050-7881995

רואים כוכבים

מוקדש לזכרו של אחי עידו, שהלך מאיתנו בטרם עת, והוא בן 47 בלבד. המאמר המרתק מטה נכתב בהשראתו של אחי, שבתבונתו האיר את עיניי לאלה הדברים:

העולם הקדום זיהה 7 כוכבי לכת במערכת השמש, שבתאי (סטורון) היה הכי רחוק שראו. רק כשגלילאו גליליי החל להשתמש בטלסקופ ב-1609 ניתן היה להתחיל לחפש עוד כוכבים. זו תקופה בה לראשונה מתפצל מדע תורת הכוכבים לשני מקצועות: אסטרולוגיה ואסטרונומיה (אסטרו –כוכב, לוגיה –תורה, נומיה –חקר).

מרתק לראות שכל כוכב שהתגלה מאז המצאת הטלסקופ, מתאים בתכונותיו האסטרולוגיות והאסטרונומיות לרוח התקופה בה התגלה:

אורנוס – גילוי 1781

מייצג באסטרולוגיה מרדנות, שינויים ומהפכות, שליט על מזל דלי האידאליסטי והאינדיבידואליסט. מסתבר שהכוכב נע סביב צירו לכיוון ההפוך מכל הכוכבים בסביבתו (וגם מכדו"א). סר ויליאם הרשל שגילה אותו, התעקש כמעט בדווקנות במשך שנתיים כי לא מדובר בכוכב לכת, אפילו שכל האסטרונומים אמרו לו שכן. אבל לא רק הרשל מרד, זו תקופה בה מתבשלת המהפכה הצרפתית שתתרחש 8 שנים מאוחר יותר, ותביא לשינוי הגדול ביותר בשיטת הממשל בעולם כולו, אידאל הדמוקרטיה מעבר לפינה.

נפטון – גילוי 1846

מייצג באסטרולוגיה כושר הזדהות, זולתיות, ערכים נעלים וחלומות גבוהים, לפעמים בהקיץ. כמיהה ללא מושג, שאיפה למלא בור (לרוב רגשי) ללא תחתית. ב-1989 נאס"א צילמה את "הכתם האפל הגדול" על הכוכב שהוסבר כחור עצום של מערבולת רוחות, השואבות ובולעות במהירות כל דבר, כמו הבור הרגשי המעורפל. נפטון שליט על מזל דגים הרגיש והאמפטי, שמסוגל לחוש את כאב האחר, חולם על עולם טוב יותר, אידילי באופן לא אפשרי. סביב גילויו באמצע המאה ה-19 צומח ומתפתח המרקסיזם, שדוגל בחברה שוויונית לחלוטין נטולת מעמדות, כיאה לתכונותיו הזולתיות וערכיו הנעלים. מכאן מדינות רבות יאמצו את הקומוניזם. מעט אח"כ תתרחש מלחמת האזרחים האמריקאית שתביא לביטול העבדות. הזולתיות תניע את העולם, אך הכמיהה לעולם טוב לא תסופק במלואה.

פלוטו – גילוי 1930

מייצג באסטרולוגיה מוות וחורבן. הרס טוטלי ולידה מחדש. קיצוניות רבה וראייה בשחור ולבן. למעשה ב-2006 הורד סיווגו מכוכב לכת, לכוכב לכת ננסי, אך ככזה הוא הגדול ביותר במערכת השמש. לפלוטו צד שנוטה תמיד כלפי השמש, לכן, שלושה רבעים משטחו נמצאים תמיד בעלטה, מוחשכים לנצח, ורק רבע נמצא תמיד באור, לפיכך יש הבדלים קיצוניים בין חלקיו. פלוטו שליט מזל עקרב, שבקיצוניותו נמצא או באור או בחושך (רואה שחור או לבן). במיתולוגיה הרומית פלוטו הוא "אל השאול", ואחראי על המוות ומה שאחריו, ההרס והמוות האלה שהוא מייצג גם אצלנו באסטרולוגיה, כאילו מרמזים על העומד לבוא מעט אחרי גילויו ב-1930, עליית הנאציזם והמלחמה הקטלנית בהיסטוריה, שתחריב את העולם כולו ותביא למותם של יותר מ-50 מיליון איש. מכאן נראה תהליך של לידה מחדש, הקמת ארגון האו"ם, ואמנות לשמירת הסדר העולמי (כמו ג'נבה ועוד).

מקרי או לא, מרתק בטוח.

חזרו לרשימת המאמרים המלאה – מה אומר המזל שלי.

צרו קשר או צלצלו: 050-7881995

שלח לחבר או שתף את המאמר:

חרבות ברזל

אולפן המלחמה

לחצו לקריאה

תחזית יוני 2024

לחצו לקריאה

תחזית שנתית תשפ"ד

לחצו לקריאה

והקשר לכל מזל

לחצו לקריאה

איך כל מזל במיטה

לחצו לקריאה

 

תחזית קורונה

לחצו לקריאה

ערב קסום שייזכר לתמיד

לחצו לפרטים

קורסים באסטרולוגיה

לימודי אסטרולוגיה

לחצו לפרטים


צ'אט
בוואטסאפ

שיתוף
בוואטסאפ

שיתוף
בפייסבוק

שיתוף
במייל