050-7881995

מצב שמיים – היבטים עיקריים

גם בפייסבוק

אני מעדכן בבלוג בפייסבוק בכל כמה ימים מה אומרים הכוכבים לגבי מגוון נושאים. לחצו והירשמו ע"י סימון "עוקב/ת"עמי גוטמן בפייסבוק, שם אני כותב על אישים, על המדינה, העולם ועוד. ניתן גם לקרוא בדיעבד. אני מעולם לא מוחק מהפייסבוק, והפוסטים מופיעים עם תאריכם המקורי. בנוסף, קראו גם את מדור תחזיות.

מטרת חלק זה היא לספר לכם בכלליות על מצב הכוכבים כל החודש. בניגוד לפוסטים היומיים בפייסבוק, כאן באתר תמצאו הסבר מקצועי על מהלך שמיים שמפרט משמעויות, ומאפשר למי שרוצה, להבין קצת יותר אסטרולוגיה, וכן להתכונן לכל החודש.

שתפו

רוצים לשתף חבר ? ניתן לשלוח את התחזית החודשית למי שתרצו דרך הוואטספ, מייל, או לשתף דרך הפייסבוק. כך גם לגבי כל עמוד אחר באתר. איך שולחים ומשתפים? בתחתית כל עמוד יש כפתורים עם סמלי אפשרויות השליחה. בחרו את הדרך הנוחה לכם, לחצו ושלחו. נוח וקל.

ניתוח מצב השמיים – ינואר 2022

 

השליש האמצעי של החודש הוא המעצבן היותר. נראה בו גם יותר את השפעת האומיקרון, ונגלה שהוא פחות קליל משחשבנו. אבל בהחלט אפשרי שהבעיות הן אחרות, ויתרבו התקלות והשיבושים. בשליש האמצעי של החודש מומלץ לרווח לו"ז, לגבות את המחשב והטלפון, ולגלות גמישות (יש לכם תוכנית חלופית?). אפילו שלמה ארצי עלול לגלות ש"על-פי תנועת הרכבות, תיכף את תגיעי", הוא לא משפט מדויק.

בנוסף לוונוס הנסוגה, במרכז החודש מרקורי מצטרף לחגיגה. ככה היא ונוס, לא אוהבת להיות לבד, והיא "תשכנע" את מרקורי לסגת איתה. ונוס מבקשת חיבורים, בחיינו תחום זה מודגש בעיקר בשליש הראשון של החודש, והציפייה והרצון ממערכות יחסים גבוהים. אבל בנסיגתה היא אינה מייצרת אותם כפי שצריך. יתכן שהציפיות שלנו מהזולת לא ריאליות, או שהבנת מציאות היחסים אינה ריאלית. בשליש הראשון של ינואר זה הרבה רגש רך וחשוף. לכן אפשרי כל מה שבין רומנטיקה סוערת לאומללות ואכזבות. היזהרו גם מחלומות אחרים, הנטייה לצפות לדברים מעבר להשגה. זה מצוין לחלום קצת בהקיץ, אבל פחות אם "שמתם על זה כסף" מה שנקרא. רבים יתעוררו מאשליות בשבוע השלישי של ינואר, או שסתם נוחתים קצת לקרקע.

החל מה-4 בפברואר ניתן לצאת לדרך חדשה, עת ונוס ומרקורי כבר יהיו ישרים. אם יש לכם משהו חשוב לעשות, כמו קנייה גדולה, טיפול רפואי שניתן לדחות, קמפיין או פרויקט לצאת איתו וכדומה, מומלץ להמתין לפחות עד ה-4 בפברואר. ב-4 בפברואר כבר אפשר הכל, אבל אם זה עניין מאד חשוב, כדאי לבדוק אותו בהתאם לנתונים הספציפיים שלכם. לא מספיק לדעת שהכוכבים כבר לא בנסיגה, זהו רק כלל אצבע. צריך לדעת שלכל רגע יש גורל משלו. לכן באותו היום יש שעה שהיא טובה למשהו מסוים, ורעה לעניין אחר. למשל שעה טובה לקנות אוטו, אך איומה לקנות בית. וחצי שעה אח"כ זה כבר גורל אחר, ויתכן שזה יהיה זמן גרוע לקניית אוטו, אך טוב להיכרות רומנטית.

בתחזית החודשית אני מספק רק כללי אצבע, שסטטיסטית מצביעים על זמנים בעלי סיכוי טוב יותר או פחות לביצוע דברים. אך כשזה חשוב וגורלי, אל תסמכו רק על זה. אל תפשטו את האסטרולוגיה, כי מפה, ממש כמו החיים, זה עניין מאד מורכב. אל תטעו לחשוב שכשכוכב בנסיגה הכל רע, וכשהוא ישר הכל טוב. זו אסטרולוגיה בגרוש. מי שצריך לבחור זמן טוב לעניין אישי חשוב, יכול להיעזר בחירת תאריך עתידי טוב (לחצו לקריאה).

 

 

קישורים חשובים : 

תחזית שנתית 2022

מתוך "שבתרבות"

לפניכם הפירוט לימים, והוא מספר על מרכז האנרגיה, אך היא לא עניין של יום בודד. זכרו שההשפעה עשויה להיות גם בימים הסמוכים, ואף לא תמיד ההיבט מורגש ביום של הדיוק שלו, או לא רק בו:

1.1
יחסים בין השמש-סאטורן-אורנוס. השמש מפעילה את יחסי המתח בין סאטורן, המייצג את התלם, החוקים, והמסגרות היציבות; לבין אורנוס, כוכב המייצג מרדנות, חדשנות, חוסר סבלנות, שינויים, והפתעות. זו תקופה בה קיים קונפליקט בין הצורך להיות יציב ובטוח, לצורך לפרוק-עול או להשתחרר ולשנות. ברמה הגלובלית אלו הגבלות הקורונה שמפריעות דווקא לרצון להשתחרר קצת בערב השנה החדשה. ברמה האישית רבים נקרעים בין להישאר או לעזוב (עבודה, פרטנר, דירה, וכן הלאה). ולפעמים זה פועל בצורה הפוכה. אורנוס מייצר שינוי לא צפוי או לא קרוי, ואז חשים מגבלה מתמשכת בעקבותיו. כלומר לא רצינו שינוי, ובא זעזוע. הסיפור הזה הוא של 2021, ורבים כבר השלימו אותו. אבל לא כולם, ומי שמושפע מהיבט זה, יתכן שדווקא עכשיו חווה גרנד-פינלה.

אם אנרגיה זו מתארת את הנעשה בחייכם או חיי יקירכם, קראו בהרחבה את המאמר "ערעור מסגרות ועל מסגרות".

אוראנוס סאטרון

יחסי סאטורן-אורנוס ליוו אותנו לאורך 2021. הקשר בין הכוכבים היה חזק בין פברואר ליולי, והוא חוזר לחודשיים הקרובים. לכן מסגרות שהתערערו באותם חודשים, חוזרות להתערער, או שהן מגיעות לשלב התוצאה. לפעמים זה יוצא על עניין אחר. בזמנו, כתבתי לכם את המאמר "ערעור מסגרות ועל מסגרות". המאמר ישן, אבל האנרגיה שהוא תיאר חוזרת. זהו הסיפור של 2021, ואפשרי גם בינואר 2022. לרשותכם אני מביא שוב את המאמר ההוא, הוא יסכם לכם תקופה, את השנה, ויתאר גם את דצמבר-ינואר הנוכחיים:

"ערעור מסגרות ועל מסגרות" (לחצו)

2-3.1
מולד ירח (ראש חודש עברי) בהיבט מוחלש (semi-sextile) לסאטורן. מבטא את הלחצים, הקשיים, העיכובים, והבעיות שבחיינו. אנחנו חווים אותם, או פשוט מסתכלים עליהם בלי פילטרים ("בלבן של העיניים"). על המישור הקל יותר, זה הקושי לחזור לשגרה אחרי חגיגות סוף-השנה. לפעמים מייצר כבדות או נוקשות, אבל גם מעשיות. מדגיש את הצד הרציני.

מרקורי הרמוני ליופיטר. אופטימיות, ראייה רחבה וסקרנות. אולי על רקע הצד הרציני המודגש, אנחנו נפתחים למחשבות ורעיונות. טוב לשיחות ולימודים. אולי מתוך גישה מעשית או רצינית, אנחנו מפתחים תוכניות ותקוות לשנה החדשה.

4.1
בשעות הערב הירח מייצר היבטים לא נוחים. היזהרו לא להגיב בצורה אימפולסיבית, מסתכנת, או בלי מחשבה, כיוון שהתוצאה עלולה להכביד על האווירה. לפעמים משהו לא מתוכנן או פזיזות מעשית מייצרים בעיה.

5.1
ונוס הנסוגה בהיבט הרמוני לנפטון. מתקיים בין ה-1 ל-9 בינואר. רגשות רכים ופגיעים, יפים וטהורים, אך מאד חשופים. הצד הרך שלנו בחוץ, וזה עלול להיות מסוכן. לעתים זה הרבה רומנטיקה, או זולתיות והכלה של מישהו. אפשר לגלות הבנה לחולשות הזולת, או אמפטיה למצבו. מעולה לאומנים, ובכלל הנטייה שלנו לצלול לאיזה שיר או ספר/סרט, וקצת להתפנק. אבל אנחנו גם רגישים מאד לעצמנו, ואז אם המציאות אינה עומדת בציפיות הרגשיות שלנו, שעלולות להיות לא ריאליות, אנחנו חשים אומללות ורחמים עצמיים. יש מקרים שחשים שהכל טוב, ברומנטיקה או בחלומות שלנו שכביכול מתגשמים, אבל בעצם יתכן שאלו רק אשליות. היזהרו ממה שרק נראה מבטיח.

7.1
הירח נצמד לנפטון. מפעיל את ההיבט של ה-5.1. יום לחלום בהקיץ, לעשות או לצרוך אומנות, להתפנק במסעדה או טיול צהריים. הימנעו מדברים מעשיים, והיזהרו האשליות והתמכרויות.

8-9.1
השמש וונוס הנסוגה נצמדים לריקוד סלואו רגשי, ומארס מאתגר אותם מהצד. במקרה הטוב זה סקס-אפיל ומיניות. אבל לרוב אלו מתחים שליליים בין המינים, ובמערכות יחסים בכלל. חוסר הבנה רגשי, ולכן יתכנו מריבות. אולי אשליות מתחילות להתברר, ובמקרים אחרים זה פשוט האגו שהרים ראש, והוא מדגיש את הנטייה להיפגע. מישהו לוקח יותר מדי אישית, ואחר מגלה שתלטנות, רכושנות או קנאה. שימו-לב היטב לכל מילה שאתם אומרים, והתייחסו פחות לכל מילה שסתם נזרקת. כי כמו בשיר של אלטון ג'ון: Saturday Night's Alright For Fighting.

10-12.1
יחסים בין השמש-מארס-נפטון. כישלונות, חולשה, או סתם לא הולך. אבל לא בטוח שרצינו בכלל דברים הגיוניים. מכוונים אל מעבר להשגה, אל הבלתי אפשרי. במקרים אחרים אובד ונחלש מה שכבר היה, והמציאות מאכזבת. סכנת הונאות ומניפולציות, היזהרו מנוכלים וסתם מי שמנסים לסובב אתכם. תיתכן חולשה פיזית, אנרגיה ירודה, עצלות ועייפות, או ממש חולי. תיתכן עלייה סביב ימים אלה בחולי סימפטומטי ביותר של אומיקרון או הדבקה (עולמי). בשבועות הקרובים מומלץ להיזהר במיוחד, כי יהיו רבים שכן יסתבכו במחלה.

14.1 בשעה 13:42
מרקורי בנסיגה
. וקחו גם את הימים שלפני הנסיגה כמשפיעים. הנסיגה מתחילה בכמעט היבט לאורנוס ובקרבת סאטורן. הפעם זה באמת  ל ה ת פ ו צ ץ . הנסיגה היא עד ה-4 בפברואר, אבל הקונסטלציה עם אורנוס מתקיימת בין ה-9 ל-18 בינואר. לכן בימים אלה זה הרבה עצבנות ומעט סבלנות. המון תקלות ותקריות, קצב גבוה ולחץ שמפיל מהידיים. לפעמים זה בראש, ואז המחשבות מתרוצצות בחוסר סדר. קשה לישון בלילה. הנטייה אימפולסיבית לא מחושבת, ומילים שלא התכוונו עלולות להיאמר. זמן רע לשיחה או קבלת החלטות. בקלות יוצאים מאיזון, או שהפתעות מתרגשות עלינו. גָבּוּ מראש תמונות וחומר בטלפון/מחשב, והיזהרו מסייבר. יתרבו תקלות מכשירים חשמליים ותאונות דרכים. יתרבו גם ויכוחים קולניים בין בני זוג ובני אדם בכלל.

מרקורי החל את נסיגתו, והיא תלווה עד ה-4 בפברואר. ההמלצות ולמה לצפות: לחצו לקרוא בהרחבה

15.1
הירח מפעיל את ההיבט של מחר, קראו שם.

16.1
שמש נצמדת לפלוטו, וזה חיבוק דוב. פלוטו לא משחרר, והנטייה כפייתית. חופרים או מתבצרים, והתגובה עלולה להיות חזקה ועד כדי אלימה. זו הרבה עוצמה, ולכן תיתכן חוסר פרופורציה. יתכנו סיומים מכל סוג, או שינויים בסיסיים. על המישור החיובי זו אנרגיה שיכולה לתת כוח ביצוע, נחישות, והתמדה. מישהו רוכש עוצמה, ומישהו משתמש בעוצמה שלו, ולא תמיד בצורה הגונה או מתחשבת.

17-18.1
הירח מפעיל את היבט היום הקודם (16.1), ובמיוחד בלילה שבין שני לשלישי. ואל תשכחו שגם ההיבט של ה-14.1 עוד מתקיים.

ונוס הנסוגה בהיבט מוחלש לסאטורן (semi sextile). על רקע עבודת הירח (קראו ב-16.1), תיתכן תוצאה מכבידה במערכות יחסים (מסוגים שונים), ועד כדי סכנת ניתוק. אולי קורה משהו, ואולי על רקע אשליות שהיו, מתחילים להבין מה כבר לא יהיה, אפשרי ביחסים או חומרית. לרבים זו תקופה לא נוחה פיננסית. רואים את המציאות כפי שהיא, אך נוטים להתרכז בשלילי. נטייה לנוקשות ביחסים או דרישות קטנוניות. הבוס יורד לחיים, או הזוגיות מאבדת מהרומנטיקה נוכח דרישות היומיום. מתקיים בין ה-15 ל-21 בינואר.

19.1
מארס בהיבט מוחלש לפלוטו (semi sextile). התנהגות כפייתית, לא מרפה, ועושים מעשים שלא ייעשו, ועד כדי סכנת אלימות. על המישור החיובי זו נחישות והתמדה, והרבה אנרגיה. נלחמים על משהו או במישהו, לטוב או לרע. לפעמים זה כוח חזק שנלחם בנו. ממשיך את ההיבט של ה-16.1 (קראו שם) ומתקיים גם בימים הבאים.

20.1 בשעה 4:39
השמש תעבור לאזור שמיימי דלי. תינוקות שייוולדו עד השעה 4:38, הם בני מזל גדי, ואלו שייוולדו החל מ-4:39, הם בני מזל דלי. שימו-💖 שבכל שנה המזל מתחלף בזמן מעט אחר.

21-22.1
מרקורי הנסוג בהיבט מוחלש ליופיטר (semi sextile). זה הרבה שקורה, הרבה חדשות (גם בישראל, ואפשר שהן טובות). הראש עף לכל מיני כיוונים, נפתח, ותקשורת מתגברת. לא תמיד זוכרים גם להקשיב, או לסדר את המחשבות. סקרנות לרצון לדעת. גישה אופטימית, אך יש סכנה שזה מדי.

23.1
מרקורי נצמד לשמש, והיא "שורפת" אותו. קשה לחשוב בבהירות, ולפעמים יש הרבה על מה. ריבוי תקריות ותקלות, וקצב גבוה של דברים או מחשבות. יתכנו עצבים על רקע בלגן. לא יוצא כמו שמתכננים. עשו הכל ביותר סבלנות, ורווחו את הלו"ז.

25.1
שמש בהיבט מוחלש ליופיטר (semi sextile). לפעמים זה אומץ לבצע דברים, ולפעמים פשוט מזל. במקרים אחרים זה מוסר גבוה, אך יתכן כל מה שבין צדק לצדקנות. נטייה להתנשאות, יהירות, או שחצנות.

26.1
מרקורי נסוג חוזר למזל גדי. החשיבה מרצינה, מתייצבת מעט, או חלילה מתאבנת בנוקשות. אבל יש סיכוי שחוזרים לפסים הגיוניים יותר.

28-29.1
מרקורי הנסוג נצמד לפלוטו
. והוא לא ממש ישחרר עד אמצע פברואר. היבט ארוך והוא קודח בראש תרתי משמע. לכן במהלך התקופה הנטייה להתחפר בעמדות. מחשבות אובססיביות וקשה לשחרר. קשה לשחרר גם את הטענות לזולת. נטייה לחקור (למה עשית? איפה היית?…). על המישור החיובי זו חקירה חיובית, פיצוח עניין, גילוי שורש ומציאת אמת. הראש עובד לעומק, והוא פשוט חייב להבין דברים. היזהרו לא להציק מדי לאחרים. עשו גם לעצמכם טובה, והימנעו ממחשבות טורדניות. הן ממילא לא מקדמות. יתכן ניתוח מעמיק של מה שאירע, או של תוכניות עבודה. אך זכרו כי אין לקבל החלטות סופיות טרם סיום הנסיגה של מרקורי.

ונוס הרמונית לאורנוס. ההיבט רק כמעט נוצר, אך משפיע, ומתקיים בשליש האחרון של ינואר והשליש הראשון של פברואר. אם מגלים גמישות, אפשר לשנות את הקשר. רק שינוי מתוך גמישות יוכל להטיב איתו, ויש יכולת. יתכנו הרבה התחלות חדשות, על-בסיס מה שקיים או ממש חדש. יתכן שינוי טעמים, ויש חיפוש אחר חוויות והתנסויות חדשות. הקשיבו למוזיקה שבד"כ אינכם פתוחים אליה, או פתחו תחביב חדש. אם זה חדש, או סתם חוויות, כדאי להישאר ברובד הקליל, כיוון שזה בעיקר מה שמחפשים, וממילא קשה לייצר בשלב זה יציבות והתמשכות של דברים. החל מה-4.2 גם התחלות חדשות עשויות להיות יציבות.

29.1 בשעה 10:46 בבוקר
ונוס מסיימת את נסיגתה
. בעיות חומריות ובמערכות יחסים עדיין יתכנו גם בימים הבאים, ואפילו ביתר-שאת. ובמידה עד ה-2 במרץ. על ההשפעות לחצו כאן לקריאה בהרחבה. אך מרגע התיישרותה מותר ליצור דברים חדשים. למשל ונוס עדיין עלולה לשבש קשר קיים, אך אינה מזיקה לקשר חדש שייווצר. הבעיה היא שמרקורי עדיין בנסיגה, ולכן מומלץ לחכות גם להתיישרותו ב-4 בפברואר.

נאחל שנה וחודש טובים !

 

אזהרת ירח שחור/בטל :

אני לא מפרסם זמנים בהם הירח לא יוצר היבטים, או בכינויו האחרים: ירח שחור/ בטל/ Void, ואני מציע לכם לא להסתמך ולפעול על-פיו בעניינים חשובים. הסיבה היא שזה מידע חלקי ומעוות, נכון שלא מומלצות התחלות חדשות בזמן ירח שלא יוצר היבטים, אך גרוע פי כמה להתחיל דבר חדש בירח שיוצר היבטים קשים, לפעמים רק קשים. כל רגע הוא ייחודי, וצריך לנתח ברצינות ויסודיות את כל מצב השמיים כדי להכריע על זמן טוב. כשמדובר בדבר חשוב, כמו בחירת תאריך חתונה, ביצוע טיפול רפואי, או מועד פתיחת עסק, כדאי מאד לפנות לאסטרולוג שמתמחה באסטרולוגיה הוררית**, גלו עוד על בחירת תאריך טוב, או התקשרו 050-7881995 לפרטים.

 

שלח לחבר או שתף את המאמר:

חרבות ברזל

אולפן המלחמה

לחצו לקריאה

תחזית יוני 2024

לחצו לקריאה

תחזית שנתית תשפ"ד

לחצו לקריאה

והקשר לכל מזל

לחצו לקריאה

איך כל מזל במיטה

לחצו לקריאה

 

תחזית קורונה

לחצו לקריאה

ערב קסום שייזכר לתמיד

לחצו לפרטים

קורסים באסטרולוגיה

לימודי אסטרולוגיה

לחצו לפרטים


צ'אט
בוואטסאפ

שיתוף
בוואטסאפ

שיתוף
בפייסבוק

שיתוף
במייל