050-7881995

ישראל ב-2021 – תחזית שנתית

תאריך פרסום: 30.12.2020

עמי גוטמן – אסטרולוג

כך תיראה…

 

מלחמה? חילופי שלטון? משבר כלכלי? כיצד תראה 2021 בישראל? הכוכבים עונים! והם מספרים ש-2021 כאן כדי להמשיך בתהליך השינוי של הבית הלאומי. ישראל היא כבר לא אותה ישראל. הבית כפי שאנו מכירים אותו, עומד להשתנות מהבסיס, ו-2020 עשתה את עבודת ההכנה. אז מה בדיוק? המציאות עולה על כל דמיון, אך האסטרולוג עמי גוטמן מנסה לשרטט את האופציות בתחזית שנתית למדינה. ישראל 2021, קווים לדמותה:

קורונה

אנחנו מתחילים את השנה מאד נמוך, בתוך סגר ותחושה מדכאת. הסגר עליו החליטה הממשלה אמור להסתיים כשבוע לתוך ינואר, אך ינואר כולו נראה חודש מאד לא נח בשמיים. זו אנרגיה סוגרת או כבדה, וניתן להניח שהסגר יוארך. אני לא יודע לתת תאריך מדויק מתי הסגר מסתיים, ואם יש גם דברים אחרים שמעיבים, או שהיציאה מהסגר היא תחת הנחיות מאד מגבילות, אבל בפברואר התמונה מאד משתנה, ומשם צפונה האווירה מתחלפת לחלוטין. מסוף החורף השינוי דרמטי, ולמרות שינואר קשה, אלו בסה"כ חדשות טובות!

נכון שייקח זמן עד שהקורונה תדעך, והיא לא תיעלם לגמרי. אולי לא ניפטר מכל המגבלות, אבל ניפטר מהן בקצב גבוה מזה שחושבים. המומחים אומרים שכל 2021 תהיה עדיין בצל הקורונה, אולי, אבל הצל שהיא עושה נעשה קטן יותר ויותר, ובמהירות רבה. זו השמש שזורחת, עולה למרכז השמיים, ומעלימה את הצל, עד שבדצמבר רואים זמן של שחרור ובילויים, רצון לנפוש ולשמוח. לא שלא יהיו בעיות, אבל אחרות. יתכן שבחורף הבא תחלואת השפעת תהיה גבוהה במיוחד, אופציה נוספת היא שהמתחסנים הראשונים צריכים לחזור על החיסון, אבל בכל מקרה הקורונה כבר לא תגביל אותנו כפי שבזמן זה. כלומר יתכן שבחורף הבא שוב ישנה איזו התפרצות (רק אופציה), אבל היא לא מובילה לריסונים וסגרים. כאמור לא נצטרך לחכות לדצמבר כדי להשתחרר, כבר אחרי ינואר יש הקלה. ומסביבות פסח (פלוס-מינוס) האווירה משוחררת יותר במדינה. לצד חו"ל שאנו נוטים להתעסק בו רבות, כבר אין מזכירים את עולם התרבות. אפשר שזמן זה מחזיר לנו את ההופעות, ההצגות, הספורט והכדורגל. אפשר שזה זמן שמחזיר לנו את המסיבות, החתונות, או המסעדות. כך או כך, עד יום העצמאות האווירה מאד מתחלפת, ונוכל לחגוג אותו בצורה שמחה (יחסית).

 

לחצו והצטרפו
עמי גוטמן ב-


 

מלחמה ?

נדמה לי שלאורך הקריירה שלי השאלה שהפנו אלי הכי הרבה בכלל, ובזמני פרסום תחזיות שנתיות בפרט, היא שאלת התממשות מלחמה. זה קצת מזכיר לי את השאלות על "סוף העולם", וצריך לומר שיש לנו נטייה לפחד מהדברים הלא נכונים. רבות כתבתי לכם על המלחמה הפנימית בינינו לבין עצמנו, ועל רקע זה הגיעו בפועל 4 מערכות בחירות מקטבות ומפלגות. גם השנה עיקר הבעיות שלנו הן הפנימיות, ומסיבות שונות. זה כלכלי, פוליטי, ויתכנו כל מיני אירועים פנימיים דרמטיים. אבל אתכם מעניין הביטחוני, ומצאתי את עצמי יוצא בפוסטים בפייסבוק שהחדשות שלהם הן על מה שלא, על שאין מלחמה. זה נכתב לכם גם בתחזית השנתית ל-2020, ואני שמח להעריך שגם ב-2021 לא תהיה מלחמה משמעותית מחוץ.

בכל-זאת לא שקט אצלנו, ומתחים ביטחוניים ילוו גם השנה (אבל לא צריך להיות מופתעים מדי, ובטח לא להיבהל מדי). ככל הנראה עיקר המתחים יהיו עם הפלסטינים, אך יתכנו גם אחרים. הימים סביב סוף אפריל או תחילת מאי עלולים להביא איזו התרחשות ביטחונית משמעותית יותר. צריך לפקוח יותר עיניים סביב, ואם היו שואלים אותי, אז הייתי ממליץ על רמת כוננות גבוהה יותר, אבל בהחלט אפשר שזו ישראל שמתקיפה. שוב זמן דרמטי בו יתכנו אירועים הוא הימים של מרכז הקיץ, וגם ישראל מרגישה משוחררת יותר לפעול בחופשיות או להגיב כך לתוקפנות נגדה (כיאה ל"חופש הגדול"). נקודה נוספת נמצאת בסוף השנה (פלוס-מינוס סביב ה-20 בדצמבר 2021). אבל קחו בפרופורציות, לא מדובר במלחמת יום-כיפור. אפשר שמדובר בפעולות שבכלל לא נשמע עליהם, ויום אחד עוד ייחשפו. כוחות הביטחון פועלים השנה מאחורי הקלעים, וגם ישראל מותקפת מאחורי הקלעים. מכאן…

סייבר

בתוך כך צריך לומר שזו שנה של לוחמת סייבר ענפה, ולמרות שאנחנו בטוחים שאנו מאד טובים, וככל הנראה גם נהנים מיתרון בולט, אנחנו גם מותקפים. ראינו בסוף 2020 את החדירה לחברת הביטוח שירביט, ותקיפות סייבר נוספות עוד יתכנו ברבדים וממדים שונים. ספציפית למוסדות המדינה הפוטנציאל גבוה יותר ממש בתחילת השנה 2021 (ינואר-פברואר), ושוב מהקיץ. אך כאמור לוחמת סייבר (גלויה או שאינה גלויה) תהיה בדרגה גבוהה כל השנה. זה נכון כלל עולמית, ובעוצמה רבה גם באביב (בנוסף). קחו בחשבון גם אתם בהגנה על מחשביכם, והפרטים שאתם משאירים בכל מיני אתרים וחברות.

 

הזמינו אותי לערב חוויה
או מסיבת רווקות

בחירות

ישראל נמצאת בתהליך שינוי עמוק, והבחירות יביאו שינויים פוליטיים משמעותיים. עוד מוקדם להעריך מה צפוי, כיוון שבשלב זה עוד איננו יודעים מה הן הרשימות ומה ההרכבים הרצים. כבר במהלך ינואר נראה התרחשויות דרמטיות, ואפשר שיצטרפו כל מיני דמויות למרוץ. חולדאי רק עתה הודיע על ריצתו, אך אפשר שהוא הופך שחקן משמעותי במגרש. היתרון שלו יהיה ביכולת ליצור חיבורים (לפני או אחרי הבחירות), ולגייס תקציבים שמרימים את השטח. זה עוד לא אומר שנתניהו מאבד את כסאו (ולא אומר שנשאר), וחולדאי לא מגיע למספיק כוח. ככל בנראה, אפשר להניח שזה לא יספיק לו להגיע לכיסא ראש הממשלה. אך בהחלט הרכב הקואליציה והמפה הפוליטית צפויים מאד להשתנות. בכל מקרה אעריך בזהירות ששוב יהיה קושי להרכיב ממשלה, ואין מנצח ברור. אך בניגוד להערכות שזה מוביל מיד לבחירות חמישיות, אני מעריך (אם כי בזהירות רבה בשלב זה), שכן תוקם ממשלה. אבל זה לא מבטיח את יציבותה ואורך חייה.

נראה שאחרי הבחירות יש שינויים בכיוונים שהממשלה הולכת אליהם. נראה הרבה יותר שיח אידאולוגי, ומכאן גם מהלכים. מהלכים יכולים להשפיע על מדיניות החוץ שלנו, וזו שנה של יותר לחצים מחוץ, אבל גם מהלכים פנימיים בכיוונים חדשים יהיו. אפשר שנראה יותר התחזקות לכיוון הדת, ובכל מקרה המפלגות הדתיות יהיו חלק מהקואליציה הבאה. זו עוד סיבה לאכזבה צפויה לליברמן ולפיד שאינם מצליחים לייצר ממשלה חילונית, ואולי נפגעים גם במנדטים. אך אנו בשלב מאד מוקדם, וכשנדע יותר פרטים על שינויים גדולים שעוד יהיו במפלגות הרצות, אתן לכם (ממש כמו תמיד) תחזית בחירות פרטנית ומקיפה. את התחזית תוכלו למצוא באולפן הבחירות שבאתר, שלא נסגר מאז אביב 2019.

עוד לפני הבחירות נראה את הממשלה מנסה לנהל כלכלת בחירות (בעיקר סביב אמצע פברואר). אבל אני מציע לנפגעי הקורונה לא לרוץ לבנות על מענקים רחבים, כיוון ששומרי הסף עלולים שלא להכשיר את כל המהלכים, שכן הם עלולים להיחשב שוחד בחירות. בכל-זאת משהו אולי מגיע, אך מסוף פברואר נראה יותר ויותר מעצורים באוצר המדינה בפרט, ובמהלכי ממשלה בכלל. לצד מעצורים חיצוניים, אולי גם מבינים שצריך להתחיל לשנות כיוון חשיבה.

שומרי הסף

מערכת אכיפת החוק, ובעיקר מערכת המשפט בישראל, עשויים לעבור רפורמות ושינוי כיוון. אפשר שהמערכות עצמן חשות מאד מותקפות או מוחלשות. זו שנה שמחלישה את בתי המשפט ו/או הפרקליטות. אלו גם זמני משפט שמתארכים וכדומה. מצד שני היא תחזק את מערכת הבריאות, שאולי תעבור כמה דרמות, אך היא מתייצבת. מערכת הבריאות מתפקדת היטב, מחסנת את האוכלוסייה, וכמובן שצריך לזכור שזה יחסי (אבל ביחס לעולם מצבה טוב יותר). קשיים שוב יתכנו בחורף הבא כאמור, אך המערכת נותנת תשובות מסודרות יחסית.

 

בצומת דרכים בחיים?
קרא/י על פתרון ממוקד

קיץ חם

מתחילת יוני רואים עליה בפעילות, ויש להניח שזו ממשלה שהולכת להרבה מהלכים עם מעט סבלנות ונכונות לפשרות. יתכן שהממשלה מנסה ליישם ערכים מעט חדשים במדינה, ונראה יותר חוקים שמשנים סטטוס-קוו או לפחות מקדמים אידיאולוגיה. אבל בכל מקרה זה הכיוון הכלכלי שהממשלה פעילה בו, שיהיה אחד הדברים הבעייתיים ביותר השנה. זה יורגש במיוחד סביב תחילת יולי (או סוף יוני). אלו יכולים להיות גם עניינים מדיניים, פוליטיים, ומול גורמי חוץ שהממשלה פועלת או המדינה מופעלת בקיץ. ככה זה אצלנו, קיץ זה דבר חם במזרח-התיכון, ותמיד שואלים אותי "מלחמה בקיץ?". כאמור יכול להיות איזה עניין ביטחוני מסוים במרכז הקיץ (סביב סוף יולי או תחילת אוגוסט בעיקר), אבל קחו בפרופורציות, והבעיות שלנו השנה הן בדיפלומטיה ויחסי חוץ, ויותר מכך בכלכלה.

יחסי חוץ

ישראל משתנה השנה, וזה בתוך קונטקסט של עולם משתנה. יחסי הכוחות במזרח-התיכון, ושיווי-המשקל העולמי תחת שינויים. אנו נאלצים להתאים עצמנו למהפכות הגלובליות וה"שכונתיות", אבל בהחלט יתכן שאנו גם מובילים כמה מהפכות. זה גם במישור הכלכלי שמשתנה כלל עולמית. צריך לומר שדווקא מבחינה זו, יחסי המסחר של ישראל, היבוא והייצוא, הסכמים כלכליים וכדומה, משתפרים השנה. אפשר שאלו גם התקדמויות בתחום המסחרי-פיננסי עם המדינות עמן נחתמו הסכמי השלום. אבל מצד שני, בהיבט הפוליטי, יתכנו ריבוי בעיות. זה יכול להיות מול אירופה וארה"ב, אבל זה יכול להיות גם עם מדינות ערביות. יתכן למשל שמתחים מול הפלסטינים מייצרים מתחים במישור הפוליטי, לצד חימום יחסים כלכליים, ומול אותן המדינות. כללית זו שנה שישראל עוברת בה שינויים לצד בעיות, אך היא אינה חלשה. יש כאן רה-אורגניזציה במדינה, וכשמנענעים משהו בצד אחד, משהו בצד אחר מגיב.

 

מחירון שירות
אסטרולוגי אישי

תזוזות

בין אם מהסיבות לעיל שהוזכרו, ובין מסיבות אחרות, השבועיים בין ה-20.9 ל-4.10 סוערים במדינה. הרבה עניינים בחדשות, ויתכן שהם פוליטיים. יתכן שזה זמן של פחות יציבות שלטונית, ואין שקט במדינה. יתכן שאלו דברים אחרים שקורים. כמו למשל אוסף של אפיזודות לא בהכרח קשורות, וקצב התרחשויות יוצר מתח גדול בעם. יתכן שכל מיני דברים מתגלים, מתבררים, או יוצאים לדיון פומבי. יתכן שתהליכים עמוקים שעוברים על המדינה, או החברה הישראלית, בזמן זה מקבלים תודעה, ביטוי מוחצן או גלוי. זו שנה של שינויים בסיסיים, ובזמן זה רואים ביטוי של הדברים (אם כי הם החלו הרבה קודם). אופציה נוספת היא שחוסר השקט הוא רקע יחסינו עם הפלסטינים. לחץ או אווירה כבדה בישראל ילוו גם כמה שבועות לאחר תום השבועיים האינטנסיביים האלה.

כללית זהו סתיו פעיל, עם התרחשויות רבות ועשייה. חלק אלו הסתבכויות, אבל נראה גם דברים נפתרים באומץ ותושייה, ולפעמים זו הליכה מוגזמת לקצה שלא מכירה במגבלות. חשוב להדגיש כי למרות תיאור הבעיות לעיל, זו לא שנה כל-כך רעה לישראל. בטח לא שנה של חוסר התמודדות, והמדינה אינה מוחלשת (אם כי מוחלשת כלכלית, אך בדומה לכל העולם). להיפך, לפעמים אנחנו קצת נרים את האף מדי, או לא נתחשב בחלקים בתוכנו. לא תמיד זו תהיה התנהגות אחראית, ובמיוחד לא בסתיו. אבל תזוזות לרוב לא יכולות להיות הרמוניות, ויהיו גם כאלה טובות.

סיום שנה

אבל לא סיום התחזית (כי את העיקר שמרתי לסוף). בדצמבר יתכן שזה שלב בו נעשו כבר שינויים, ומרגישים את היישום שלהם בפועל. כאמור זו תקופה שמפעילה את מערכת הבריאות, אך מצד שני רואים כיוון של שחרור בעם. זה זמן של יותר בילויים, נופש, תרבות, ספורט, ויתכנו הישגים לאומיים. אפשר שגם הממשלה מוציאה יותר כספים, ובואו נקווה שזה למען העם שנהנה מאיזשהם הטבות. אבל יתכן שיש יותר הוצאות על דברים אחרים, או שפחות הכנסות לקופת האוצר.

כלכלה

איך אתם רוצים את זה? אוי א-ברוך או נישמולחיר? בכל שפה שלא תרצו, זו הבעיה הגדולה ביותר שלנו ב-2021. אבל אנחנו נבחין בה רק אחרי הבחירות. קופת האוצר ריקה, ריקה יותר ממה שחושבים. כשברקע הפערים הולכים וגדלים בין העניים (והעניים החדשים), לאלו שיש להם, ואין דרך לגשר. גם זה לכשעצמו יוצר מתחים, ופוגע במרקם החברתי הישראלי. זה לא יהיה אחיד, ויתכן למשל שסביב האביב שוק ההון יכול להגיב בחיוב ליציאה מהמגפה הבריאותית, אבל למעשה מגפה כלכלית מתרחשת עבור רבים. בתוך כך אחת הבעיות הגדולות יהיו אנשים שלא עומדים בהחזרי המשכנתא. תהיה תנועה ערה בשוק הנדל"ן, כשהזעזועים עובדים לשני הכיוונים. זה נכון לא רק בנדל"ן, יהיו כאלה שיפרחו, מולם מצטרפים רבים למעגל העוני. אך כללית המשק במשבר.

בצד של אוצר במדינה זה יהיה אחיד. כלומר כאן יש בעיה גדולה, והממשלה תצטרך להדק חגורה מיד אחרי הבחירות. מתחילים להבחין בחוסרים, אבל לא רוצים לשנות מדיניות. העניין הוא שזה יתחייב, והחל מהקיץ זו תשתנה. יתכנו שינויים מבניים או פרסונליים בתוך משרד האוצר או המוסדות הפיננסים, אבל בוודאי חלוקה אחרת של התקציב. ראשונים להיפגע יהיו שירותי הרווחה והסעד. ביחס לגרעון ולצמצום התקציבים, נראה התייעלות והתארגנות אחראית של המערכות. בין היתר העובדים הסוציאליים יעשו עבודה טובה, אבל הם מתמודדים עם מקרים הולכים ומתרבים לצד מחסור באמצעים.

הגרעון יתפח והתקציבים יצומצמו. הכנסות ממסים ירדו דרמטית, וחשבון ההוצאות העצום יוגש. צריך לומר שזה יהיה ברמות יותר גבוהות מאלו שכרגע אנו חושבים עליהן. זה מתחיל במחסור, וממשיך בזעזועים גדולים. לכן יתכנו צעדים קיצוניים שהממשלה תנקוט. לכן גם אם אתם צופים מידה מסוימת של הכבדה במסים למשל, צפו לבלתי צפוי ב-2021 בכל הנוגע לנושא הכלכלי.

 

תחזית 12 המזלות
לחצ/י לקריאה

לסיכום

נדמה לי שאת השלילי אתם זוכרים (ככה זה, הוא תמיד זכיר יותר). אז נדגיש לסיכום את החיובי. למרות שיהיו, ישראל מתמודדת עם הקשיים, ואף עושה רה-אורגניזציה מתחייבת ורצויה. למרות בעיות כלכליות ובמישור הדיפלומטי, ישראל אינה מוחלשת, ועומדת על האינטרסים שלה (או אלו שהממשלה תגדיר). ומעל לכל, ישראל היא בין המדינות הראשונות בעולם להתגבר על ממדי התחלואה, ולפתוח את הכלכלה. אנחנו יוצאים מהקורונה וההגבלות שלה יותר מהר ממה שכרגע מצפים. וזה יורגש כבר אחרי ינואר הסוגר והמכביד, כשעד יום העצמאות המדינה נפתחת בצורה די משמעותית.

התחזית תתממש?

נאחל שרק הטוב שנחזה למדינה יקרה. אבל בסוף 2021 אתם תקראו שוב את התחזית הזו, שתישאר כאן פתוחה לקריאה כל השנה. אני כבר אומר לכם שהיא כנראה לא תהיה 100% מדויקת, אז בואו נכוון ל 90%-80%? אסטרולוגיה אינה מדע מדויק, זה לא מתמטיקה. אבל היא תהיה נכונה בעיקרה! זו בגדול השנה שלפנינו, לטוב ולרע. לקריאת התחזית השנתית לעולם, לחצו כאן.

קבלו עדכונים שוטפים:

עשו LIKE לבלוג שלי בפייסבוק, שם מתפרסמות תחזיות מספר פעמים בשבוע. אך לייק לא מספיק כדי שכל הפרסומים יקפצו לכם לפיד ! כדי להבטיח שזה יקרה, יש לשנות את ההגדרות ל"See First" או "ראה תחילה". איך?

מטלפון נייד: דרך "" (לחצו על 3 נקודות), ואז לחצו באפשרויות שנפתחות על "עוקב/ת" (למרות שהוא כבר מסומן), וסמנו "ראה/י תחילה".

ממחשב:  עמדו על כפתור ה-"עוקב/ת" או "Follow" (בגרסה אנגלית) בעמוד הפייסבוק שלי, ושנו את ההגדרה הנפתחת ל"ראי/ה תחילה" .

כך תבטיחו שהתחזיות שלי יופיעו לכם תמיד. פשוט וקל. ומי שעדיין צריך, יימצא כאן קישור לעמוד .

גם באתר עצמו תמצאו חומר רב, תחזית חודשית המתחדשת כל חודש, מאמרים על המזלות, הכוכבים, שירותים אסטרולוגיים ומחיריהם, סרטונים ועוד. לחצו על התפריט באתר ובחרו את הנושא המעניין אתכם.

שנה אזרחית טובה !
ממני והכוכבים !

עמי גוטמן – אסטרולוג

שלח לחבר או שתף את המאמר:

ערב קסום שייזכר לתמיד

לחצו לפרטים

תחזית אוגוסט 2022

לחצו לקריאה

תחזית שנתית תשפ"ב

לחצו לקריאה

תחזית קורונה

לחצו לקריאה

והקשר לכל מזל

לחצו לקריאה

איך כל מזל במיטה

לחצו לקריאה