050-7881995

מצב שמיים – היבטים עיקריים

אני מעדכן בבלוג בפייסבוק בכל כמה ימים מה אומרים הכוכבים לגבי מגוון נושאים. כותב על אישים, על המדינה, העולם ועוד. ניתן גם לקרוא בדיעבד. אני מעולם לא מוחק מהפייסבוק, והפוסטים מופיעים עם תאריכם המקורי. קראו גם את מדור תחזיות.

מטרת חלק זה היא לספר לכם בכלליות על מצב הכוכבים כל החודש ! בניגוד לפוסטים היומיים, כאן תמצאו הסבר מקצועי על מהלך שמיים שמפרט משמעויות, ומאפשר למי שרוצה, להבין קצת יותר אסטרולוגיה.

ניתוח מצב השמיים – ינואר 2020

 

שנה טובה! האמת זו שנה מאתגרת, כפי שבוודאי קראתם בשתי התחזיות השנתיות שנתתי כאן באתר (לישראל ולעולם). וינואר כפי שהרחבתי רבות הוא חודש אימתני במיוחד. הימים הכי קריטיים הם בין ה-9 ל-14 בחודש. ואת הפירוט תקראו מטה בתאריכים הרלוונטיים. אך יש החודש גם לא מעט היבטי כוכבים חיוביים! לא הכל רע, וצריך לזכור שגם בתוך הרע יש טוב. חוץ מזה, שיש לא מעטים כאלה שכל התקופה והימים המדוברים מאד מקדמים אותם, ומבטאים עבורם צמיחה והתבססות ארוכת-טווח. אך אלו שנמצאים בתקופה קשה, צריכים לדעת שגם ההיבטים היפים שמתוארים החודש, לא תמיד מאד מורגשים לחיוב. וזה כי ההיבטים הקשים מאפילים עליהם. ובכל-זאת יש סיכוי שיהיו איי מנוחה בים הגועש, טוב יחסי במסגרת תקופה כללית מאתגרת. כך או כך, ינואר כאן כדי ללמד אותנו שיעור חשוב או לתגמל אותנו על השקעת עבר. כדאי שנפיק את הלקח, או ניטול את ההזדמנות לצמוח.

ומי שרוצה להיזכר מה צפוי לנו השנה, לרשותכם קישור לתחזיות השנתיות. הן עמוסות מידע ותאריכים, אך לא צריך לזכור בע"פ. פשוט הוסיפו את התחזיות למועדפים שלכם, וקראו מדי פעם:

תחזית שנתית מדינת ישראל (לחצו לקריאה)
תחזית שנתית עולמית (לחצו לקריאה)

Ami Guttman  Astrologer

 

לפניכם התחזית המפורטת לינואר. זכרו כי מצוין היום בו ההיבט בשמיים מדויק, אך מתקיים גם בימים סביב:

2.1
מרקורי מפגש יופיטר בגדי. אופטימיות, מחשבה שמתרחבת, חזון גבוה אך בד"כ מעשי (לא תמיד, בדקו עם עצמכם). יכולת לתכנן בחוכמה. בנוסף ונוס ונפטון ביחסים, אוריינטציה קלילה ורכה יותר, טוב למפגשים חברתיים ורומנטיקה. טוב ליצירה ויצירתיות מכל סוג.

3.1
מארס עובר לקשת. קריאה לפעולה. אומץ, התלהבות ואופטימיות. הירח בטלה שמפעיל את ונוס ונפטון, מדגיש צד חברתי זורם. פתיחות ביחסים בינאישיים, גילוי לב, ואומץ לנקוט עמדה.

4.1
במוצ"ש הירח במפגש עם אורנוס. תקריות לא צפויות, הפתעות טובות או רעות, סכנת פזיזות ואימפולסיביות. הימנעו מעודף אגו שמקלקל (כיוון שמארס כבר מעורב כפי שמוסבר בהיבט הבא של ה-7.1).

7.1
מארס בזווית מתח לאורנוס. סכנות פיזיות, היזהרו מאיבוד שליטה, אימפולסיביות ואגו שמקלקל. זכרו שהחיפזון מן השטן. עצבנות או נטייה להגיב בצורה חריפה. תקלות והפתעות (לעתים לחיוב, אך כשלא מתכננים דברים, לרוב זה לשלילה). משפיע לאורך ימים רבים.

ונוס בהיבט מוחלש (semi-sextile) למפגש סאטורן-פלוטו. ענייני יחסים בינאישיים ו/או חומריים מודגשים, ואנו מרבים בעיסוק רציני בהם, לחיוב או שלילה. זמן להתחייב או להכיר במציאות.

שמש הרמונית לנפטון. גישה יצירתית, רגשית, פתרונות חכמים ומתחכמים למצבים, אך היזהרו מנוכלים מחוכמים… על רקע שאר ההיבטים שתוארו, זהו יום שעלול להיות משמעותי (וגם ה-8.1), ולעתים זה אובדן של משהו (חפץ, קשר, בריאות, דרך, או סתם איבוד הסבלנות).

10.1
יום דרמטי עמוס בשמיים! קראו גם 11-12.1 (הכל מתקיים).

ליקוי לבנה (ירח) יתרחש בשעה 21:21, אך אל תצפו בהכרח לאירוע בזמן זה. ליקוי מבטא שינויים והתרחשויות בתקופה שסביבו. הליקוי הזה משמעותי במיוחד בגלל מבנה השמיים: צמוד אליו בצורה מלאה כוכב מרקורי, ומתקיימת גם צמידות של סאטורן ופלוטו למבנה. תהליכים עמוקים שהתבשלו מקבלים תודעה. זהו זמן השיא של מה שתואר בפוסט "שבירת מסגרות ויצירתן" (לחצו לקריאה נוספת).

11-12.1
סאטורן ופלוטו מגיעים לשיא הצמידות. שתי פלנטות אטיות שנצמדו בשמיים לאורך 2019, וימשיכו גם ב-2020 לפרקים. זהו רגע השיא, אך לא בהכרח שההשפעה בו היא המרבית. ועדיין, ימים אלה משמעותיים וירגישו כאלה. בכל מרכז ינואר האווירה כבדה ורצינית. יש מי שזה רציני מקדם עבורו, ויש מי שזה מכבש שלוחץ אותו. זה זמן שיכול להוביל לתוצאה אחרי תהליך ארוך, או להביא לתודעה. כאמור כוח המבקש לשָמֶר את הקיים, הישן והמוכר, מנסה להחזיק בכוח, ולא לתת לכוח המכתיב שינוי בסיסי לפעול. אך הוא לא יצליח, והשינוי מתחייב. עזרו לו לקרות הכי נוח באופן יחסי. במקום להתנגד למציאות המתהווה, קבלו אותה, והתנהלו הכי נכון בתוכה. לפעמים השינוי קשה, אך רבים יגלו עם הזמן שהשינוי מביא צמיחה, או יציאה מתקופה לא טובה בה התבחבשנו יותר מדי זמן. אל תפספסו את התיאור המורחב בפוסט "שבירת מסגרות ויצירתן" (לחצו והיכנסו).

בימים ספציפיים אלה הצמידות משולשת: מרקורי-סאטורן-פלוטו (וגם השמש בתמונה). מרקורי המהיר עובר על פני שתי הפלנטות האטיות האלה, ומחצין תוצאה, יוצר תודעה. ימים בהם המחשבה עמוקה, רצינית וחופרת. הכרה במציאות בלי לברוח, לפעמים נוקשות חסרת רוך. יתכנו תקריות, ויש להיזהר (בוודאי בכביש).

13.1
הפעם תור השמש להתקדם וליצור צמידות משולשת: שמש-סאטורן-פלוטו. והיא זורקת אנרגיה לצמידות הזו. למעשה סביב כל הימים האלה (9-14.1) זו צמידות מרובעת (כולל מרקורי שעדיין בתמונה). השמש, כוכב האנרגיה הבלתי מתכלה, מגבירה מאד את כל מה שנכתב על הצמידות הזו: "שבירת מסגרות ויצירתן" (לחצו לקריאה נוספת). ימים עם תוצאות מעשיות לתהליכים שהתבשלו (חיובי או שלילי). כמו-כן ימים מסוכנים יותר מכל בחינה, ויתרבו החדשות בתקשורת.

15-16.1
ונוס מחייכת לאורנוס. כדאי לשבור שגרה אחרי ימים רציניים. עשו משהו קליל (מפגש חברתי או בילוי ברביעי בערב יתאים). אך תיתכן גם חוסר סבלנות ביחסים רציניים, הימנעו מהכבד. על רקע מצב השמיים הכללי שתואר לעיל, זה בהחלט יכול לקלקל יחסים.

17.1
מרקורי עובר לדלי. התחדשות, מחשבה שהולכת קדימה. אפשר להתחיל מחדש, או לשנות כיוון. אחרי שהבנו שמה שהיה הוא לא מה שיהיה, או שבחרנו כיוון חדש מוצלח יותר, הראש נפתח וחושב יצירתי מה מכאן והלאה.

18.1
מרקורי שלילי לאורנוס. עצבנות, עומס בראש, ברעיונות, במידע, בתקריות. אנחנו חסרי סבלנות לזולת, לבעיות העבר, או לדברים שאנחנו רוצים כבר לבצע. מחד היו זהירים מצעדים פזיזים, או עצבנות שמקלקלת יחסים או מביאה תאונות. מאידך, "למה לא יבוא עכשיו, מה שבטח יבוא מחר".

19.1
מארס בקשת בהיבט מוחלש (semi-sextile) ליופיטר. הנעה לפעולה, אומץ, יוזמה, וחדוות-עשייה. אך גם פזיזות וחוסר תשומת-לב לפרטים. היזהרו מקיצורי-דרך וחוסר סבלנות, וקראו את האותיות הקטנות. הימנעו גם מצדקנות או יהירות מוגזמת. משפיע לאורך ימים רבים

20.1 בשעה 16:55
השמש עוברת למזל דלי. הזדמנות נוספת להתחדשות, השארת הישן מאחור, והסתכלות אל עבר העתיד המתהווה. דף חדש נפתח. נזכיר כי בכל שנה השמש עוברת מזל ברגע קצת אחר, ובזכות התפתחות האסטרונומיה, אנו יודעים לחשב רגע זה בצורה מאד מדויקת עבור כל שנה. מי שלא בטוח איזה מזל הוא, יכול לשלוח לי הודעה עם פרטי לידתו, ואבדוק לו. השנה תינוקות שייוולדו עד השעה 16:54, הם בני מזל גדי, ותינוקות שייוולדו החל מ-16:55, הם בני מזל דלי.

23.1
ונוס, מרקורי, ויופיטר ביחסים. צורך בתקשורת, בהחלפת דעות ובילויים. צורך חברתי, וכדאי למלא אותו באופן קליל ונעים. מזל חומרי, ויכולת להצליח בעסקים או להבריק ברעיונות. יכולת לפתור בעיות ביחסים, בתקשורת, ובמה שדורש הפעלת המוח. פרספקטיבה שמתרחבת.

שמש שלילית לאורנוס. גורמי הפתעה, לרוב לא נעימה. תקריות, חוסר סדר, וקוצר-רוח. צורך לשנות או להתמרד, עשו זאת עם מחשבה, ולא תוך פריקת כל עול.

25-26.1
יחסים בין מארס-מרקורי-ונוס. הידברות. לפעמים טוב ולפעמים פחות, אבל הרבה שיח מתקיים. אולי על האירועים הרבים שקרו, ואולי סתם צורך להתבטא. הראש עובד, יחסים בינאישיים על המוקד, וההמלצה הכי טובה שלי היא לשים לב שאתם גם מקשיבים, ולא רק מדברים. יש לנו הרבה מה לומר, ולפעמים אלו רעיונות מבריקים, או רגשות עזים (לחיוב או שלילה). אבל גם לאחרים יש, והם רוצים להתבטא.

27.1
מפגש רומנטי בין ונוס לנפטון בדגים. חבל שמארס בזווית מתח אליהם. מחד חלומות גבוהים, פנטזיות, וציפייה רומנטית. מאידך אם המציאות מאכזבת את הרצונות והציפיות, יש אומללות ומתח גבוה, ועד סכנת מריבות של ממש. לא תמיד אנחנו או זולתנו הגיוניים, ומארס מכניס אגו למשחק. נתבו את זה לפעילות בחדר המיטות, שם זה יכול לעורר. סכנת מעשי הונאה ומרמה. מניפולציות וערמומיות בין אנשים. איש המכירות או הקולגה שמחייך אליכם, הוא לפעמים אויב סמוי ממנו יש להיזהר. ירידה אנרגטית או בעיית בריאות תיתכן.

28.1
הירח נצמד לוונוס ונפטון. מדגיש את ההיבט שתואר אתמול (27.1).

30-31.1
מרקורי בהיבט מוחלש (semi-sextile) למפגש סאטורן-פלוטו. מפעיל ומדגיש שוב את הצמידות על כל משמעותיה שפורטו ב-11.1. מתקדם הצד המבקש שינוי, לפתור בעיות מתוך הכרה במצב הקיים. חשיבה רצינית ועמוקה, אך לעתים אובססיבית.

רוצים לשתף חבר ? ניתן לשלוח את התחזית החודשית למי שתרצו דרך הוואטספ, מייל, או לשתף דרך הפייסבוק. כך גם לגבי כל עמוד אחר באתר. איך שולחים ומשתפים? בתחתית כל עמוד יש כפתורים עם סמלי אפשרויות השליחה. בחרו את הדרך הנוחה לכם, לחצו ושלחו. נוח וקל.

אאחל חודש ושנה מוצלחים לכולכם !

אזהרת ירח שחור/בטל :

אני לא מפרסם זמנים בהם הירח לא יוצר היבטים, או בכינויו האחרים: ירח שחור/ בטל/ Void, ואני מציע לכם לא להסתמך ולפעול על-פיו בעניינים חשובים. הסיבה היא שזה מידע חלקי ומעוות, נכון שלא מומלצות התחלות חדשות בזמן ירח שלא יוצר היבטים, אך גרוע פי כמה להתחיל דבר חדש בירח שיוצר היבטים קשים, לפעמים רק קשים. כל רגע הוא ייחודי, וצריך לנתח ברצינות ויסודיות את כל מצב השמיים כדי להכריע על זמן טוב. כשמדובר בדבר חשוב, כמו בחירת תאריך חתונה, ביצוע טיפול רפואי, או מועד פתיחת עסק, כדאי מאד לפנות לאסטרולוג שמתמחה באסטרולוגיה הוררית**, גלו עוד על בחירת תאריך טוב, או התקשרו 050-7881995 לפרטים.

 

שלח לחבר או שתף את המאמר:

קורסים באסטרולוגיה

לימודי אסטרולוגיה

לחצו לפרטים

חרבות ברזל

אולפן המלחמה

לחצו לקריאה

תחזית יולי 2024

לחצו לקריאה

תחזית שנתית תשפ"ד

לחצו לקריאה

והקשר לכל מזל

לחצו לקריאה

איך כל מזל במיטה

לחצו לקריאה

 

תחזית קורונה

לחצו לקריאה

ערב קסום שייזכר לתמיד

לחצו לפרטים


צ'אט
בוואטסאפ

שיתוף
בוואטסאפ

שיתוף
בפייסבוק

שיתוף
במייל