050-7881995

מצב שמיים – היבטים עיקריים

גם בפייסבוק

אני מעדכן בבלוג בפייסבוק בכל כמה ימים מה אומרים הכוכבים לגבי מגוון נושאים. לחצו והירשמו ע"י סימון "עוקב/ת"עמי גוטמן בפייסבוק, שם אני כותב על אישים, על המדינה, העולם ועוד. ניתן גם לקרוא בדיעבד. אני מעולם לא מוחק מהפייסבוק, והפוסטים מופיעים עם תאריכם המקורי. בנוסף, קראו גם את מדור תחזיות.

מטרת חלק זה היא לספר לכם בכלליות על מצב הכוכבים כל החודש. בניגוד לפוסטים היומיים בפייסבוק, כאן באתר תמצאו הסבר מקצועי על מהלך שמיים שמפרט משמעויות, ומאפשר למי שרוצה, להבין קצת יותר אסטרולוגיה, וכן להתכונן לכל החודש.

שתפו

רוצים לשתף חבר ? ניתן לשלוח את התחזית החודשית למי שתרצו דרך הוואטספ, מייל, או לשתף דרך הפייסבוק. כך גם לגבי כל עמוד אחר באתר. איך שולחים ומשתפים? בתחתית כל עמוד יש כפתורים עם סמלי אפשרויות השליחה. בחרו את הדרך הנוחה לכם, לחצו ושלחו. נוח וקל.

 

ניתוח מצב השמיים – נובמבר 2021

 

סביב תחילת החודש כדאי לחשב מסלול מחדש, ואפשר שאנו כבר בתהליך (בסוף אוקטובר). האירועים שליוו מאז סוכות, או הדרך בה חשבנו, מביאים עתה מחשבה מחודשת. נצלו את תחילת נובמבר לחשיבה עמוקה, פתוחה, חכמה ורצינית, כי הכוכבים נותנים דרך! נובמבר הוא בסימן שינוי, או לפחות הנעה קדימה. אחרי תקופה ארוכה של תקיעות או התקבעות בדרך אחרת, האנרגיה מתחדשת (לטוב או לרע). תהליכי עבר מפנים מקומם לתהליכים חדשים, או שרואים את אותו הדבר באור שונה.

יש לכם מספר תאריכים אדומים בנובמבר. אל תחכו בהם לאיזו מגה דרמה בהכרח, אבל הם דורשים התייחסות. שימו-לב במיוחד ל-3 תהליכים גדולים שילוו את כל (או רוב) החודש. אחד מפורט ב-19.11, וזוהי ונוס ש"רודפת" אחרי מארס, אך מתקשה להשיג אותו. לכן זה זמן טוב לעסוק בעניינים בינאישיים, ובעיקר בין המינים. אבל הוא מתקשה להביא להכרעות ולהגיע לקו הסיום, וזה יכול להיות גם בעסקים וכן הלאה. בנוסף יש עוד שני תהליכים רחבים ומתמשכים, שמתנקזים ל-27.11 שיסמל אותם. קראו עליהם כבר עתה.

קישורים חשובים : 

לפניכם הפירוט לימים, והוא מספר על מרכז האנרגיה, אך היא לא עניין של יום בודד. זכרו שההשפעה עשויה להיות גם בימים הסמוכים, ואף לא תמיד ההיבט מורגש ביום של הדיוק שלו, או לא רק בו:

1.11
מרקורי הרמוני עם יופיטר. חשיבה פתוחה, מרחיבה, ואופטימית. זמן טוב לקבל החלטות, ללימודים, לשיחה, לרעיונות ופתרונות, להרחבת דעת והבנה, ולסתם סקרנות. משפיע כבר יום קודם, וכדאי לנצל להסברים ותקשורת, במיוחד אם היה מתח בינאישי בסופ"ש. נצלו גם למחשבה איך לפתור בעיות אופרטיביות בחייכם.

2.11
מרקורי ביחסי מתח עם פלוטו. חשיבה מעמיקה, ואולי חופרים בשיחה שהייתה. אבל לעתים זו חפירה למישהו, והנטייה לא לשחרר מחשבות טורדניות (עצמיות או כלפי אחר). מצוין למחקר ולימודים, והרצון להבין לעומק ולפצח בעיות. כללית אלה הם ימים שאפשר לעשות בם תהליכי חשיבה מתקדמים, רציניים, וכך לסכם, להבין, או לשנות מחשבות שליוו בחודש האחרון. אפשר גם לנצל את הראש הפיקח שיש עתה לתהליכים מורכבים.

4-5.11
מולד ירח ממול אורנוס (מדויק במעבר בין התאריכים, אך משפיע רחב יותר). סכנת רעידת-אדמה פיזית או מטאפורית. יתכנו אירועים בלתי צפויים, לא מתוכננים, ואלו יכולות להיות הפתעות טובות או רעות. יתכנו יותר חדשות, וכדאי לוודא שזה לא בחייכם אישית. אבל בהחלט אפשר גם יותר להתרגש לחיוב, וייפתחו לא מעט הזדמנויות חדשות לאנשים שונים. זהו זמן יצירתי, מקורי, ואמיץ. לפעמים זה האומץ לעשות שטויות, לסכן או לדבר בחוסר רגישות וטקט. הכל משוחרר וחופשי יותר לטוב ולרע. זהו מולד ירח שמצביע על חודש בו מתקדמים הלאה. מה שהיה הוא לא מה שיהיה. אנרגיה של שינוי באוויר, בין אם היא התחדשות או זעזוע, ותלוי אצל כל אחד במפה האישית שלו. אבל כאווירה נובמבר לוקח אותנו למחוזות חדשים, ובמקרים מסוימים הם תולדה של האירועים עוד באוקטובר.

6.11
ונוס ומרקורי בריקוד הרמוני. סופ"ש של הידברות, שיחה שובבה או רצינית, ריכול או שיחת לב אל לב, וההמלצה היא לנצל זאת לתקשורת בריאה. זמן טוב לבילוי בצוותא ובילוי בכלל.

10.11
מרקורי במפגש עם מארס, ובהיבט שלילי לסאטורן. משפיע רחב לאורך מספר ימים סביב, אך ביום זה נמצא מרכז האנרגיה, והיא יכולה להיות מורגשת במיוחד. סכנות או בעיות. לפעמים סתם תחושה נמוכה, אך מומלץ להימנע מביצוע תוכניות מורכבות או פעילות מסוכנת ביום זה. מומלץ גם לשים לב לפה, כי הנטייה של הלשון עלולה להיות משוחררת, וזה לא מקדם לכיוון הרצוי. תיתכן שיחה ערה, אך ברקע בעיה. לא הולך עם מה שעושים או רוצים, והנטייה להתעצבן. או הפוך, מתעצבנים, ואז התוצאה שלילית. הימנעו מכל סוג של אימפולסיביות, והיזהרו גם פיזית או בדרכים. יש המגיעים למבוי סתום בעניין כלשהו.

11.11
כמובן שהאנרגיה מאתמול עוד נמשכת, אך כדאי לנצל את שעות הלילה על-מנת לשפר את המצב (לפחות לנסות), או שזה סתם זמן נחמד יותר גם למי שאין בעיות. לקראת השינה יהיו כאלה שיהיו אופטימיים יותר, או שהם מבלים ערב נחמד בחוץ.

12.11
שמש הרמונית לנפטון. רוך ורגש, ובחלק מהמקרים אפשר לקדם רומנטיקה. מצד שני זו גם רגישות למה שלא טוב בחיינו, אך זה זמן שמפחית מהאגו, ומאפשר להתפשר. זמן יצירתיות או פינוק, הסופ"ש מתאים להנאות, והרגשות גואים.

13.11
מרקורי ממול אורנוס. מחשבות מתרוצצות במהירות, ולפעמים הן גורמות ליותר מילים לצאת החוצה. שימו-לב שבחירת המילים לעתים לא תהיה טובה, ואז מתעוררת מריבה. נטייה עצבנית או תזזיתית יותר. מצד שני חשיבה מקורית וחדה, ויתכנו רעיונות טובים, או שזה סתם הומור טוב. רק וודאו שהוא לא על חשבון מישהו שנעלב ממנו. יתכן חוסר טקט או סתם חוסר שקט.

15.11
השמש ויופיטר ביחסים דיסהרמוניים. נטייה להגזמות, להוצאה מפרופורציה, וללקיחת סיכונים בלתי מחושבים. מצד שני ההיבט נותן אומץ לחששנים, ואופטימיות לפסימיים שבנינו. רק וודאו שלא הגזמתם עם אלו, ושהביטחון העצמי לא מופרז. הנטייה המשוחררת עלולה לגרום לטעויות, ובין היתר ברמה הבינאישית. תיתכן נטייה לצדקנות או יוהרה.

ונוס שלילית לכירון. אולי בחסות האנרגיה המתירנית ובלתי מבוקרת לעיל, אנחנו יוצרים פגיעה רגשית. לפעמים נפתח פצע עבר כואב, או שיוצרים אחד חדש מתוך ביקורת לא נחמדה על מישהו. לפעמים זו הנקודה הרגישה ביותר שחשופה.

16.11
שמש הרמונית לפלוטו. כוח ביצוע ויכולת התמדה. זו עוצמה שקטה לקדם מהלכים, לעתים במניפולטיביות. אבל לעתים זו אנרגיה עוצמתית מדי, ועד כדי שתלטנות או כוחניות. לפעמים זה כוח חיצוני שפועל נגדנו, אבל זה עשוי להיות גם כוח שלנו. בצורה יותר מתונה זו היכולת להסתדר.

17-18.11
מארס ממול אורנוס. כל מה שמחוסר סבלנות, דרך פזיזות, ועד סכנות מוחשיות. נטייה לקחת סיכונים, לפעול באימפולסיביות, ולהגיב בחדות. אנחנו אש (או זולתנו). לפעמים זה אומץ לבצע או לומר דבר-מה, אבל ברגע מתלקח ויכוח, או שמשהו יוצא משליטה. הגישה מקורית וייחודית שלנו, אבל הצד השני של זה, זה פחות רצון ללכת בתלם, ואז האגו מנהל. וודאו שאתם אינדיבידואליסטים ולא מרדנים, אינטואיטיביים ולא עם רעיונות משוגעים. שני צדדים של אותו המטבע, וזה גם הפתעות לטוב ולרע. אמרנו נובמבר חודש שלוקח קדימה, ומה שהיה הוא לא מה שיהיה. במיוחד צריך לשים לב מי שחווה עצבים או תקריות סביב ה-4-5.11. ונוסיף שגם סביב ימים אלה תיתכן רעידת-אדמה (פיזית או מטאפורית).

19.11 בשעה 10:57 בבוקר
ליקוי ירח. שלא ייראה כמובן, ובכל זאת הוא חשוב, במיוחד על רקע ההיבט מיום קודם. ליקוי מדבר על שינויים, ומתאים לאווירת השמיים הכללית. יתכן עניין ביטחוני מסוים, אבל ככל הנראה הליקוי מדבר על שינויים פיננסיים. ליקוי מסמל תקופה, והוא לא צריך להתבטא ביום הספציפי. אך מי שמנהל תיקי השקעות, צריך להיות עם היד על הדופק סביב תקופה זו. רעידת-אדמה הרי עלולה להיות גם מטאפורית בשווקי ההון.

ונוס הרמונית לאורנוס. יחסים מעניינים או התעניינות חדשה במשהו. יצירתיות ותזוזה. טוב לבילויים, להומור, ולחוויות מרגשות. יוצאים קצת מהקופסה. אפשריים שינויים בינאישיים או פיננסים, בין אם רצויים או לא.

יחסי ונוס-מארס
צריך לומר שוונוס כבר החלה האטה לקראת נסיגתה שתתרחש בדצמבר (עוד נדבר על כך רבות). הקצב שלה בשלב זה זהה כמעט לקצב של כוכב מארס, והם מאד קרובים במסלוליהם. הכמעט חיבור ביניהם מתקיים כבר מה-9 בנובמבר ויימשך לתוך דצמבר. ונוס "רודפת" אחרי מארס, אך לא מצליחה להשיג אותו. לכן דברים כמעט וקורים, אך לא מצליחים להגיע למטרה הסופית במרבית המקרים. לרוב זה סביב התחלות רומנטיות, אך גם פיננסיות ואחרות. כל מיני דברים מתחממים, אך אין את הפלומבה. אולי רצים עתה בצעדים קדימה, ובמרכז החורף נצטרך עוד לחזור שוב אחורה. ובכל זאת הקרבה ביניהם מספרת על הרבה התרחשות בתחום הבינאישי בכלל, והרומנטי בפרט. המיניות תגבר, וכך גם אינטראקציות בינאישיות מסוגים שונים. זו קנאה, רכושנות, תחרותיות, וגם יותר תקשורת ושיתופי-פעולה. אנשים רוצים להתחבר, או לבצע מהלכים עסקיים ואחרים. זה מתקיים אך לא מושלם, משהו בכל-זאת חסר. גוברת הנטייה להתבדר על כל צורותיה.

20-21.11
יחסים בין מרקורי-יופיטר-פלוטו. הראש עובד, חוקר, יוצא ומרחיב אופקים. יכולת להתמודד עם מחשבות עומק ומצבים מורכבים. ראייה רוחבית, לא תמיד מספיק זהירה. לפעמים אופטימיות לא זהירה. נטייה לבטא את מה שיושב על קצה הלשון. לעתים אובססיביות מחשבתית, ויש סכנת חפירה, יוהרה, או צדקנות. מצוין ללימודים והבנת דברים.

22.11 בשעה 04:34
השמש תעבור לאזור שמיימי קשת. תינוקות שייוולדו עד השעה 04:33, הם בני מזל עקרב, ואלו שייוולדו החל מ-04:34, הם בני מזל קשת. שימו-💖 שבכל שנה המזל מתחלף בזמן מעט אחר.

27.11 יום קארמתי
אמנם התהליכים שהוא מבטא אינם נקודתיים של יום אחד, אבל שני תהליכים כבדי זמן ומשקל מגיעים לדיוקם בשמיים ביום זה:

כירון וסאטורן ביחסים הרמוניים. למעשה היחסים מתקיימים כל החודש, ויימשכו לתוך דצמבר. זוהי אמביציה שנתמכת בחריצות ומוסר עבודה גבוה, פרפקציוניזם ושקדנות. לכן גם נטייה מוגברת לביקורתיות ונוקשות. יכול להתבטא בעבודה או יחסים בינאישיים, וכל תחום שהוא. גורם לנו לתהות אם עמדנו בסטנדרט הנוקשה שהצבנו לעצמנו או לזולתנו, ונטייה לשפוט לחומרה. כאמור מאפיין את כל התקופה.

יופיטר ופלוטו ביחסים, אמנם מוחלשים, אך אלו שתי פלנטות אימתניות. ביום זה מדויק, אך מתקיים כל נובמבר-דצמבר. נטייה לקיצוניות מכל סוג: אובססיה לרעיון, וזו יכולה להיות עליונות מוסרית או עקשנות על דרך/גישה. יתכן משהו קיצוני שיוצא משליטה או פרופורציה (ובמקומות מסוימים בעולם זו תהיה הקורונה). או למשל קיצוניות בהפעלת כוח או תחרותיות וכן הלאה. על המישור החיובי תיתכן הגדלה של דברים, צמיחה והתפתחות רוחנית או מעשית. זה שילוב של העמקה ומחקר עם הרחבה ואומץ.

28-29.11
שמש ומרקורי במפגש מסלולים. הם מספיק קרובים גם בכל הימים סביב. יתכן שעל רקע הדברים שהוסברו ב-27.11 יש תודעה מוגברת בשלב זה של התהליכים העמוקים שאנו עוברים. נטייה לחשוב הרבה, ונטייה לבטא. שיחות ערות, לעתים גבוהות (וודאו שאתם גם מקשיבים, כי הנטייה פנאטית אידאולוגית, ואנחנו בטוחים מדי בעצמנו או בדרך כלשהי). לעתים פשוט ריבוי תקריות שמכריחות את הראש לעבוד.

29.11
מארס הרמוני לנפטון. גמישות ונכונות לוותר או לסייע. משפיע לאורך כמה ימים. מקדם גישה רכה ביחסים, אך לעיתים מזויפת או מניפולטיבית, ואולי כי סתם קצת לא נעים לנו לאכזב. אבל היזהרו גם מפשע והונאות על רקע החיבור של יופיטר ופלוטו.

30.11
המפגש של שמש ומרקורי בהיבט הרמוני לסאטורן. מסדרים את המחשבה, מארגנים, מתרכזים, ובעיקר חושבים בהיגיון או פרגמטי. זמן מצוין לקבלת החלטות, קידום מטרות, ובעיקר לארגון ויצירת תשתית. זמן לדבר עם שכל ישר, ולייצר שיתופי-פעולה סבירים. יש הגינות לצד ציפייה לעמוד בסטנדרט התנהגות או ביצוע גבוהים. יש הבנה של מה שהיה והמציאות כפי שהיא.

ונוס חיובית לנפטון. אפשר גם להכניס רגש למשוואה, להיות רכים או אמפטיים, ובטח רומנטיים.

אזהרת ירח שחור/בטל :

אני לא מפרסם זמנים בהם הירח לא יוצר היבטים, או בכינויו האחרים: ירח שחור/ בטל/ Void, ואני מציע לכם לא להסתמך ולפעול על-פיו בעניינים חשובים. הסיבה היא שזה מידע חלקי ומעוות, נכון שלא מומלצות התחלות חדשות בזמן ירח שלא יוצר היבטים, אך גרוע פי כמה להתחיל דבר חדש בירח שיוצר היבטים קשים, לפעמים רק קשים. כל רגע הוא ייחודי, וצריך לנתח ברצינות ויסודיות את כל מצב השמיים כדי להכריע על זמן טוב. כשמדובר בדבר חשוב, כמו בחירת תאריך חתונה, ביצוע טיפול רפואי, או מועד פתיחת עסק, כדאי מאד לפנות לאסטרולוג שמתמחה באסטרולוגיה הוררית**, גלו עוד על בחירת תאריך טוב, או התקשרו 050-7881995 לפרטים.

אאחל לכם חודש טוב !

 

שלח לחבר או שתף את המאמר:

ערב קסום שייזכר לתמיד

לחצו לפרטים

תחזית אוגוסט 2022

לחצו לקריאה

תחזית שנתית תשפ"ב

לחצו לקריאה

תחזית קורונה

לחצו לקריאה

והקשר לכל מזל

לחצו לקריאה

איך כל מזל במיטה

לחצו לקריאה