050-7881995

מצב שמיים – היבטים עיקריים

אני מעדכן בבלוג בפייסבוק בכל כמה ימים מה אומרים הכוכבים לגבי מגוון נושאים (לחצו והירשמו ע"י סימון לייק). כותב על אישים, על המדינה, העולם ועוד. ניתן גם לקרוא בדיעבד. אני מעולם לא מוחק מהפייסבוק, והפוסטים מופיעים עם תאריכם המקורי. בנוסף, קראו גם את מדור תחזיות.

מטרת חלק זה היא לספר לכם בכלליות על מצב הכוכבים כל החודש ! בניגוד לפוסטים היומיים, כאן תמצאו הסבר מקצועי על מהלך שמיים שמפרט משמעויות, ומאפשר למי שרוצה, להבין קצת יותר אסטרולוגיה.

רוצים לשתף חבר ? ניתן לשלוח את התחזית החודשית למי שתרצו דרך הוואטספ, מייל, או לשתף דרך הפייסבוק. כך גם לגבי כל עמוד אחר באתר. איך שולחים ומשתפים? בתחתית כל עמוד יש כפתורים עם סמלי אפשרויות השליחה. בחרו את הדרך הנוחה לכם, לחצו ושלחו. נוח וקל.

 

ניתוח מצב השמיים – מרץ 2021

 

אנחנו כמובן עדיין תחת ההיבט המתמשך של הפלנטות הענקיות אורנוס וסאטורן. אלו ילוו עד יולי, וכדאי לזכור את המאמר "ערעור מסגרות ועל מסגרות". אבל מרץ מקדים ומביא את האביב הרגשי לחיינו. אנחנו רוצים לבלוע את העולם בכפות גדולות. זה המון רגש לחלום, לעשות, לבנות בניינים (ולא תמיד מהיסודות). יהיו כאלה שיתאהבו ברגע, יהיו שיאמינו בעתיד ורוד, יהיו שיבלו בלי חשבון. ליצירתיים שביננו זה חודש מצוין. גם לפנויים שביננו כדאי לנצל ולחפש את אהבתם, כי לעתים הנטייה שלנו במהלך החודש תהיה פסיבית. זה חודש שפחות מתאים לחובות, למשימות סיזיפיות, ולהשקעה. כדאי להימנע מדברים שדורשים היגיון קר, כי אנחנו קצת נעופף. לפעמים זה ביטחון עצמי עודף או לא קשור למציאות, ולפעמים התמכרות (לאמונה, חלומות, אוכל, שתייה, קונספירציות, ועד סמים). על רקע ערעור המסגרות, זה לפעמים לעשות שטויות ולהאמין שיהיה בסדר. זה לבעוט במה שלא בא או מוצא-חן, ואח"כ לגלות שזה לא עושה שכל. אבל הרבה פעמים זו פשוט תהיה תקווה ואופטימיות לימים טובים יותר.

קישורים חשובים:

  1. ללמוד אסטרולוגיה – פרטים והרשמה לקורסים
  2. "ערעור מסגרות ועל מסגרות" -הסיפור של 2021
  3. תחזית בחירות 2021
  4. תוספות והבהרות לתחזית הבחירות

לפניכם הפירוט לימים, אך זכרו שההשפעה עשויה להיות בימים הסמוכים. לא תמיד ההיבט מורגש ביום של הדיוק שלו, או לא רק בו:

 

1.3
אמנם לא נוצר היבט כלשהו בשמיים, אבל זהו יום שיש בו לא מעט זמנים יפים. לא כל שעה טובה, ולא כל שעה טובה תהיה טובה לכל דבר. אבל כללית מדובר ביום חיובי שכדאי לעשות בו דברים. הבדיקה נעשית בטכניקה שונה לחלוטין ממעברי הכוכבים הרגילים של האסטרולוגיה המערבית הקלאסית, לכן פחות חשובים היבטי השמיים. יש כאלה המקפידים להימנע מביצוע דברים בזמן "ירח שחור", אך זו התייחסות מאד חלקית, שלא מתחשבת הדברים החשובים באמת. בכל סוף תחזית חודשית מדי חודש אני מקפיד להזכיר לכם שהרבה יותר גרוע להתחיל דברים עם ירח שעושה היבטים קשים, מכזה שהוא "שחור". אבל זו דרכם של מיתוסים.

תחום זה נקרא אסטרולוגיה הוררית (לחצו לקריאה עליו). בתחום זה חשוב לדייק זמנים ספציפיים, שכן יש רגע טוב ורגע רע באותו היום ולאותו נושא. למשל יתכן ששעה מסוימת טובה ללכת לראיון עבודה, וחצי שעה אח"כ כבר לא. וזה שהיא טובה לראיון עבודה, לא אומר שהיא טובה להיכרות רומנטית וכדומה. בכל זאת כמאמר כללי, זהו יום שברובו נוח לבצע דברים חדשים. הימנעו משעות הצהריים (בין 14:00-16:00) שיהיה זמן יחסית פחות נוח לכך. זה כמובן לא אומר דבר על מצב-הרוח או מה שקורה בהתנהלות היומיום. את זה בודקים לפי האסטרולוגיה המערבית הקלאסית –מעברי כוכבים (אותם אתם מקבלים מדי חודש).

פתיחת קורסים ללימודי אסטרולוגיה

לא כל יום נפתח קורס שמלמד אסטרולוגיה. ולכן בחרתי זמנים מאד חיוביים לכך בשיטה ההוררית. קורס הבוקר כבר מלא, אך מי שעדיין רוצה להצטרף לקורס הערב, נותרו 2 מקומות אחרונים, והוא מוזמן לבוא לשיעור ניסיון. קורס ערב נוסף נפתח ב-7 במרץ, וגם בו נותרו 2 מקומות. לחצו לפרטים נוספים.

3.3
ונוס הרמונית לאורונס, וכירון הירח וסאטורן מעורבים. רצון לבלות, לשבור שגרה, ומומלץ אפילו לעשות משהו נחמד בצהריים (הזמינו מהמסעדה האהובה). כשיחסים משעממים אז נוטים למצוא דרך לפלפל אותם, ולפעמים זה לריב. הנטייה לפוצץ יותר דומיננטית, במיוחד אם יש נקודות כואבות ברקע. ברקע התקופה של ערעור מסגרות וערעור על מסגרות יתכן שזה מתבטא במערכות יחסים שונות בחיינו. יחסים במוקד, אך יתכנו גם ענייני רכוש, כסף וחומר. לפעמים עניין נקודתי מתלהט, ונוצרת אווירה קשה או רצינית. החיובי שזהו זמן שמעורר יצירתיות מכל סוג.

4.3
ונוס על הקו של סאטורן. האלמנט הכבד או הרציני יותר מתבטא, אחרי חוסר הסבלנות לכך או למישהו שקדם (קראו על אתמול, ההשפעה מתמשכת).

5.3
מרקורי מפגש יופיטר. מרקורי בנסיגתו הגיע ליופיטר (כתבתי לכם על כך ב-14.2), המשיך עוד קצת אחורנית, נעצר, התיישר כשהוא לא רחוק מיופיטר, ונע קדימה. ביום זה מגיע שוב לדיוק עם מסלולו של יופיטר, אך למעשה ההיבט לא ניתק כל התקופה. כלומר השפעתו היא בין אמצע פברואר ל-10 במרץ. והמשמעות? שמחה, אופטימיות (לא תמיד זהירה), רצון מחודש לפתוח דף חדש, להאמין, או לרצות יותר. זה יכול לפתוח את הפרספקטיבה, לתת לנו רעיונות חדשים איך להתמודד עם מצבים והחיים. זה נותן אומץ ואמונה, ראייה רחבה, ונכונות לצאת קצת מהשלולית של עצמנו. הסכנה היא אופטימיות יתר, נטייה להמר או לסכן, ופספוס של הפרטים הקטנים. על רקע יחסי סאטורן-אורנוס שילוו עד יולי, לפעמים זה האומץ לשבור מסגרות, או לערער על ההכרח בהן (לחצו לקריאה).

7.3
נפתחת קבוצת ערב ללימודי אסטרולוגיה (בשעה מאוחרת לטובת העסוקים שרוצים להקדיש שעתיים בשבוע גם להבנת הכוכבים). לפרטים או הרשמה לחצו כאן.

7-8.3
מרקורי על הקו של נפטון. חלומות, לפעמים בהקיץ. מפנטזיות ועד חזון, כל הימים סביב מאפשרים לראות מעבר להיגיון היבש. הצרה שלפעמים ההיגיון יהיה חסר, והנטייה לא תמיד להפעיל אותו. נותן דמיון והשראה, ועד חרדות. נותן אינטואיציה ואמונה, רק הקפידו לשמור גם על ריאליזם (ואז זה נפלא).

השמש על הקו של יופיטר, מוסיפה אמונה ואופטימיות. זה להתלהב או להצליח (אם שומרים על היגיון). לפעמים זה חוסר זהירות. אל תאמרו "יהיה בסדר" מחד, ואל תתמכרו לחרדות (או פנטזיות) מאידך. לפעמים עליונות מוסרית, צדקנות, או יהירות (שלנו או של מישהו בסביבתנו).

10.3
שמש מפגש נפטון. ימים של רוך, רגש, רומנטיקה, אהבה, אופטימיות, יצירתיות וחלומות מכל סוג. כשהפער למציאות גדול, זה יכול להוביל לתחושות אומללות או ייאוש. הרגש הגבוה חש מאוכזב מהמציאות האפורה, הבינונית, או אפילו הרעה (אך נוטה להוציא מפרופורציה. הכל מתנפח לממדים לטוב ולרע). ימים עם פחות אנרגיה פיזית, ולפעמים מחלה או שסתם נמרחים (לפעמים דברים מעשיים נמרחים). זמן טוב ליצירה, לבילוי, לרגש והנאות, ופחות לעבודה שדורשת מאמץ.

12.3
ונוס על הקו של יופיטר (וכבר מחוברת לנפטון). תקווה או הנאה. ימים טובים לבילוי, לריגושים ומערכות יחסים. לעתים משקמים קשר שנפגע, לעתים מכירים חדש. ליל שישי יכול להיות מאד רומנטי, אם כי לא בטוח שזו גישה מציאותית. מהצד השני מי שלא מקבל מענה לצרכים הרגשיים (הגבוהים) שלו, חש אומללות. זהו זמן לבלות באופן קליל ושמח, אך שימו-לב לא להגזים. נטייה לשתיית-יתר או סמים, וכל דבר שאנחנו לא ממש שמים לב לעצמנו (נא להתנהג בהתאם). שמרו גם על הבריאות, לעתים יש תגובה אלרגית או רגישות לתרופה וכדומה. זמן מאד יצירתי, ומתאים לצריכת תרבות ואומנות.

14.3
ונוס במפגש עם נפטון. יתכן שמאחורינו סופ"ש מהאגדות, ויתכן שרק חלמנו על אגדה. אבל עתה צריך לחזור לעבודה, ואין כוח. עוד מאותם דברים שהוזכרו ב-12.3. יחסים רכים וזורמים עם הזולת, אם כי תיתכן דרישה לא הגיונית ממנו שיעמוד בציפיות המוגזמות שלנו (או שדורשים מאיתנו), ואז מתחים רגשיים. זה הזמן בו תיתכן אהבה מאד חזקה כשיש הבנה, ומצד שני אומללות גדולה כשאין. זמן בו מבקשים משהו שלא ניתן להגדיר, והצד השני לא תמיד מבין מה בכלל רוצים ממנו (ובמקרים שכן, זה נפלא).

16.3
מרקורי עובר לדגים (ומצטרף לחבריו הנוספים בדגים). חושבים עם הלב ולא ההיגיון (לטוב ולרע). קראו שוב את הנאמר הפסקת הפתיחה, הוא מודגש סביב מעבר זה.

שמש הרמונית לפלוטו. כוח פנימי מניע, לא בהכרח מתפרץ, אבל טוב לסיבולת והתמדה, ומאפשר ריצה למרחקים ארוכים. מאפשר גם להתחכם, לפעול במניפולציות כדי לא לעורר קונפליקטים, או לגייס סבלנות. זה לבחור את העיתוי הנכון, ולשים לב לניואנסים בזכות הרבה שקורה בדגים. היזהרו מאנשים ערמומיים.

17.3
בבוקר מוקדם הירח במפגש עם אורנוס. הימנעו מעצבנות ופזיזות של בוקר, לעתים זה לקום להפתעות. מפעיל את ההיבט למארס שיתואר מחר ה-18.3.

18.3
מארס מיישר קו עם אורנוס (וכירון מעורב). מתקיים בכל הימים סביב. צפו לבלתי צפוי. פזיזות, חוסר סבלנות, אימפולסיביות, נרגנות, מרדנות, עצבנות, וחוסר מנוחה או שקט. נקודה כואבת מתעוררת. האגו והאינדיבידואליזם אינם מתפשרים, והתוצאה קונפליקטים. לעתים תאונות או מחלות. החיובי הוא שלא עומדים במקום. מזיזים וזזים, ויש תעוזה להגשים רצונות. לפעמים פתרונות יצירתיים. מומלץ לחשוב ולפעול יצירתי, רק וודאו אינכם עקשנים או דווקאיים מדי.

19.3
הירח נצמד למארס (בעיקר בשעות הערב). מפעיל את ההיבטים מיום קודם (18.3) ויומיים אח"כ (21.3). אגרסיה מכל סוג.

20.3 בשעה 11:37
השמש תעבור לאזור שמיימי טלה. תינוקות שייוולדו עד השעה 11:36, הם בני מזל דגים, ואלו שייוולדו החל מ-11:37, הם בני מזל טלה. שימו-💖 שבכל שנה המזל מתחלף בזמן מעט אחר.

יום השוויון האביבי. בזמן זה השמש נמצאת בדיוק מעל קו המשווה, ומחלקת את אורה שווה בין חצי כדור הארץ הצפוני, והחצי הדרומי, ויש מספר זהה של שעות אור ושעות חשכה. הקדמונים שזיהו זאת, בחרו בנקודה זו להתחיל את השנה. לכן ראש השנה העברי התנ"כי הוא בפסח, בניגוד ל-1 בינואר שאין לו שום סיבה אסטרונומית שהיא. לכן גלגל המזלות האסטרולוגי נפתח מחדש ביום זה, ומתחיל גלגל חדש במזל טלה.

אז שנה אסטרולוגית טובה לכולם! 

21.3
מארס הרמוני לסאטורן. משפיע בכל המחצית השנייה של מרץ. ניתן לפעול בסבלנות, רציונליזם, פרגמטיזם, והתמדה. יש יכולת לשתף פעולה תוך הרגעת האגו האישי. יש מעשיות, דייקנות,  ומשמעת עצמית. זה נחוץ במיוחד, כי אנו בתקופה רחבה של הרבה חלומות לא תמיד מחוברים למציאות. זמן זה מאפשר לחלום הגבוה, חלום העתיד או הרומנטי, חלום עסקי או מכל סוג, להגיע לשלב של ביצוע קונקרטי וזהיר יותר הלכה למעשה.

יופיטר על הקו של נפטון. חלומות, וביום זה ההיבט מדויק. אבל הוא מתאר את כל מרץ, וייכנס קצת לתוך אפריל. קראו שוב את פסקת הפתיחה. מצוין לרומנטיקה, לאהבה, ליצירתיות ואומנות, להאזנה למוזיקה או בילוי, אבל היזהרו מפנטזיות. כשזוכרים היגיון, זה יכול להיות יופי של חזון.

23.3
בחירות 4 ששוב לא ייתנו לנתניהו את ה-61 המיוחל. נתניהו צריך ממשלת "ימין על מלא" שתיתן לו "חסינות על מלא", וזה לא יהיה. זה עלול להוביל לבחירות 5, ואולי בכל זאת יצליחו להנדס פתרון. לסער כאמור מירב הסיכויים. וביותר פירוט קראו את תחזית הבחירות המלאה (לחצו), ואל תפספסו גם את התוספות וההבהרות (לחצו) שפורסמו יום אחריה, כשהבנתי שהתעוררו לכם שאלות.

מרקורי מיישר קו עם סאטורן. תחושת לחץ ומחשבות כבדות. אווירה רצינית והרגשה מגבילה.

24.3
מרקורי ביחסים שליליים עם מארס. משפיע בכל השבוע של ה-21 עד ה-27 במרץ. ויכוחים קולניים, אווירה מתוחה שגם פורצת (לא שומרים בבטן), עצבנות וחוסר הסכמות רעיוניות או על רקע אגו. לעתים המתח יתבטא פיזי, כמו ריבוי תאונות, תקלות, וכל מה שעצבנות ופזיזות מביאים. פעולה אימפולסיבית, לא מחושבת, או לא מתחשבת, תביא מגבלה. ניסיון מרדני או מתנגח, יביא דד-אנד או בעיה. אם תצליחו לשלוט בעצמכם, ניתן יהיה להכיל את המתחים, ולתפקד באופן הגיוני. יש סיכוי לכך נוכח ההיבט הרחב יותר שתואר ב-21.3 (קראו שם). זה להתווכח בלי לברוח, להביע עמדות ולא לזנוח, אך בכל זאת לדעת לשים סטופ ולהמשיך לתפקד יחד.

26.3
ונוס נצמדת לשמש במסלולה. זהו אחד המרדפים הכי ארוכים של החודש. ונוס מתקדמת בקצב דומה לזה של השמש, וכמעט שמדביקה את הפער לשמש לאורך ימים רבים. המסלולים יהיו קרובים בכל המחצית השנייה של מרץ, ויימשכו לתוך אפריל. אך ביום זה סוף-סוף הן נוגעות לכבוד חג הפסח. באופן סימבולי זה קצת מייצג את כל מה שעברנו בשנה האחרונה מאז פסח שעבר. מרדף ארוך ומייגע בו חיכינו לסיום הסגרים וההגבלות, כשכל הזמן אמרו לנו "עוד קצת", ו"מאמץ אחד נוסף", והנה סוף-סוף לפנינו פסח בו נחגוג ברינה וחירות יחד עם משפחתנו. זהו היבט ארוך מרכך, נעים, חברותי וסוציאלי. נעים להיפגש ונעים לפגוש. נעים גם ברומנטיקה, ונעים לבלות. לאורך ימים רבים תיתכן אווירה מתָקְשֶרֶת ומִתְקָשֶרֶת, קלילה ומתחברת. השמש עזבה את הדגים הרך ב-20.3, ועברה לטלה הדעתני באופן שעלול להיות אגרסיבי (או לפחות מודגש אגו). אך המעבר שלה התרחש יחד עם ונוס, ולכן זו שמש רכה יותר. בהחלט ההיבטים שתוארו בימים קודם עלולים להכניס מתחים בינאישיים. אבל ניתן גם למצוא חברות או כייף משותף, ובמיוחד בחג. אל תריבו לפני החג, כדי שתזכו לעשות אותו יחד (יהיה שווה). אל תתחפרו בחוסר הסכמה בין מתחסנים לשאינם (יהיו לא מעט ויכוחים, בנושא זה או אחר), ועשו יחדיו את ערב החג. מי שמחוסן לא יחלה (בסבירות מאד גבוהה) גם עם יבוא במגע עם חולה, ומי שאינו, עושה את שיקוליו שלו. חיו ותנו לחיות.  חג שמח ומאחד לכולם!

27.3
ערב פסח. אצל רובנו יהיה חג שמח במיוחד, ואפילו תחושת אופוריה. עד כמה שקשה לכם להאמין, כל הפרות ההנחיות הנוכחיות, והאיומים שבאים בעקבותיהם, לא ישפיעו דרמטית על התחלואה (החיסון עובד), ואנחנו צפויים לפסח שמח. קראו שוב את ההיבט של 26.3, הוא מתקיים לחלוטין גם בחג, ולאורך ימים רבים נוספים. בברכת יצאה מעבדות לחירות, אאחל לכם פסח שמח.

28.3
ונוס והשמש נצמדות עתה לאסטרואיד כירון. זהו עיסוק עם פצע נושן, או שעניין רגשי עמוק מופעל. עבור חלקנו זהו ריפוי והחלמה, תחושת "מנוחה ונחלה" אחרי תקופה קשה (או סתם פחות נוחה). ועבור אחרים זו עדיין נקודה לא פתורה, והיא מתעוררת עכשיו. כך או כך טוב להעיר, כי זה עשוי לייצר שינוי (בזכות הקרנה מכוכב אורונס). שינוי יכול להיות מיידית חיובי, אך גם כשהוא שלילי, הוא עשוי להביא לריפוי עתידי.

29-30.3
מרקורי מפגש עם נפטון. הרבה דמיון מפעיל את המחשבות שלנו. לעתים זה מייצר חרדות לא הגיוניות, אך לרוב אלו יהיו חלומות ורודים. מפנטזיות ועד חזון אופטימי ניתן למימוש. השראה ואינטואיציות חזקות. חושבים ויזואלית, ולא תמיד יודעים להסביר במילים. פשוט יודעים דברים, ולרוב מלאי תקווה. לפעמים רומנטיקה. טוב ליצירה ואומנות. טוב לצריכת תרבות ושיחות מלב אל לב. יכולת להיפתח ויכולת להקשיב. יכולת לדבר בְרָכּוּת.

31.3
מרקורי שטרם התנתק מנפטון, נמצא על הקו של יופיטר. מרחיב ומגדיל את האנרגיה שתוארה יום קודם. מכניס אווירה אופטימית ושמחה. פותח את הראש ומרחיב פרספקטיבה. עוד מאותו דבר, וברקע נזכיר גם שהשמש עדיין מחוברת לוונוס (קראו על ה-26.3).

רוצים לשתף חבר ? ניתן לשלוח את התחזית החודשית למי שתרצו דרך הוואטספ, מייל, או לשתף דרך הפייסבוק. כך גם לגבי כל עמוד אחר באתר. איך שולחים ומשתפים? בתחתית כל עמוד יש כפתורים עם סמלי אפשרויות השליחה. בחרו את הדרך הנוחה לכם, לחצו ושלחו. נוח וקל.

שנה טובה לכולכם !

אזהרת ירח שחור/בטל :

אני לא מפרסם זמנים בהם הירח לא יוצר היבטים, או בכינויו האחרים: ירח שחור/ בטל/ Void, ואני מציע לכם לא להסתמך ולפעול על-פיו בעניינים חשובים. הסיבה היא שזה מידע חלקי ומעוות, נכון שלא מומלצות התחלות חדשות בזמן ירח שלא יוצר היבטים, אך גרוע פי כמה להתחיל דבר חדש בירח שיוצר היבטים קשים, לפעמים רק קשים. כל רגע הוא ייחודי, וצריך לנתח ברצינות ויסודיות את כל מצב השמיים כדי להכריע על זמן טוב. כשמדובר בדבר חשוב, כמו בחירת תאריך חתונה, ביצוע טיפול רפואי, או מועד פתיחת עסק, כדאי מאד לפנות לאסטרולוג שמתמחה באסטרולוגיה הוררית**, גלו עוד על בחירת תאריך טוב, או התקשרו 050-7881995 לפרטים.

 

שלח לחבר או שתף את המאמר:

חרבות ברזל

אולפן המלחמה

לחצו לקריאה

תחזית יוני 2024

לחצו לקריאה

תחזית שנתית תשפ"ד

לחצו לקריאה

והקשר לכל מזל

לחצו לקריאה

איך כל מזל במיטה

לחצו לקריאה

 

תחזית קורונה

לחצו לקריאה

ערב קסום שייזכר לתמיד

לחצו לפרטים

קורסים באסטרולוגיה

לימודי אסטרולוגיה

לחצו לפרטים


צ'אט
בוואטסאפ

שיתוף
בוואטסאפ

שיתוף
בפייסבוק

שיתוף
במייל