050-7881995

מצב שמיים – היבטים עיקריים

קורס לימודי אסטרולוגיה

לחצו כאן לפרטים נוספים אודות הקורסים ולהרשמה

גם בפייסבוק

אני מעדכן בבלוג בפייסבוק בכל כמה ימים מה אומרים הכוכבים לגבי מגוון נושאים. לחצו והירשמו ע"י סימון "עוקב/ת"עמי גוטמן בפייסבוק, שם אני כותב על אישים, על המדינה, העולם ועוד. ניתן גם לקרוא בדיעבד. אני מעולם לא מוחק מהפייסבוק, והפוסטים מופיעים עם תאריכם המקורי. בנוסף, קראו גם את מדור תחזיות.

מטרת חלק זה היא לספר לכם בכלליות על מצב הכוכבים כל החודש. בניגוד לפוסטים היומיים בפייסבוק, כאן באתר תמצאו הסבר מקצועי על מהלך שמיים שמפרט משמעויות, ומאפשר למי שרוצה, להבין קצת יותר אסטרולוגיה, וכן להתכונן לכל החודש.

שתפו

רוצים לשתף חבר ? ניתן לשלוח את התחזית החודשית למי שתרצו דרך הוואטספ, מייל, או לשתף דרך הפייסבוק. כך גם לגבי כל עמוד אחר באתר. איך שולחים ומשתפים? בתחתית כל עמוד יש כפתורים עם סמלי אפשרויות השליחה. בחרו את הדרך הנוחה לכם, לחצו ושלחו. נוח וקל.

 

ניתוח מצב השמיים – אוקטובר 2021

 

המחצית הראשונה של החודש תהיה "רעידת-אדמה" כואבת לרבים (מטאפורית), ואפשריות גם כאלה פיזיות בעולם (או "סתם רק" עוד בניין שנופל כמו ההוא בחולון או מיאמי). כלומר מה שלא יציב עלול לרעוד, ולכן דורש טיפול, אל תזניחו. סכנת פגעי טבע ושריפות. זכרו שהאנרגיה נטולת רסן, אימפולסיבית, ויש סכנות פיזיות (צפוי יותר עומס על בתי החולים, אבל לא צריך לחשוב דווקא על קורונה). היזהרו גם בכבישים (בטח אם אתם על קורקינט או אופניים חשמליות) ובעבודה (בטח אם אתם פועלי בניין). אבל לרוב זו פשוט עצבנות שעלולה לצאת משליטה, וכדאי להחליט לשתוק יותר. אם מתחשק לכם להגיב, ואתם קצת מתלבטים, אז כנראה שהשקט עדיף. זכרו שהחיים והמוות ביד הלשון. במחצית הראשונה של אוקטובר יהיו כאלה שישתמשו בידיים, ואחרים ירבו שימוש בלשון. מחד אין סבלנות, מאידך זה דוחף לפעילות שעשויה להיות חיובית. זו אנרגיה והיא רבה, אך היא גם אלימה במקרים רבים. התרחקו מקטטה, הפגנה, או שיחה שהתלהטה (גם ברשתות החברתיות). אם החלטתם על מהלך גורלי, שאלו את עצמכם אם רציתם בו גם בספטמבר. אם לא, זו כנראה נמהרות אימפולסיבית עליה תצטערו אח"כ. הימנעו מסיכונים, מקניות, ומהחלטות סופיות.

מרקורי בנסיגה עד ה-18.10, אבל זה לא שנעשה לגמרי שקט לאחריו. אוקטובר כולו בקצב גבוה, ועם מעט שליטה (עצמית או על ההתרחשויות). לפעמים אלו סתם שיבושים קטנים ביומיום, אך הם מעצבנים אותנו במיוחד. מכשירי חשמל ירבו לעשות צרות. אינטרנט שנופל או נזילה בצנרת. וודאו שנזילה לא מגיעה לחשמל, ואז יש קצר. קראו בהרחבה על השפעות הנסיגה, כולל חלוקה לפי תאריכים: נסיגה בהפרזה! (לחצו לקריאה).

מיד בתום הנסיגה תיפתח קבוצה ללימודי אסטרולוגיה בהנחייתי (בוקר). קבוצה נוספת (ערב) נפתחת בסוף החודש. הקדישו שעתיים בשבוע להכיר את העולם המופלא של הכוכבים. בניגוד לכוכבים, היכולת לקרוא אותם היא לא בשמיים 🙂 לחצו לפרטים נוספים.

הימים הקריטיים ביותר הם בין ה-6 ל-9 באוקטובר, אך יהיו כאלה שדווקא יספגו בימים אחרים יותר. הכל לפי מפה אישית. בכל זאת קראו כבר עתה על תאריכים אלו שהודגשו באדום, ומספרים גם על תקופה רחבה יותר.

קישורים חשובים : 

לפניכם הפירוט לימים, והוא מספר על מרכז האנרגיה, אך היא לא עניין של יום בודד. זכרו שההשפעה עשויה להיות גם בימים הסמוכים, ואף לא תמיד ההיבט מורגש ביום של הדיוק שלו, או לא רק בו:

1.10
מארס ממול כירון. פצע פתוח וטיפול כירורגי לא עדין בו. מעשים עלולים להיות מכאיבים, או שהם נגררים בגלל כאב שחשים. או שסתם אין לנו חשק לעבוד בצורה עדינה ודייקנית, ומאבדים סבלנות. שישי עם תחושה מכבידה.

מרקורי הנסוג שלילי לפלוטו  (ויופטר מעורב). מתקיים בין ה-18 בספטמבר ועד ה-5 באוקטובר. במקביל מתקיים ההיבט של מרקורי ליופיטר, עליו נכתב ב-3.10. פלוטו מכניס המון עומק, יכולת מחקרית, ורצון להבין שורש כל דבר. לפעמים זה להציק מדי למישהו, לחפור לו, לקנא, או לבקר. יש אלמנט של עליונות מוסרית (בחסות יופיטר), ואנחנו מתקשים לשחרר מישהו שטעה (או שהוא לא משחרר אותנו). הימנעו מצדקנות, ומלהיכנס לשני לנשמה. מאידך זהו זמן מצוין לפיצוח של דברים, להבנה מחודשת וחישוב מסלול מחדש, ללימודים, להבנה עמוקה, למציאת שורש ופתרון תעלומות. מעולה לחוקרים, וגם המשטרה מפענחת יותר מקרי רצח ופשיעה. טוב לפריצות דרך מדעיות. תיתכן גם יותר פנאטיות דתית או רעיונית אחרת, ובאפגניסטן הטאליבן מחזיר עונשים קשים. שימו לב שאתם אינכם קשים מדי עם זולתכם.

2.10
ונוס הרמונית לפלוטו. עומק במערכות יחסים. לכן יכול להגביר קשר, בונדינג, ורומנטיקה בפרט. אך בחסות נסיגת מרקורי, ויחסיו הוא עם פלוטו, יש סיכוי גבוה יותר שדווקא התחושות העמוקות והרצון העז של הצדדים, יתבטאו ברכושנות, קנאה, ושתלטנות. נסו להבין שהכל נובע דווקא מהקרבה, והשתדלו מצדכם להפחית מעורבות מזיקה, ולתת מרחב-מחיה. אם שומרים על איזון, ניתן לייצר שייכות ואהבה. ואם מגזימים, זו כפייתיות והכתבה.

3.10
שמש ממול כירון. אם איבדתם סבלנות או חשתם כאב שלא טופל בצורה עדינה בסופ"ש, זה זמן תוצאה לא טובה. יהיו מקרים בהם אנשים דווקא פועלים לתיקון וריפוי. מילת המפתח לכל הימים אלה: עדינות.

מרקורי הנסוג הרמוני ליופיטר (וגם פלוטו מעורב).  זהו היבט ארוך במיוחד בגלל נסיגת מרקורי. מתקיים בין ה-17 בספטמבר ועד ה-6 באוקטובר. זהו היבט שמח, אופטימי, של חשיבה מתקדמת ופרספקטיבה מתרחבת. טוב למחשבה, לתכנון עתיד, ללימודים, לנסיעות, ולשיחות מפרות או חיוביות. הראש חכם ועמוק, ההבנה גבוהה, הרעיונות באים, והתקשורת פתוחה. אם החזקנו קודם בדעה שלילית, זה הזמן בו נתחיל לראות את חצי הכוס המלאה. ובכל זאת לא מומלץ לקבל החלטות חשובות מדי בגלל נסיגת מרקורי. גם הטוב שנראה עלול אח"כ להשתנות. היבט זה מתקיים בד בבד עם ההיבט החשוב של ה-1.10 (מרקורי שלילי לפלוטו) לאורך מרבית התקופה, ולצערנו הרב הוא עלול מאד להעיב. קראו גם אותו.

5.10
מרקורי ביחסים עם נפטון. מתקיים גם בימים סביב. דמיון. הוא מצוין לאומנים, ליצירה, ואפילו סתם להנאה מסרט טוב או מופע. אבל הוא עלול לעבוד גם כסרטים שיש לנו בראש, ואז יוצאים ב"מופע" לא ברור. אי-הבנות רגשיות, לצד אי-הבנות פשוטות. כמו למשל שלא מבינים את פירוש המילים, או הכוונה, או אפילו לא שומעים טוב. לפעמים הדמיון מוסיף מה שכלל לא נאמר, כמו "לא אמרת לי לפנות בפנייה השנייה שמאלה?" (אולי לא), ועד "רצית שאלך, אז הצעת לי קפה!". יתכנו פרשנויות לא נכונות למילים או מצבים, ובין היתר יתרבו חרדות לא הגיוניות. סכנת פייק-ניוז, הונאות ומניפולציות. הימנעו מרכישות שרק נראות מבטיחות, ומאמונה עיוורת.

6.10
ירח-שמש-מארס מפגש, ובהיבט שלילי לאורנוס. יום אלים, ויתרבו בו התאונות והתקריות. סכנת רעידת אדמה גדולה, ממש פיזית איפשהו בעולם או מטאפורית בחיי אומות ואנשים (נכון גם בימים סביב). אם כי  לרובנו זו פשוט סתם אווירה מתוחה ועצבנית יותר, ותראו זאת על סביבתכם. אם כך, קחו אתם צעד אחורה. מצבים מתלקחים בקלות ויוצאים מפרופורציה. הרבה אגו, והוא שולט בנו ולא אנו בו. לפעמים אירועים בלתי צפויים. מצד שני תיתכן הרבה אנרגיה שמקדמת עשייה, ולפעמים זה הזמן בו מתקבל האומץ לבצע משהו שפחדנו לעשות שנים. רק זכרו שהנטייה אימפולסיבית, והימנעו מצעדים וסיכונים לא מחושבים. היו בטוחים שזה מה שאתם רוצים, ושאלו את עצמכם אם זו לא גחמה של רגע. יום בקצב גבוה, ועד כזה שמרעיד את אמות הספים.

7-8.10
שמש ומארס במפגש מסלולים. שיא הדיוק בין המסלולים מתרחש בלילה בין התאריכים, אך ההשפעה רחבה, ומתקיימת בין ה-1 ל-16 באוקטובר! הרבה אגו, יצר, דחפים, ואנרגיה. מחד זה יכול להניע פעולה, ומאידך היא עלולה להיות אלימה או שלילית. סכנת שריפות פיזיות או מטאפוריות. סכנת אלימות נגד נשים ופשיעה בכלל. מי שמועד בעצמו, מי שנמצא בסכנה, צריך לשמור במיוחד. צריך לשמור גם על הסיר שעל הגז, הסוללה של הקורקינט בטעינה, ולהתייחס ברצינות לנורה ברכב שנדלקה. מצד שני הרבה יכולת לקדם מהלכים, אנרגיה בחדר הכושר או בעשייה, ורק צריך לשים לב שהפעילות אינה מסוכנת. נראה יותר מופרעים על הכבישים, והנטייה פזיזה. בחיוב זו תעוזה ואומץ.

זוהי אש לטוב ולרע, ממנה מושפעים רבים (בטוח תראו על מי בסביבתכם, ולפחות בחלק מהתקופה). בין היתר מושפעים אלו החוגגים יומולדת בין ה-3-13 באוקטובר (תהיה אנרגיה לחגיגה, רק תעשו הכל רגוע וזהיר). ובנוסף מושפעים גם ילידי ה-1-10 בינואר, ילידי ה-1-10 במרץ, ילידי ה-31.3 עד ה-9.4, ילידי ה-30.4 ועד ה-9.5, וילידי ה-2-11.7. וכמובן עוד רבים רבים שלא הוזכרו, הרשימה היא רק דוגמית.

9.10
צמידות שמש-מארס-מרקורי
(הנסוג). מתווכחים, והצרה שפחות מקשיבים, ויותר עסוקים בלהשמיע. אנחנו קצרי רוח, ואין סבלנות להקשיב. אין גם סבלנות לתקלות, השיבושים, והעיכובים המאפיינים את הנסיגה של מרקורי. כל דבר מיד מקפיץ, ואולי סתם מיהרנו להגיב. טעויות שיפוט והבנה. תקריות ותאונות, ובעיות בכל מה שדורש תנועה. יותר אנשים צופרים בפקק או מנסים לעקוף וחותכים נתיבים. תשאירו לאולפני החדשות ולפוליטיקאים לריב, הם אוהבים למצוא על מה. התקררו בצד, וזכרו ששום דבר לא באמת שווה את "המדורה". מילים עפות בקלות מדי, הלשון חדה מדי, והטון גבוה מדי. החיובי יכול להיות טוב לתהליכי חשיבה מהירה ומאומצת, כמו למשל במשחק מחשב. אבל אל תיתנו לראש המהיר לשחרר עקיצה כלפי מישהו, מבלי שחשבתם עד הסוף. מתקיים גם בימים סביב.

עוד על התקופה, לחץ על התמונה:

12.10
מרקורי הנסוג ביחסים עם אורנוס. מחשבות מתרוצצות מעניין לעניין, ולעתים זה בחוסר סדר. לכן עצבנות, ועד קושי לישון בלילה. חוסר יציבות רעיונית, דעות מתחלפות, אך יתכנו הברקות ומחשבות מקוריות. חשיבה עצמאית, ולעתים מתנגדת לזולת. חוסר סבלנות בתור בקופה, במשימה בעבודה, לגישה ישנה, או לזולת.

13.10
ונוס חיובית לסאטורן. ראייה ריאליסטית של מצב בינאישי. היגיון שמאפשר להחזיר מעט שיתוף-פעולה. רצינות ומחויבות במערכות יחסים, או שיחה רצינית על נושאים רציניים. לפעמים זו ההכרה שכבר לא ניתן לקבל מהשני מה שאנחנו צריכים, וגם אם זה לא שמח, זה נעשה בפחות לחץ או צעקות.

14.10
שמש ביחסים עם נפטון. חוסר אונים או אומללות, אולי על רקע ההיבט של אתמול שמתקיים גם היום. ספקות או חוסר הצלחה, ואולי נטייה לוותר. בקרוב ימים נוחים יותר (לחלקנו כבר מחר), לא להתייאש!

15.10
השמש מחייכת אל יופיטר, והוא בתמורה יפיץ אופטימיות ויחדש תקווה. אנרגיה שמחה, והולך יותר בקלות. אולי נוצרה איזו הבנה. הנטייה מוסרית יותר או שיש יותר פתיחות. נכון שלא כולם, אך בהחלט לרבים ניתן בשישי הזה לשנות קצת אווירה, ולו לרגע. עשו משהו נחמד בשישי והתאווררו. נצלו במיוחד את שעות הצהריים.

16.10
מארס ונפטון ביחסים. פועלים בצורה לא גלויה, ועד כדי סכנת הונאה. בגידות, שקרים, או סתם מישהו נחמד אלינו, אבל מאחורי הגב הוא חושב או עושה משהו אחר. לפעמים עייפות או חוסר אנרגיה, ועד סכנת מחלה. אולי כי הפרזנו בליל שישי (למשל בשתייה).

17.10
שמש ופלוטו ביחסים כפייתיים. זה יכול לקדם מטרה בהתמדה, אבל לרוב זה הפעלת כוח רב מדי מול משימה או הזולת. שחררו חפירות, רכושנות, ושתלטנות. גישה מניפולטיבית, או בחיוב יכולת אסטרטגית.

ונוס מחייכת למרקורי הנסוג. ניסיון הידברות, לעתים קצת מאולץ או מזויף (בחסות ההיבט של אתמול). אך לעתים הוא כנה, ורק סובל מחשדנות או אי-הבנות שעדיין קיימות בחסות הנסיגה של מרקורי. בכל-זאת זמן טוב לנסות לדבר על זה, לפתוח, או לדבר עם מישהו על מה שבלב, מה שכואב. לחילופין תיתכן סתם שיחת חולין נחמדה או רכילותית, אבל לא בהכרח שכל פרט בה מדויק.

18.10 בשעה 18:17
מרקורי מסיים נסיגה. מרגע זה ניתן להתחיל דברים חדשים, לרכוש מוצרים, אך לזכור ששיבושים ותקלות, אי-הבנות ובעיות, יתכנו לעוד כחמישה ימים. שימו-לב במיוחד לסעיף 7 בפוסט על הנסיגה: לחצו למעבר לפוסט.

מרקורי ממול כירון. אמנם ההיבט לא מגיע לכדי דיוק מלא, אך הוא מספיק קרוב, ומתקיים סביב כל הימים של ההתיישרות. לכן יתכן שאנחנו יוצאים "בשן ועין" קצת מהנסיגה. אולי ניאלץ לשנות דעה, או לוותר על דרך או גישה, וזה קצת מכאיב. אולי אנחנו מגלים שאלוהים נמצא בפרטים הקטנים שהזנחנו, אולי סובלים מביקורת או ביקורת עצמית, ואולי פצע ישן התעורר, ועכשיו אנו מוצפים בו.

19.10 
נפתחת קבוצה ללימודי אסטרולוגיה בהנחייתי. כאמור מרגע התיישרות מרקורי מנסיגתו, ניתן להתחיל דברים חדשים, ואני פותח קבוצת לימוד אינטימית וקטנה. הלימודים ביחס אישי, ואפשר לבוא למפגש ניסיון. מוזמנים לפנות אלי לפרטים נוספים, או לקרוא עוד בלחיצה כאן.

מארס ויופיטר חיוביים. הנעת תהליכים, אומץ או אנרגיה, ויכולת להצליח. חדוות עשייה או אופטימיות.

22.10
מארס שלילי לפלוטו. אנרגיה עוצמתית, ולרוב עוצמתית מדי. לכן כוחניות ושתלטנות אפשריים. טוב למה שדורש התמדה, אם כי יש סכנה שלא הולך ועדיין מתעקשים. יכולת להילחם, רק וודאו שיש סיבה או על מה. סכנת פשיעה, מניפולציות, ומיניות מוגברת.

23.10 בשעה 07:51
השמש תעבור לאזור שמיימי עקרב. תינוקות שייוולדו עד השעה 07:50, הם בני מזל מאזניים, ואלו שייוולדו החל מ-07:51, הם בני מזל עקרב. שימו-💖 שבכל שנה המזל מתחלף בזמן מעט אחר.

24.10
מרקורי ביחסים עם אורנוס. מחשבות מתרוצצות מעניין לעניין, ולעתים זה בחוסר סדר. לכן עצבנות, ועד קושי לחשוב סדיר ובהיר. חוסר יציבות רעיונית, דעות מתחלפות, אך יתכנו הברקות ומחשבות מקוריות. חשיבה עצמאית, ולעתים מתנגדת לזולת. חוסר סבלנות בתור, במשימה בעבודה, לגישה ישנה, או לזולת. אפשר שזה זמן שינוי עמדה ואנו מחשבים מסלול מחדש.

26.10
ונוס שלילית לנפטון. רגש והרבה ממנו. מרומנטיקה ועד אומללות רגשית (או מחסרון הרומנטיקה). יום לבילוי ופינוק עצמי (תביא לה פרחים או קח לספא). מעולה ליצירה ואמנות, וגרוע לדיאטה. אם מישהו לא עומד בציפיות הרגשיות שלנו, תיתכן אכזבה גדולה. אבל לעתים הציפיה הייתה מוגזמת.

28.10 
ונוס מחייכת ליופיטר. טוב ליחסים, בילוי והנאות. משפר גם יחסים רציניים, אך מומלץ לצאת לבלות בליל חמישי. סיכוי טוב ליהנות במיוחד. ואולי תיהנו בקורס אסטרולוגיה:

נפתחת קבוצת ערב ללימודי אסטרולוגיה בהנחייתי. קבוצת לימוד אינטימית וקטנה. הלימודים ביחס אישי, ואפשר לבוא למפגש ניסיון. מוזמנים לפנות אלי לפרטים נוספים, או לקרוא עוד בלחיצה כאן.

30.10
שמש שלילית לסאטורן. שבת כבדה (אולי גם תחילת השבוע למחרת בבוקר). תחושת מגבלה או קושי, ונטייה לפסימיות, לחרדות, או חוסר שביעות-רצון. אל תהיו ביקורתיים מדי. כי צורת החשיבה לא בהירה בגלל ההיבט הבא:

מרקורי ונפטון ביחסים. והם עושים לנו סרטים או חרדות. אי-הבנות רגשיות, לצד אי-הבנות פשוטות. כמו למשל שלא מבינים את פירוש המילים, או הכוונה, או אפילו לא שומעים טוב. לפעמים הדמיון מוסיף מה שלא נאמר, כמו "לא אמרת לי לפנות בפנייה השנייה שמאלה?" (אולי לא), ועד "רצית שאלך, אז הצעת לי קפה!". יתכנו פרשנויות לא נכונות למילים או מצבים, ובין היתר יתרבו חרדות לא הגיוניות. סכנת פייק-ניוז, הונאות ומניפולציות.

אזהרת ירח שחור/בטל :

אני לא מפרסם זמנים בהם הירח לא יוצר היבטים, או בכינויו האחרים: ירח שחור/ בטל/ Void, ואני מציע לכם לא להסתמך ולפעול על-פיו בעניינים חשובים. הסיבה היא שזה מידע חלקי ומעוות, נכון שלא מומלצות התחלות חדשות בזמן ירח שלא יוצר היבטים, אך גרוע פי כמה להתחיל דבר חדש בירח שיוצר היבטים קשים, לפעמים רק קשים. כל רגע הוא ייחודי, וצריך לנתח ברצינות ויסודיות את כל מצב השמיים כדי להכריע על זמן טוב. כשמדובר בדבר חשוב, כמו בחירת תאריך חתונה, ביצוע טיפול רפואי, או מועד פתיחת עסק, כדאי מאד לפנות לאסטרולוג שמתמחה באסטרולוגיה הוררית**, גלו עוד על בחירת תאריך טוב, או התקשרו 050-7881995 לפרטים.

אאחל לכם חודש טוב !

 

שלח לחבר או שתף את המאמר:

חרבות ברזל

אולפן המלחמה

לחצו לקריאה

תחזית יוני 2024

לחצו לקריאה

תחזית שנתית תשפ"ד

לחצו לקריאה

והקשר לכל מזל

לחצו לקריאה

איך כל מזל במיטה

לחצו לקריאה

 

תחזית קורונה

לחצו לקריאה

ערב קסום שייזכר לתמיד

לחצו לפרטים

קורסים באסטרולוגיה

לימודי אסטרולוגיה

לחצו לפרטים


צ'אט
בוואטסאפ

שיתוף
בוואטסאפ

שיתוף
בפייסבוק

שיתוף
במייל