050-7881995

יאיר לפיד

מטרת המאמר אינה פוליטית. אלא להאיר את דמותו של יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, ולעזור לכם להכיר את אופיו. גם לספר על הצפוי לו. תפקידי אינו להחניף או לבקר, ובטח לא להחליט מי האדם המתאים ביותר לנהל את המדינה. אלא לספר לכם מה רואים בכוכבים לגבי הדמות, לתת לכם זווית מנקודה אחרת, שאולי תעזור לכם לגבש עמדתם בעצמכם.

אישיות

נדמה שראינו כבר הרבה גרסאות של האיש, יאיר לפיד. הוא התחיל בהתנגדות חריפה לכפייה דתית, כרת ברית עם נפתלי בנט (אח), שהכריחה את נתניהו להותיר את החרדים מחוץ לממשלה. ביבי שלא אהב את זה, פיטר אותו לאחר שנה וחצי באוצר, והלך לבחירות. הפעם היו אלה החרדים שהטילו וטו על כניסת לפיד לממשלה. לפיד שסירב בבחירות הקודמות להתחייב לגוש השמאל שלא יישב עם נתניהו, גילה שהוא ממילא לא רצוי שם. ונדמה שמאז הוא עסוק בלפייס את החרדים, ולהתקבל ע"י כל חלקי העם. כמי שנפגע, הוא מבין שלא יגיע לראשות הממשלה ללא תמיכתם. כמי ששואף להיות ראש-ממשלה, הוא מיתן את עמדותיו, ובחר בקו מסרים של אהבה, ולא של אנטי למשהו. התאחדותו עם בני גנץ פותחת צוהר להגיע לראשות-ממשלה, בהסכם רוטציה לאחר שגנץ יתחיל בתפקיד לשנתיים וחצי. אבל נכון לכרגע, החרדים הודיעו כי יתמכו בבנימין נתניהו בלבד.

מבחוץ זה נראה שהוא עבר שינוי גדול. צריך להבין, המפה של לפיד מאד מורכבת, יש בה חלקים רבים ושונים, ובהחלט בכל תקופה בחייו, יוצא ממנו חלק אחר שמתחבא בו. זהו איש מתפתח, לומד, משתנה. אבל זהו איש מאד קיצוני, לכן כשהוא משנה דרך, הוא משנה אותה באופן טוטלי. לפיד הוא אדם שמסתער בעוצמה רבה על דרך נבחרת, ומיישם אותה ללא רחם. כל האנרגיה הרבה שלו, מופנית לעשייה דינמית ונחושה. באומץ רב הוא דוחף חזק, ולא ינוח עד שישיג את מבוקשו.

צורת חשיבתו רבת גוונים. לפיד אדם שבודק, לומד, חוקר, ומנתח כל עניין. לא מוותר עד למציאת פתרון לבעיה או עד חשיפת המידע. גוונים וצורות רבים לחשיבתו, ולכן יש בה המון מניפולטיביות. אך בנוסף גם יצירתיות, רעיונות מחוץ לקופסה, זו חשיבה מלאת השראה, עם דמיון ורגישות. וכן גם חשיבה אחראית ויסודית מאד, הגיונית, מעשית, חשדנית, ומתחכמת. זהו ראש מלא כישורים מנטליים, אבל זה המון עומס בראש, ולכן זה נותן גם אלמנט של בלבול וחוסר מנוחה פנימי. כי זה עודף מחשבות מתרוצצות בראש ובכיוונים מנוגדים. הפתרון יהיה סלקטיביות בבחירת כיוון החשיבה. בכל פעם ישתמש, או יותר נכון, ידגיש, חלק אחר בחשיבתו. בגלל קיצוניותו, הוא מתביית על כיוון מסוים בטוטליות, ומשתיק את המחשבות האחרות. אבל כשמשהו לא עובד, הוא יודע ללמוד מניסיונו, ולבחור כיוון חדש. לנו זה נראה שהוא לא החלטי, אך למעשה זה המון החלטיות על דרך נבחרת בזמן מסוים.

ללפיד יש ערכים גבוהים ואידאלים מאד דעתניים וברורים. זו רק המניפולטיביות שלו שגורמת לו לבחור בהתנהלות שנדמה לו שנכונה יותר כלפי ציבור הבוחרים. הוא למד איך להגיד ומה להגיד, הוא מבין שחשוב איך הוא נשמע, ומתעכב על אינטונציה וטון דיבור שיתפוס. יש בו למשל יהירות, אבל יכולת הלימוד שלו גרמה לו לצנן אותה.

ברגע שלפיד יקבל תפקיד רשמי, הוא יפעל בנחישות ובכיוון ברור. כרגע המשימה היא להתנחמד, וזה אומר לדבר פחות ברור, אז הוא עושה זאת בקיצוניות. אך כשהמשימה תהיה תפקיד ביצועי, הוא יעשה אותו גם בקיצוניות, ובאופן מאד ברור. לכן כשהיה שר אוצר, שאף להילחם במחירי הדיור בצורה נחושה וקיצונית. שלא כמו כחלון, שדוחף כמה דירות במחיר למשתכן פה, ומס דירה שלישית שם (שתקף לשניים וחצי אנשים), לפיד תכנן לבטל את כל המע"מ לרוכשי דירה ראשונה (תוכנית מע"מ 0%). זו הנחה גורפת של 17% למי שאין בבעלותם דירה. תוכנית שהייתה גורעת מיסים במאות מיליונים מקופת המדינה. נתניהו שהתנגד, הצליח לסחוב אותו שנה וחצי ולעכב, אבל ברגע ההכרעה, בדקה ה-91, פיטר את לפיד, והתוכנית נגנזה. בכל עניין בו יעסוק לפיד, הוא יבחר במהלכים משמעותיים בלתי מתפשרים.

השאלה תהיה מהם הדברים בהם יעסוק. אם למשל יתביית על חוק הגיוס, ויינתן לו הכוח, נראה כאן חרדים מתגייסים לצבא. אבל לפיד לא ממהר להיכנס למלחמות. הוא בודק היטב מהם הנושאים עליהם יתביית. ולכשבחר, יעשה זאת בכל הכוח, ולעתים עם מעט זהירות בשלב העשייה. אם כי בשלב התכנון והחשיבה המקדימה, כן יש זהירות. מכאן שגם כמנהיג מפלגתו, הוא מפעיל הרבה כוח, וגישה טוטליטרית. מי שקרוב אליו יודע שאיתו לא כדאי להתעסק. מאחורי החיוך מסתתר איש מאד חזק, שמטיל מורא. אם נתניהו בוחר להקיף עצמו באנשים חלשים או מתחנפים, לפיד מקפיד להקיף עצמו באנשים דעתניים וחזקים אותם הוא מעריך, אך חש שהוא יודע לשלוט עליהם.

ומה בעתידו?

כטיפוס הן חזק והן מניפולטיבי, יאיר לפיד נכנס מיד לפעילות רבה עם פרסום תוצאות הבחירות. הוא בוחש, מתערב, ומהנדס את הגורמים האחרים בפאזל המורכב. אבל אחרי העיסוק הנקודתי, לפיד מתיישב ונרגע.

בקיץ לפיד מתנהל היטב. אולי למד להפחית מקיצוניותו, והוא זהיר ומתון (יחסית). אך הולך למטרות המוצהרות והברורות שלו בצורה בטוחה ומצליחה. עם זהירות מחושבת הוא פועל ומשנה בצורה מסודרת. יאיר לפיד בשליטה מלאה על אנשיו ועיסוקיו, ברקע קיץ שהוא פחות מאוזן בכנסת ישראל.

עמי גוטמן – אסטרולוג

חזרה לעמוד בחירות 2019 (לחץ)

שלח לחבר או שתף את המאמר:

חרבות ברזל

אולפן המלחמה

לחצו לקריאה

תחזית יוני 2024

לחצו לקריאה

תחזית שנתית תשפ"ד

לחצו לקריאה

והקשר לכל מזל

לחצו לקריאה

איך כל מזל במיטה

לחצו לקריאה

 

תחזית קורונה

לחצו לקריאה

ערב קסום שייזכר לתמיד

לחצו לפרטים

קורסים באסטרולוגיה

לימודי אסטרולוגיה

לחצו לפרטים


צ'אט
בוואטסאפ

שיתוף
בוואטסאפ

שיתוף
בפייסבוק

שיתוף
במייל