050-7881995

מרקורי (חמה)

סימן כוכב מרקורי

שליט מזל תאומים

שליט (ישן) מזל בתולה

אפיון אסטרונומי:

מרקורי, או בעברית חמה, הוא הכוכב הקרוב ביותר לשמש, מרוחק "רק" 58 מיליון ק"מ ממנה. אור השמש בו חזק פי 8.9 משאצלנו, והטמפרטורה בצד הפונה לשמש מגיעה ל-430 מעלות צלזיוס. הוא קטן, כוח המשיכה בו חלש, אין לו ירחים, וכמעט שאין לו שכבת אטמוספירה. תנועתו זריזה מאד, וזמן ההקפה שלו סביב השמש הוא פחות מ-88 יום. ב-2004 שוגרה גשושית לחקור אותו, נאס"א נתנו לה את השם מסנג'ר (MESSENGER‏), שם התואם את אופי הכוכב באסטרולוגיה עוד מימי קדם –אחראי על התקשורת שלנו. מקרי או מיסטי? מעניין בטוח.

אפיון מיתולוגי:

במיתולוגיה הרומית הוא מיוצג ע"י האל מרקוריוס, שהיה אל המסחר, הזריזות, התיווך ושליח האלים. נחשב אל מרכזי וצעיר, ופופולריותו התפשטה מהר בקרב העמים שנכבשו, עד כדי שהיו עמים שאימצו אותו כאל המרכזי שלהם (כמו עמי הקלטים). בתנ"ך הוא מוזכר בספר עמוס בשם "כוכב", ורק אח"כ השם הורחב ל"כוכב חמה". בתלמוד הוא נקרא מרקוליס.

אפיון אסטרולוגי:

מרקורי שליט מזלות תאומים ובתולה. בתולה קיבל לאחרונה שליט חדש: כירון, כוכב שביט שהתגלה רק ב-1977, ויש להתייחס לשני הכוכבים כשליטים. והוא שליט גם על בתים 3 ו-6. כמו האל המיתולוגי, וכמו הכוכב, גם באסטרולוגיה מרקורי זריז, אחראי על התנועה, דינמי אך נחשב בעל אנרגיה לא גבוהה ולא קבועה. לבני מזלות תאומים ובתולה, עליהם הוא שליט, יש יכולת הסתגלות גבוהה, והם מסתדרים היטב עם שינויים. אך התאומים ממש צריך שינויים בעוד הבתולה מעדיף שגרה. כמו הכוכב, שני המזלות הם בד"כ לא טיפוסים מאד עוצמתיים, פחות "נוכחים" ויותר משתלבים. מרקורי אלוף התקשורת, המילה המדוברת והמילה הכתובה, עיתונאות, חדשות, ידיעות. מרקורי עובד עם הראש, האופן בו אנו חושבים, השכל והרציונל, דבר שמתאים הן לבתולה והן לתאומים. כמו תאומים הוא סקרן, ומתעניין בסביבה הקרובה, וההתרחשויות השוטפות והמהירות בה.

עוד מילה חשובה:

הימצאות השמש ביחס אלינו באזור שמימי של מזל תאומים או בתולה, תביא לכך שאדם יהיה בן מזל זה. אך הכוכב שמייצג אותו הוא מרקורי, ותהיה לו חשיבות גדולה במפת הלידה. בגלל שמרקורי לא מתרחק מאד מהשמש, קורה לא פעם שמרקורי יימצא באותו מזל עם השמש, אך לא תמיד. מרקורי מיוצג בשבוע ע"י יום רביעי, בצרפתית אומרים Mercredi.

חזור להמשך קריאה בעמוד מי הם הכוכבים.

שלח לחבר או שתף את המאמר:

ערב קסום שייזכר לתמיד

לחצו לפרטים

תחזית אוגוסט 2022

לחצו לקריאה

תחזית שנתית תשפ"ב

לחצו לקריאה

תחזית קורונה

לחצו לקריאה

והקשר לכל מזל

לחצו לקריאה

איך כל מזל במיטה

לחצו לקריאה