050-7881995

תחזית בחירות 2021

הערה לפני קריאת התחזית עצמה: הכוכבים משקפים תחושות ואווירה, מצב נפשי ואישי של דמויות המפתח, ואינם מדברים בשפה של מנדטים. כך, לפי מה שעובר נפשית על המועמדים, מידת ההצלחה שלהם לפי ההורוסקופ האישי שלהם ושל מפלגותיהם, ניתן להעריך מה תהיה התוצאה המעשית בשטח, אך לא מדובר במדע מדויק. חיזוי בחירות הוא אחת המשימות היותר סבוכות באסטרולוגיה, ויש לקחת את הנאמר בזהירות רבה.

תחזית זו מתפרסמת בתאריך ה-20 בפברואר, חודש ושלושה ימים לפני הבחירות. מרגע זה לא יחולו בה שינויים. מומלץ לשמור ולעקוב.

עמי גוטמן – אסטרולוג

עמי גוטמן – אסטרולוג

שלוש המפלגות של בנימין נתניהו, גדעון סער, ויאיר לפיד צפויות להיות הגדולות ביותר, ולהצליח באופן יחסי. אבל עתיד הקמת הממשלה הבאה לא בהכרח ייקבע דווקא על-ידי המפלגות הגדולות, כי דרמה תתחולל דווקא באלו הקטנות. ריבוי המפלגות עשוי לגרום לכך שחלקן לא יעבור את אחוז החסימה, וכך יגרום להקטנת הגוש אליו הן שייכות. אני יכול להתייחס למפלגות הרשומות כרגע לריצה, ואדבר על המתנדנדות. אך מי מהן שתבחר שלא לרוץ עד הסוף, תעשה טובה גדולה מאד לגוש בו היא חפצה. למפלגה הכלכלית של ירון זליכה אין סיכוי רב, גם אם ייראה שלב שעוד נותן לה סיכוי. הוא זמני, וגם ספירת הבוקר או קולות החיילים, עלולים שלא להספיק. אולי ייבחרו שלא לרוץ עד הסוף. גם רע"מ המפלגה האסלמית-דתית של מנסור עבאס אינה בעלת סיכוי גבוה לחצות את רף הקולות הנדרש לכנסת. זו בשורה פחות טובה לנתניהו, כיוון שהתוכנית המקורית היא שהיא תיקח מנדטים מהרשימה המשותפת, ותעביר אותם למפלגה שעשויה לשתף-פעולה עם נתניהו. החיובי לנתניהו הוא שהיא תפגע בכוחה של המשותפת, אך לא במידה מספקת. אבל ההפתעה הגדולה עלולה לבוא דווקא מכיוון מרצ! בהחלט קיים סיכוי ממשי שזו מרצ בשמאל הציוני שלא עוברת את אחוז החסימה, ובכך פוגעת בגוש כולו. אלו חדשות רעות ללפיד וגוש "רק לא ביבי".

ראש הממשלה מבטיח להקים ממשלת ימין "על מלא", בלי איחודים או רוטציות. בלי מנסור עבאס שככל הנראה נופל, זה עוד עשוי להיות הכיוון. אבל יותר משזו ממשלת ימין על מלא, אנחנו צפויים לכנסת ימין על מלא. גוש השמאל יצטמצם באופן ניכר. כרגע יש המעריכים כי יש המון מאוכזבי כחול-לבן ש"חונים" אצל בנט, ובעיקר אצל גדעון סער. הציפייה היא שברגע האמת רובם יחזרו הביתה, וגוש המרכז-שמאל ישתקם. צריך לומר שגם במחנה של גדעון סער יש מתח רב, והוא מבין כמה המנדטים שלו פריכים. הוא ראה מה קרה לא פעם לבנט בבחירות לעומת סקרים שהחמיאו. אבל זה לא יהיה המצב. ה"חונים" אצל סער ברובם ילכו איתו עד הסוף, והוא צפוי להביא תוצאה מרשימה.

גם לפיד יביא תוצאה מרשימה, ואפילו יותר. ויש עתיד היא ככל הנראה המפלגה השנייה הגדולה הכנסת. אבל תקווה חדשה של סער לא תהיה מאד רחוקה משם. בנט שביקש "עוד מנדטים" מהציבור כדי שיוכל להיות ראש-ממשלה, צפוי להתאכזב יחסית. לא שהוא נופל, אבל לא ממריא לממדים בהם יוכל לדרוש רוטציה. בכל-זאת בנט ייהנה ממעמדו כלשון מאזניים, ואולי הוא יוכל לממש את סיסמת הבחירות הישנה: "בנט לביטחון, שקד למשפטים". יתכן שהמצב יהיה כל-כך מסובך, שתהיה לו החוצפה לדרוש יותר. כבר ראינו הכל בפוליטיקה הישראלית. במצבי תיקו, לשון מאזניים שווה המון. כל אורלי לוי אבקסיס או בן-גביר הם אצבע חשובה מאד להצבעה. אבל לא הם הסיפור הפעם, בלי בנט, לאף אחד אין ממשלה, ומצבו נוח.

אם-כן נותרנו עם 3 דמויות משמעותיות שעשויות להרכיב את הממשלה הבאה. אך לכל אחת מהן המצב מסובך מדי, ודרכו מעט חסומה. לא מן הנמנע שנראה תהליך ארוך מאד עד הרכבת ממשלה, אם בכלל. במצב זה נתניהו נותר ראש ממשלת מעבר. זה נותן לו שלטון, אבל זה לא נותן לו את היכולת להעביר חוקים בהם חפץ, לרבות בנושאי משפטו. עם פרסום תוצאות המדגם, ייראה כי לנתניהו יש דרך מסוימת יחסית נוחה להרכיב ממשלה (לפחות בחלק מהמדגמים). אבל זה לא יהיה המצב. בכירי הליכוד יגיעו לאולפנים ויאמרו שבסוף הליכוד תמיד מוציא יותר מנדטים מהמדגם, ולכן עד הבוקר או בימים הקרובים הליכוד יגדל והמצב ישתפר עוד. אבל התהליך בשמיים נראה הפוך. או שנתניהו או שהגוש שלו קטן מעט, באופן שמקשה עליו להרכיב ממשלה, או שבנט יערים עליו קשיים, ולא ימהר לתת לו ממשלה. כך או כך, נתניהו לא מקבל את מה שהוא רוצה. הוא ינסה אולי לעשות טריקים ושטיקים, ויהיו לו רעיונות מרחיקי לכת איך להתגבר על המצב, אבל ללא תוצאה משמעותית. אני לא נותן סיכוי גבוה לכך שיצליח, אך גם אם כן, זו תהיה ממשלה לכמה חודשים ששוב לא תחזיק. בכל מקרה, כל ממשלה שתקום, לא תהיה יציבה, או שזו רק המשך ממשלת מעבר עד לבחירות חמישיות.

לסער ולפיד יש כבר יותר סיכוי לעשות מהלך שיביא להרכבת ממשלה. לא יהיה להם קל להכריע מי מהם ראש-ממשלה (או ראש ממשלה ראשון). סער יטען שהוא לא רחוק מלפיד במנדטים, והוא מייצג גוש ימין גדול. לפיד אמנם חזק במנדטים, אך כאמור עם גוש מרכז-שמאל כמעט לא קיים. כאמור מצבה של מרצ נראה לא טוב, אם כי להערכתי כחול-לבן שכרגע מתנדנדת בסקרים, וברבים מהם לא עוברת, כן תעבור בסופו של דבר את אחוז החסימה. זה משאיר לבני גנץ את האפשרות להיות ראש ממשלה בנובמבר בהתאם להסכם הרוטציה, אם לא תוקם ממשלה חדשה (וזה יתכן). בכלל צריך לומר שמצבו של גנץ פחות גרוע מזה שהתקשורת מציירת. מהצד השני ישראל ביתנו של ליברמן גם לא מככבת. יתכן שליברמן תחת לחץ בגלל שאין למפלגתו מספיק כוח, אך יתכן שהוא מבין שיש קושי להרכיב את הממשלה החילונית שהוא רוצה. יתכן שגורמים אחרים יכתיבו ממשלה עם החרדים, ואז אולי ליברמן בחוץ.

מצב המפלגות החרדיות גם אינו נוח. אולי בגלל שהם היו רוצים ממשלה מהירה עם נתניהו, בה הם מרגישים נוח, וכבר יודעים מה מובטח להם. ואולי בגלל שהם נאלצים להוריד מחירים כשיש אופציות בלעדיהם. צריך להבין, יהיה קשה מאד להרכיב ממשלה שכל האינטרסים השונים נפגשים בה. לכן צפוי לחץ גדול על כל המפלגות. אולי מכאן נוצר מצב דווקא הפוך, לא ניתן להקים ממשלה, אלא עם מחברים את כל הגורמים יחד. וזה מסובך עד בלתי אפשרי לחבר את כולם. זה הקושי לחבר את ליברמן עם חרדים, או את בנט עם מפלגת העבודה, וכדומה. גם סער ולפיד עלולים לריב ביניהם מי ראש הממשלה, ועד קושי לתת קוויי יסוד משותפים לממשלה.

שתי הדמויות לפיד וסער הולכות לקשיים מרובים. כל ממשלה שתקום (אם תקום) לא תצליח לבצע את עבודתה. בסיכוי רב היא תשתנה כבר בשנה הראשונה, ועד סכנת פירוק. יש לסער סיכוי לכופף את לפיד ראשון, ובמקרה זה הוא יהיה ראש ממשלה שמזכיר קצת את משה שרת: חלש וחסר יכולת לתפקד. כזה שלא מקשיבים לו, והוא לא מצליח בתפקידו. ובמקרה בעל פחות הסיכויים, שלפיד זוכה להיות ראש ממשלה ראשון, הוא ניצב בפני ויתורים קשים מנשוא, כשהוא רק העומד בראש, אבל הדרך של הממשלה אינה שלו.

 

ללמוד אסטרולוגיה
לחץ לפרטים


 

בשורה התחתונה אין לאף גורם ממשלה קלה. לא ממשלת "ימין מלא" נוחה לנתניהו, ומצד שני קושי רב לאחד ולתפקד בממשלת "רק לא ביבי" ההטרוגנית כל-כך. לא בטוח שתקום ממשלה, אך אם תקום, רוב הסיכויים שהיא שונה בתכלית מהממשלה הנוכחית. בכל-מקרה אלו לא תוצאות שיכולות לעצור את משפטו של ראש הממשלה. בחלק הבא אשתדל לצייר לכם את הכנסת לפי מפלגות:

 

הכנסת ה-24 – מפת התפלגות

נעבור על כלל הרשימות מצד אחד לשני של המפה הפוליטית. שוב, אתם רוצים לשמוע במנדטים, ולכוכבים שפה שונה, הם מראים רק אנרגיה, את רוח הדברים, מידת הצלחה ולא מספרים.

הרשימה המשותפת

השיגה 15 מנדטים בחירות שעברו. צפויה מאד להיפגע עקב איבוד התמיכה ברחוב הערבי. אבל זה לא שהיא מאבדת 4 מנדטים נוספים למפלגה האסלמית של מנסור עאבס.

רע"מ

מפלגתו של מנסור עבאס מציעה לרחוב הערבי להיות לשון מאזניים. אם תיכנס תוסיף סיבוך למצב, כיוון שיכולה לחבור לנתניהו, ויכולה ללפיד או סער. מדובר במפלגה דתית, ואין לה מספיק כוח ברחוב הערבי. אין לי מספיק פרטים עליה (ומפות של כל מועמדיה), אך בהערכה זהירה סיכוייה לעבור אינם גבוהים.

העבודה

מצליחה לייצר הישג מספרי נאה. זו הצלחה אישית ברורה של מרב מיכאלי. אבל זה בתוך כנסת מאד שונה, שלא תתאים לאג'נדה של מיכאלי. או שהמפלגה תחליט להיכנס לממשלה שרחוקה ממנה מאד אידיאולוגית. או שמיכאלי תגרור אותה לאופוזיציה. בשני המצבים חבריה מצויים תחת תסכול רב מאד, וחוסר יכולת אמיתית להשפיע.

מרצ

סופגת מכה קשה בבחירות. כרגע הסקרים נותנים לה בין 4 ל-5 מנדטים. צריך לומר שמרצ עוברת כמעט בכל סקר, והשאיפה היא להגדיל כוח. אולי ישנה אכזבה מתוצאה נמוכה, אך בסיכוי גבוה יתכן שהיא פשוט לא עוברת את אחוז החסימה, ונשארת מחוץ לכנסת.

כחול-לבן

סקרים רבים מנבאים לראש הממשלה החליפי ושר הביטחון, שזכה ב-33 מנדטים בבחירות הקודמות, שלא לעבור את אחוז החסימה. להערכתי הוא כן יצליח לעבור את אחוז החסימה, אך לא הרבה מעבר לכך. כוחו בכנסת הבאה דל, וכך האפשרויות הפוליטיות של מפלגתו. בכל-זאת ישנה התאוששות מסוימת אצל גנץ בסתיו. הסיבות יכולות להיות רבות ושונות. אבל אי-אפשר לפסול את האפשרות שטרם קמה ממשלה בישראל, והסכם הרוטציה מגיע למימושו (גם אם ההסתברות לכך לא גבוהה).

 

מתלבט/ת בעניין ספציפי?
קבל/י פתרון נקודתי


 

הליכוד

נתניהו מגיע בלחץ גדול לבחירות, והוא הולך לתת את כל כולו. זה מאבק חייו. הוא חייב ממשלת "ימין מלא". אחרי שבני גנץ לא נתן לו את חוקי החסינות או השתחררות ממשפט, הוא יגלה שגם עתה אין לו נתיב כזה. הליכוד מגיע להישג מכובד מספרית. אך תוצאות המדגם ייטיבו עם מצבו מעבר לתוצאות האמת. כלומר בבוקר שאחרי, זה יראה פחות טוב מהמדגמים מבחינת נתניהו. אני מזכיר לכם שבערב הבחירות הראשונות הלכנו לישון עם נתניהו, וקמנו עם עוד בחירות. אז הסיבה הייתה ליברמן שלא חבר לנתניהו, אפילו תמורת תיק הביטחון שהוצע לו. זה כמעט להגיע, זה מרחק נגיעה מהחלום, אבל חסר לו הגרוש ללירה. אולי מגלים שחסר איזה מנדט או שניים בבוקר, ואופציה נוספת היא שזה בנט שעושה לו חיים קשים במיוחד. במהלך הסתיו-חורף רואים הרבה רחש-בחש בליכוד. אולי על רקע סבב בחירות נוסף, ואולי מאבקי ירושה.

תקווה חדשה

יש המון חששות בהקמת מפלגה חדשה שמצליחה בסקרים. אף אחד לא יודע כיצד יצביעו האזרחים ברגע האמת. האם חלקם יחזור הביתה לליכוד? האם מאוכזבי גנץ ש"חנו" אצל סער יחזרו הביתה למפלגות השמאל? בליל הבחירות יוכל גדעון סער לנשום אנחת רווחה, מפלגתו הצליחה. אך יהיה לו המון קושי לייצר מזה תוצאה מעשית שמובילה דרך. גדעון סער הולך לתקופה איומה, לחוצה, עם רצון מאד גבוה להגשים מאוויים, אידיאולוגיות, ושאיפות, אך הוא יגלה עולם קשה של פשרות. יתכן שהוא מבצע תחילה טעויות, או נוחל אכזבות בהמשך.

יש עתיד

ככל הנראה היא המפלגה השנייה בגודלה בכנסת. אבל לפיד צריך לשחות במים ימניים שאינם נוחים לו. יתכן שהוא צריך להתפייס עם החרדים, או לבלוע צפרדעים אחרות. לפיד מגיע ליום הבחירות עם לחץ עצום, יתכן שסקרים אחרונים אינם מחמיאים לו. אבל כשיעלו המדגמים (או אור הבוקר עם תוצאות אמת), גם לפיד יוכל לנשום לרווחה. הוא יצטרך במעמד הזה לקחת הרבה אוויר, כי כל השנה שלפניו, וזו של בכירי מפלגתו, קשה מנשוא ולא תשאיר הרבה אוויר. הערכה שלי שזה נובע דווקא מחברות בממשלה שיוצרת את הקשיים, על רקע ההבדלים הגדולים בין משתתפיה. אך יתכן שזה רק שהוא שוב מתכונן לסבב בחירות נוסף.

 

מסיבת רווקות
או ערב חוויה בסלון
עם עמי גוטמן


 

ימינה

אם במפלגות הנ"ל הבכירים יתרוצצו ויזיעו, נראה שלנפתלי בנט יש יחסית חיים קלים. אולי כי כולם מחזרים אחריו, ואולי יש איזו נוחות להיות כינור שני. הבעיות הגדולות של הרכבת הממשלה אינן עליו, והוא רק בא בדרישות של מי שחייבים אותו בכל ממשלה.

הציונות הדתית

בצלאל סמוטריץ' סוף-סוף זוכה לעמוד בראש רשימה שתעבור את אחוז החסימה כשהוא בראשה, ותשיג תוצאה ראויה. לשם כך חיבר אותו נתניהו לאיתמר בן-גביר, ואף שילם בשריון מועמד מהמפלגה ברשימת הליכוד. אופיר סופר נמצא במקום ה-28 (הריאלי) ברשימת הליכוד, ולאחר הבחירות ייקח את המנדט שלו, ויחבור לציונות הדתית. בן-גביר לראשונה אחרי שנים ארוכות בהן ניסה, יגיע לכנסת. אך הוא יגלה שעושים לו חיים מאד קשים שם. להערכתי הוא לא יקבל שום תפקיד משמעותי, או יסבול מדה-לגיטימציה.

ישראל ביתנו

ליברמן אינו מרוצה מתוצאות הבחירות. הסקרים מאד יציבים בזמן כתיבת שורות אלו, ונותנים לו ברובם 7 מנדטים. יתכן שבפועל זה ייצא קצת פחות. יתכן שהוא נתקל בבעיות הקשורות לממשלה שהוא מעוניין שתקום. מצד שני הוא ישמח שגם נתניהו נתקל בבעיות. ליברמן יהיה מוכן ללכת רחוק כדי לאפשר ממשלה חלופית לנתניהו, ויסכים לפשרות רבות אם רק יציעו לו.

 

עמי גוטמן בפייסבוק
הרשם לבלוג


 

ש"ס

בכל מערכות הבחירות האחרונות קיבלה 9 מנדטים. יתכן שהפעם כוחה מעט נחלש. אך נראה כי עיקר הקושי נובע מהקושי להרכיב ממשלה. דרעי היה רוצה להמשיך לתת תמיכה ללא סייג לנתניהו, ולקבל את התמורה המוכרת. זו מערכת משומנת ונוחה, ולכן כל שינוי יוצר מתח גבוה. במיוחד אם תיתכן אופציה לממשלה בלעדיהם, שמורידה את המחיר שהם עשויים לקבל גם אם לבסוף יצטרפו.

יהדות התורה

בכל מערכות הבחירות האחרונות קיבלה 7 מנדטים. היא תשמור על כוחה ואולי אף תתחזק מעט. היא מתמודדת עם בעיות דומות לש"ס, אך יתכן שמנהיגה משה גפני עובר בנוסף גם איזשהם קשיים אישיים.

 

ממשלה בישראל

אתם כבר מבינים שלכל מועמד יש קושי להרכיב קואליציה, ויתכן שלא מיד נבין איזו ממשלה בסוף תקום. אולי לא תקום, ואם תקום, היא נתקלת בקשיים שמפריעים מאד לתפקודה. זה יכול להביא לשינויים בה, ועד כדי התפרקותה בשנה הראשונה. בניגוד לאווירה הרווחת שלנתניהו יש את ממשלת החלומות, דווקא השמיים מסמנים את הכיוון ההפוך. אני לא פוסל את האפשרות שנתניהו יסבול גם מבעיות אישיות קשות מאד, ובנוסף על משפטו הפלילי. אבל אין אחד שקל לו, והוא מאד מצליח. אני ממשיך לכתוב לכם בבלוג שלי בפייסבוק מספר פעמים בשבוע על הנעשה. תודה לעוקבים. שמרו תחזית זו עד הבחירות. ניתן לשלוח אותה למי שאתם רוצים דרך הוואטסאפ, מייל, או לשתף בפייסבוק, ע”י שימוש באייקונים שבצד הימני התחתון של המסך. נמשיך להיפגש בתחזיות פוליטיות ואחרות גם לאחר הבחירות. ונספר גם על הממשלה שתקום. כשקמה הממשלה ה-35 (הממשלה היוצאת) פרסמתי לכם תחזית וניתוח תפקודה לפי רגע השבעתה בכנסת. סיפרתי שם על משבר פוליטי בישראל באביב 2021, ואת האפשרות שאלו בחירות שמפילות אותה. קישור למאמר נמצא באולפן הבחירות.

חזרה אולפן הבחירות

שלכם,

עמי גוטמן – אסטרולוג

שלח לחבר או שתף את המאמר:

קורסים באסטרולוגיה

לימודי אסטרולוגיה

לחצו לפרטים

חרבות ברזל

אולפן המלחמה

לחצו לקריאה

תחזית יולי 2024

לחצו לקריאה

תחזית שנתית תשפ"ד

לחצו לקריאה

והקשר לכל מזל

לחצו לקריאה

איך כל מזל במיטה

לחצו לקריאה

 

תחזית קורונה

לחצו לקריאה

ערב קסום שייזכר לתמיד

לחצו לפרטים


צ'אט
בוואטסאפ

שיתוף
בוואטסאפ

שיתוף
בפייסבוק

שיתוף
במייל