050-7881995

תמר זנדברג

מטרת המאמר אינה פוליטית. אלא להאיר את דמותה של תמר זנדברג, ולעזור לכם להכיר את אופייה. גם לספר על הצפוי לה. תפקידי אינו להחניף או לבקר, ובטח לא להחליט מי מתאים לנהל את המדינה. אלא לספר לכם מה רואים בכוכבים לגבי הדמות, לתת לכם זווית מנקודה אחרת, שאולי תעזור לכם לגבש עמדתם בעצמכם.

אישיות

דמות מאד מפתיעה לסוג כזה של מפלגה. אמנם יש בתמר קיצוניות באופי, וגם אידאולוגיה גבוהה, והשילוב הזה יכול לשים אותה בצד הרדיקלי של המפה הפוליטית, אך בסוף היא טיפוס מאד מאד מעשי. זנדברג מחפשת את האפשרי, את התכלס המעשי, ומתעסקת במה שקונקרטי. לכן לא תשמעו ממנה מילים גבוהות, או דיבור של סופרת פמיניסטית רוחניקית. אבל היא מאד איתנה באידאולוגיה הערכית שלה לתפיסתה, ותחזיק בה בעקשנות גדולה. תמר אינה מושפעת מלחצים חברתיים, מדעת אחרים, והיא מגבשת עמדותיה לבדה. תמר זנדברג היא טיפוס חזק מאד, הרבה יותר מאיך שנתפסת. יש בה כוחניות והרבה אגו, וחשוב לה לצאת הצודקת והמנצחת (גם בוויכוח), אפילו אם טעתה.

אבל לצד העקשנות שמתנגחת, והקיצוניות שבדעותיה, היא מאד רציונלית, ומכאן נאותה להתפשר. לכן לא פסלה מצידה ריצה משותפת עם מפלגת העבודה (ועוד תצטער שזה לא קרה). ולא תפסול בעתיד ישיבה בממשלה בה נמצאים גורמים שבעבר מרצ הטילה וטו עליהם. כמו למשל ישיבה עם ליברמן, ובוודאי עם החרדים. זנדברג רוצה להשפיע, ותעדיף להשפיע חלקית על כלל לא. לכן תתאמץ לשבת בקואליציה שתוקם. מבחינה זו, היא מאד שונה ממפלגות רדיקליות קלאסיות, ותיישם גישה פרקטית מאד.

תמר עממית, בגובה העיניים, רחוקה מאד מהדימוי האליטיסטי שדבק בשמאל הקיצוני. כך גם שפתה. עמדותיה המדיניות נובעות גם הן מתוך חשיבה פרקטית. אני מעריך שהיא לא רק חושבת שזה לא מוסרי לשלוט על 3 מיליון פלסטינים, אלא היא חושבת שזה פשוט לא פרקטי, ולא יעיל או מקדם את ביטחון מדינת ישראל. במובן זה, היא יותר דומה לשמאל המתון או למרכז. זה פשוט המון אינדיבידואליזם שלא עושה חשבון, בשילוב ערכים בלתי מתפשרים, ששמו אותה בקיצון. יש לה צורך להתמרד, להילחם בממסד המסואב והמושחת. אך אם וכאשר תקבל תפקיד רשמי, תדע לבצע אותו באחריות מקסימלית, ובמחויבות ונאמנות שישימו את המרדנות האופוזיציונרית בצד.

מאחורי החיוך הביישן, שלא לומר נבוך בסיטואציות מסוימות, תמר מסתירה חוסר ביטחון חברתי גדול. אבל בתוך תוכה נמצאת בחורה חזקה מאד, בלתי שבירה, ועם נטייה לשתלטנות ופיקוד. אלו הערכים הפלורליסטים שלה, שמהווים שוטר פנימי שמכריח אותה לתת מקום לדעה אחרת, ולאדם אחר. אבל בתוכה באופן טבעי יש לה מעט סבלנות רגשית לכך, ולכן הלהט בשיחה מול מתנגדיה.

ומה בעתידה?

נכונותה לגמישות לא תספיק לתמר זנדברג, והיא נתקלת במגבלות גבוהות מדי, שלא מאפשרות לה להצליח. אלו תוצאות הבחירות שלא מיטיבות איתה, אבל הקשיים ילוו לאורך שנים. כבר בשלב הקרוב נראה שינויים מסוימים בחייה, אך בטווח של השנתיים הקרובות, תמר עוברת שינוי בסיסי גדול בחייה, שיוביל אותה לדרך אחרת לחלוטין.

עמי גוטמן – אסטרולוג

חזרה לעמוד בחירות 2019 (לחץ)

שלח לחבר או שתף את המאמר:

קורסים באסטרולוגיה

לימודי אסטרולוגיה

לחצו לפרטים

חרבות ברזל

אולפן המלחמה

לחצו לקריאה

תחזית יולי 2024

לחצו לקריאה

תחזית שנתית תשפ"ד

לחצו לקריאה

והקשר לכל מזל

לחצו לקריאה

איך כל מזל במיטה

לחצו לקריאה

 

תחזית קורונה

לחצו לקריאה

ערב קסום שייזכר לתמיד

לחצו לפרטים


צ'אט
בוואטסאפ

שיתוף
בוואטסאפ

שיתוף
בפייסבוק

שיתוף
במייל