050-7881995

מצב שמיים – היבטים עיקריים

אני מעדכן בבלוג בפייסבוק בכל כמה ימים מה אומרים הכוכבים. ניתן גם לקרוא בדיעבד. אני מעולם לא מוחק מהפייסבוק, והפוסטים מופיעים עם תאריכם המקורי. קראו גם את מדור תחזיות.

מטרת חלק זה היא לספר לכם בכלליות על מצב הכוכבים כל החודש ! בניגוד לפוסטים היומיים, כאן תמצאו הסבר מקצועי על מהלך שמיים שמפרט משמעויות, ומאפשר למי שרוצה, להבין קצת יותר אסטרולוגיה.

ניתוח מצב השמיים – אפריל 2019

 

מרץ שמאחורינו היה חודש מבלבל, בו השתנו לנו הדעות מדי פעם, או לפחות הן היו לא יציבות ולא ידענו מה לחשוב. לאיזו מפלגה בסוף תצביעו? יצא לכם לשמוע אנשים מתלבטים? לא החלטיים? אחרי חוסר יציבות במרץ, אפריל מביא אותנו לתוצאה. זה הזמן להכיר במציאות, להתפכח מאשליות, מחלומות, וסתם תהיות. לכן יתכנו החודש שינויים משמעותיים בחיינו.

את ההיבט המשמעותי ביותר בשמיים לא תמצאו בפירוט מטה. וזה כיוון שהוא רק כמעט קורה, אך לא נוגע ממש. שתי הפלנטות האיטיות והחזקות, סאטורן ופלוטו, כמעט ונפגשות. רק 2.5 עד 3 מעלות יפרידו ביניהן בכל אפריל ומאי. אחרי כן שוב יתרחקו, ואת המפגש המלא והמדויק הן יעשו רק בינואר 2020, שיהיה חודש דרמטי בעולם ולרבים אישית. אבל כבר הקרבה הנוכחית מייצרת משמעות. ולמי שיש כוכבים בין מעלות 20 ל-23 במפה האישית, יוכל להרגיש בכך. לפלוטו הרבה כוח, והוא מבקש לעשות שינוי עמוק, בסיסי ויסודי. הוא רוצה לבנות משהו לגמרי חדש, ולשם כך מוכן להרוס את הקיים, גם אם היה שם זמן רב. לסאטורן אופי הפוך, אך גם הוא חזק. והוא מבקש להחזיק בכוח את הקיים ולא לשנות. הוא שואף ליציבות וסדר. יחד הם לא מסתדרים, ואלו כוחות מאד חזקים שיוצרים התנגשות, התחפרות, והמון נוקשות. כוחות חזקים מאיתנו פועלים ומושכים לכיוונים מנוגדים. בד"כ התוצאה אינה נוחה, ואנשים הופכים כוחניים ונוקשים. אם כי מי שמפת לידתו מקבלת היבט הרמוני משני אלו, יחווה תקופה של העצמה אישית וצבירת כוח. באווירה הכללית בעולם התחושה היא שכוחות עצומים פועלים, ואנחנו קטנים חסרי שליטה. זה מול הטבע, ממסד, מלחמות, תאגידים וכדומה.

2.4
מרקורי במפגש עם נפטון. למעשה זהו המפגש השלישי שלהם, כיוון שמרקורי היה בנסיגה וחזר לנקודה בה כבר ביקר. בסיום נסיגתו, לא רחק מרקורי מנפטון, ולכן ההיבט מתקיים לאורך זמן רב, ולא ניתק מאז ה-20 במרץ. וימשיך להשפיע עד ה-7 באפריל. שוב דברים משתנים, דעות מתחלפות ואינן יציבות (צפו לשינויים גם בסקרי הבחירות), תחושה של בלבול, ושחסר מידע. אי הבנות, הונאות, שקרים, דו-פרצופיות ומניפולציות שמתרבות. לפעמים אופוריה שאינה במקומה (רק נדמה לנו שאנחנו מבינים מה נכון). השיפוט לקוי, המתינו עם החלטות עד ה-7-8 באפריל. לקריאה בהרחבה על ימים אלה -לחצו כאן-

5.4
מולד ירח בטלה בזווית מוחלשת (semi-sextile) למפגש נפטון-מרקורי. האנרגיה שתוארה לעיל מגיעה לשיאה, ומבקשת להתקדם לתוצאה. רוצים להחליט ולהכריע, לחתוך ולהבין מה נכון. אך עדיין התהליך לא לגמרי הסתיים. לרבים (בין היתר לנתניהו) זהו שישי בערב פחות שמח, תחושות כבדות עקב הבנות שנרקמות. סקרים אחרונים לפני הבחירות מתפרסמים בטלוויזיה, וגם שם דעות וכיוונים מתחלפים אחרי סיום נסיגת מרקורי.

6.4
הירח עובר לשור ונפגש מיד עם אורנוס. יחד הם מייצרים חצי היבט (semi-sextile) לכירון. עצבים וכאב. אולי ההבנות החדשות שלנו פוגעות בנו או האחר רגשית. אולי אירוע לא צפוי קורה ומכאיב.

7.4
מרקורי בהיבט הרמוני לסאטורן. זמן להכיר באמת. כלפי עצמנו, או חשיפתה. מתחילים לראות את הדברים באור נכון, וההיגיון חוזר. לא תמיד זה שמח, אבל תמיד זה נחוץ. גם היחסים בין השמש לנפטון מרמזים שאולי צריך לוותר על משהו, להשתנמך. אבל עכשיו כבר אפשר לקבל החלטות.

9.4
יום הבוחר. יום עצבני, חילופי דברים רבים, והמילים נזרקות לאוויר בנימה אגרסיבית. יום של תנועה ואקשן. היזהרו בנהיגה ובדרכים, והתרחקו מוויכוחים ואנשים אלימים. כי הירח ומארס נפגשים בתאומים.

10.4
חלומות בהקיץ מול מציאות כואבת. תלוי למי. במעלה 20 השמש מייצרת היבט קשה לסאטורן. תוצאה שלילית או שנתקלים במגבלה. מציאות שמקשה. במעלה 17 וחצי ונוס נפגשת עם נפטון בדגים. זמן לחלומות רומנטיים ואידילים. ציפיות לא בהכרח ריאליות, ולכן אפשריות גם אכזבות. מי שמכיר את המפה שלו, שיבדוק אם יש לו כוכבים במעלה 20 או 17.5.

10-11.4
מרקורי בהיבט הרמוני לפלוטו. מחשבות אובססיביות, לא תמיד הגיוניות. הנטייה להיתקע על הדברים, ולא לשחרר. מצד שני זה יכול להוביל לפתרון, לפיצוח והבנה של דברים לעומקם, אם רק זוכרים להיצמד למעשי. בכל מקרה, זה הרצון לגלות ולחקור, ולהבין את שורש העניין, ולמה קורה מה שקורה.

11.4 התרסקות "בראשית" -קרא/י עוד –.

12.4
עוד שישי בעייתי, מול אחדים שלהם חיובי. ונוס בהיבט הרמוני לסאטורן. כספים או מערכות יחסים פוגשים את המציאות. לכן יכול להיות דווקא מקדם כשהיחסים בריאים. זה הזמן בו רואים יחסים באור ריאלי, לטוב ולרע. לכן יהיו כאלה שיציעו נישואין (או לעבור לגור יחד וכדומה), ויהיו כאלה שיובילו לפרידה, כי אין ברירה. הירח הרגיש בסרטן יעבור על ראש הדרקון, מול סאטורן ופלוטו שבגדי, ובמרובע שלילי לשמש בטלה. אלו מזלות קרדינליים במבנה T (טי). לכן זהו יום שיכול להיות גורלי, לטוב ולרע. מי שחושש מהתפתחויות, מומלץ שינתק מגע ויתרחק זמנית, שכן סאטורן מאפשר להחזיק, לשמור או לדחות הכרעות גורליות. גם ענייני רכוש וכספים יכולים להגיע לנקודת הכרעה.

בנוסף מרקורי בהיבט שלילי ליופיטר, מרמז לנו שיש מעט שליטה על הלשון. לכן מי שלא ינתק מגע, עלול לגלוש לאמירות לא מתוכננות. זה נכון כללית, יש מעט טקט, והדיבור חופשי. לא תמיד הוא נשמע הגיוני. לעתים מישהו נשמע מתנשא, חולמני, או צדקן. לפעמים מחשבות מוגזמות או אופטימיות לא מבוססת.

13.4
שמש שלילית לפלוטו. סכנת נפילה פיזית או מטפורית. אחד רוכש עוצמה, ואחר חוטף בומבה. זהירות מהפעלת יותר מדי כוח. שחו עם הזרם ולא נגדו. היזהרו מעבריינים ואכזריות אנושית.

14.4
שמש הרמונית ליופיטר. עכשיו תורו של מישהו לעלות. אולי בעקבות נפילתו של אחר. ואולי יש הזדמנויות לפתור בעיות, או פשוט להתקדם. חיוניות ומצב-רוח טוב. השבוע מתחיל בהתלהבות ואנרגיה, ומומלץ אפילו לצאת לבלות 🙂

14-15.4
ונוס בדגים הרמונית לפלוטו. יחסים בינאישיים מגיעים לרובד הכי עמוק שלהם. יש מי שזה ייקח אותו לכיוון שלילי. לכן יתרבו גם תופעות של קנאה, רכושנות ושתלטנות. אבל לרובנו זו אהבה והזדהות, תחושת שייכות, אכפתיות ומעורבות גבוהה. אך כשצרכים אלה לא מסופקים, או חסרים לצד אחד, יהיו החלטות ניתוק.

15-16.4
ונוס שלילית ליופיטר. אופטימיות ביחסים. הדגשת היחסים ומשמעותם, במיוחד על רקע ההיבט לפלוטו שהוזכר ביום הקודם. לכן גם השלילי עלול להיות מודגש. אך לרוב זה רצון לבלות, פחות חשק לבצע חובות. מומלצת פעילות קלילה, בילוי ומילוי צרכים אישיים.

17.4
הירח עובר למאזניים, והרגש מבקש חמימות ותחושת ביחד הרמונית. המרקורי עובר לטלה, ומבקש להתבטא בצורה עצמאית נטולת עכבות או התחשבות. יתכן שהצורך הרגשי הלא מסופק, דוחף אותנו לדרוש יותר בתקיפות מילולית. נטייה לוויכוחים אגרסיביים, ולומר את מה שעומד על קצה הלשון. כדאי לחשוב היטב לפני שפותחים את הפה.

19.4
מרקורי במפגש עם כירון, יחד הם נמצאים בהיבט מוחלש (semi-sextile) לאורנוס. מילים שנאמרו אולי הפתיעו והכאיבו. או מחשבות עצבניות מעוררות עצבות פנימית. סביב כל הימים האלו כדאי לזכור שהחיים והמוות ביד הלשון.

20.4
שמש עוברת לשור, וונוס נכנסת לטלה. מרמזים לנו על שינוי מצב (או תודעה). קראו על ההיבט הבא:

22.4
שמש במפגש עם אורנוס. וגם ונוס נצמדת לכירון. ובין שני מפגשים אלו, זווית semi-sextile. יום דרמטי, או לפחות לא נינוח. יתכן אירוע דרמטי שהוא תוצאה של הימים האחרונים, או משהו לגמרי חדש. אבל בכל מקרה, מישהו עדיין חש מופתע. אולי זהו סתם יום פחות צפוי, ועתים זה מכניס עניין או מרגש. אך לרוב זה שלילי, שינוי פתאומי או חד מתרחש לאחדים, ולאחרים זו סתם רק תחושת עצבנות, מרדנות, או עקשנות. מתחזקת הדרישה לעצמאות במערכות יחסים מסוגים שונים.

25.4
הירח במפגש עם סאטורן על זנב הדרקון. יום קארמתי. לכן תוצאה של תהליכים ממושכים יכולה למצוא ביטוי ביום זה. קשיים ומגבלות מול קבלת אחריות וסמכות. יום באווירה רצינית.

27.4
מארס שלילי לנפטון. עייפות, חוסר אנרגיה (חלק פשוט חולים), שערוריות וכישלונות. זמן של ערמומיות, ויהיו מי שיעברו על החוק. היזהרו מנוכלים. היבט ארוך שישפיע בין ה-22 באפריל ועד ה-1 במאי.

30.4
מרקורי ומארס ביחסים הרמוניים במזלות מוחצנים (טלה ותאומים). שיחה ערה, מדברים וחושבים הרבה, פעילות מנטלית ופיזית. אך גם סאטורן מתקרב לתמונה, מרמז על בעיות או נושאים רציניים, ומצנן התלהבות או הצלחה קלה. שימו-לב לא לגלוש למריבות רציניות מהותיות, שמתפתחות מתוך שיחות אגביות לא הכרחיות.

ניתן לשלוח את התחזית החודשית למי שתרצו דרך הוואטספ, מייל, או לשתף דרך הפייסבוק. כך גם לגבי כל עמוד אחר באתר. איך שולחים ומשתפים? בתחתית כל עמוד יש כפתורים עם סמלי אפשרויות השליחה. בחרו את הדרך הנוחה לכם, לחצו ושלחו. נוח וקל.

אאחל חודש מוצלח לכולכם !

אזהרת ירח שחור/בטל :

אני לא מפרסם זמנים בהם הירח לא יוצר היבטים, או בכינויו האחרים: ירח שחור/ בטל/ Void, ואני מציע לכם לא להסתמך ולפעול על-פיו בעניינים חשובים. הסיבה היא שזה מידע חלקי ומעוות, נכון שלא מומלצות התחלות חדשות בזמן ירח שלא יוצר היבטים, אך גרוע פי כמה להתחיל דבר חדש בירח שיוצר היבטים קשים, לפעמים רק קשים. כל רגע הוא ייחודי, וצריך לנתח ברצינות ויסודיות את כל מצב השמיים כדי להכריע על זמן טוב. כשמדובר בדבר חשוב, כמו בחירת תאריך חתונה, ביצוע טיפול רפואי, או מועד פתיחת עסק, כדאי מאד לפנות לאסטרולוג שמתמחה באסטרולוגיה הוררית**, גלו עוד על בחירת תאריך טוב, או התקשרו 050-7881995 לפרטים.

 

שלח לחבר או שתף את המאמר:

חרבות ברזל

אולפן המלחמה

לחצו לקריאה

תחזית יוני 2024

לחצו לקריאה

תחזית שנתית תשפ"ד

לחצו לקריאה

והקשר לכל מזל

לחצו לקריאה

איך כל מזל במיטה

לחצו לקריאה

 

תחזית קורונה

לחצו לקריאה

ערב קסום שייזכר לתמיד

לחצו לפרטים

קורסים באסטרולוגיה

לימודי אסטרולוגיה

לחצו לפרטים


צ'אט
בוואטסאפ

שיתוף
בוואטסאפ

שיתוף
בפייסבוק

שיתוף
במייל