050-7881995

ערעור מסגרות ועל מסגרות

הדבר בשמיים שמאפיין את כל הסתיו של 2022, הוא יחסי מתח (היבט "מרובע" של 90°) בין כוכב סאטורן (שבתאי) לאורנוס (אורון). יחסים אלה התקיימו כבר בעבר בין החודשים פברואר ליולי 2021, ושוב בחודשים דצמבר 2021 וינואר 2022. איתם היה מעורב גם האסטרואיד כירון (שאינו כוכב, אך הוא האסטרואיד הגדול ביותר במערכת השמש). לכן נושאים שליוו את שנת 2021, יתכן וצפו שוב, וחזרו להעסיק אותנו בסתיו הנוכחי. אך לא בהכרח יש קשר, ויתכן שאלו התמודדויות חדשות. זה הסיפור של הסתיו שלנו, היחסים הדיסהרמוניים בין סאטורן לאורנוס עומדים להשתחרר בקרוב, אך כדאי להבין מה הם מביאים לנו. הם עשים את מלאכתם בין ספטמבר לנובמבר 2022, אך יתכן שדווקא עכשיו מתבררת התוצאה.

באביב של 2021 פרסמתי עבורכם את המאמר "ערעור מסגרות ועל מסגרות", האנרגיה ההיא דומה מאד לאנרגיה הנוכחית. לפניכם מאמר מחודש שמסביר את תקופתנו אנו. נתחיל באפיון קצרצר של הכוכבים, ונעבור להסביר כיצד הקשר שקיים כרגע ביניהם מתבטא בחיינו:

סאטורן

סאטורן

שליט מזל גדי, מייצג יציבות, מסגרות חיינו, ריאליזם, היגיון, חוקים, הליכה בתלם, משמעת עצמית וחיצונית, ומאפשר התמודדות. סאטורן הוא עמוד השדרה היציב, אך שם לנו גם את גבולות האפשר לכן בזכותו ניתן לשתף-פעולה עם הזולת והעולם.

זה בקצרה. אם תרצו לדעת עוד על סאטורן? מהן הטבעות המקיפות אותו בחלל, ומה המשמעות האסטרולוגית של זה? מה משמעות שמו בעברית שבתאי? ועוד תכונות אסטרולוגיות, לחצו כאן

אורנוס

אורנוס

שליט מזל דלי, מייצג אינדיבידואליזם, שינויים ועד מהפכות של ממש. מרדנות, אימפולסיביות, חדשנות, הליכה קדימה תוך ניתוק מהעבר, הקיים, או גישת הכלל. אורנוס הוא הרצון לפרוק-עול, ויש לו מעט סבלנות. לפעמים זה הכוכב ש"פורק-עול" וגורם לנו זעזוע שלא הזמנו ולא ציפינו.

זה בקצרה. אם תרצו לדעת עוד על אורנוס. מניין שמו? עברו? תכונותיו בחלל? ותכונות אסטרולוגיות נוספות, לחצו כאן

כירון

כירון

שליט מזל בתולה, מייצג פצע עמוק, רגשי או בריאותי. הדברים שאנו לומדים מהעבר שלנו, היָלְדוּת שלנו. הדרך בה אנו מעניקים שירותים לסביבתנו.

זה בקצרה. אם תרצו לדעת עוד על כירון שנחשב כוכב שביט, עברו? תכונותיו בחלל? ותכונות אסטרולוגיות נוספות, לחצו כאן

יחסים בין כוכביים

אורנוס סאטורן - סמל משולב

יחסי המתח בין הכוכבים שמתקיימים בזמנים שפורטו, מעלים שאלות לגבי הדברים היציבים בחיינו. האם מסגרות העבר עדיין מתאימות לנו? מכאן שמה שאינו יציב עלול להתפרק, אבל גם מה שרק נדמה שיציב, אינו בהכרח כזה, ועלול להתפרק. היינו מאד חזקים ובריאים, ורגע של חוסר תשומת-לב הוביל אותנו לתאונה. אנחנו מחזיקים במקום העבודה שנים, ופתאום מפטרים אותנו בהפתעה. ברוב במקרים זה יהיה פחות דרמטי, למשל תאונה קטנה לא רצינית, או שינויים קלים במשרד או מקום העבודה שאינם פיטורים. מפה אישית תאמר מי נמצא בקבוצת סיכון. כדי לדעת מי ועד כמה, צריך לבדוק מפה אישית. המלצתי אם אינכם יודעים לבדוק את המפה שלכם, שימו-לב לעצמכם, נסו להבחין אם אתם מרגישים במתח, וקחו בחשבון שאתם כן מושפעים. ומה ההשפעה?

זהו מתח בין הצורך ביציבות, לצורך להשתחרר מכבלי העבר. המסגרת מפסיקה להיות נוחה לנו, ואנחנו מתמרדים בצורה לא אחראית ולא מאוזנת. זה לקום ולהתפטר ברגע, או לצפצף על החוק או הנחיות המסגרת. יתכן שזו תקופה של מתח בין ההנהלה לעובדים, הממשלה לאזרחים, ואנחנו רואים פיטורי ענק בחברות כמו אמזון, פייסבוק ועוד, לצד הפגנות ענק באירופה על רקע עליית יוקר המחייה שעוד יאמיר. אך גם בחיים האישיים, הנטייה לשבור חוקים (למשל חברתיים), או לדרוש שינויים. הצרה בהיבט הזה שהדרישה לא נעשית בצורה מאוזנת ובריאה, שקולה או בזרימה ושיתוף בינאישי מכיל. מצד שני, יש שינויים שלא ניתן לבצע בשלווה, ואנחנו צריכים לגייס אימפולסיביות וזעם כדי להשתחרר ממסגרת כובלת.

אופציה נוספת היא ששינוי שאינו בשליטתנו או רצוננו מתרגש עלינו בלי תכנון, לעתים ממש בהפתעה. הימים והשבועות סביב ליקוי הירח ב-8 בנובמבר 2022 היו בעלי פוטנציאל גבוה לכך. ולפעמים הפוך, וזה הרצון לשנות שמסוכל, ואין לנו דרך להתחמק מהלחצים בחיינו. הצורך הוא להוביל לשינוי, אבל יש חסמים חיצוניים או כאלה שאנחנו שמים על עצמנו. למשל אנחנו רוצים להניע מחדש את העסק, אבל כבר אין לנו את המשאבים לעשות זאת. אצל רבים קושי כלכלי סוחב למטה, ולא נותן להם לפרוץ, בין אם זה חיצוני כמו הבנק או האנשים בהם אנחנו צריכים להתחשב, או פנימי כמו פחד לסכן את השקלים האחרונים שלנו. אצל אחרים זו מסגרת הנישואין, רוצים לשנות ועד לעזוב, אך לא יכולים כלכלית, או שבוחרים להישאר יחד ולהכיל את התסכולים. למשל יחסי מין נגמרו, אך יש חברות טובה ולא רוצים לפרק. ולעתים זה רק מוך פחד. כל אחד בחייו עלול לפגוש קונפליקט בין הכוח הרוצה לשָמֶר, לייצב, לשמור על התלם, ובין הכוח הזקוק לשינוי, לחמצן, לאוויר חדש ונקי. זה מבשל עצבנות, וכל צד שלא נהיה בו, לא(!) נהיה לגמרי מרוצים. כדאי לדעת שאין פתרונות קסם, וצריך לבחור בין אופציות לא נוחות, או לאזן ביניהן אם ניתן.

עמי גוטמן - אסטרולוג

כאמור לפעמים אלו שינויים בלתי תלויים שקורים, והם שמתחילים את חוסר הנוחות. מסגרת יציבה נשברה לנו, ועכשיו קשה להתמודד. אבל במקרים בהם לא נוח לנו במציאות המתמשכת, ויש בנו צד שמפלרטט עם עריכת שינויים, בסיכוי גבוה נבחר להשתחרר באיזשהו שלב. במקרים רבים הבחירה להשתחרר תהיה דווקא עכשיו לקראת תום התקופה. כלומר היו הרבה לחצים, ואולי כבר משנת 2021, גדל  קונפליקט פנימי מתסכל, ועתה אנחנו פשוט עושים את השינוי, שגם אם אינו נוח, הוא מפחית מהלחצים. אפשר שהשינויים קרו תוך התקופה, ואולי שינויים שנעשו לפני כשנה, בזמנים הקודמים של יחסי המתח, עכשיו מתבררים כבלתי יציבים או בעייתיים. יש מקרים ששינויים לא נעשו בלב שלם או בצורה נוחה, וזה גורר בעיות רבות עתה. עבור רובנו לא מדובר בממדים קטטוניים, לא מגה דרמה שהורסת הכל. לא על כולם זה ישפיע, ולא באותה מידה. אך על רבים שכן, לרובם זה עדיין מתח פנימי סביר, חוסר שביעות-רצון, ואולי בסוף עריכת שינויים מסוימים, שאינם בהכרח דרמטיים.

המעורבות של כירון בעבר הצביעה על אפשרות שנפתח פצע עמוק, וניסינו לטפל בו. הטיפול הכרחי, אבל הוא "מוגלתי". בעצם הסיבות למרידה יושבות בתת-ההכרה, בפחד להיות נשלטים, נעולים, או מוגבלים. והסיבות לאחיזה בקיים נעוצות בפחד משינוי. השינוי מערער אותנו, לעתים עד הפרעות נפשיות. בשתי הקצוות (מרידה או אחיזה בקיים) כירון עוסק ברגש עמוק, ומרמז שאנו צריכים לשאול את עצמנו האם אנו פועלים לפי איך שהתרגלנו להגיב ולהתמודד עם הזולת, האם האופי הזה שלנו מפריע לנו עתה (ואולי דווקא עוזר), והאם התנהגותנו לא נובעת מהדברים שנחרטו בילדותנו או עברנו הרחוק.

יתכן שמדובר נושאי בריאות ועבודה, ובכלל החובות שלנו כלפי הזולת. אנו עוסקים בדרך בה אנו משרתים את האחר. זה הצורך להגדיר מחדש מי עושה דברים בבית, איך יוצאים לעבוד וגם מגדלים ילדים, וכמה נהיה מוכנים להשקיע בלימודים בנוסף לחובות היומיום. רבים ייבחרו דווקא כן ללמוד, ולאחרים זה ירגיש עול קשה מנשוא בתקופה זו. יהיו כאלה שייקחו על עצמם יותר נתינה וטיפול אחראיים, כמו סבא וסבתא שעוזרים עם הילדים, ואחרים ירגישו שהם לא עומדים בעומס חובות החיים (הכל בהתאם לנעשה במפה האישית). כך או כך, בשנתיים האחרונות העיסוק הזה עלה שוב על פני השטח, ואולי עובר הגדרה מחדש.

כאמור זה הסיפור של סתיו 2022. חשים בו באווירה הכללית בעולם, מאבק בין שינוי וקפיאה, בין חוקים ושבירתם, בין ממשלות ומחאות, בין עובדים ומעסיקים, ובוודאי בין מדינות שנלחמות. זה גם באישי, במערכות נישואין, מקומות העבודה או לימודים, וכל מסגרת חיים. עבור רבים זו השאלה איך עומדים בכל המשימות ומרוץ החיים, איך מתפקדים ונשארים בחיים. לא כולם מושפעים, אך יש עלייה במתחים האלו כאווירה סביבנו. זכרו כי לעתים דרוש מתח כדי לייצר שינוי רצוי. וגם אם השינוי הוא תהליך לא נוח, הוא עשוי להוביל למקומות טובים בהמשך. יש כאלה שיבצעו את השינוי רק במהלך החורף, אך כרגע הם חשים את שיא הקונפליקט הפנימי. אנחנו בסתיו של ערעור המסגרות שלנו, או ערעור והרהור שלנו על המסגרות.

עמי גוטמן – אסטרולוג

חזרו לרשימת המאמרים המלאה – מה אומר המזל שלי.

צרו קשר או צלצלו: 050-7881995

 

שלח לחבר או שתף את המאמר:

חרבות ברזל

אולפן המלחמה

לחצו לקריאה

תחזית יוני 2024

לחצו לקריאה

תחזית שנתית תשפ"ד

לחצו לקריאה

והקשר לכל מזל

לחצו לקריאה

איך כל מזל במיטה

לחצו לקריאה

 

תחזית קורונה

לחצו לקריאה

ערב קסום שייזכר לתמיד

לחצו לפרטים

קורסים באסטרולוגיה

לימודי אסטרולוגיה

לחצו לפרטים


צ'אט
בוואטסאפ

שיתוף
בוואטסאפ

שיתוף
בפייסבוק

שיתוף
במייל