050-7881995

נפטון (רהב)

סימן כוכב נפטון

שליט מזל דגים

אפיון אסטרונומי:

יחסית מעט ידוע למדע על נפטון, גרם השמיים הרחוק ביותר במערכת השמש שנחשב כוכב לכת. גלילאו גליליי ראה אותו כבר ב-1612, אך טעה לחשוב שמדובר בכוכב שבת, חישובים בהמשך הראו שקיים כוכב לכת אחרי אורנוס, אך גם כאן, התקשו למצוא אותו, וכשמצאו לא הבינו מה מצאו. רק 234 שנים מאז נצפה לראשונה, ב-1846 התגלה סופית, וגם כאן התברר שזהות המגלה הייתה מעורפלת, ושונתה שוב רק ב-1998. הכוכב עצמו ערפילי ומלא סערות הנעות במהירות של אלפי קמ"ש, יש לו מערכת טבעות פלנטריות עמומה ומאד לא יציבה, ותצפיות אחרונות מראות שאחת כמעט נעלמה. ב-1989 חללית נאס"א גילתה על הכוכב את "הכתם האפל הגדול" שהוסבר כחור של מערבולת רוחות המסתובב נגד כיוון השעון. תצפיות ב-1994 גילו שהחור נעלם, אך הופיע על חלק אחר של הכוכב באופן בלתי מוסבר.

אפיון מיתולוגי:

נפטון הוא אל הים במיתולוגיה הרומית. נחשב אל חלש ולא דומיננטי. כלי הנשק שלו היה קלשון בעל 3 שיניים. נפטון חי בארמון ששכן בקרקעית הים, והארמון היה עשוי כולו זהב, אלמוגים ואבני חן. הוא התנועע במרכבה שנמשכה בידי יצורים שהם סוסים-דגים. מקבילו היווני הוא פוסידון, אך תיאורם שונה. בעברית שמו רהב, שמוזכר בספר איוב כשר הים.

אפיון אסטרולוגי:

נפטון שליט מזל דגים, ובית 12. אלו המזל והבית שסוגרים את גלגל המזלות, כיאה לכוכב האחרון והמרוחק ביותר. כמו האל הרומי החלש, ותכונות הכוכב העמום, נפטון מייצג באסטרולוגיה חולשה, אובדן אנרגיה, חוסר אונים, ואיבוד שליטה. אנשים תחת השפעתו (ובני מזל דגים), הם בעלי דמיון רב, יצירתיים ואוהבי אסתטיקה (כמו ארמון האל הרומי), אך גם סובלים מנסיבות מעורפלות, שערוריות, ראייה הומנית ולעיתים לקויה של המציאות, מיסוך ולכן שגיאות, אשליות וטעויות שיפוט. יש להם חלומות יפים ורחוקים, והם יכולים להיתפס כחולמים בהקיץ או כרומנטיים ועדינים. יש בהם חזון מחד, אך תחושה של בור שלא ניתן למלא, חלום שלא ניתן לספק, כמיהה למשהו לא מוסבר ולא מושג, ומכאן תיתכן משיכה לסמים ואלכוהול. תכונות שייוחסו לנפטון הרבה לפני שהתגלה "הכתם האפל הגדול" על הכוכב ב-1989, ששואב הכל פנימה במערבולות עצומות. יש להם כושר הזדהות עצום ואמפטיה לזולת, הם רגישים ומופנמים, לא פעם אלו הטיפוסים שנהנים להתבודד בים לאור שקיעה.

עוד מילה חשובה:

הימצאות השמש ביחס אלינו באזור שמימי של מזל דגים, תביא לכך שאדם יהיה בן מזל זה. אך הכוכב שמייצג אותו הוא נפטון, ותהיה לו חשיבות גדולה במפת הלידה. לנפטון לוקח 165 שנה להקיף את השמש (לכדו"א שנה), ובגלל איטיותו, הוא נמצא שנים רבות בכל מזל. כרגע נפטון נמצא במזל המייצג אותו –דגים. לכן רבים מילידי דגים בשנים האחרונות, יקבלו חיזוק לתכונות האופייניות למזל באופיים (יהיו דגים קלאסים).

גילויו של נפטון (שמייצג אמפטיה וזולתיות) בשמיים מתרחש סביב צמיחת המרקסיזם, שדגל בחברה שוויונית נטולת מעמדות, ומעט אח"כ מתרחשת מלחמת האזרחים האמריקאית, שתביא לביטול העבדות. גם מלחמות האופיום הגדולות התרחשו סביב גילויו של הכוכב הנקשר לסמים. מקרי? אולי. מעניין לשים-לב שגם אורנוס המהפכני התגלה מעט לפני המהפכה הצרפתית, יסוד הדמוקרטיה של זמננו, ופלוטו, אל השאול, המייצג מוות וחורבן, התגלה עם עליית הנאציזם, מעט לפני מלחמת-העולם השנייה והקטלנית בהיסטוריה.

חזור להמשך קריאה בעמוד מי הם הכוכבים.

 

שלח לחבר או שתף את המאמר:

קורסים באסטרולוגיה

לימודי אסטרולוגיה

לחצו לפרטים

חרבות ברזל

אולפן המלחמה

לחצו לקריאה

תחזית יולי 2024

לחצו לקריאה

תחזית שנתית תשפ"ד

לחצו לקריאה

והקשר לכל מזל

לחצו לקריאה

איך כל מזל במיטה

לחצו לקריאה

 

תחזית קורונה

לחצו לקריאה

ערב קסום שייזכר לתמיד

לחצו לפרטים


צ'אט
בוואטסאפ

שיתוף
בוואטסאפ

שיתוף
בפייסבוק

שיתוף
במייל