מהבעיות. למי שהיבט שמיים זה מתכתב עם המפה האישית שלו, זה זמן לתכנון או הרחבת אופקים. זמן סקרנות וחשיבה רחבה, ולכן יעיל גם ללימודים, לנתינה וקבלת עצה. יתכנו יותר תקשורת ושיחות. בלילה כדאי להתפנק עם אהוב, סרט טוב, או פינוק לחיך. יהיה קשה להימנע מאכילה לילית, ומי שצרות בחייו, בטח יברח לגלידה (או שוקולד).

21.6 בשעה 12:14
השמש תעבור לאזור שמיימי סרטן. תינוקות שייוולדו עד השעה 12:13 בצהריים, הם בני מזל תאומים, ואלו שייוולדו החל מ-12:14, הם בני מזל סרטן. שימו-💖 שבכל שנה המזל מתחלף בזמן מעט אחר.

הירח מפעיל את ההיבט של אתמול (מרקורי חיובי ליופיטר), קראו עליו לעיל (20.6).

ונוס חיובית לפלוטו. מתחברים, נקשרים, רגשות מעמיקים. לפעמים דווקא בגלל העומק יש צרות (כמו קנאה, רכושנות, שתלטנות וכדומה), אבל לרוב זו העמקת יחסים (מכל סוג) ויציקת תוכן ומשמעות לתוכם. לפעמים פתרון לבעיה חומרית.

26.6
ירח נצמד לוונוס במהלך הבוקר והצהריים, והשמש מעורבת. יחסים נעימים, פינוק והנאות. מפעיל במידה את ההיבט של ה-29.6.

27-28.6
מארס ביחסים עם סאטורן ונפטון. משפיע לאורך ימים רבים סביב. הרבה פעילות ועשייה, אבל לא קיצונית. גישה בוגרת וחכמה, לרוב שקטה ומחושבת אך לא מרובעת, ויכולת לפתור בעיות עם דמיון לצד מעשיות. לפעמים נתקלים בקושי, אך לרוב מגיבים אליו בצורה טובה ומאוזנת. רוצים לפעול, ומוכנים  לממש אידאל גם נוכח לחצים. זה לא זמן שהולך בו חלק או קל, אבל יש בו שליטה עצמית טובה לצד חזון וסימון מטרות. אלו ימים של התמודדות, ולכן אפשרי גם התקדמות איטית ובטוחה. אבל לא לכולם זה זמן טוב, יש מי שההיבט הזה פועל בחוכמה רבה נגדו, ואז מתיש אותו. לדוגמה ילידי ה-17-18 בספטמבר סובלים מהיבט זה (ועוד רבים שלא הוזכרו), ולהם מומלץ להוריד את הראש בימים אלו, ולכוון לפחות מטרות (לעשות רק מה שהכרחי). נסו לזהות באיזה צד אתם, כאמור הרוב נהנים מהצד הבוגר והחכם.

29.6
מולד ירח בסרטן ביחסים עם ונוס ויופיטר. מי שקם מוקדם ירצה קצת להתפנק יותר זמן במיטה (כדאי לקחת את הבוקר באיזי וכייף אם מתאפשר), אבל בסה"כ נעים לרובנו, ואפשר לקום בכייף. אין סבלנות לפרטים הקטנים, לחובות שלוקחות זמן, ורוצים לכבוש את העולם. מצב-הרוח אופטימי וחיוני, רק היזהרו לא לעשות שטויות בגלל זה. לא להמר או להעז מדי, לא להיות שחצנים או צדקניים.

30.6
הירח מפעיל במבנה T (טי) את ההיבט של ה-1-2.7 (למארס ופלוטו). נטייה כפייתית ופעולה קיצונית. סכנת תאונות או צרות גדולות. הזכירו לעצמכם שליטה עצמית, כדי לא להביא את הדרמה לחייכם. שחררו, ואל תתאכזרו אתם לאחרים. מצד שני כוח להיאבק על מה שחשוב לכם, ואנרגיה לפעולה שיכולה גם לקדם. לרוב זה מאבק, לא תמיד גלוי וישיר.

 

נאחל חודש טוב !

 

אזהרת ירח שחור/בטל :

אני לא מפרסם זמנים בהם הירח לא יוצר היבטים, או בכינויו האחרים: ירח שחור/ בטל/ Void, ואני מציע לכם לא להסתמך ולפעול על-פיו בעניינים חשובים. הסיבה היא שזה מידע חלקי ומעוות, נכון שלא מומלצות התחלות חדשות בזמן ירח שלא יוצר היבטים, אך גרוע פי כמה להתחיל דבר חדש בירח שיוצר היבטים קשים, לפעמים רק קשים. כל רגע הוא ייחודי, וצריך לנתח ברצינות ויסודיות את כל מצב השמיים כדי להכריע על זמן טוב. כשמדובר בדבר חשוב, כמו בחירת תאריך חתונה, ביצוע טיפול רפואי, או מועד פתיחת עסק, כדאי מאד לפנות לאסטרולוג שמתמחה באסטרולוגיה הוררית**, גלו עוד על בחירת תאריך טוב, או התקשרו 050-7881995 לפרטים.

 

שלח לחבר או שתף את המאמר:

חרבות ברזל

אולפן המלחמה

לחצו לקריאה

תחזית יוני 2024

לחצו לקריאה

תחזית שנתית תשפ"ד

לחצו לקריאה

והקשר לכל מזל

לחצו לקריאה

איך כל מזל במיטה

לחצו לקריאה

 

תחזית קורונה

לחצו לקריאה

ערב קסום שייזכר לתמיד

לחצו לפרטים

קורסים באסטרולוגיה

לימודי אסטרולוגיה

לחצו לפרטים


צ'אט
בוואטסאפ

שיתוף
בוואטסאפ

שיתוף
בפייסבוק

שיתוף
במייל