050-7881995

תפגינו !

24.9.2020

בשמאל מאשימים שנתניהו סוגר את כל המדינה, רק כדי לסגור את ההפגנות. ובימין מאשימים שכל הצרות של הקורונה, מגיעות רק מההפגנות. החרדים לא מוכנים להפסיק תפילות בבתי הכנסת, כל עוד יש הפגנות. ממתי כל מה שעושים בשמאל, עושים גם החרדים, או בכלל אחרים? אם המפגינים היו קופצים מהגג, אז גם כל השאר היו קופצים מהגג? העניין הוא שאנשים לא באמת מבינים שזה אותו דבר. משוגעים רדו מהגג! ההפגנות הן ללא ספק מדגרות קורונה, אבל זו לא סיבה לרוץ אחריהם ולהידבק גם בבתי הכנסת, המסיבות, ושאר התקהלויות. אם היינו מקפידים לשמור על בריאותנו, לא היה צריך סגר. בטאיוואן ושבדיה הציבור אחראי, אז לא צריך חוקים נוקשים. זה בדיוק כמו שיש לנו ילד אחראי שאנחנו סומכים עליו, אז אנחנו מרשים לו יותר חופש פעולה. הממשלה שלנו לא יכולה לסמוך עלינו, אז היא לא מרשה לנו לצאת. ממש כמו לילד.

אז נכון, הממשלה לא דאגה לחנך את הציבור ולהסביר. לא דאגה להקים מערך חקירות אפידמיולוגיות מתפקד. לא פעלה בזמן, ולא קיבלה החלטות טובות. ואולי ההתקוטטויות שלהם על הפגנות, מראות לנו שגם הם לא לוקחים את הקורונה ברצינות. כנסת שלמה עסוקה בהפגנה אחת בבלפור, שהיא אכן מדגרת קורונה. אבל בינתיים מדינה שלמה עושה חתונות, מסיבות, ולא שומרת על הכללים. פוליטית לא נוח ולא מעניין לדבר על לוויה שהתנהלה בצפיפות, או על הציבור שמתקהל במלון באילת. התחושה שלנו האזרחים, שאין כאן באמת דיון רציני ומלחמה בקורונה, יש מלחמה בין צדדים פוליטיים. כך בשמאל בטוחים שמה שחשוב עכשיו, זה להפגין נגד נתניהו בכל מחיר. ובימין חושבים שמה שחשוב עכשיו, זה להגחיך את הפגנות השמאל. כמה אירוני שיועץ ראש הממשלה הולך לצלם מפגינים שמכחישים את הקורונה (וזה באמת מגוחך), אבל בדרך נוהג בחוסר אחריות, ומפר את הבידוד שהוא עצמו נמצא בו. זאת לא הקורונה שהוא דאג בגללה. בעצם המטרה להילחם בצד השני, מקדשת את האמצעים. מותר מוסרית ליועץ ראש הממשלה לדעתו להפר בידוד (בו הוא נמצא מסיבות טובות יש לומר), כדי העיקר רק לצלם מפגינים לא מוסריים מכחישי קורונה. ומותר לעשרות אלפי אנשים להצטופף בבלפור, כדי לומר לראש הממשלה שהוא נכשל בטיפול בקורונה. ואז מה אם זה יגרור עוד חולים. גם זה אירוני, והמטרה מקדשת את האמצעים. בשני הצדדים.

מכאן אנחנו הולכים להקשחת הסגר. אבל בחוסר אמון כזה, יהיה קשה להוריד באמת את התחלואה. גם ילד בעייתי שסוגרים אותו בחדר, יודע לברוח מהחלון. ממשלה שלא זוכה לאמון הציבור, לא תצליח לשמור על עם שלם. החרדים ימשיכו להתפלל גם אם המפגינים יפסיקו להפגין. האזרחים ימשיכו לתרץ למה הם בדיוק צריכים לנסוע בחג בכבישים. העסקים הקטנים שמשלמים את המחיר, יחפשו כל דרך לעקוף את ההנחיות. אבל השמיים מלמדים, אנו בשלב שבו המחנק בשיאו. לרבים זה מסיבות אישיות, וכללית אלו הנחיות הקורונה, שרבים חשים שהן נגדם אישית, ולא הוגנות. בשבועיים הקרובים, האנרגיה מאד מגבילה בשמיים.

אבל התחלואה לא תיעלם. בנובמבר היא תגדל, והיא תגדל עולמית. צודק נתניהו שאומר שאנו הראשונים לחזור לסגר, כי אנחנו הראשונים שיצאנו ממנו. כבר בקרוב תראו עוד ועוד מדינות שהולכות לכיוון ההגבלה ועד סגר. אבל נראה גם מדינות שלא. וככל שנתקדם לכיוון נובמבר, תעלה התחלואה העולמית. ועדיין יהיו מדינות ששם זה פחות. הכל צפוי והרשות נתונה. המצב שלפנינו לא טוב בכל מקרה. נראה בסתיו הנוכחי את שיא המגפה, הן רפואית, והן כלכלית. נראה צונמי של פשיטות-רגל עסקיות והסתבכויות כלכליות של פרטיים. אז מה עושים?

בישראל הפתרון לא מהממשלה. ואם מישהו רוצה "לקפוץ מהגג" בהפגנה או בבית כנסת, אל תצטרפו. מה כן? תפגינו! תפגינו אחריות ובגרות אישית, ושמרו על כללי הזהירות. זה כל-כך פשוט: ריחוק חברתי, מסכה, ושטיפת ידיים. פחות חשוב מה עושים האחרים. זה אותם אחרים שסיפרו לכם סיפורי בדיות על ה-5G, וירוס מהונדס, שזו בכלל רק שפעת, או שזו דרך להשתיל לנו שבבים. היו שהשתמשו בקורונה כדרך לקדם אג'נדה גזענית. ואז שמענו שהסינים הפיצו זאת כדי למכור חיסון לעולם, או האמריקאים כדי לדפוק את הסינים, ויש מקומות בעולם שאומרים שאלו היהודים כדי להשתלט על העולם. את הקורונה לא מעניינים הסיפורים והקונספירציות. היא פוגעת בכל מי שחושב כך או אחרת. המגפה פוגעת בכולם, ואין מדינה או עם שמרוויח. אנחנו בתחילת גל נוסף משמעותי לסתיו-חורף. כפי שכתבתי לכם לא פעם, סביב סוף 2020 או תחילת 2021, נראה חיסון. אבל ייקח זמן עד שכולנו נתחסן. יש אופק חיובי, אך בינתיים רק מי שיפגין אחריות אישית, יתמודד עם הקורונה בדרך הנכונה. אז תפגינו!

חזרה לאולפן הקורונה

עמי גוטמן – אסטרולוג

שלח לחבר או שתף את המאמר:

קורסים באסטרולוגיה

לימודי אסטרולוגיה

לחצו לפרטים

חרבות ברזל

אולפן המלחמה

לחצו לקריאה

תחזית יולי 2024

לחצו לקריאה

תחזית שנתית תשפ"ד

לחצו לקריאה

והקשר לכל מזל

לחצו לקריאה

איך כל מזל במיטה

לחצו לקריאה

 

תחזית קורונה

לחצו לקריאה

ערב קסום שייזכר לתמיד

לחצו לפרטים


צ'אט
בוואטסאפ

שיתוף
בוואטסאפ

שיתוף
בפייסבוק

שיתוף
במייל