050-7881995

לא הפגינו

2.10.2020

נשיא ארה"ב, מנהיג העולם החופשי, דונלד טראמפ, נדבק בקורונה. דובר הבית הלבן הוציא הודעה כי הוא סובל מתסמינים קלים בלבד, והוא צפוי להמשיך לעבוד כרגיל, ולנהל את אמריקה ומסע הבחירות. הרב קנייבסקי, מנהיג הזרם הליטאי בציבור החרדי, גדול הדור, נדבק בקורונה. מחצרו מספרים שמצבו טוב. מדינת ישראל מהמובילות בעולם בנתוני התחלואה בקורונה, ראש הממשלה חוזה כי ייקח כחצי שנה עד שנה לצאת מהסגר. מה חושבים הכוכבים? נעשה סדר, ה-2 באוקטובר 2020, עדכון קורונה:

דונלד טראמפ:

"תסמינים קלים בלבד" אומרים בסביבתו. מזכיר לכם שככה זה התחיל עם רוה"מ בריטניה בוריס ג'ונסון, וכתבתי לכם שזה עלול להסתבך. ג'ונסון הגיע עד כדי חיבור למכונת הנשמה. גם אצל טראמפ הפוטנציאל השלילי להסתבכות קיים. נקווה שמדובר "רק" בקשיים אחרים שנראים במפתו, אך אל תתפלאו אם טראמפ יחווה את המחלה באופן קשה. בתחילת המגפה פרסמתי לכם שמעניין לראות איך היא פוגעת בלא מעט מנהיגים בעולם שמזלזלים בה. ג'ונסון הוא המפורסם ביניהם, אך היו רבים רבים נוספים. נדבקו נשיא ברזיל ז'איר בולסונארו, הנסיך הבריטי צ'ארלס, בכירים איראנים, ואצלנו שר הבריאות יעקב ליצמן. בכלל הרבה שרי בריאות בעולם נדבקו.

טראמפ לגלג על ביידן בעימות שהוא עוטה מסכה ענקית ממרחק 60 מטר. בטח היה מוותר על הסצנה לו ידע שבבדיקה הבאה יגלו שנדבק בעצמו. טראמפ באופן שיטתי מפחית מערך וחשיבות המחלה וההתגוננות מפניה, וזה כי חשוב לו ליצור אווירה אופטימית. זה טוב לבורסה בוול-סטריט. לכן הוא סיפר לנו שהיא תיעלם באפריל, ועכשיו שיהיה חיסון אוטוטו, רק כמה ימים אחרי הבחירות. אל תחכו לחיסון, הוא גם כבר לא יעזור לטראמפ בעצמו. טראמפ נהג לקחת תרופה נגד מלריה, הידרוקסיקלורקין, וגם היא לא תעזור. הקורונה כאן כדי ללמד את כולנו צניעות. עד שלא נכנע לתכתיביה, נפסיד לה. נאחל לטראמפ החלמה קלה ומהירה. אך אם יש דבר חיובי שיוצר מבידודו, הוא שכנסי הבחירות שלו יאלצו להתבטל (לפחות חלקית). זה בטוח מציל חיים. הוא מסביר שהם אינם מסוכנים, כי הם באוויר הפתוח. גם אצלנו יש טענות דומות של מתקהלים.

טראמפ לא הפגין אחריות, ונדבק בקורונה. ביידן לעומתו שומר על עצמו ועל תומכיו. הוא לא מקיים כנסי בחירות, גם לא באוויר הפתוח. טראמפ טוען שזה בגלל שאין לביידן תומכים, והוא פוחד שהכנסים יהיו ריקים, אבל נדמה לי שכולם מספיק אינטליגנטיים כדי להבין שמדובר באחריות גדולה ומחיר אישי שהקמפיין של ביידן מוכן לשלם. מי שמפגין אחריות, יש לו סיכוי גבוה בהרבה לא להיות חולה. פשוט וקל. שמרו גם אתם על כללי הזהירות, והפנימו שהקורונה חזקה יותר. קבלו את השינוי שהיא דורשת. כאמור הצד הדורש שינוי מנצח, כפי שנכתב לכם מתחילת הקורונה. אוקטובר שאנו בתחילתו הוא הזדמנות מצוינת לערוך שינויים בתפיסה.

הרב קנייבסקי

גדול הדור של הציבור הליטאי בן 92, אך סביבתו לא הייתה אחראית מספיק לשמור עליו מהקורונה, והוא נדבק. הוא וסביבתו לא שמרו מספיק על הציבור עליו הם אמונים, ואחוזי התחלואה שם עצומים. אצל האדמו"ר מגור 1500 מתוך 2200 תלמידי הישיבה ששהו יחד בראש השנה נדבקו. זה מלמד אותנו מה היו אחוזי התחלואה בכלל הציבור, לו לא היינו שומרים על שום זהירות. 70% מהציבור היה נדבק. אפילו אם רק 1% היה מסיים במוות, הרי שזה כ-70,000 מתים בכלל אוכלוסיית המדינה. אין נתוני לידה מדויקים של הרב קנייבסקי, אך האיש בן 92 וכבר חווה תסמינים. בזהירות אפשר להצביע על מתח במפה החל מהשבוע האחרון של אוקטובר, ולאורך כל נובמבר. הסיבות יכולות להיות מגוונות. בלי קשר נזכיר שבכל מקרה, גם כשיש מפה מדויקת עם פרטי לידה מלאים, אין אפשרות לראות או לקבוע מוות וכדומה. המפה עצמה "חיה" לנצח. נאחל לו בריאות שלמה.

אבל התחלואה הגבוהה בציבור החרדי, עם ובלי קשר לרב, ולאדמו"רים נוספים שנדבקו, תביא גם שם חשבון-נפש. אוקטובר מביא אותנו לחשב מסלול מחדש. מדובר בתהליך מרגיז, שהורס לנו דעות בהן רצינו להחזיק. אל תילחמו בעצמכם. שנו עמדתכם, ועשו חשבון-נפש. בחודש-חודשיים הקרובים נתוני התחלואה בעולם כולו יאמירו מאד. היזהרו, זה השלב המסוכן.

מדינת ישראל

רבות כתבתי לכם שהסתיו הוא השלב הקשה ביותר. שהגל הראשון יהיה פיקניק ליד הגל השני. כשקראו לתחלואה בחודש יוני "גל שני" (זוכרים?), הסברתי שזה רק פיק קטן (גם עליו כתבתי מראש), ושהגל השני הוא בסתיו. ביוני התחלנו לעלות מ-300 מאומתים ביום לכיוון ה-1000, ושם זה נעצר פחות או יותר עד לאחרונה. אבל עכשיו הגענו גם ל-9000 נדבקים ביום. באוקטובר יהיו לנו שיא של מתים. גם ההמשך עוד לא קל, וראש-הממשלה מכין אותנו לסגר של חצי שנה עד שנה. הרבה מכם טענו שאני פסימי ורואה שחורות, כשסיפרתי לכם בפסח שנהיה בסגר גם בחגי תשרי. כתבתי לכם לא פעם: "בלי אושפזין בסוכה". היום התחזית שלי נראית אופטימית. כתבתי לכם על חיסון סביב סוף השנה או תחילת 2021. חלקכם אמרתם לי שיהיה כבר בספטמבר. היום חברות התרופות מדברות על עיכובים, ומספרות שזה יהיה רק במחצית השנייה של 2021. שוב יוצא שאני אופטימי. אך האם שיניתי דעתי?

אז לא! הסגר לא יהיה כזה ארוך. אולי נצטרך לחיות עם שגרת קורונה, וזה אומר הגבלות מסוימות, מסכות וכדומה. אבל שיא ההגבלות הוא עתה. אחרי החגים יתחיל תהליך ארוך שישחרר לאט לאט. צריך להבין, זה מצב העסקים שיחייב זאת, לאו דווקא שיפור גדול בנתוני התחלואה. הלחצים יגברו מכל הצדדים, הכלכלי והבריאותי והפוליטי. כבר סיפרתי לכם שרואים משבר פוליטי באביב 2021 בישראל, ובהחלט יתכן שזה זמן בחירות. אם הממשלה נופלת סביב דצמבר, המנהיגים הקיימים לא ירצו להכביד מדי על האזרחים שעלולים לא להצביע להם שוב. אך אם באמת יבחרו מנהיגינו ללכת לבחירות נוספות, זה לא יעזור להם. אנחנו באנרגיה של שינוי, וכל הדמויות הישנות יחוו כישלונות בקלפי. ראש הממשלה, החליפי, וראש האופוזיציה. -כולם. נראה דמויות חדשות עולות. בין אך זה באמת בחירות או לא, הכיוון יהיה הקלות, כי הלחץ מהעם יגבר מאד. יתכנו הפגנות גדולות בדצמבר, והוא מסמל שינויים. שינויים בגישה לקורונה, ובתקווה גם שינוי בדמות חיסון.

חיסון

גם לגבי חיסון אני אופטימי יותר מהערכות הקיימות. כפי שנכתב לכם רבות, אנו בתקופת תקיעות (לחצו לקריאה). לכן גם החברות המפתחות חיסון לקורונה חוות מכשולים, עיכובים וחסמים. אבל דצמבר יתחיל להזיז עניינים, ונראה את הפריצה בזמן זה, או לכל המאוחר בתחילת 2021. אבל צריך להבין, זה עוד לא אומר חיסון נגיש לכלל האוכלוסייה. כמובן שייקח חודשים ארוכים עד שניתן יהיה לייצר ולספק חיסונים לכולם.

בכל-זאת, במהלך 2021 נחזור לשגרה סבירה, גם אם לא מלאה. אומרים לנו שנצטרך לחיות עם הקורונה שנים, אך היא כבר תהיה הרבה יותר בשליטה. לא נראה תחלואה גבוהה. זכרו, נקודת האור היא שעכשיו (סתיו ותחילת חורף 2020) הוא שיא המשבר. עוד קצת, ומכאן ילך וישתפר. הפעם אני אופטימי מהתחזיות האחרות, אבל בינתיים חשוב מאד שאתם תפגינו (!)… תפגינו אחריות!

חזרה לאולפן הקורונה

עמי גוטמן – אסטרולוג

שלח לחבר או שתף את המאמר:

קורסים באסטרולוגיה

לימודי אסטרולוגיה

לחצו לפרטים

חרבות ברזל

אולפן המלחמה

לחצו לקריאה

תחזית יולי 2024

לחצו לקריאה

תחזית שנתית תשפ"ד

לחצו לקריאה

והקשר לכל מזל

לחצו לקריאה

איך כל מזל במיטה

לחצו לקריאה

 

תחזית קורונה

לחצו לקריאה

ערב קסום שייזכר לתמיד

לחצו לפרטים


צ'אט
בוואטסאפ

שיתוף
בוואטסאפ

שיתוף
בפייסבוק

שיתוף
במייל