050-7881995

מלחמה ושלום

מי יתקוף וילחם, ומי ישאף להרמוניה? מאיזה מזלות היו העריצים הכי קשים, ומאיזה המצביאים הדגולים? איזה מזלות הביאו שלום בעולם, והאם יביאו אותו גם בחיינו הפרטיים, בקרב משפחה וחברים? המפה האישית תגיד מי תוקפני, מי מתפשר וכדומה. אבל ניתן לאפיין בכלליות את היחס למלחמה ושלום עפ"י המזל. זכרו רק שזו חלוקה גסה ל-12 טיפוסים, שלרוב תתאים לבני המזל במידה כזו או אחרת, אך יתכנו גם השפעות מנוגדות בהורוסקופ.

בכל חודש יופיע מאמר מזל החודש, ויתחלף להבא עם כניסת המזל העוקב

מזל טוב מאזניים,

צדק צדק ירדוף! מזל ההרמוניה והפשרה. בניגוד לרובנו, בני מזל מאזניים מוכנים לשים את האגו בצד, לטובת יחסים נעימים וזרימה. הם יודעים להגיד את המילים המקרבות, החמימות והמלטפות. אפילו אם נאמרו רק כדי ליצור חיבור. לכן אלו דיפלומטים יוצאים מהכלל, ובמקרים מסוימים, גם חנפנים מקצועיים. אבל זו לא חנפנות דווקא לבוס כדי לקבל קידום (אם כי יתכן גם), אלא לכולם, כדי להשתלב בחברה, בהרמוניה ואהבה. מאזניים רוצה אווירה קלילה וחיובית, ומתרחק ממלחמות שליטה ואגו. קשה לו כשכועסים עליו, והוא ינסה למוסס במילים וחיוכים את הכעס. דיפלומט, כבר אמרנו?

אבל אל תטעו לחשוב שתמיד זה כך. כמו שהמאזניים יודע להיות מתוק באופן קיצוני, ככה הוא יודע לעבור לקיצוניות השנייה. מתי? כשהוא פוגש חוסר צדק! מאזניים יתקומם בלהט נגד עוולה, חוסר הגינות וניצול. זה לא כי פגעתם לו בכבוד, באגו, בכוח, זה כי יש לו חוש צדק מפותח, ואז הוא מוכן להילחם את המלחמות הכי גדולות, והכי נחושות. כשמאזניים מאמין שהוא צודק, לפי תפיסתו, לא איכפת לו אפילו אם יפסיד, ובלבד שיעמוד על שלו, וכולם ידעו שהוא הצודק! הצדק חשוב מהניצחון, ושוב, מאותו המקום שזה לא האגו שמנהל אותו.

במצב הרגיל שלו מאזניים מגשר, מפשר, מתפייס. הוא ייתן לך לבחור לאיזה סרט הולכים, את יעד הטיול, יתנצל בקלות אם פגע, היה לא בסדר, יסכים עם עמדתך ("נכון, החולצה שאתה קנית באמת יותר יפה, אתה מבין באופנה, אני סומך על בחירתך"..), אבל עד הצדק. זה משגע אותו. כילד הוא זה שתמיד זעק "זה לא פייר". זה חוש הצדק המפותח שלו, לכן תמצאו מאזניים מצוירים על היכלי הצדק, ושופטים ומגשרים בני המזל. כשמאזניים מפשר בין שני אנשים, הוא מסוגל להבין את שניהם, ורואה את שני צדי המטבע. זה נכון גם כשהוא שוקל עניין אישי, ומרוב שהוא רואה הכל, קשה לו להחליט.

בשם הצדק מאזניים ייצא למלחמות-עולם, ומעוד סיבה: כדי לזכות בשלום, להביא שקט. אם מאזניים מאמין שהצדק, השקט, השלום וההרמוניה יושגו באמצעות לחימה, הוא נאות לקרב. אין דוגמא טובה מדוד בן-גוריון, שבשביל שהיהודים יזכו בחיים שלווים בארץ-ישראל, היה מוכן לצאת למלחמות מרות. האתוס הזה שישראל שואפת לשלום, אך מוכנה להילחם על זכותה להתקיים בשלום, השתרש מתקופתו, ואין צודקת, שוויונית, ורודפת שלום ממגילת העצמאות שהקריא. מעניין שבשעת ההכרזה על המדינה האופק היה מאזניים, ורוב ראשי-הממשלה של ישראל היו ממזל זה. סטטיסטיקה מדהימה. גם יריבו של בן-גוריון ז'בוטינסקי היה מאזניים, ולא פחות אידיאולוג. אולמרט כבן המזל יצא למלחמת לבנון השנייה על חטיפת 3 חיילים, והפתיע את נסראללה במלחמה עמוקה, אך היה נאות לוויתורים מרחיקי לכת עם הפלסטינים כדי להשיג שלום. בנימין נתניהו הוא דוגמא למנהיג ממזל מאזניים, ששלט זמן רב, והצליח לא פעם להימנע מלחימה בפועל. בתקופת שלטונו ישראל כמעט שלא יצאה לקרב. יחד עם זאת הוא מנהל את מלחמות הצדק לתפיסתו מול מערכת המשפט ללא לאות.

תמצאו לא מעט לוחמי צדק שבחרו בהתנגדות שקטה, שאינה אלימה, אך רדפו צדק עד הניצחון. המפורסם ביותר הוא מהטמה גנדי, שבלי טיפת דם שנשפכה, במלחמה צודקת והרמונית, מוכר היום לכל ילד. גם לך ואלנסה, שהצליח לאזן בין הכישרון הדיפלומטי של המאזניים, לסחיפת ההמונים בצדק, מול הממשל הסובייטי הנוקשה, יסד ארגוני עובדים וזכויות אדם, והפך לנשיא פולין, וקיבל על כך פרס נובל לשלום. גם אוגוסטוס קיסר היה מאזניים, והוא הצליח להביא לשקט באימפריה המסוכסכת למשך 200 שנה במה שכונה "השלום הרומי". לנו יש את אלי ויזל, שסיפור שרידותו אכזרי במיוחד גם במונחים של השואה, אך הוא שאף לשלום עולמי וצדק לכל, וטיפל גם באפרטהייד בדרום אפריקה, האינדיאנים בניקרגואה, הבוסנים, קורבנות הטיהור האתני ביוגוסלביה לשעבר, מאבק הכורדים ועוד.

ויש מאזניים שיהיה מוכן לשפוך הרבה דם בשם הצדק הסובייקטיבי שלו, כמו חומייני שהוביל את מהפכת האייתוללות האירנית, שהבסיס שלה אידיאולוגי (למרות שמעוות). גם הימלר ופוטין בני המזל.

לסיכום מאזניים מחפש שלום, זרימה והרמוניה, מוכן לפשרות ממשיות. אך ינהל את המלחמות הכי קשות, כדי לזכות בצדק ו..שלום!

מאמר החודש הבא: עקרב

ואני, כיצד אני פועל? המזל נותן אופי ראשוני, אך כל אחד מיוחד. בניתוח מפה אישית, כבר ניתן לומר בצורה מדויקת ולהבין לעומק כל אדם. איפה הוא טועה, ומה במעשיו דווקא בטובתו. קרא/י על מפה אישית.

שלח לחבר או שתף את המאמר:

ערב קסום שייזכר לתמיד

לחצו לפרטים

תחזית אוגוסט 2022

לחצו לקריאה

תחזית שנתית תשפ"ב

לחצו לקריאה

תחזית קורונה

לחצו לקריאה

והקשר לכל מזל

לחצו לקריאה

איך כל מזל במיטה

לחצו לקריאה