050-7881995

איילת שקד

מטרת המאמר אינה פוליטית. אלא להאיר את דמותה של אילת שקד, ולעזור לכם להכיר את אופיה. גם לספר על הצפוי לה. תפקידי אינו להחניף או לבקר, ובטח לא להחליט מי האדם המתאים ביותר לנהל את המדינה. אלא לספר לכם מה רואים בכוכבים לגבי הדמות, לתת לכם זווית מנקודה אחרת, שאולי תעזור לכם לגבש עמדתם בעצמכם.

הערה: על שקד נכתב לפני הבחירות של ה-9 באפריל בתוך המאמר על נפתלי בנט. לאור השינויים, מאמר חדש ונרחב יותר מוקדש למי שעומדת בראש האיחוד המפלגות "ימינה".

אישיות

שקד שונה מאד מאנשי הרוח הקיצוניים במפלגתה המורכבת מאיחודים רבים. איילת שקד היא טיפוס מאד מעשי, שרואה את הדברים פשוט וקל. אין אצלה פלפולים מתחכמים כפי שרבנים לא פעם חושבים, היא מתרכזת בהווה, ובבנייתו בצורה פרגמטית. חלומות משיחיים רחוקים ממנה כמזרח למערב. שקד חושבת תכלס, מה עדיף כרגע, ואיך בונים באופן קונקרטי עתיד יציב ופרקטי, בלי התפלספויות. לכן כשרת המשפטים לא הבינה למה צריך מערכת משפט מורכבת, ולא רואה כמה צדדים לבעיה או עניין. בסוף זה די פשוט, “הטובים נגד הרעים”, ואין מצבים מורכבים, או ערכים של זכויות הפרט מול הרוב, או חוק בלתי חוקתי. בפשטות היא מאמינה בדמוקרטיה של “רצון הרוב”, ולא דמוקרטיה מתגוננת, או התפלפלות רעיונית אחרת.

החזות שלה עדינה, אבל האופי שלה עקשן ונוקשה. היא אינה מוותרת על מטרותיה, ולא לוקחת "שבויים". אך יש לה רגישות גבוהה לכבודה וגאוותה. חשוב לה הסטטוס שלה, ההכרה שהיא מקבלת, והעוצמה שהיא צוברת. לכן בחרה להתעקש לעמוד בראש האיחוד, אפילו שלא כולם שם בדיוק מתאימים לעמדות שלה. אם לא הייתה מקבלת את המקום הראשון, הייתה בוחרת במסגרת אחרת. הפרגמטיות שלה גורמת לה להתפשר על ריצה משותפת עם דמויות מאד שונות ממנה, אך בביצוע בשטח היא אינה פשרנית, ולכן תתנהל בצורה דורסנית.

הראש שלה חריף, עובד חזק ומלא רעיונות. היא רוצה דברים פשוטים, הרעיונות שלה לא מתבססים על מניפסט מסובך או רומנטי (כמו של סמוטריץ' למשל), היא רוצה לקדם באופן ענייני וחותך. ושזה הטובים נגד הרעים, ברעים פשוט נלחמים, ולא מכניסים שיקולים נוספים. אבל אחרי שסימנה מטרות פשוטות, הראש שלה ממציא פטנטים. היא יודעת לדבר, שולפת תשובות, חוקרת ונוברת במידע, ושואלת הרבה שאלות. ואז היא עשויה לבחור בדרך צדדית להשגת מטרה עיקרית. כי פחות חשובה הדרך, ויותר המטרה. ויש יכולת גבוהה להשיגה.

ומה בעתידה?

במאמר שפורסם כאן לפני הבחירות הקודמות של ה-9 באפריל, כתבתי לכם שהיא לקראת שינויים גדולים בחייה, אך נהנית ממעמד טוב משל נפתלי בנט. מאז היא החליפה אותו, ועוד השתדרגה לעמוד בראש האיחוד הכולל. למרות קמפיין שתיית הקולות הצפוי של נתניהו רגע לפני הקלפי, שקד תהיה מרוצה מתוצאות הבחירות. אבל הן לא מצליחות לייצר לה רווחים מעשיים כפי שהיא רוצה. בכל זאת שקד בונה את מעמדה היטב בחודשים הקרובים, אבל תיתקל בבעיות עצומות ב-2020. הם ימנעו ממנה מלפעול, ויכתיבו שינויים משמעותיים נוספים. כבר עד האביב נבחין בכך.

עמי גוטמן – אסטרולוג

חזרה לעמוד בחירות 2019 (לחץ)

שלח לחבר או שתף את המאמר:

חרבות ברזל

אולפן המלחמה

לחצו לקריאה

תחזית יוני 2024

לחצו לקריאה

תחזית שנתית תשפ"ד

לחצו לקריאה

והקשר לכל מזל

לחצו לקריאה

איך כל מזל במיטה

לחצו לקריאה

 

תחזית קורונה

לחצו לקריאה

ערב קסום שייזכר לתמיד

לחצו לפרטים

קורסים באסטרולוגיה

לימודי אסטרולוגיה

לחצו לפרטים


צ'אט
בוואטסאפ

שיתוף
בוואטסאפ

שיתוף
בפייסבוק

שיתוף
במייל