050-7881995

נצח ישראל

משואה לתקומה, מיום זיכרון ליום עצמאות. שאלת השרידות הקיומית של עמנו תמיד ריחפה מעל, ותמיד בחרנו להדגיש: "עם ישראל חי". דווקא הצורך שלנו להדגיש זאת, מבטא יותר מכל את החרדה הקיומית שלנו. שום עם אחר לא אומר משפט כזה, כי הוא נתפס כמובן מאליו. אנחנו לעומת-זאת כנראה לא בטוחים עד הסוף בכך, ולכן מדגישים. לא פעם שואלים אותי, האם מדינת ישראל תתקיים בעתיד הרחוק. זאת תשובתי:

כפי שלא ניתן לחזות מוות במפה אישית של אדם, כך לא ניתן לחזותו גם במפת מדינה. אבל ניתן לראות זמנים קשים שעלולים להוביל לכך. מדינה שצלחה מצבי שמיים קיצוניים ואקוטיים, הרי שהיא בעלת סיכוי לשרוד גם את המשברים הבאים, כשמצבי שמיים קשים יחזרו. ישראל כבר עברה לא מעט מצבים קשים בשמיים. אחד משמעותי הוא בזמן שפרצה מלחמת יום-כיפור, הכוכב החשוב ביותר במפת המדינה, ונוס (נוגה), ספג "מהלומות" מלא פחות מ-7 כיוונים שונים בשמיים במקביל! זהו מצב חריג ביותר, מהקיצוניים שאפשריים, וצלחנו אותו. אם כן, כבר עברנו מבחנים קשים, ממצבי השמיים הקשים שבכלל יתכנו, ולכן הם מרמזים לנו שנעבור גם את הבאים.

ישראל חזקה

וזה לא סתם. מפת הלידה הבסיסית של ישראל חזקה! זו מפה כישרונית, שמראה על קידמה ויכולת פיתוח מרשימים. מפה של שכל רב לצד יכולת ביצועית יוצאת מגדר הרגיל. מפה של מדינה מובילה, שנמצאת תמיד צעד אחד לפני שכניה, ושרק תגיע לשיאים חדשים בחלוף הזמן. מצד שני זו מפה שמבטאת אגרסיות, ואלו מסכנות אותנו מול שכנינו, אך במיוחד מבחינת יחסים פנימיים בתוכנו. יש מעט יכולת הכלת האחר, כיבוד עמדתו השונה, ויכולת להתקיים זה לצד זה בצורה דמוקרטית פלורליסטית מכבדת. אנחנו אוכלים זה את זה, וגם הגזענות טבועה בנו. המדינה נולדה יחד עם פרשת אלטלנה בה ירינו זה על זה, המשיכה בחטיפת ילדי תימן. אח"כ כדי להתקבל לעבודה, היית צריך להיות במפלגה הנכונה, ואפילו בקופ"ח של ההסתדרות. המתח העדתי כיום מתבטא כלפי האתיופים, ואלפים מבניהם הנמצאים בסכנה קיומית, אינם מורשים לעלות לישראל. משפחות קרועות ובוכות. הפרידו אימא מבנה, ואח מאחיו. יש מתחים בין יהודים לבני מיעוטים שונים, בין חרדים לחילונים, תל-אביבים ופריפריה. נראה שתמיד יהיה לנו רב ספרדי ורב אשכנזי ראשי נפרדים, ותמיד תהיה הפרדה בתוכנו. זה בביה"ס, שכונות המגורים, מקומות הבילוי, ועוד. גם זה במפת הלידה. אבל אפשר להתאמץ כדי לרכך את הבעיה, וללמוד לחיות יחד באחדות מסוימת. זו משימתנו העיקרית, והמנהיגים לצערנו לא מובילים אותה בממלכתיות ושיח מאחד. נשתדל אנו לעשות את המרב בסביבתנו. יהיה קשה, אך כל אחד צריך לשים לב על עצמו, ואולי כך נשמור על חלקת האלוהים הקטנה של כולנו.

אבל בסה"כ יש לישראל מפה טובה. ונזכור שאין מפות מושלמות. בכל מפה אישית של אדם, ובכל מפה של עם או מדינה, יש בעיות. לא אכביר בהסברים אסטרולוגיים מקצועיים כדי לתאר לכם את טיבה של מפת ישראל, אבל אספר לכם רק על עניין אחד מרתק:

כוכב ספיקה

במרחק בלתי נתפס מאיתנו, כ-260 שנות אור, נמצא כוכב בשם ספיקה (Spica). לצורך קנה-מידה שנבין את המרחק אתן דוגמא: המרחק מתל-אביב לניו-יורק הוא 9,151 ק”מ. הירח אליו חללית "בראשית" ניסתה להגיע, מרוחק כבר הרבה יותר, כ-380 אלף ק"מ מאיתנו. שנת אור אחת שווה ל- 9460730472580.8 ק"מ (כאלף מיליארד ק"מ). עכשיו תכפילו את המספר הזה ב-260 כדי להגיע לכוכב ספיקה. חישבתי עבורכם, זה אומר שכדי להגיע לכוכב ספיקה, צריך לעשות את הדרך מכדו"א לירח כשש וחצי מיליארד פעמים! ובכל-זאת ספיקה מנצנץ לנו עד לכאן. למה? כי מדובר בכוכב עצום, שעוצמת הארתו הכוללת היא פי 13,400 מן השמש! כלומר הוא מאיר כמו 13,400 שמשות. על-כן מדובר בכוכב עצום ובהיר במיוחד, שבולט בשמיים עד לכאן.

מיקומו של הכוכב בשמיים הוא במעלה ‘23°50 מאזניים. ויצא שזה בדיוק קו האופק בהורוסקופ של מדינת ישראל! כוכב ספיקה על קו האופק נחשב באסטרולוגיה למיקום סוּפֶּר ממוזל, וזה חתיכת מזל שקו האופק יהיה בדיוק באותה המעלה ואותו המקום. מה הסיכוי הסטטיסטי שזה יקרה? (התשובה היא הרבה הרבה פחות מ-1%). זה מיקום המצביע על הצלחה, כבוד, והתקדמות אל הבלתי מושג, מעבר למה שסביר אפילו לצפות. אם כן מדינת ישראל עוד תגיע לגבהים שאנו עוד לא חולמים עליהם כיום! והרי אם נחשוב על דור המייסדים, גם הם לא יכלו לנחש בזמנו כמה התפתחנו עד עתה. לכן אפשר להוריד לחץ, ישראל כאן כדי להישאר. נתגבר על קורונה, על מלחמות, ועל כל צרה שלא תבוא, ולדורי דורות. ואם כבר ניתן להוריד לחץ, אז אולי נצליח ליצור קצת יותר שלום בתוכנו. כי זה עקב האכילס שלנו. ימי הזיכרון והעצמאות חשובים לא רק כדי שנזכור את ההולכים, אלא כדי שנזכור את החיים, ונזכור לחיות יחד. אלו הימים הבודדים שעדיין מצליחים לאחד אותנו. לעתים אנו מתקשים להבין עד כמה האחדות הזו חשובה.

בחרתי לספר לכם על ספיקה, אבל יש כמובן עוד סימנים במפת הלידה של ישראל להצלחתה. זה במפת הלידה הבסיסית שלנו, ולכן תמיד נהיה במרכז העולם, החדשות, קטנים אבל מפורסמים. תמיד לוחמניים, גם מצליחנים, מובילי מחקר ופיתוח, יצירתיים בתחומים רבים, תמיד שאפתנים ומעשיים, ו…תמיד במידה זו או אחרת מותקפים, ותמיד חרדים מכך. תמיד נהיה דאגנים ופסימיים, תמיד נהיה עם קשיים ומאבקים, אבל תמיד נהיה…

עמי גוטמן – אסטרולוג

שלח לחבר או שתף את המאמר:

ערב קסום שייזכר לתמיד

לחצו לפרטים

תחזית אוגוסט 2022

לחצו לקריאה

תחזית שנתית תשפ"ב

לחצו לקריאה

תחזית קורונה

לחצו לקריאה

והקשר לכל מזל

לחצו לקריאה

איך כל מזל במיטה

לחצו לקריאה