050-7881995

נשארים שבת

17.7.2020

ממשלת ישראל מחליטה להשאיר אותנו שבת בבית, האם נגיע לסגר מלא? ראשית בואו נעשה זום-אאוט וסדר בבלגן. אלו ימים דרמטיים של אמצע יולי, ואנחנו בתוך הדברים עם מעט פרופורציות. בין אמצע יוני לתחילת יולי, מספר הנדבקים היומי עלה אקספוננציאלית (גרף מעריכי). עלינו בתקופה זו מ-200-300 נדבקים ביום למעל אלף. אבל מאז הקצב התמתן, ולמרות עליה מסוימת נוספת, זה לא מה שקרה בארה"ב או איטליה בזמנו. אנחנו לא ממשיכים לעלות לאלפי נדבקים יומי, ואני לא צופה שזה יהיה התרחיש. בכל-זאת בארה"ב היו 77,000 נדבקים חדשים ביממה החולפת (16.7.20), וכל יום שובר שיאים חדשים. עד כאן החלק האופטימי לגבינו.

אבל עדיין גם אם נשאר סביב האלף או אלף פלוס נדבקים יומי, נגיע להרבה חולים במצטבר. בנוסף הזמן יביא את החולים הקשים. אני מזכיר לכם שכתבתי על שיא ההגבלות החל מאמצע אוגוסט ולאחרי החגים. לכן ההנחה שלי שסגר מלא לא יהיה כרגע. אבל הוא בהחלט אפשרי מסביב אמצע אוגוסט. יתכן שהוא יוחלט כי מספרי החולים קשה יאמירו, למרות שמספר הנדבקים היומי יעמוד על מספרים לא שונים מהותית מעכשיו. ויתכן כי הממשלה תרצה להתחיל להתכונן לחורף. בתחילת החורף עצמו נראה את שיא המגפה, אך ההגבלות תיתכנה הרבה קודם. עוד בערב פסח כתבתי לכם לא לתכנן יותר מדי לראש השנה, ובטח לא להזמין טיסות לחגים. שוב אזכיר, כנראה שגם לא נוכל לארח אושפזין בסוכה. קחו בחשבון בתכנוניכם.

אמרתי לכם שימים אלה דורשים פעולה כירורגית עדינה למצב עם נופך דרמטי או כואב. נקווה שהממשלה בכל זאת מוצאת את הנוסחה הנכונה כרגע, לפחות במידת-מה. לא סגר מלא, אבל כן סגר בסופ"ש. לא השבתת המשק, אבל השבתת המסעדות ומכוני הכושר. הממשלה מקבלת החלטות לא על סמך מידע רפואי מדעי בדוק שחסר, ונראה שלא התכוננו לגל השני. לפני הגל הראשון כתבתי לכם שהממשלה תטפל בו היטב בזמנו, אבל לא יכולתי לחזור על מילים כאלה לאחרונה. כך או כך, הפעולה הכירורגית עתה לא תספיק, ובעוד כחודש אנו נכנסים לתקופה שתדרוש צעדים יותר אקוטיים, ולאורך זמן. כאמור סביב סוף השנה או תחילת 2021, יימצא חיסון. את זה אתם יודעים ממני עוד מתחילת הגל הראשון. אז זה היה נראה לכם נורא רחוק, ושאלתם אם נאלץ לחיות עם הקורונה כל השנה. היו שחשבו שאני שלילי, והיום אמירה של חיסון בסוף שנה נשמעת חיובית.

אבל קחו בחשבון שמציאת החיסון איננה חיסון מיידי של כל האוכלוסייה. ייקח זמן, ובכל זאת יש אופק לסיום המצב. פעולה מאד לא כירורגית של אמצע יולי, היא חלוקת המענקים לכל אזרח ללא הבחנה. עלותה 6 מיליארד ש"ח, שיכלו להשקיע בצורה כירורגית מדויקת יותר. זה בניגוד להמלצה כיצד לנהוג עתה, וצריך לומר שהבור הכלכלי הולך ללוות אותנו הרבה אחרי הבור הבריאותי. אבל אל תטעו, כל העולם לא מתנהג נכון, והמשבר הכלכלי יהיה גלובלי, ולא רק בישראל.

כיצד כל אחד מתמודד עם הקורונה לפי המזל שלו, מדוע זה קורה, ונושאים רבים נוספים סביב הקורונה, מורחבים בסדרת מאמרים שרוכזו לכם באולפן הקורונה:

חזרה לאולפן הקורונה

עמי גוטמן – אסטרולוג

שלח לחבר או שתף את המאמר:

ערב קסום שייזכר לתמיד

לחצו לפרטים

תחזית אוגוסט 2022

לחצו לקריאה

תחזית שנתית תשפ"ב

לחצו לקריאה

תחזית קורונה

לחצו לקריאה

והקשר לכל מזל

לחצו לקריאה

איך כל מזל במיטה

לחצו לקריאה