050-7881995

אבעבועות הקוף

20.5.2022

האם לפנינו מגפה חדשה? בתחזית השנתית כתבתי לכם שסביב אפריל הוא "זמן שינוי עולמי בנוגע לקורונה. כלומר זה יכול ללכת לכל כיוון, שינוי חיובי או שלילי, ואולי זה תלוי באיזו מדינה". סין נכנסה לסגרים קשים, ויש התפרצות קשה בצפון קוריאה המסוגרת ממילא. סגרים לא יעשו את העבודה, והקורונה בסוף מגיעה לכל פינה. אבל אצלנו וברוב העולם היא כבר עשתה את שלה, וסיימנו איתה כמגפה. ב-13 באפריל פרסמתי לכם את המאמר "סוף למסכות" (לחצו לקריאה), וזמן קצר אח"כ בוטלה ההנחיה לעטייתם בחללים סגורים. בכל העולם המערבי אלו כבר הוסרו, גם בטיסות, ומבוטלת גם הדרישה לבדיקות בשדה התעופה, הבידודים, ואף אלו לחיוביים יוסרו בכל מקום. היחס לקורונה השתנה, והתפיסה לגביה שזו רק עוד מחלה. כמו שאין הוראה בחוק לבידוד לחולה שפעת וכדומה.

אפריל הביא לנו מתיחות ביטחונית כפי שסופר לכם כאן מראש, ולצערי הימים הקרובים שוב מתוחים כפי שבטח קראתם בפוסט שפורסם לכם אתמול בפייסבוק. אבל לא הכל היה בו רע. כדאי לשים לב גם לדברים הטובים של אפריל. לטוב מתרגלים מהר, וכבר שכחנו את ימי המסכות, הבידודים, הבדיקות וההגבלות. סביב אפריל חל המפנה ביחס שלנו לקורונה. צריך לומר שלא יצאנו מהקורונה הכלכלית, ואנחנו לפני מיתון עולמי ומחסור חומרי (קראו את התחזית השנתית העולמית). אבל בהחלט יצאנו מקורונה הבריאותית! המשבר הכלכלי יהיה ארוך, לא מדובר ב"תיקון" קצר. חומרי גלם ומזון יחסרו למדינות עניות, ובעולם המפותח זה יביא לעליות מחירים (אבל בבקשה פרופורציה, לא נרעב). המינוח הכלכלי הוא סטגפלציה שהיא ירידה בצמיחה לצד עליות מחירים. האם לכך תלווה גם מגפה בריאותית חדשההנה התשובה:

אבעבועות הקוף

סיום מגפת הקורונה פתח את העולם, ותיירים חזרו לנוע בהמוניהם. זה מביא גם לעליה בתחלואה כללית של מיני וירוסים וחיידקים שמסתובבים. לכן גם אבעבועות הקוף מגיעה לישראל. אבל להערכתי זה לא יביא לנו מגפה, ולא צריך לדאוג מדי בקשר לאבעבועות הקוף. 2020 הייתה שנת המסכות, 2021 הביאה את החיסונים, ו-2022 חוזרת לשגרה בריאותית רגילה נורמלית. בימים הראשונים למגפה אי שם באביב 2020 הבטחתי לכם שהתשובה לקורונה תהיה החיסון, ושהוא יגיע בסוף 2020 – תחילת 2021. זה היה הזמן שפייזר ואז מודרנה החלו בהפצה מסחרית של החיסון. כיום אנו במצב של חסינות עדר. זה שילוב של החיסונים לצד מי שכבר חלה וחוסן טבעי. זה לא מבטיח שלא נדבק שוב בקורונה, אבל זה עושה לרוב שהמחלה תהיה לכל היותר קלה. זה כבר לא האנשים שנופלים ברחובות בסין, או בתי החולים שלא מסוגלים לקבל חולים עומדים למות באיטליה או ברזיל. הקורונה עדיין לא סימפטית למי שמגלה סימפטומים, אבל היא כבר הרבה פחות מסוכנת. זה כמובן לא נכון בסין וצפון קוריאה, שם האומיקרון אלים כלפי אוכלוסייה לא מחוסנת, והוא מספיק מדבק ולא מתרגש מסגרים. אבל אפשר לשמוח שאצלנו במערב טיפלו נכון במגפה, ועברנו אותה הרבה יותר טוב מהשפעת הספרדית לפני מאה שנה לדוגמה. גם לאבעבועות הקוף יש חיסון יעיל ומוכן אם נצטרך, ואין לפנינו שום איום משמעותי. 2020 שנת מסכות, 2021 שנת חיסונים, ו-2022 שנה רגילה 🙂

 

חזרה לאולפן קורונה

עמי גוטמן – אסטרולוג

שלח לחבר או שתף את המאמר:

חרבות ברזל

אולפן המלחמה

לחצו לקריאה

תחזית יוני 2024

לחצו לקריאה

תחזית שנתית תשפ"ד

לחצו לקריאה

והקשר לכל מזל

לחצו לקריאה

איך כל מזל במיטה

לחצו לקריאה

 

תחזית קורונה

לחצו לקריאה

ערב קסום שייזכר לתמיד

לחצו לפרטים

קורסים באסטרולוגיה

לימודי אסטרולוגיה

לחצו לפרטים


צ'אט
בוואטסאפ

שיתוף
בוואטסאפ

שיתוף
בפייסבוק

שיתוף
במייל