050-7881995

יופיטר (צדק)

סימן כוכב יופיטר

שליט מזל קשת

שליט ישן מזל דגים

אפיון אסטרונומי:

יופיטר הנו כוכב הלכת הגדול ביותר במערכת השמש, ועם השדה המגנטי החזק ביותר. הוא כל-כך עצום, שנפחו גדול פי 1,300 מכדו"א! יופיטר הוא ענק גזים שמורכב בעיקר ממימן. המימן בו נמצא במצב גז בשכבה החיצונית, נוזל באמצעית, והופך מוצק ככל שמתקרבים לליבה. בין השכבות אין גבולות ברורים, ומצבי הצבירה מתערבבים. במאי 2017 פרסמה נאס"א ממצאים חדשים שמראים שגם הליבה של יופיטר "מטושטשת" ולא מופרדת משכבת המימן שמעליה. יש לו שכבת אטמוספירה עצומה, בה סערות רחבות, רוחות ועננים שנעים בכיוונים מנוגדים. מעל זה נמצאות טבעות פלנטריות שונות המורכבות מחלקיקי אבק. מסביב כל זה נעים 79 ירחים! גם הם בכיוונים שונים והפוכים, ובמרחקים המגיעים עד 20 מיליון ק"מ מיופיטר!

אפיון מיתולוגי:

במיתולוגיה הכנענית יופיטר הוא האל "בעל" -אל החיים, שמרווה את פני האדמה. אחראי על הגשמים, הסערות, הברקים והרעמים, ומתואר כלוחם רב עוצמה וכוח הלוחם בכוחות הרעים שמנסים לכלות את העולם ולהשמידו. במיתולוגיה היוונית הוא נקרא זאוס, מקבילו של יופיטר הרומי, ראש האלים ופטרון המדינה, האחראי על המשפט, חוק וצדק. יופיטר היה גבר בוגר, רב עוצמה, ומעורר כבוד, אחראי על השמים, האור, הברק והרעם. היכן שהכה בברק בקרב, הביא מזל וניצחון לאותו הצד. התנהגותו מתוארת כחופשית ולעיתים שלוחת רסן.

אפיון אסטרולוגי:

יופיטר שליט מזל קשת ובית 9. בעבר נחשב שליט גם על דגים ובית 12 (כיום נפטון הוא שליט דגים, אך גם ליופיטר משקל, במיוחד באסטרולוגיה הוררית). ממש כמו הכוכב העצום מימדים שגבולותיו מתערבבים, יופיטר שונא גבולות, מרחיב ומגדיל כל דבר, לכן מביא גם פרסום. הולך בגדול וחסר סבלנות לפרטים הקטנים. יופיטר קנאי רק לחופש שלו (בד"כ קשתים אינם קנאים לאחרים, ומאפשרים להם גם חופש), אל תנסו להגביל אותו. הוא מביא מזל, אופטימיות, חן וקסם אישי, כפי שנהוג לשייך לקשתים. מייצג חוק וצדק, נורמות המוסר ולימודים גבוהים, לכן נקשר לעו"ד, בתי משפט ואקדמיה. מייצג דת וערכים גבוהים, טבע ומרחבים, מקומות רחוקים וחו"ל. ואת הכל שואף להרחיב ולהגדיל, עוד מהכל. מכאן קשתים ואנשים תחת השפעתו הם מתעניינים טבעיים, סקרנים, וישאפו ללמוד בעצמם או במסגרת פתוחה (אם אפשר ללא גבולות בי"ס, ובבי"ס של החיים).

עוד מילה חשובה:

הימצאות השמש ביחס אלינו באזור שמימי של מזל קשת, תביא לכך שאדם יהיה בן מזל זה. אך הכוכב שמייצג אותו הוא יופיטר, ותהיה לו חשיבות גדולה במפת הלידה,
יופיטר נחשב ממוזל, בהיבטים טובים הוא מגדיל הצלחות ורווחים מסוגים שונים שבאים יחסית בקלות. אך הוא מגדיל גם את הרע, מבליט וחושף את הבעיות בהיבטים הקשים, על-אף שהוא עצמו אינו גורם רע. לעיתים הוא עושה אותנו זחוחים ובעלי ביטחון עצמי מופרז, אופטימיות שהיא מסוכנת.

חזור להמשך קריאה בעמוד מי הם הכוכבים.

 

שלח לחבר או שתף את המאמר:

ערב קסום שייזכר לתמיד

לחצו לפרטים

תחזית אוגוסט 2022

לחצו לקריאה

תחזית שנתית תשפ"ב

לחצו לקריאה

תחזית קורונה

לחצו לקריאה

והקשר לכל מזל

לחצו לקריאה

איך כל מזל במיטה

לחצו לקריאה